مشخصات سوال

مهرزاد كاظمی , mehrzad_kazemi
3 شهریور 87 - 15:04
مشکل اب ریزش از دهان در هنگام خواب
اطلاعات بیشتر : مشکل اب ریزش از دهان در هنگام می خواستم بدانم علت این مشکل چیست ؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
.... ......... , shamila_n
87/6/3 (15:19)
راه افتادن آب دهان از علائم خوش خیمی است که علت آن هنوز معلوم نیست و پزشکان نمی دانند چه گونه آن را بند آورند . تا کنون کمتر به این گرفتاری توجه شده است و طی سال ها گفته می شد که علت آن عصبی است . اما منشأ این ناراحتی در دهان است نه در سر .
بزاق زیاد ممکن است به علت قطع یک داروی خاص باشد . گرفتاریهایی که ارسال پیام های عصبی مغز به بدن را مختل می کنند - مثل فلج عصب صورتی ،بیماری پارکینسون و سکته مغزی - توانایی بلع درست یا بستن لب ها را از بین می برند و باعث ریزش آب دهان می شوند .خوراکی های مختلف را امتحان کنید .چیزهای مختلف مثل قرص های مکیدنی ، جرعه های متناوب آب ، تنقلات را برای کاهش آب دهان می خورند . با این کار هم مزه بد دهان را از بین می برند و هم بزاق را قورت می دهند . شما هم امتحان کنید ، چون گاهی مؤثر است .
دارو نخورید . ریزش آب دهان آنقدر مهم نیست که برای قطع آن از داروهای خشک کننده دهان استفاده کنید . خشکی دهان حاصل از دارو یک عارضه جانبی است . این کار مخصوصاً در زنان باردار اهمیت زیادی دارد ، چون دارو ممکن است بر جنین تأثیر بد بگذارد .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/6/3 (15:11)
سلام.

دوست عزیز شکل و قدرت ماهیچه های دهان ، زبان و همچنین فک پائین در افراد مختلف متفاوت هست. خرناس هم از عارضه های همین ماهیچه های کم قدرت است که به محض کاهش هوشیاری شروع می شود.

متأسفانه درمانی برایش نیست اما یک سری ورزش هایی تجویز می شود.


IranSetup
نفر اول سیستم پرسش و پاسخ کلوب دات کام.

2.    87/6/3 (15:23)
با سلام
غدد بزاقی در طول شبانه روز مقدار زیادی ترشح دارند که توسط فرد بلعیده می شود . بازماندن دهان از یک طرف و غذا نخوردن از طرف دیگر ، باعث خروج آب دهان در موقع خواب می شود ، بنابرابن ریزش آب دهان در موقع خواب اگر مشکل دیگری ندارید نگران کننده نیست.


3.    87/6/3 (20:10)

دوست عزیز من خودم یه مدت این مشکل را داشتم و با خوردن منظم و کم نبات به مدت 1 ماه رفع شد.