مشخصات سوال

احمد حق نظری , bestlove4u
4 شهریور 87 - 08:17
چگونه از طریق اینترنت با تلفن صحبت کنیم؟
اطلاعات بیشتر : من ADSL دارم و می خواستم ببینم میشه از طریق انترنت به وسیله ی یه برنامه ی خاص یا اگه با خود ویندور بشه شماره تلفن شخص مورد نظر رو بگیری بعد باهاش به وسیله ی Voice صحبت کنی .اگه لطف کنین اسم اون برنامه و یا لینک دانلودشو برام بزارین ممنون میشم.(البته در صورت امکان)
با تشکر احمد- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
ایران ستاپ   , iransetup
87/6/4 (08:59)
سلام.

یه مقاله هست به اسم " تلفن اینترنتی چگونه كار می كند؟ ".

لینکش رو در زیر گذاشتم بخون ببین کمکت میکنه یا نه:http://www.iritn.com/?action=show&type=news&id=2587IranSetup
نفر اول سیستم پرسش و پاسخ کلوب دات کام.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/6/4 (17:55)
ارتباط تلفنی راه دور از طریق اینترنت

بااستفاده از نرم افزار تلفن اینترنتی مستقیما می توان به وسیله اینترنت با شخصی درآن سوی دنیا صحبت كرد. از خصوصیات تلفن وب ، مستقیم بودن آن است . برای برقراری ارتباط حداقل یكی از طرفین باید به اینترنت متصل باشد.
طرف مقابل صدای زنگ تلفن شما را می شنود و یا با كلید ماوس و یا با گوشی تلفن ارتباط را برقرار می كند. این كار آسان است ولی ممكن است در زمان تماس طرف مقابل متصل به شبكه نباشد.

نكاتی پیرامون اتصال
از مجموعه ابزاری استفاده كنید كه كارآیی نرم افزارتان را به حداكثر برساند. استفاده ازهدفون برای تلفن اینترنتی بسیار عالی است . به كارگیری این نكات غالبا سبب بهترشنیدن صحبتهای طرف مقابل خواهد شد.
اگر كارت صدای دوطرفه ندارید آن را تهیه كنید بااین كارت هردو كاربر می توانندبه طور همزمان باهم صحبت كنند. اما با كارتهای یكطرفه در یك زمان فقط یك طرف می تواند صحبت كند.

نرم افزار تلفن اینترنتی
یكی از معروفترین برنامه ها، اینترنــت فـون از طــریــق مــركـز VOCAL TECاسـت . مـی تـوان از ایـن مــركـز بـه آدرس HTTP://WWW.VOCALTEC.COM یك نسخه اینترنت فـون را دریافت و نصب كرد. در نظر داشته باشید بدون اتصال به اینترنت هیچكدام از نرم افزارهای تلفنی به درد نخواهد خورد.

شیوه های ارتباط
شیوه های مختلفی برای برقراری ارتباط تلفنی از طریق اینترنت وجود دارد. برخی ازآنها ارتباط كامپیوتر با كامپیوتر را برقرار می كنند در حالی كه برخی نرم افزارها برقراری تماس كامپیوتر با تلفن را فراهم می آورند.
PC-TOPC - 1
برقراری تماس تلفنی كامپیوتر با كامپیوتر مستلزم آن است كه هردو سیستم به اینترنت متصل باشند و وارد یك سایت مكالمه شوند. یعنی از نرم افزار تلفن اینترنتی كه شما دارید استفاده كنند. برای برقراری ارتباط، شما به یك میكروفن ، یك جفت بلندگو ویا یك هدفون نیاز دارید.
از جمله سایتهای مكالمه برای برقراری مكالمات تلفنی VISITALK.COM, DIALPAD.COM, VOCALTEC.COMاست . از طریق این سایتها شما می توانیدارتباط كامپیوتر به كامپیوتر را برقرار نمایید.
استفاده از اینترنت برای كاهش هزینه تلفن راه دور به صرفه است و شما می توانید باسراسر جهان تماس های تلفنی رایگان برقرار سازید. كیفیت این سیستم مشابه تلفن همراه است .
از طریق تلفن اینترنتی شما می توانید با هر نقطه در داخل خاك آمریكا یا برخی ازكشورهای دیگر با هزینه تقریبا مجانی تماس بگیرید. البته برای ما از ایران یك هزینه اینترنت و یك هزینه تلفن داخلی وجود دارد كه البته دوبرابر هزینه تلفن خارجی بسیارباصرفه تر است .
PC-TO-TEL - 2
برای برقراری تماس از PC به تلفن ، نیز سایتهایی وجود دارند. برای این كار ابتدا بایدبه عضویت آن سایت درآیید. از جمله سایتها HOTTELPHONR.COM است كه حدودا30 كشور را در بر می گیرد. شما می توانید از طریق آن با 30 كشور به طور تقریبا مجانی ارتباط برقرار نمایید. در این روش شما از طریق كامپیوتر می توانید شماره تلفن فرد موردنظر را در كشور موردنظر تایپ كرده و پس از ایجاد ارتباط، تلفن فرد مورد نظر به صدا درمی آید و شما می توانید صحبت كنید.
از جمله سایتهای دیگری كه بااین روش كار می كنند DELTAREE.COMاست .
در حال حاضر تنها مشكل تماس تلفنی اینترنتی این است كه صحبتهای شما یا طرف مورد مكالمه به صورت بریده بریده شنیده می شود كه به دلیل ضعف خطوط تلفنی است