مشخصات سوال

آریا بهمنی , dooshman
28 مرداد 87 - 08:44
در رابطه با قرص دگزامتازون و سیبروهپتادین و عوارض آن
اطلاعات بیشتر : میخواستم بدونم مصرف قرص دگزامتازون و سیبروهپتادین چه عوارضی داره و نحوه مصرفشو اگه کسی باشه با هاش مشورت کنم در رابطه با این موضوع ممنون میشم که زیادیش عوارض داره یا نه؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
رامین بارانی , raminbarani
87/5/28 (08:56)
سلام اگر جهت لاغری به شما مصرف دگزا متازون را تتوصیه کردهاند به هیچ وجه مصرف نکنید زیرا عوارض متددی از جمله افزایش فشار خون تجمع مایعات در بدن و ایجاد ورم ابجاد اکنه و جوش در صورت گردی صورت افزایش قند خون و در دراز مدت پوکی استخوان را بدنبال دارد مصرف سیپرو هپتادین که به افزایش اشتها کمک میکند سبب خوابالودگی خشگی دهان و مخاطها ضعف میگردد و خطر زیادی در پی ندارد
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/5/28 (09:46)
مشاوره تلفنی 24 ساعته با كارت سلامت
سالم زیستن را بیاموزیم


تلفن مشاوره 9099070036
تلفن گویا 22068945
www.kartesalamat.com

* دسترسی 24 ساعته از سراسر ایران
* بدون نیاز به وقت قبلی
* دسترسی به مشاوران مجرب

همین لحظه میتوانید با مشاور خود تماس بگیرید و جواب سوال خود را دریافت كنید !

2.    87/5/28 (11:17)
سلام دوست عزیز
دگزامتازون یک کورتیکو استروییدیا همون کورتونه که در دراز مدت عوارض زیادی داره از جمله:احتباس آب وپف کردن,نارسایی قلبی و افزایش ضربان قلب,پوکی استخوان,مشکلات چشمی و پوستی,یکسری عوارض عصبی و...
معمولآ این دارو برای بیماریهای التهابی و واکنشهای الرژیک تجویز میشه که بر حسب بیماری مقدار مصرف خاص داره ولی همون طور که دوستمون گفت اگه برای افزایش اشتها و وزن تجویز شده اصلآ داروی مناسبی نیست.و این هم یادت باشه که این عوارض در مصرف طولانی مدت ایجاد میشه.
_سیپروهپتادین هم یک انتی هیستامین و ضد خارش که اشتها رو تحریک میکنه و عوارضی مثل خواب آلودگی,سر درد,خشکی دهان و بینی و به ندرت مشکلات خونی ایجاد میکنه.
اگه این 2 دارو با هم برای شما تجویز شده قاعدتآ باید برای درمان بیماری آلرژیک باشد در هر صورت حتمآ طبق دستور پزشک باید مصرف بشن و از مصرف خودسرانه پرهیز شه.

3.    87/5/28 (21:29)
دگزامتازن برای درمان جایگزینی در نارسایی غده فوق کلیوی استفاده می شود و خمچنین در درمان علامتی اختلالات التهابی و آلرزیک و در جهت سرکوب کردن سیستم ایمنی استفاده می شود . و از دستگاه گوارش به خوبی جذب می شود و فرم تزریقی آن نیز از غظله بهتر است.میزان مصرف: میزان تجویز معمولی 5/0 ،20 میلی گرم می باشد.

4.    87/5/30 (12:30)
خوبه