مشخصات سوال

  , pesar_khale70
6 مرداد 87 - 09:14
به نظر شما اولین کامپیوتر اختراع چه کسی و در کجا بود؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
حامد علی نژاد , hamedalinejad
87/5/10 (13:14)
آیا می دانید چه کسی اولین بار کامپیوتر را اختراع کرد؟

در سال 1833

طی جنگ جهانی دوم ،انگلستان اولین کامپیوتر را ساخت.این دستگاه همچون کامپیوترهای امروزی الکتریکی بود،اما کامپیوتر انگلستان و تمام کامپیوترهایی که ما امروز استفاده می کنیم در واقع از نسل ماشین تحلیل گر بابیج هستند.

"چارلز بابیج" دستگاهی را طراحی کرد که می توانست محاسبات پیچیده را انجام دهد.بابیج این دستگاه را ماشین تحلیلگر نامید.این ماشین یک دستگاه بزرگ و به ظاهر ناهنجار بود که از چرخ دنده ها و میله های زیادی تشکیل می شد.این ماشین برای محاسبه کردن نیاز به برنامه ریزی داشت،اما در آن زمان هنوز علم مهندسی آنچنان پیشرفت نکرده بود،در نتیجه فقط قسمت هایی از اختراع بابیج ساخته شد. بابیج در سال 1871 بدون این که بداند روزی اختراعش به کار خواهد افتاد در گذشت.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/5/10 (12:25)
سلام
اگر بپرسید مخترع کامپیوتر کیست، هیچ پاسخ یک کلمه‌ای وجود ندارد. کامپیوتر «محصول» چندین و چند رشته مختلف علمی و صنعتی است که دست‌آوردهای آن‌ها در طی دوره‌ای نسبتا طولانی دست به دست هم داده است تا نهایتا کامپیوتر به وجود آید. از مهندسی شیمی بگیرید که امکان ساخت جعبه و مواد سازنده آن را فراهم آورده، فیزیک مواد حساس برای ساخت قطعات الکترونیک، ده‌ها و صدها نظریه ریاضی و پژوهش مختلف برای عملیات محاسباتی، نیروی برق و باتری و خلاصه فهرستی بی‌انتها از اجزای مختلف نهایتا به تولید کامپیوتر منتهی شده است.

2.    87/5/16 (11:09)
سلام
اولین کامپیوتر الکترونیکی در اواخر سال 1930 میلادی توسط دکتر جان آتاناسوف در دانشگاه ایالات ایوا طراحی شد. آتاناسوف کامپیوتر خود را برای کمک به محاسبات ریاضی طراحی کرد.
اولین کامپیوتر بزرگ همه منظوره دیجیتال الکترونیک تحت عنوان ENIAC در سال 1946 میلادی در دانشگاه پنسیلوانیا ساخته شد. این کامپیوتر با سرمایه ارتش امریکا طراحی گردید.
وزن این کامپیوتر 30 تن و ابعاد آن هم 50*30 فوت بود. این کامپیوتر برای محاسبه جداول پرتابه ها، پیشگویی وضع آب و هوا و محاسبات انرژی اتمی بکار می رفت