مشخصات سوال

 ی  ی , nim_vajabi
2 مرداد 87 - 15:41
انسان های نخستین به چه زبانی حرف می زدند؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
احد رستگار فرد , chego_ara
87/5/3 (01:00)
علاوه بر نظرات 3 و 4 این رو هم من بگم كه، مشخص نیست چه زبانی بوده اما كلا عقیده ها این رو می گن كه زبانی بوده با كلماتی اندك و اصواتی خشن و خشك و ثقیل البیان.
البته نباید فراموش كرد كه دستگاه زبان تنها، اصوات تولید شده توسط حنجره، دهان و لبهای آدمی نیست ، بلكه زبان مجموعه است كه حركات دست و بدن، حالات چهره ، و اصوات گوناگون تولید شده توسط دستگاه ناطقه و دیگر اعضای بدن رو هم شامل میشه.
احتمالا انسانهای مورد نظر شما بیشتر از،‌ سیستم های حركتی و بهره مندی از اعضای بدن(دست، سر، پا و ...) و صورت و اصوات كوتاه(برای اینكه ما ذهنیتی از اصوات كوتاه داشته باشیم،"نچ نچ " میتواند كمك خوبی باشد) بیشتر از كلمات قابل صرف شدن استفاده می كرده اند.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/5/2 (15:49)
سلام دوست عزیز . همانگونه که از آثار مشخص است انسانهای نخستین با کشیدن اشکال روی دیوار های غارها ، روی زمین و ... با یکدیگر ارتباط برقرار و منظور خود را میفهماندند . به زبان اشکال و نقاشی .

2.    87/5/2 (16:37)
در مناطق مختلف متفاوت بوده است . با زبان اشاره ، با کشیدن اشکال ، با اصواتی که برایشان معنی داشته و ...

3.    87/5/2 (16:43)
انسان نخستین الزاما حرف نمیزدند ! بلکه با آوا و ایما و اشاره مفاهیم را به هم می رسانیده اند که بعد ها این ها تبدیل به اشکال شده و صدایی واحد برای آنها کار برده شده.انسان در طی تکامل خود کنار هم چیدن این آواها و جمله سازی را آموخت . در ضمن این آوا سازی و جمله سازی ها باعث شد که انسان با کنار هم چیدن لغات موفق به فکر کردن بهینه و پیشرفته شود. به عبارتی بدون جمله سازی و استفاده از کلمات نمیتوان فکر و تصمیم گیری کرد. این نقطه عطفی در ساخت صلاح های اولیه و برنامه ریزی های شکار و همفکری های اولیه بود . . .

4.    87/5/2 (20:05)
به انسان میگن حیوان ناطق! حرف زدن فصل ممیز بین انسان و حیوان هست پس انسان ها با هم حرف میزدند اما به چه زبانی باید بگیم به زبان خودشون!!!! شما انسانهای اولیه کجا منظورتونه؟ خب از شوخی که بگذریم یه چیزی مشخصه که در ابتدا اصوات بودند که کم کم سر و شکل گرفتند و نکته دیگه اینکه کلمات ابتدایی طولانی تر و دراز تر بودند و کم کم مختصر شدند و به اشکال امروزی درامده اند و یه نکته دیگه اینکه مادر خیلی از زبانهای امروزی یه زبان بوده و در طول زمان تکثر پیداکرده و گونه گون شده...

5.    87/5/2 (20:28)
سلام .
فکر کنم به زبان میخی صحبت میکردن ، خیلی جالبه نه D: ؟

6.    87/5/3 (01:06)
با زبون سنگ و چماق

7.    87/5/3 (07:28)
ترکی

8.    87/5/3 (15:34)
با شکها صحبت میکردند و تعدادی کلمات هم بلد بودند.

9.    87/5/3 (23:06)
ensanaye nakhostin aslan harf nemizadan!
zaban baad az hezaran sal shekl gereft!

10.    87/5/3 (23:15)
غزال خانوووووم خدمتت عرض کنم که از نظر علمی انسانهای اولیه اصلا حرف نمیزدن چون وحشی بودن وچون به هر حال انسان بودن و عقل داشتن به مرور زمان یاد گرفتن با حالتاشون منظورشونو به هم بفهمونن .بعد هم یاد گرفتن با ادا و اطواراشون و در آوردن صدا مانند نعره زدن و....این کارو بکننو بعد هم این نعره ها وصداهای جورو واجور بعد از قرنها تبدیل به کلمه شد کلمه های خیلی ابتدایی. مثلا حرف یک یه زمانی بوده که عددی بجز یک وجود نداشته.این از جواب علمیش. یه توجیه دینی هم داره که همون داستان آدمو هواست که هوا به آدم میگه برو فلان کارو بکن این یعنی این که میتونستند حرف بزنن دیگه به چه زبونی احتمالا عربی چون قرآنم به همون زبون نازل شده.البته چون عربا یه جورین دلیل نمیشه که زبونشون بد باشه...همین

11.    87/5/4 (01:05)
به زبان بونگا دیلینگا اینگالاوا گالینوبلانكا.....

12.    87/5/4 (11:52)
با درود -دوست محترم هر نسلی برای ارتبات با جهان بیرون از ابزار خاصی استفاده می کند . انسانهای اولیه هم زبانی برای برقراری ارتباط با هم داشتند که عمده آنها ایما واشاره بود .

13.    87/5/4 (12:23)
با زبان خودشون

14.    87/5/4 (19:56)
اولین انسان ها با نام کرومانیوم و نئاندرتال ها ابتدا با ایما و اشاره صحبت میکردند و آنچه که در ذهن داشتند با نمایش به هم انتقال میدادند تا بعد از چند دهه ایجاد زبان تصویر را در مناطق فرانسه و اسپانیا دیدیم
که بیشتر عملکردنیایشی را داشتند و مراسمات شکار را داشتند
امیدوارم کمک کرده باشم اگه خواستید بازم توضیح میدم