مشخصات سوال

امیر ن , bless
18 تیر 87 - 08:27
آیا اسرائیل و آمریکا می توانند به ایران حمله کنند؟ چرا
اطلاعات بیشتر : در پی شایعه حمله اسرائیل به ایران آیا این دو کشور توانایی این حمله به کشور عزیزمان ایران را دارند یا خیر؟ چرا؟
در ضمن اگر جواب بلی باشد در این صورت جواب کشورمان چه خواهد بود.؟ ممنونم از لطف شما؟- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
مرصاد ف , mersad_006
87/4/18 (10:04)
معلومه که ندارن داداشی.

عواقب حمله به ایران: 1 بسته شدن تنگه ی هرمز و جلوگیری از خروج ناو های آمریکای و صادرات نفت 2 موشک باران شدن اسراعیل که کاملا در تیر رس موشکهای ایرانی قرار داردو 3 که از همه مهمتر اینکه ایران امروزه محبوبیت زیادی در جهان کسب کرده و براحتی میتونه متحد های زیادی جمع کنه که در این صورت آمریکا و اسراعیل متحمل خسارات بزرگی خواهند شد.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/4/18 (10:14)
گمان نمی كنم حمله كنه چون ما به اندازه كافی به نفع آنها كار می كنیم و جالب اینه كه فكر می كنیم دنیا می خواهد ما را بكشه و این چیزا
من فكر نمی كنم این دید برای جوانهای تحصیلكرده امروز ایران عزیز چندان زیبا و مورد پسند باشه
به گمانم آمریكا حمله نخواهند كرد

2.    87/4/18 (11:01)
لطفا همگی جو گیر نشید و دلتونو به چند تا موشک خوش نکنید، اگر بخوان حمله کنن میکنن! کسی هم نمیتونه جلوشونو بگیره، تنگه هرمز هم مگه بچه بازیه که بشه ببندیش! خوب اونا هم ناو دارن بازش میکنن، البته باید گفت که ایران، عراق یا افغانستان نیست، حمله ای هم اگر بشه به تاسیسات میشه!

3.    87/4/18 (19:34)
جواب شما رو با دو جمله می دم:
1.امام خمینی: آمریكا هیچ غلطی نمی تواند بكند
2.سید علی خامنه ای:هر كشوری كوچكترین تعرض نظامی به خاك جمهوری اسلامی بكند ، منافع آن كشور در تمام كشور های جهان به خطر خواهد افتاد

4.    87/4/18 (21:21)
نفع اسراییل و امریکا در حمله به ایران قابل مقایسه با مخاج و زیان های ناشی از ان نیست.اما شرایط سیاسی این دو متحد اقتضا می کند که برای فرافکنی مسائل داخلی خود روی گزینه حمله به ایران مانور دهند.از طرف دیگر چون ایران نیاز به اعتماد سازی بین المللی دارد، به این طریق ایران را مجبور به واکنش می کنند تا کشور های غربی و همسایه از این جنگ به وحشت بیافتند.

5.    87/4/18 (21:36)
سلام
اگر سنتان قد بدهد به یاد می آورید که شدیدترین تهدیدات ایالات متحده برای حمله به ایران در زمان اشغال لانه جاسوسی و اسارت اطباع این کشور بود که این کشور کاملا قطعی از حمله صحبت می کرد. ولی شاهد بودیم که طبق فرموده حضرت امام (ره) هیچ غلطی نتوانست بکند.
الآن که هم تهدیدات به قدرت آن زمان نیست و هم ایران قوی تر شده.
اینها همه بازی تبلیغاتی و جنگ روانی است. اسرائیل نتوانست حریف حزب الله شود. حالا می خواهد به ایران چه بگوید؟
از نظر سیاست های نظامی بین المللی امکان حمله ایالات متحده و اسرائیل به ایران صفر است.
آنها می خواهند با این تبلیغات جو روانی جامعه ایران را خراب کنند تا مردم به دولت فشار آورده و باعث شوند که ایران از مواضع اش عقب نشینی کند.

6.    87/4/19 (01:02)
دوست من اینا همه حرف مفته جنگ چی؟
همه اینها پشت پرده با هم دوستن. کی بهتر از این حکومت میتونه به دنیا باج بده؟ چرا این حکومت رو بندازن؟

7.    87/4/19 (01:14)
چرا نمیتونن حمله كنن خیلیم دلشون میخواد اما از عواقبش میترسن و سعی میكنن از احتمال حمله بهایران بهره براری سیاسی كلانی بكنن اما به حمد ا... براشون میسر نخواهد شد

8.    87/4/19 (06:09)
همیشه چیزی رو باور داشته باش که به چشم میبینی.
نه با گوش میشنوی.

9.    87/4/19 (21:52)
توانائیشو دارن ولی با توجه به شرایط موجود جهانی و انتخابات امریکا و شرایط بد اقتصادی امریکا این کار فعلا صورت نمی گیره.
ضمن اینکه رهبران ایران هم اگه احتمال حمله نظامی و جدی بدونن از مواضعشون کوتاه میان.
اما اگه حمله ای بشه شاید تا چند ماه خوب دفاع کنیم ولی ضربات سختی به تاسیسات زیربنایی کشور وارد میاد که جبرانش خیلی سخته.

10.    87/4/19 (23:26)
نه.تهدید می کنن امتیاز می گیرن

11.    87/4/20 (10:05)
دشمنان
قبل از هر گونه تعدی و تجاوز
به سختی تنبیه خوهند شد.
سردمداران امریکا و اسرائیل در عین حماقتشان، این را خوب می دانند که بیست هزار گور در هر استان مرزی فرش قرمزی است زیر پای تجاوزگران و پاویون ورودی روز اول تجاوزشان.
و ما النصر الا من عند الله ...
ان وعد الله حق!

12.    87/4/20 (23:49)
برخی از دوستان نظرات خوبی را مطرح کردند. به اعتقاد بنده حمله نظامی از نوع زمینی به هیچ عنوان صورت نخواهد گرفت زیرا بر اساس برآوردهای خود آمریکائیان ایرانیها به شدت متعصبانه می جنگند و حداقل 15 تا 20 درصد مردم ایران تا پای جان از کشورشان دفاع خواهند نمود که این امر نشان دهنده عدم توانایی آمریکائیها در حمله نظامی زمینی است. علاوه بر این آمریکا در عراق و افغانستان بیش از 150 هزار نفر نیرو دارد که در صورت حمله زمینی ایران با آنها درگیر شده و با توجه به توانایی و قدرت حضور در این دو کشور ، تلفات انسانی دشمنان زیاد خواهد بود که جامعه آمریکا در حال حاضر تحمل این تلفات را ندارد.
از سوی دیگر آمریکا و اسرائیل از لحاظ حیثیتی بشدت تحت فشار بوده و می خواهند به هر نحو ممکن ضربه ای را به ایران وارد نمایند تا از پیشرفت دانش اتمی ایران بکاهند. چنین حمله ای قبلا توسط اسرائیل به تاسیسات اتمی عراق وارد شده و جواب مثبتی از آن دریافت نموده اند از این رو شاید اسرائیلیها و آمریکائها راغب باشند تا با حملات هوایی به برخی از تاسیسات مانع پیشرفت اتمی بشوند.
صد البته این تحلیلها قبلا توسط ایران احتمال داده شده و برنامه بسیار قوی و منظمی برای برخورد با چنین حملاتی صورت گرفته است. البته در صورت وقع چنین حمله ای نمی توان از خسارات وارده کاست ولی می توان جواب بسیار قاطع و دندان شکنی به متجاوزین داد. این حملات یقینا مبتنی بر توانایی موشکی کشورمان خواهد بود که موشک شهاب 3 در صدر آن قرار دارد. این موشک با برد حدود 3 هزار کیلومتر و توانایی حمل بیش از یک تن مواد منفجره با سرعتی بیشتر از سرعت ضد موشکهایی مرسوم در سیستم پدافندی اسرائیل نظیر پاتریوت عمل می کند که یقینا ضربات جبران ناپذیری را بر کشور کوچکی مثل اسرائیل وارد خواهد آورد. از سوی دیگر ایران طی سالهای گذشته همچون تولید انبوه پیکان، به تولید انواع موشکها پرداخته و سیل عظیمی از موشکها را روانه خواهد نمود که به قول فرمانده موشکی سپاه در لحظه اول حمله بیش از 12 هزار موشک آماده شلیک می باشد. لذا در کل هزینه حمله به ایران بسیار بالاست و علی رغم تمایل شدید دشمنان، مجبورند استخوان در گلو، دنبال فشارهای اقتصادی و قومیتی در ایران باشند تا از درون به کشورمان ضربه بزنند. کاری که طی چند سال گذشته خوب جواب داده و گاهی تا بحرانهای شدید داخلی پیش رفته است.

13.    87/4/21 (02:32)
اسراییل به تنهایی قادر نیست جنگی را بر علیه ایران آغاز كند زیرا نه مرز مشترك با ایران دارد و نه به جهت لجستیكی توانایی جنگ را با ایران دارد اما میتواند به صورت مقطعی ضربات شدیدی را به ایران وارد سازد به عنوان مثال چند حمله هوایی به تاسیسات اتمی و یا پایانه های نفتی میتواند خسارات شدیدی به ایران وارد نماید و در مقابل ایران تنها میتواند اسراییل را مورد حمله موشكی قرار دهد كه با سیستم ضد موشكی پیشرفته آنها بعید است جبران حمله به ایران بشود . اما در مورد آمریكا اوضاع خیلی متفاوت است . اولا داستان كندن قبر و این جور كارها فقط برای مصرف داخلی طرح شده و در صورت حمله آمریكا به ایران قرار نیست سربازی وارد خاك ایران شود .
آمریكا دارای دهها ناو جنگی و هواپیما بر در خلیج فارس و دریای عمان و آبهای بین المللی میباشد . حمله احتمالی آمریكا حمله ای خواهد بود كه تكیه اصلی آن حملات هوایی و موشكی خواهد بود . و تاكتیك اصلی آنها نیز تهاجم گسترده هوایی در زمان كوتاه خواهد بود . این توان وجود دارد كه روزانه تا یكهزار فروند از موشكهای هوشمند (كروز) و به همین تعداد حمله هوایی با هواپیماهای خودشان انجام دهند و نیازی به استفاده از خاك كشور ثالث هم ندارند . تمامی چاههای نفت و گاز و پایانه های نفتی، تمامی نیروگاهها ، تاسیسات مخابراتی و پتروشیمی ، صنایع بزرگ و كلیدی ، سدها و مراكز نظامی و اداری از اهداف بالقوه آنها به شمار میرود . فراموش نكنیم كه نیروهای ارتش ایران اصولا برای دفاع طراحی شده است و فاقد ادوات تهاجمی در سطح كشوری مثل آمریكا می باشد .
در پاسخ شماره 8 نویسنده محترم آن فقط ماجرای طبس به یاد ایشان بود واز یاد برده اند كه دو ناو جنگی ایران توسط آمریكا غرق شده بود و چندین بار هم سكوهای نفتی ایران را منهدم كرده بودند و همچنین ماجرای تاسف بار حمله به هواپیمای مسافربری ایران هم در كارنامه آنهاست .
جنگ با اراده كشوری آغاز می شود ولی گستردگی و انتهای آن را هیچكس نمیتواند كنترل كند . ایران هم میتواند ضرباتی را به آمریكا وارد كند اما در مقایسه تقریبا هیچ است .
پس تنها باید آرزو كنیم كه جنگی شروع نشود كه تاریخ نشان داده فقط مردم ضرر كننده اصلی خواهند بود .
در دنیایی كه سوریه و عراق به امارات نامه می دهند كه ما با شما هستیم و در دنیایی كه از همین حالا از كشورهای صادر كننده قول جبران قطع صادرات نفت ایران را گرفته اند فكر كنید میشود كنار تنگه هرمز نشست و نگذاشت نفتكشی از آن جا عبور كند؟ آیا دنیا حاضر است نیمی از نفت دنیا به همین راحتی قطع گردد؟

14.    87/4/21 (21:13)
من بیستم اما درود بر آقای نوزده با جواب کاملشون!

15.    87/4/22 (00:07)
اولا که پنتاگن مخالف حمله به ایرانه چون این توانایی رو در اسراییل نمی بینه! امریکا هم داخل خودش هزار تا مشکل داره که بخواد بیاد با ایران گلاویز شه
بعدشم توی نظرات دوستان دیدم که گفته بودن اسراییل با سیستم پیشرفته ضد موشکیش جلوی حملات موشکی ایران رو میگیره! آخه عزیزمن اسراییل اگه عرضه داشت جلوی حملات موشکی حزب الله که موشکاش غیر هدایت شونده و ساده بودن رو میگرفت. حالا میخواد جلوی سری شهاب و فجر وایسه که هم هدایت شوندن و هم رادارگریز؟
بعدشم به فرض محال که بتونه می دونی وقتی 12000 موشک همزمان شلیک شه یعنی چی؟
اسراییل از سری دفاع موشکی های پاتریوت و آرو استفاده می کنه که پاتریوت دقت کافی رو نداره و آرو هم سطح مقطع تعریف شدش با موشک های ایران تفاوت دار، آرو آخرش بتونه جلوی موشک های کوتاه برد حزب الله رو بگیره(که اونهم دیدیم نتونست)
نکته بعدی اینکه تاسیسات هسته ای اسراییل به گونه ایست که در صورت مورد اصابت قرار گرفتن می تونه کشورهای همسایش رو هم طعمه خودش کنه و البته که همسایگان اسراییل این موضوع رو می دونن و با دادن باج به اون قطعا جلوی حمله رو میگیرن!
نکته ی بعدی راجع به خلیج فارس و تنگه هرمزه این رو بخاطر بیارید که ایران در زمان جنگ با اون امکانات محدود و با اون شیوه های جنگی مرسوم تونسته بود خار چشم صادر کنندگان نفت و همین آمریکای قلدر بشه چه برسه به حالا که علاوه بر امکانات ایران صاحب دکترین دفاعی جدید و 100 درصد قابل اتکا شده!
که نمونش رو در جنگ 33 روزه دیدید، از انهدام ده هها تانک زرهی پیشرفته اسراییل گرفته تا ساقظ کردن هلیکوپتر ها و ناوهای بسیار پیشرفته آن که راجع به ناوهاش به جرعت می شه گفت از پیشرفته ترین ناوهای جهان بوده.
راستی اینم بگم که زرات خانه حزب الله بیش از 40000 هزار موشک های کوتاه و میان برد داره که براحتی آماده شلیک خواهند شد در صورت حمله به ایران.
نکته بعدی اینکه اگر آمریکا و اسراییل توانش رو داشتن تا حالا بارها و بارها فقط در دهه 80 شمسی به ایران حمله کرده بودند(از همون حملاتی که دوستان میگن: هواییه بزن و در رو)!
اما سر آخر باید بدونیم که فان توکلت علی الله فهو حسبه و ان تنصر الله ینصرکم و یثبت اقدامکم
پس اگر با خدا باشیم قطعا پیروزی با ما خواهد بود. ان شا الله

16.    87/4/23 (17:09)
با توجه به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه تحت نفوذ امریکا این سوال شما نیلز به بحث دقیق کارشناسانه تری داره. در جواب اون دوستون که گفتن یکی از عواقب حمله به ایران بسته شدن تنگه هرمز توسط ماست باید عرض کنم که اینطور نیست. در حال حاضر عده ای در کنار مرزهای حنوب غربی کشور چنگنده های امریکایی و اسرائیلی گشت زنی میکنند. خلیج هم که پر از ناوهای امریکایی هستش. اعراب که نون خور امریکایی ها هستن. افغانستان و پاکستان کاملا تحت نفوذ امریکاند. کشورهای شوروی سابق هم که به اضافه ترکیه از همکاری با امریکاییها دست بردار نیستند. اروپاییها هم که تحریممون کردن. پس چی میمونه واسمون غیر از خودمون و حوضمون. نکنه انتظار دارید لبنان یا فلسطین کمکمون منن؟ البته ایران سیاست بهتری داره و اونهم وارد جنگ نشدن هستش. اما یک وقت دیدی کار پیش اومد

17.    87/4/24 (01:03)
شكی نیست كه اسرائیل دوست دارد هرچه زودتر تاسیسات هسته‌ای ایران را هدف قرار دهد، چون دستیابی ایران به قدرت هسته‌ای چه در بعد مسالمت‌آمیز و چه در بعد نظامی از سوی دولت عبری تهدیدی برای موجودیت اسرائیل به شمار می‌رود و كنار آمدن با آن غیرممكن است.

البته اسرائیل آرزو دارد این حمله با واكنش شدید ایران كه شهرك‌های صهیونیست‌نشین را در بر می‌گیرد همراه نشود، بویژه بعد از آنكه می‌داند ایران این قدرت موشكی را داراست.

اسرائیل همچنین می‌خواهد درگیری با ایران به درگیری نامحدود با نتایج بد و نامطلوب در مرزهای شمالی، بویژه با لبنان و سوریه منجر نشود، بویژه كه می‌داند حزب‌الله در حال حاضر بیش از 40‌هزار موشك با برد و قدرت مختلف داراست و توانایی موشكی‌اش به نسبت جنگ لبنان افزایش یافته است.

اسرائیل می‌خواهد این جنگ و پیامدهای آن بر اقتصاد جهانی تاثیر نگذارد، چرا كه بر اساس تحلیل اقتصاد‌دانان بروز این جنگ باعث می‌شود قیمت نفت تا سقف غیرقابل پیش‌بینی افزایش یابد.

آروزهای اسرائیل به همین مقدار خلاصه نمی‌شود، آنها دوست دارند بتوانند قدرت عملیاتی خود را به ایران منتقل كنند و به این كشور حمله نمایند.

اسرائیل می‌خواهد به اطلاعات جاسوسی موثق در‌باره پایگاه‌های ایرانی مرتبط با برنامه هسته‌ای دست پیدا كند تا بتواند با ضربه به آنها برنامه هسته‌ای ایران را متوقف كند، اطلاعاتی كه در حال حاضر فاقد آن است.

اسرائیل دوست ندارد كه پایگاههای هسته‌ای ایران بر علیه حملات نظامی اسرائیل امن و محكم باشد و نمی‌خواهد آنها در تمام ایران پراكنده شده باشند تا عملیات نظامی علیه آنها با مشكل مواجه شود.

آنها دوست ندارند كه روسیه در راستای معاملات خود عمل كند و به ایران تسلیحاتی از جمله ضد‌هوایی و موشك‌ بفروشد.

اسرائیل آرزوی بزرگتری نیز دارد و آن این است كه ایران پیام اسرائیل را در مانور هواپیماهای دوربرد در بالای دریای مدیترانه بشنود و چهره ایهود اولمرت را در بازدید از تاسیسات هسته‌ای دیمونا ببیند و با خواندن اظهارات شائول موفاز این نكته را باور كند كه گریزی از حمله نظامی اسرائیل به ایران نیست و كارشناسان ایرانی نیز این موضوع را به گوش مردم ایران برسانند.

اسرائیل می‌خواهد به ایران بگوید كه حمله بی‌سابقه‌ای به این كشور خواهد داشت و نمی‌خواهد ایران متوجه این نكته شود كه فریادهای اسرائیل از سر بیچارگی است و در راستای بسته‌های تشویقی آمریكا و اروپا به ایران برای توقف برنامه هسته‌ای این كشور است.

و در نهایت تمامی آرزوی اسرائیل در یك آرزو خلاصه می‌شود و همین آرزو است كه فریادها و آرزوهای دیگر را باعث می‌شود، آن آرزو این است كه «كاش انقلاب اسلامی در سال 1979 در ایران به پیروزی نمی‌رسید».

مشكل دیگر اسرائیل این است كه فكر می‌كند تنها بازیگری است كه در میدان باقی مانده است [یكه‌تاز منطقه است] و در عوض دشمنانش در جبهه مقابل مانند سالهای دهه 40، 50 و 60 نظام‌هایی بی‌عقل و مستعمره هستند و هیچ اختیاری از خود ندارند.

مشكل دیگر اسرائیل كه نمی‌خواهد آن را بیان كند این است كه در منطقه نظامهای جدیدی شكل گرفته‌اند كه دیگر از غول اسرائیل نمی‌ترسند و از جمله در جنگ لبنان در سال 2006 ثابت كردند كه اسرائیل چیزی جز یك عروسك و بادكنك بزرگ و توخالی نیست و تمام تبلیغات رسانه‌ای آنها از مانور در یونان گرفته تا بازدید از نیروگاههای اتمی و اظهارات تهدیدآمیز تحركات آشكاری برای دشمنان تل‌آویو است كه نتایج معكوس به همراه دارد.

آیا اسرائیل به ایران حمله می‌كند؟ پاسخ منفی به این سؤال دور از انتظار نیست، این یك تصمیم آمریكایی است و اسرائیل چاره‌ای ندارد كه در صورت توانایی تمام نیروهای خود را به اجبار جمع كند و با حضور یا بدون حضور آمریكا و با قدرت محدود خود به ایران حمله كند، اما حال كه اسرائیل قدرت ورود به جنگ حتی در نوار غزه و لبنان را ندارد و شبانه‌روز به دنبال صلح با سوریه است تا با او وارد جنگ نشود چگونه می‌تواند وارد جنگ با ایران شود، ایرانی كه قدرت بی‌سابقه‌ای را به دست آورده و اسرائیلی‌ها نیز شاهد این قدرت هستند.

18.    87/4/29 (14:00)
ببخشید ببخشید امریكا و اسرایل تخمشو ندارن البته حمله به ایران براشون راحته اگه یك مقدار فكر كنین از خدتون می پرسین چرا امریكا اومده به كشور های همساییه ایران حمله كرده
یا به راحتی میان تنگه هرمز رو میبندن دیگه تجارت بی تجارت .......

19.    87/5/2 (09:04)
دوستان چرند نگید.

بخواد میتونه بزنه له کنه ایران رو.

به راحتی.

اونایی که پاشونو تا حالا از ایران بیرون نذاشتن باید بهشون بگم تسهیلات نظامی ای که امریکا در نمایشگاه هاش برای تماشای عموم گذاشته برید ببینید بعد بیاین چرت و پرت بنویسید.

شک نکنین همچین میتونه ایران و 10 تا کشور دیگه رو همزمان بزنه که نتونن از جاشون پاشن.

اینم درگیری هایی هم که در عراق هست قومی قبیله ای هست. به امریکا مربوط نمیشه.

مگه جنگ امریکا با صدام و طالبان چقدر طول کشید؟

عرض کردم ، روی تعصبات مذهبی بیجا جو گیر نشید و چرند ننویسید.

باید قبول کرد قدرت نظامی اول امریکاست و شوخی بردار نیست.