مشخصات سوال

بی نام بی نام تر  , alibabba
13 تیر 87 - 11:09
برای برداشتن خالهای رنگی روی صورت و گردن ، چه راههایی هست ؟
اطلاعات بیشتر : برای برداشتن خالهای رنگی روی پوست صورت و گردن و یا هر جای دیگه ، کسی تجربه داره ؟ برداشت با لیزر خوبه ؟ لطفا هرچی میدونید بگین . .... پیشاپیش ممنونم
جزئیات : خال صورت پوست


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
پاییز  , respina_a
87/4/13 (11:25)
سلام
سراغ یکی از متخصصین پوست برو ولی به نظر من بهترین روش استفاده از میکرو درم ابریشن است
بعد از استفاده از این عمل باید بیشتر مواظب پوست خود باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/4/13 (11:38)
لیزر زیاد خوب نیست اثرهای بدی رو آدم میذاره
با یه متخصص پوست مشورت کن

2.    87/4/13 (12:14)
salam.
bazi khalhai ke rangi hastan ro nemishe dast zad chon momkene khatarnak bashan.
va hamintor khalhaye barjaste.
baraye tashkhid raftan be dr elzamiye.
va behtarin rahoo dr tashkhis mide ke mamolan kheyli rahate.

3.    87/4/13 (13:20)
سلام
یه را لیزر هست که ممکنه بر گرده .
ولی دکتری به نام جلیل فیروزمند هست که با ارو این خالها رو بر می داره.
خالها دیگه بر نمی گرده ولی 6 ماه تا رفع کامل جای خال طول می کشه. مطبش تو جنت آباد شمالیه .

4.    87/4/13 (20:54)
salam aval boro pishe ye motakhasese post oon age lazm donestba leyzer bar midare albate age rishe to asab na dashte bashe in karo bokon

5.    87/4/13 (23:16)
در حال حاضر روش‌های مختلفی برای برداشتن خال وجود دارد، اما به‌طور كلی روش‌های علمی و شناخته‌شده‌ای كه برای برداشتن خال وجود دارد به سه دسته تقسیم می‌شود:
۱) سوزاندن خال،
۲) جراحی
۳) لیزر.
سوزاندن، یكی از روش‌های قدیمی برداشتن خال است. در این روش خال با دستگاه كوتر از طریق ایجاد گرما به وسیله جریان برق سوزانده می‌شود. از آن‌جایی كه خال‌ها معمولاً قسمت‌های عمیقی در پوست دارند،‌ این روش ممکن است فرورفتگی چاله مانندی را در سطح پوست ایجاد کند. روش سوزاندن خال كه بیشتر در گذشته استفاده می‌شد، برای برداشتن خال‌های ریز و سطحی كاربرد دارد، البته امروزه دستگاه‌های رادیو فركانسی جایگزین دستگاه‌های كوتر شده‌اند كه باعث می‌شود به‌كار بردن این روش اثر کمتری روی پوست بگذارد.
جراحی؛ این روش پركاربردترین روش برای برداشتن خال در میان پزشكان است. در این روش با ایجاد بی‌حسی موضعی در محدوده خال، ‌با تیغ جراحی یك برش ساده روی پوست ایجاد و خال از عمق پوست خارج می‌شود، ‌سپس جای آن یك یا دو بخیه ظریف زده می‌شود.
لیزر كردن؛ لیزر یك فن‌آوری جدید علمی است كه در بسیاری جراحی‌ها استفاده می‌شود و در برداشتن خال هم كاربرد دارد. روش لیزر در برداشتن خال مثل روش سوزاندن است، با این تفاوت كه در این روش به‌جای جریان برق از امواج لیزر برای تخریب یا تراش خال استفاده می‌شود.
● بهترین روش برای برداشتن خال
دكتر امیرهوشنگ احسانی درباره این‌كه كدام روش برای برداشتن خال مناسب است، می‌گوید:‌«روش ثابت یا واحدی برای برداشتن همه خال‌ها وجود ندارد و برای هر خالی با توجه به ویژگی‌هایش یك روش مناسب است. مثلاً برای خال‌های ریز و سطحی كه عمق زیادی در پوست ندارند، لیزر كردن می‌تواند روش مناسبی باشد اما برای خال‌های بزرگ و برجسته كه عمق زیادی در پوست دارند، جراحی روش مناسب‌تری است، چرا كه در این روش خال از عمق پوست برداشته می‌شود و چیزی از آن باقی نمی‌ماند كه احتمال برگشت خال را ایجاد كند،‌ از طرفی با بخیه‌هایی كه روی پوست زده می‌شود، سطح شكافته پوست بعد از مدتی جوش می‌خورد و احتمال ایجاد فرورفتگی در پوست وجود ندارد. تشخیص این‌ روش‌ها با پزشك متخصص است، اما قبل از هر عملی پزشك باید معایب و مزایای به‌كار بردن هر كدام از این روش‌ها را برای بیمار خود توضیح دهد.»
● مراقبت‌های بعد از عمل
در روش جراحی؛ بیمار در هفته اول پس از جراحی باید از پمادهای آنتی‌بیوتیك موضعی استفاده كند تا جای عمل دچار عفونت نشود و بعد از ۲۴ ساعت می‌تواند صورتش را بشوید. رعایت نكات بهداشتی و استفاده مرتب از پمادها در هفته‌های اول بعد از عمل بسیار مهم است. سه تا پنج روز بعد از عمل بخیه‌ها كشیده می‌شوند و شخص می‌تواند بعد از مدتی استفاده از كرم‌های لازم مثل لایه‌بردارها را شروع كند تا جای عمل كم‌تر در سطح پوستش بماند.
در روش لیزر؛ سطح پوست زخم می‌شود و تا زمانی كه زخم ترمیم نشود، نیاز به مراقبت و استفاده از پمادها و قرص‌های آنتی‌بیوتیك دارد تا محل زخم عفونت نكند. به‌طور تقریبی بعد از گذشت چهار تا پنج روز سطح پوست تا حدودی ترمیم می‌شود اما محل برداشت خال همچنان قرمز و در تماس با آفتاب مستعد لك‌شدن است. در روش لیزر، بیمار باید به مدت طولانی از ضدآفتاب‌های فیزیكی استفاده كند و در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد. در غیر این صورت احتمال ایجاد لكه‌های قهوه‌ای در پوستش وجود دارد.
در روش سوزاندن نیز تا یك هفته باید تمام این مراقبت‌ها صورت بگیرد و ممكن است جای عمل تا چند هفته قرمز باشد، اگر قرمزی جای عمل بیش از شش هفته طول بكشد باید به پزشک متخصص مراجعه شود تا كه جای خال تبدیل به گوشت اضافی نشود.
● بهترین فصل برای عمل
بهترین فصل برای عمل برداشت خال در روش‌های مختلف فرق می‌كند. از آن‌جایی که در روش جراحی آفتاب اثر چندانی روی جای جراحی نمی‌گذارد، می‌توان در هر فصلی از این روش استفاده كرد. اما روش لیزر به دلیل تأثیر نور خورشید در روند ترمیم پوست ‌بهتر است در فصل‌های سرد سال مثل پاییز و زمستان صورت بگیرد.

6.    87/4/14 (04:52)
سلام . بهتره با پزشک متخصص مشورت کنی .اما فکر میکنم جراحی بهترین گزینه باشه. عوارض بعدی کمتری داره..........
موفق باشی

7.    87/4/14 (17:48)
سوزاندن

8.    87/4/14 (21:14)
نمیدونم

9.    87/4/16 (19:10)
دوست محترم چون خال ها بسیار حساس هستند و حتی گاهی سرطانی میشوند بهتر هست فقط با پزشک مشورت کنی راه های زیادی برای برداشتن خال هست اما پزشک تشخیص میدهد که نوع خالی که شما دارید برداشتنش خطر دارد یا نه