مشخصات سوال

  , black_star_2
21 اسفند 91 - 12:01
امسال چه رنگ مو و لباسی مٔد شده؟
اطلاعات بیشتر : امسال چه رنگ مو و لباسی مٔد شده؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
سارا شیطون بلا , hadiidah
91/12/22 (15:53)
خونواده سبز
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    91/12/23 (15:35)
رنگ لباس سبز زمردیه ولی از رنگ مو بی خبرم
اصولا رنگ مو به سال نیست

2.    91/12/24 (01:27)
شما خودت یه رنگ مو و لباس انتخاب کن بقیه اگه خوششون اومد مد میشه!:))

3.    91/12/24 (21:39)
از اینجا http://idobeauty.ir/category/مد،-مدل،-تیپ/مد-سال-2013-و-1392/ آلبوم مد امسال رو نگاه کن

4.    91/12/25 (00:29)
پـوشش سبـز زمـردی، رنـگ مـد سـال 2013

خوشتان بیاید یا نه، پوشش آدمهای شهر، یکسال آبی کاربنی می شود، سال بعد شکلاتی، پارسال نارنجی نارنگی و حالا هم که همه "سبز زمرّدی" می دوزند.هرساله موسسه مُد Pantone (پنتون) از میان طراحان و برندهای معتبر لباس جهان برای انتخاب رنگی که قرار است طی سال آینده همه گیر شود نظرسنجی میکند. امسال بزرگان مُد جهان روی رنگ "سبز زمرّدی" با کد ۵۶۴۱-۱۷ توافق کردند و این یعنی در سال ۲۰۱۳ کسی نارنجی نارنگی نخواهد دوخت.

رنگ سال ۲۰۱۳ تونالیته ای از رنگ سبز است به نام Emerald با کد ۵۶۴۱-۱۷ که به عقیده خیلی ها توأم با حس لوکس بودن است. این رنگ در بسیاری از کشور ها، فرهنگ ها و مذاهب بیانگر حس شکوه، جلال و زندگی دوباره است. این رنگ بیانگر معنی رشد و شکوفایی است و شاید هیچ رنگ دیگری به اندازه ی آن بیانگر باز زایی و نوزایی نیست. سال های سال در بسیاری از کشور ها رنگ سبز بعنوان رنگ وحدانیت و شفا بخشی انتخاب شده بوده است.موسسه پنتون در بیانیه‌ای كه در مورد انتخاب این رنگ برای رنگ سال ۲۰۱۳ منتشر كرده، آورده است که: "زمردی رنگ بسیار زنده‌ای است. رنگی بسیار درخشان كه قدرت خیره كردن چشم‌ها را دارد؛ با شكوه و فاخر... رنگی زیبا، لطیف و باوقار، رنگی كه حس خوب بودن به انسان می‌دهد، حس تعادل و هارمونی..." تعریف پنتون از این رنگ که سمبل رشد است سرزنده بودن درخشندگی و با شکوه بودن… است. همچنین این رنگ از ظرافت و زیبایی خاصی برخوردار است که باعث افزایش احساس خوب بودن، تعادل و هماهنگی است. همینطور پر جنب و جوش و درخشنده است درست مثل طبیعت، سبز نگاهی خوب با رنگ روشن است. ست رنگی آن با زرد مملو از انرژی است.Leatrice Eisman مدیر اجرایی انیستیتوی رنگ Pantone در این باره انتخاب این رنگ می گوید:" سبز یکی از فراوان ترین رنگ ها در طبیعت است. چشم انسان بیش از هر رنگ دیگری تونالیته های رنگ سبز را در طیف رنگی می بیند". وی ادامه داد: "این رنگ دارای تاریخچه ی بسیار طولانی است، در بسیاری از دوره ها بصورت نمادین بیانگر حس شفافیت، زندگی دوباره و تازه شدن بوده، چیزی که در دنیای پیچیده امروز شاید نکته بسیار مهمی است.این رنگ می تواند نقش مهمی در گرایشات معماری داخلی دکوراسیون منزل و مد ایفا کند". این رنگ همچنین نماد رشد، تازگی و کامیابی است، هیچ رنگ دیگری به این اندازه نمیتواند حس احیا را به بیننده القاء کند."حالا چرا زمردی؟ زمّرد درخشان وخوشرنگ است و هارمونی و نظم را به بیننده یادآوری میکنند، بنا به عقیده "ایستمن" رنگ زمرّدی به راحتی قابل پیاده سازی در طرحهای تولید کنندگان پوشاک است و جلوه خوبی به طیف وسیعی از تولیدات برندهای معروف می دهد.

اگر به دنبال مدهای 2013 هستید ...

شاید بد نباشد یک تغیر کوچک در زندگی‌تان ایجاد کنید تغییری كه حال شما را بهتر ‌كند و به زندگی‌تان حس و حال تازه‌ای بدهد، یك تغییر رنگی، چه بهتر كه رنگ سال را به زندگی‌تان وارد كنید. چه در لباس‌ها و چه در خانه‌تان می‌توانید زمردی را وارد كنید و از آن تاثیرات مثبت بگیرید. خانم‌ها دوستش دارند و این دوست داشتن ریشه‌ای تاریخی دارد. "زمرد" همیشه محبوب بوده به خصوص در میان خانم‌ها، رنگ خاص این قطعه جواهر چشم را می‌گیرد و رها نمی‌كند.رنگ "سبز زمرّدی" هم همین‌گونه است، تاثیر دلنشینی دارد و چشم‌ را به خود جذب می‌كند و حالا انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال می‌تواند اتفاق جالبی باشد، برای همین اگر از این به بعد در دور و اطراف‌تان رنگ سبز زمرّدی زیاد دیدید اصلا تعجب نكنید.

از نارنجی نارنگی تا سبز زمرّدی

موسسه پنتون، موسسه‌ای است كه هر سال، چند هفته‌ای مانده به پایان سال قدیم رنگ سال بعد را مشخص می‌كند و این انتخاب مورد توجه بسیاری از برندهای مشهور قرار می‌گیرد و البته این توجه فقط در حیطه پوشاك نیست، حیطه دكوراسیون داخلی و لوازم منزل، زیورآلات، وسایلی مثل عینك، ساعت، فندك و... و بسیاری از تجارت‌ها و صنعت‌های دیگر هم به این رنگ سال توجه می‌كنند و می‌كوشند محصولاتی به این رنگ به بازار عرضه كنند.سال ۲۰۱۲ رنگ سال، "نارنجی نارنگی" بود، حالا این رنگ كه نسبتا خنثی ارزیابی می‌شود جای خود را به "زمردی" داده كه انرژی نهفته زیادی در خود دارد و البته به تعبیری بیشتر از یاسی و نارنجی برای هر دو جنس مناسب است.

با چی ست کنید؟

زنده و درخشان: درست مثل طبیعت، سبز زمرّدی در زیر نور بسیار باشكوه است. اگر می‌خواهید حس سرزندگی را بیشتر انتقال دهید آن را با رنگ‌های زرد و نارنجی همراه كنید. لباس‌های ست شده زمردی، زرد و نارنجی هم توجه را جلب می‌كند و هم حس جوانی و سرزندگی را انتقال می‌دهد.

جواهرات‌تان را با چه رنگی ست كنید

زمردی رنگ جواهر است، داشتن جواهری به این رنگ در این روزها می‌تواند شما را دارای سلیقه‌ای خاص نشان دهد. اگر زمرد در میان جواهرات شما نشست می‌توانید از رنگ‌های بنفش تیره، آبی، قرمز، سیاه و طلایی برای پوشش و لوازم همراه خود استفاده كنید و مجموعه‌ای شگرف بسازید كه باعث شود در هر جمعی به چشم بیایید.

برای تكمیل زیبایی‌های خانه‌تان

ذات خاص این رنگ به گونه‌ای است كه به شما حس نظم و هماهنگی می‌دهد و در نقطه مقابل رنگ‌هایی قرار می‌گیرد كه به شما حس شلوغی، به هم‌ریختگی و شلختگی را می‌دهد. از این خاصیت زمردی می‌توانید برای دكوراسیون داخلی خانه‌تان استفاده كنید. برای آنكه خودتان هم دارای نظم و هم دارای حس انرژی و زیبایی باشید می‌توانید زمردی را با خاكستری، سفید و زرد چرك یا حتی آبی ست كنید.اما چرا این رنگ جواهری برای سال ۲۰۱۳ انتخاب شد؟ می‌توان تفسیرهای زیادی در این مورد داشت. لئاتریس آیزین، مدیر اجرایی موسسه پنتون در سخنرانی‌ای كه در مراسم اعلام این رنگ داشت، گفت: "این رنگ حال بهتری به ما می‌دهد زیرا رنگ هوش، ادراك و مكاشفه است، در عین حال این رنگ حس خوشایند تعادل، هارمونی و نظم را القا می‌كند." او همچنین گفت: "از روزگار باستان، این رنگ درخشان رنگ زیبایی، نو شدن و زندگی تازه در بسیاری از ادیان و فرهنگ‌ها بوده است... این رنگ همین‌طور رنگ رشد، شكوفایی، تازه شدن، كامیابی و موفقیت است كه تمام اینها رنگی دلپذیر و به شدت خوشایند را می‌آفرینند." در ضمن هیچ رنگی به اندازه رنگ سبز و به خصوص سبز زمرّدی رنگ احیا، نو شدن و از نو آغاز كردن نیست.رنگی كه به عنوان رنگ سال معرفی شده است از لحاظ كد رنگ‌‌شناسی با كد TCX ۵۶۴۱-۱۷ شناخته می‌شود.

زمردهای در دسترس

اما خانم‌ها چگونه می‌توانند رنگ زمردی را به زندگی روزمره خود وارد كنند؟ در زیر راه‌هایی برای این كار به شما پیشنهاد می‌دهیم:

برای چشمان شمارنگ سبز زمرّدی یکی از رنگ‌های در دسترس برای لوازم آرایشی چشم است. برندهایی مثل الیزابت آردن، گلوریا، زفورا و سالی هندرسون سایه چشم، ریمل و خط چشم در طیف‌های مختلف زمردی را به بازار عرضه كرده‌اند.

برای ناخن‌های شمامارنیز، متخصص ناخن می‌گوید: "سال‌هاست كه خانم‌ها از رنگ زمردی برای ناخن‌های خود استفاده می‌كنند زیرا این رنگ احساس وقار و كلاسیك بودن را می‌دهد در ضمن می‌توان آن را با لباس‌ها یا جواهرآلات به كار رفته شده هماهنگ كرد. برندهای زویا، الیزابت آردن، روشه و... لاك‌هایی در طیف‌های مختلف زمردی به بازار عرضه كرده‌اند.

برای دست‌ها و گردن‌ شما

به هر حال زمردی رنگی جواهری است، طبیعی است كه این رنگ فاخر برای بدلیجات هم انتخاب مناسبی باشد؛ گوشواره‌ها، دستبندها، گردنبندها و حتی ساعت‌های این رنگ می‌تواند ست لباس شما را غنی‌تر و چشم‌نوازتر كند.دكتر مارك استولمن، روانشناس و مشاور برند لوازم خانگی و آشپزخانه "اسكالامن" در مورد رنگ زمردی نكات جالبی می‌گوید: "این رنگ، رنگ شادی و شانس است، در واقع می‌توان گفت این رنگ جدا از حس نو بودن و تازگی، حس خوش‌بینی، امید به آینده داشتن و سرحالی را هم القا می‌كند. اگر خانه‌تان را با وسایل این رنگی تزئین كنید، ‌یعنی سرشار از حس زندگی و مشتاق به پیشرفت و كسب موفقیت هستید. در مورد لباس و جواهرات هم همین‌طور است، این رنگ جدا از احساس آراسته بودن، حس خاص بودن را هم القا می‌كند، با این رنگ می‌توانید حتی قبل از رسیدن بهار حس بهاری بودن را القا كنید."سال‌هایی كه گذشت چه رنگی بودند؟

در پایان، ضمن اینکه در جریان قرار گرفتید که رنگ سال 2013 "سبز زمرّدی" است بد نیست فهرستی از رنگ سال های قبل را نیز مرور كنیم:

۲۰۱۲: نارنجی نارنگی
۲۰۱۱: یاس امین‌الدوله
۲۰۱۰: فیروزه‌ای
۲۰۰۹: زرد مات
۲۰۰۸: آبی زنبقی
۲۰۰۷: قرمز تند
۲۰۰۶: بنفش جلبكی
۲۰۰۵: آبی فیروزه‌ای
۲۰۰۴: نارنجی چرك
۲۰۰۳: آبی آسمانی
۲۰۰۲: قرمز گل‌سرخ
۲۰۰۱: صورتی كم‌رنگ
۲۰۰۰: سرمه‌ای كم‌رنگ

5.    91/12/29 (11:31)
مو مشکی با خطهای سفید و کاهی