مشخصات سوال

سعید د , secret_65
6 آذر 91 - 19:03
بعد از قیامت چقدر (چند سال) زندگی میکنیم ؟
اطلاعات بیشتر : بعد از رفتن به بهشت یا جهنم چند سال یا چند قرن زندگی میکنیم ؟ اگه زندگی در آن دنیا ابدیست تاکی آنجا هستیم؟
جزئیات : من هم میدونم ابدیه اما تا کی چند میلیارد سال ؟ یعنی پایانش کجاست ؟ در اونجا چکار میکنیم که پایانی نداره ؟ چیزی تو دنیا مسخره نیست اما سوال اینجاست بقول دوستمون تو 70 سال این دنیا موندیم تو اون دنیا تا ابد چیکار میکیم ؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
سعید  , saeedyazdi
91/9/11 (11:34)
سلام
من هم یک سوال از شما دارم ایا تا به حال شده که براتون حالتی از خوشی و سرمستی و شادابی داشته باشید ؟حتما که براتون پیش امده در اون زمان چه چیزی دوست داشتید؟ دوست داشتید مثلا صد سال این حال خوش رو داشته باشید یا هزار سال یا اینکه میخواستید تا ابد این خوشی که به جسم و روح شما دست داده ادامه داشته باشه؟ کدومش؟ مشکل ما اینه که همه چیز را میخواهیم با عقل خودمون سبک و سنگین و حلش کنیم و این فعلا برای ما که در این دنیا هستیم انچنان که باید مقدور نیست. مثلا شما شنیدید که روح وجود داره ولی ایا میتونید روح رو در فکر و ذهن خود مجسم کنید؟یا اینکه بطور مثال از فاصله ای دور اثر دودی را مشاهده میکنید ایا بطور قطع میتونید بگید این دود از سوختن مثلا چند تنه درخت هست یا اینکه شاید دو کامیون با هم تصادف کردند و در حال سوختن هستند ؟ بعضی سوالهای انسان تا زمانی که به حد درک ان مسئله نرسیده قابل فهم و درک نیست پس بهتره که خودمون رو طبق فرمانهای الهی و پیامبران که البته برای ما مسلمانها حضرت محمد ص و هم چنین امامان معصوم برای ان دنیا اماده کنیم.مطئمن باش خداوند هیچگاه کاری بیهوده انجام نمیدهد. اگر بهشت باید ابدی باشه ابدی خواهد ماند اگر خدا گفته در انجا هیچ غم و اندوه و کار لغو و بیهوده ای نخواهد بود حتما همینطور خواهد بود اگر گفته که در انجا هر چه چشم ببیند و دل بخواهد فراهم خواهد بود شک نکن که همینطور است. حالا فکر کن ایا میخواهی این امکانات برای مدتی محدود در اختیارت باشه یا برای ابد؟
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    91/9/6 (21:48)
زندگی اون دنیا ابدیه

چون خدا در مورد اهل بهشت و جهنم میفرماید
به صورت ابدی در ان میمانند

2.    91/9/7 (09:28)
تا ابد

3.    91/9/7 (15:10)
منم واسم سواله....

4.    91/9/8 (19:11)
ضمن تایید نسبی پاسخ 5 :
مگه این دنیا شباهتی با بهشت داره؟؟
شما توی یک محیط لذت بخش باشی گذر زمان رو اصلا حس می کنی؟؟
با عقل فقط اصل معاد ثابت میشه وگرنه جزئیاتش قابل درک نیست.

اتفاقا من به این موضوع زیاد فکر میکنم و هربار نتیجه می گیرم که عمر این دنیا در برابر زندگی ابدی مون ناچیزه پس بیشتر به فکر ساختن آخرتم میفتم چون بحث یک زندکی بی نهایت هست!

5.    91/9/8 (23:15)
والا دوستان هم اشاره كردن الله اعلم.ولی اینكه اونجا مگه چیكار میكنیم.معلومه عشق و حالو هول.كلا آدما دائم المستند(اینو شوخی كردم)هیچكس نرفته و نمیدونه الا ذات مقدس خدا

6.    91/9/8 (23:53)
باید هفت مرحله را بگذرانیم
زندگی در بعد از قیامت بی معنی نیست
زیرا خبری از رسیدن به پوچی نیست
و انسان دیگر گمراه نخواهد شد و همیشه برنامه و هدف خواهد داشت

7.    91/9/9 (01:25)
با احترام به دوستان خوبم باید بگم:
از اول زندگی ابدی داشتیم.برای امتحان اینجااومدیم.
زمانی که برگردیم،اگر به بهشت بریم به خونه برگشتیم وممکنه دوباره برای امتحانی دیگه به دنیایی ناشناخته باز گردیم،اگر به جهنم بریم نسبت به نافرمانیهایی که کردیم مجازات ودر آخر به خونه(بهشت)برمیگردیم.واین چرخه ادامه خواهد داشت تازمانی که خداوند روحی که به ماداده پس بگیره.ودر اینصورته که دیگه وجودیتی نداریم.ولی ممکنه باز هم به وجودمون بیاره.

8.    91/9/10 (01:54)
برای درک پاسخ این سوالت فقط یک راه داره :
باید عظمت و بزرگی انسان را درک کنی
هرچه این را دریابی آن را هم دریابی