مشخصات سوال

رعنا م , rana_hasani
8 شهریور 91 - 11:39
قرص لوونورژسترول
اطلاعات بیشتر : سلام این قرص ضدبارداری تا چه میزان قابل اعتماد هست و با بقیه قرصها چه فرقی داره؟
یه توضیح میخوام در موردش
ممنون- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
مریم 0 , maryam1346
91/6/8 (22:18)
با سلام
تمام روشهای پیشگیری از بارداری درصدی از شکست را دارا میباشند لذا در مواردی که فرد از روش پیشگیری از بارداری استفاده مینماید ولی شک به ایجاد بارداری برای وی بوجود می آید مانند فراموش کردن خوردن به موقع قرص های جلوگیری از بارداری یا سوراخ شدن کاندوم یا جابجا شدن آ یو دی ، جهت جلوگیری از ایجاد یک بارداری ناخواسته دانشمندان روشی را بعنوان روش اورزانس پیشگیری از بارداری ابداع نمودند که قرص لوونروژسترول که در بسته های دو عددی میباشد قرص مخصوص این روش است و فرد در صورتی که شامل یکی از مواردی که در بالا ذکر شد بشود لازم است در اولین فرصت 2عدد قرص لوو را با هم میل کند این روش را میتوان تا 120 ساعت پس از تماس جنسی مشکوک به ایجاد بارداری استفاده نمود ولی برای ایجاد درصد بالای ضریب اطمینان جلوگیری از بارداری توسط این قرص باید آن را هر چه سزیع تر از لحاظ زمانی نسبت به نزدیکی مشکوک به بارداری میل نمود. لازم بذکر است این قرص ها را فقط در هر سیکل میتوان یکبار استفاده نمود.
قرص های دیگر که برای روش اورژانس پیشگیری از بارداری استفاده میشوند شامل :
1- قرص ال دی بصورت قرص در اولین فرصت و 12 ساعت بعد 4 قرص دیگر
2- قرص اچ دی 2 عدد در اولین فرصت و 12 ساعت بعد 2 عدد دیگر
3- قرص تری فازیک رنگ سفید 4 عدد در اولین فرصت و 12 ساعت بعد 4 قرص سفید رنگ دیگر
ولی بهترین قرص همان لوونروژسترول است چون هم میزان ضریب اطمینان پیشگیری از بارداری آن از بقیه قرص های بالا بیشتر است و هم عوارض جانبی گوارشی ان کمتر است و بهتر تحمل میشود.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    91/6/8 (14:58)
این قرص به صورت اورژانسی برای جلوگیری از بارداری ، تا 72 ساعت بعد از مقاربت باید استفاده بشه..میزان موفقیت این روش بالای 90-95 درصد هست. این قرص برای استفاده ی مداوم نیست. فقط در شرایط اورژانسی باید استفاده بشه و مواقعی که روشهای جلوگیری از بارداری دیگه به خوبی استفده نشده باشه.