مشخصات سوال

رحمان  , rahman_sr3
21 اردیبهشت 87 - 19:38
host چیست؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
وحید آفلاین , vahid170
87/2/21 (19:54)
سلام

host به معنی میزبانه و به کامپیوتر هایی گفته میشه که به عنوان سرور یک سری اطلاعات (مثل فایل های صفحات وب، عکس، موزیک و ...) رو در خودشون نگه میدارن

وقتی شما یک سایت رو تو اینترنت نگاه می کنی (یا اصطلاحا باز می کنی) در واقع این اطلاعات رو از روی کامپیوتر سرور که همون Host هست دریافت می کنی

مشخصه اصلی یک هاست نگه داری از یه سری اطلاعات در شبکه های کامپیوتری هست و حتما نیازی نیست این شبکه اینترنت باشه
شبکه های معمولی شامل هاست میشن.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/2/21 (20:03)
host همان سروری است که تمامی آدرس سایت ها یا همان یا صفحات وب در آن ذخیره می شود

2.    87/2/21 (20:53)
قابل فهم و مبتدی میگم
ببین یه سری کامپیوترا هستن که بهشون میگن سرور مثل کامپیوتر خود ماست ولی از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری خیلی قدرتمند هستن بعد این سرورها فضایی رو به شما میدن که روی اینترنت فایلهاتون رو روش بریزین و اجرا کنین به این فضاها هاست میگن که وقتی با دومین باشه کامل میشه .

3.    87/2/21 (21:23)
age bekhay behet toozih bedam bayad ye jalase khsoosy bezary
yerooz ke omady kalaleh khodam behet migam okey

4.    87/2/21 (22:50)
هاست میزبانیست که فضایی به شما اختصاص میدهد تا شما فایلها و صفهات وب خود را بر روی ان ذخیره و مشاهده نمائید

5.    87/2/22 (01:34)
سایتها به وسیله یک اسم در اینترنت شناخته می شوند. كه در واقع مخاطبان را از طریق اسمی به نام دامین به فضایی که صفحات آن سایت در آن فضا قرار دارد منتقل می نماید.
شما با خرید یک سرویس میزبانی فضا , در واقع حجم مشخصی از هارد دیسک یک کامپیوتر را برای مدت زمان مشخصی (معمولا یک سال) اجاره می نمایید. این کامپیوتر به عنوان سرور Host شما شناخته می شود و دائم به اینترنت با یک ارتباط پرسرعت وصل است. و هر ساعتی از شبانه روز می توان به آن دسترسی یافت. سرورها کامپیوترهایی هستند مانند PC های خود شما. ولی مطمئنا به دلیل اینکه در آن واحد ممکن است به یک سرور چندین بازدیدکننده متصل شوند باید سرور بسیار قویتر از کامپیوترهای معمولی باشد. بر روی این کامپیوترها نرم افزارهای خاصی نصب شده است که کاربر را به مسیر خاص که مورد نظر او است منتقل می کند. همچنین اغلب برای اطمینان از امنیت اطلاعات شما برنامه های ضد ویروس و یا فایروالهای خاص نیز بر روی آنها نصب می گردد.
حتما متوجه شده اید که حتی اگر خود شما یک ارتباط دائم با اینترنت داشته باشید با نصب نرم افزارهای خاص می توانید سرویس Host بفروشید.
هزینه ای که برای شما دارد یک کامپیوتر نسبتا قوی می باشد با یک ارتباط پرسرعت با اینترنت که این روزها بسیار هم ارزان شده است. حال شما می توانید هر مگابایت از هارددیسک کامپیوتر خود را به چندین هزار تومان بفروشید. و البته سود کلانی هم نصیبتان خواهد شد.
بله این ظاهر قضیه است. در ایران بسیاری از شرکتهای ارائه دهنده سرویس میزبانی فضا نیز با استفاده از همین شیوه کار می کنند. ولی دسته دیگری نیز وجود دارند که با پیدا کردن یک سرویس بسیار ارزان قیمت در کشورهای دیگر (معمولا کانادا , انگلیس و یا آمریکا) به عنوان نماینده فروش آنها (Reseller) اقدام به فروش سرویسهای آنها تحت نام خود و به چندین برابر قیمت آن می نمایند. این روش به مراتب راحت تر و پول ساز تر می باشد. و اغلب برای کسب سود بیشتر سرویسهای ارزان قیمت را انتخاب می نمایند که بسیار از نظر امنیت و کیفیت پایین هستند.

6.    87/2/22 (03:37)
فضایه سایت شخصیه طرفه!!

7.    87/2/22 (11:13)
hostدر شبکه های کامپیوتری آن هم در کلاسهای آدرس Ip به
عنوان Host ID (یعنی آدرس میزبان به شبکه)در موردنقشه شبکه ومحل یک ماشین در شبکه اینتر نت که با خود حمل می کند.

8.    87/2/22 (11:23)
هاست یه فضایه مجازیه که شما میتونید داده هایه شخصیه خودرا در اون قرار دهید.
سایت هایی مثل 4shared و persian gig و 2shared این امکان را به شما میدهد.

9.    87/2/24 (00:57)
Hosting چیست؟
معادل كلمه میزبانی می باشد، Web Hosting به سرویس دهنده ای گفته می شود كه میزبانی صفحات وب را به عهده دارد.
رابطه Domain با Hosting چیست؟
Domain نامی است كه شما برای سایت خود انتخاب می كنید و Hosting میزبانی است كه به Domain شما سرویس دهی می كند، مانند اختصاص فضا ، Email و ...
Hosting خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشد؟
- از سرعت بالایی برخوردار باشد.
- استاندار های بین المللی در آن رعایت شده باشد.
- از امنیت بالایی برخوردار باشد .
- تیم پشتیبانی فنی آن فعال، با تجربه و همیشه آماده باشد.
برای انتخاب نوع سرویس Hosting برای Domain خود چه معیارهایی را باید در نظر بگیرم؟
- میزان فضا را متناسب با حجم سایت ( فایلها، بانك اطلاعاتی و ... ) انتخاب نمائید.
- در صورتی كه سایت شما بازدید كننده های زیادی دارد یا در آینده ترافیك بالایی خواهد داشت به پهنای باند ( Bandwith ) اختصاص یافته توجه نمائید.
- به Resource های اختصاص یافته به Hosting Plan مورد نظرتان برحسب نوع طراحی و برنامه نویسی سایت خود توجه نمائید.
برای تهیهHosting از كجا باید شروع كنم؟
ابتدا می بایست فرم اجاره فضای وب راپر كنید ، در صورتی كه Domain خود را ثبت كرده باشید می توانید برای آن Hosting تهیه نمائید و اگر Domain خود را قبلا ثبت نكرده باشید می توانید با تكمیل فرم ثبت دومین و فرم اجاره فضای وب در زمان اقدام كنید.
Hosting مورد نظر خود را تا چه مدتی می توانم تهیه كنم؟
مدت زمان آن را می توانید از 1 تا 10 سال تعیین نمائید ، ضمن اینكه می توانید بعد از تهیه نیز برای تمدید اقدام نمائید.
آیا می توانم پس از تهیه Hosting plan ، بعدها آن را به سرویس بالاتری ارتقاء دهم؟ هزینه آن چگونه محاسبه خواهد شد؟
بله، این عمل را می توانید بصورت Online انجام دهید، مابه التفاوت آن قابل پرداخت می باشد.
من Domain خود را توسط فارسیکام به ثبت نرسانده ام ، آیا می توانم Hosting آن را از فارسیکام تهیه كنم؟
بله می توانید . فقط بایستی مشخصات NS های فارسیکام را از طریق کنترل پنل Domain خود در آن وارد کنید.
سیستم عامل سرویس دهنده های فارسیکام چیست؟
شركت فارسیکام دارای فضای وب با هر دو نوع سیستم عامل windows 2003 server و Unix می باشد
Email های خود را از چه طریقی می توانم چك كنم ؟
- از طریق وب .
- از طریق برنامه هایی مانند Outlook express وNetscape Navigator و ...
آیا برای چك كردن Email ها از طریق وب باید به سایت فارسیکام مراجعه كنم ؟
خیر، امكان چك كردن Email ها از طریق سایت خودتان وجود دارد. بعد ار فعال شدن Host درخواستی شما ، آدرس Http://mail.yourdomain.com را در قسمت آدرس مرورگر اینترنت خود وارد کنید و با وارد کردن E-Mail Name و Password میتوانید ایمیلتان را چک کنید.
برای چك كردن Email ها از طریق برنامه هایی مانند Outlook مقادیر ،SMTPو pop3 را چه آدرسی باید قرار دهم ؟
هر دو را برابر با اسم سایت خود بدون هیچ پیشوندی قرار دهید، مثال :
Incoming mail :mail. yourname.com
Outgoing mail : mail. yourname.com
منظور از Email Auto Responder چیست ؟
پاسخگویی اتوماتیك به Email های دریافتی، شما می توانید یك متن را ذخیره نمائید تا هر گاه به شما Email ارسال می شود بلافاصله آن متن به عنوان پاسخ موقت به فرستنده ارسال شود.
منظور از Email Forwarding چیست ؟
در صورتی كه Email دیگری مانند yahoo , hotmail دارید می توانید Email های دریافتی خود را بصورت اتوماتیك به آن ارجاع ( ّForward ) نمائید.
منظور از Sub Domain چیست ؟
نامی است كه قبل از Domain اصلی قرار می گیرد و با نقطه از آن جدا می شود. به عنوان مثال Farsicom.com یك Domain است و news.Farsicom.com یك Sub Domain است.
منظور از Statistics چیست ؟
آمار و وضعیت سایت از نظر ترافیك، بازدید كننده ها و مشخصات آنها وضعیت كاربران Online در سایت، صفحات بازدید شده ، مدت زمان بازدید هر صفحه و ... كه این آمار بصورت ساعتی، روزانه، ماهیانه و سالانه گزارش داده می شود.
منظور از ODBC چیست ؟
ارتباط بین سایت و بانك اطلاعاتی را ایجاد می كند، در صورتی كه از بانك های اطلاعاتی استفاده می نمائید می توانید این ارتباط را بصورت Online برقرار نمائید.
منظور از FTP Account چیست ؟
برای انتقال فایلها از كامپیوتر بر روی سرویس دهنده، حداقل به یك FTP Account برای برقراری ارتباط نیاز دارید. در صورتی كه اپراتورهای سایت شما بیش از یك نفر باشند می توانید برای هر كدام یك FTP Account مستقل ایجاد و اجازه دسترسی آنها را به دایركتوریها یا فایلها با قابلیت خواندنی، نوشتنی و ... تعیین نمائید.
آیا سرویس دهنده های فارسیکام از Front page Extention پشتیبانی می كنند ؟
بله ، همه Hosting Planهای فارسیکام همراه با نصب Front Page Extentions خواهند بود.
منظور از URL forwarding چیست ؟
به ارجاع مستقیم سایت شما به آدرس URL دیگر گفته می شود، به عنوان مثال: اگر در قسمت آدرس، سایت شما تایپ شود http://www.farsicom.com می توانید آدرس دیگری مانند : http://www.farsipress.com را تعیین نمائید تا بصورت اتوماتیك به آن ارجاع ( Forward ) شود.چگونه میتوان آمار بازدیدکنندگان سایت را مشاهده کرد ؟
از آدرس Http://www.farsicomhost.com پنل مدیریت فضا را آورده و از قسمت Traffic Details میتوان آمار کلی و جزئی از قبیل تعداد بازدیدکنندگان در هرساعت ، هر روز و .... را مشاهده نمود.
آیا Password ی که در قبال خرید فضا از فارسیکام دریافت نموده ام قابل تغییر می باشد ؟
بلی ، از طریق همین Password به پنل کنترل فضا وارد شوید و از قسمت change password میتوانید آن را عوض کنید.
چه امکاناتی برای مدیریت فایل در فضای فارسیکام وجود دارد ؟
علاوه بر امکانات اولیه از قبیل ایجاد شاخه ، حذف ، تغییر نام فایلها و شاخه ها امکانات ویژه ای از قبیل امکان فشرده سازی فایلها و شاخه ها ، امکان Upload چند فایل بصورت همزمان ، امکان پشتیبان گیری و بازیابی فایلهای حذف شده و .... وجود دارد که از طریق گزینه File Manager در کنترل پنل قابل دسترسی است .


10.    87/2/27 (02:07)
در اینترنت، میزبانی وب (یا «وب هُستینگ» - انگلیسی: Web Hosting) به مفهوم فراهم ساختن فضایی است که کاربر می‌‌تواند فایل‌های وب‌گاه خود را در آن قرار دهد. میزبان‌ها با اختصاص فضا در وب، به کاربران اینترنت این امکان را می‌دهند که مطالبشان را در شبکه جهانی اینترنت ارسال کرده و قرار دهند. در واقع هر سایتی که برروی اینترنت دیده می‌شود و قابل دسترسی با آدرس خاصی هست، برروی کامپیوتری پرقدرت از نظر حافظه و پردازش میزبانی می‌شود که به آن رایانه‌ی سرویس دهنده یا رایانهٔ سرور گفته می‌شود

شرکت‌های میزبان وب با فراهم نمودن مجموعه‌ای از سرورهای پرقدرت (تک‌پردازنده یا چندپردازنده) با پهنای باند وسیع برای استفاده Resellerها و تمامی امکانات مورد نیاز آنان برای ارائه خدمات میزبانی وب با کیفیت بسیار بالا راه را برای ورود به یک تجارت با سود صددرصد قطعی هموار نموده‌اند. هر Reseller با در اختیار داشتن یک کنترل پنل مستقل تحت وب به راحتی و بدون نیاز به تماس با پیام قادر به مدیریت کامل وب‌سایت‌های مشترکین خود می‌باشد، این کنترل پنل با داشتن امکاناتی از قبیل افزودن، ویرایش و حذف Domain و تعریف Planهای میزبانی دلخواه و ... تمامی نیازهای Reseller را برای ارائه خدمات میزبانی وب به کاربران خود فراهم نموده است. در هیچ یک از قسمت‌ها و نرم افزارهای نصب شده در این سرورها نامی از پیام قید نشده است. همچنین Resellerها می‌توانند برای تنظیم کردن دامنه‌ها برای اشاره به میزبان خود، از NS اختصاصی خود(مثال: ns1.reseller.com) استفاده نمایند.

هر وب‌گاهی (وبسایتی) در اینترنت به یک رایانه سرور وب نیاز دارد. از آنجا که هر فردی که بخواهد یک وب‌گاه داشته باشد، نمی‌تواند یک سرور مخصوص خود را راه‌اندازی کند، بنابراین شرکت‌هایی هستند که فضا و قدرت پردازشگری سرور‌های خود را بطور یک‌جا یا تقسیم‌شده به افراد نیازمند به سرور وب جهت اجاره ارائه می‌کنند، به این عمل میزبانی وب گفته می‌شود.

به طور کلی و معمول شرکت‌های سرور وب‌گاه به دو دسته تقسیم می‌شوند؛ شرکت‌هایی که خدمات رایگان ارائه می‌کنند (که اکثرا با قرار دادن تبلیغات اجباری هزینه‌های رایانه سرور را تامین می‌کنند) و شرکت‌هایی که در برابر خدمات (فضای اختصاص شده بر روی سرور وب و...) بطور سالیانه یا ماهیانه پول دریافت می‌کنند. البته دسته دیگری نیز وجود دارد که رایگان خدمات ارائه می دهند و هزینه ها را بدون قرار دادن تبلیغات اجباری تامین می کنند.

میزبانی وب در فارسی گاهی به اشتباه «هاستینگ» (به جای هُستینگ) خوانده می‌شود.
____________________________________
سرویسهای هاست تاپ اسپیس بر روی سرورهای امن لینوکس و ویندوز، با پهنای باند بالا و در پیشرفته ترین مراکز دیتا در جهان، ارایه می شوند. سرورهای میزبانی وب ما، مجهز به سخت افزارهای قدرتمند روز بوده، و از آخرین ورژن نرم افزارها بهره مند میباشند.

مهندسین و تکنسینهای متخصص، بصورت شبانه روزی با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات مونیتورینگ، سرورها را تحت نظر دارند.

ما برای تمامی مشتریان، کنترل پنل قدرتمند cPanel و Plesk را ارایه میدهیم که با این کنترل پنل اداره کلیه منابع سرویس هاست خریداری شده از تاپ اسپیس ، در اختیار کامل خریدار خواهد بود.

کنترل پنل cPanel محبوبترین و قدرتمندترین کنترل پنل مدیریت منابع وب سایت و سرورهای وب موجود در دنیا میباشد. جهت مطالعه بیشتر امکانات قدرتمند این کنترل پنل به سایت رسمی کنترل پنل cPanel مراجه بفرمایید.
wWw.TopSpace.ir
_______________________________________
host free:
wWw.PErsianGig.com
WwW.Parsehgig.com
WwW.parsaSpace.com

11.    87/2/29 (02:59)
Iranhoster.com
09122402171