مشخصات سوال

امیر آبتین , amir_abtin_2007
18 اردیبهشت 87 - 08:47
یک روش طبیعی برای از بین بردن لک های صورت؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
آنا مدیر  رسانه  شانلی , marykhosh
87/2/28 (09:15)
۱. پوست را در برابر خورشید محافظت کنید. از کرمهای ضد آفتاب استفاده کرده و از تابش مستقیم آفتاب در ساعات ۱۰ تا ۲ بپرهیزید.

۲. سیگار نکشید. پوست اندامی بزرگ است و به مقدار زیادی خون نیاز دارد. سیگار به شدت به این جریان خون آسیب میرساند. به همین دلیل پوست افراد سیگاری کدر و خاکستری است. زیرا خونی که باید اکسیژن را به پوست برساند سرشار از سموم و مواد اکسید کننده است.

۳. استراحت و تغذیه کافی و صحیح داشته باشید.

۴. تا حد امکان در شرایط تنش زا-چه احساسی و چه محیطی- قرار نگیرید. ممکن است مشکل به نظر برسد اما کافی است صفحه حوادث روزنامه را مطالعه نکنید!


۵. دو مرتبه در روز صورت خود را بشویید و سپس از یک محصول مناسب استفاده کنید. عده ای به تصور تمیزی چهره، صبح صورت خود را نمیشویند و این بسیار عجیب است. پوست صورت در طول شب پر از گرد و غبار رختخواب و سلولهای مرده میشود. حتما صبح صورت خود را با آب و صابون بشویید.

۶. گاهی بخشهایی از پوست فراموش میشوند. آرنج، پاشنه پا، گردن و سینه نیز به کرم مرطوب کننده نیاز دارند. اگر در تابستان صندل میپوشید، روی پا را هم کرم ضد آفتاب بزنید.

۷. تا حد امکان از دستکاری پوست صورت خودداری کنید و دستهای خود را بیشتر بشویید. گاهی نمیتوان از خراشاندن، فشردن و کندن دانه های پوست خودداری کرد. اما هرچه بیشتر به پوست خود آسیب برسانید، آثار باقی مانده روی صورت بیشتر و عمیق تر میشوند.

۸. لوازم آرایش خود را تمیز نگهدارید. اسفنجها و برسهای پودر و سایه چشم را در داخل قوطی دربسته و تمیز نگهدارید. درب لوازم آراش را محکم ببندید و هر از گاهی لوازم کهنه را دور ریخته و برسها را بشویید. عمر مفید لوازم آرایش بین ۶ تا ۱۲ ماه است. از خریدن لوازم بسیار گران خودداری کنید تا در زمان مشخص بتوانید با دل راحت آن را دور بیاندازید.

۹. اعتدال را رعایت کنید. دلیل نمیشود که چون محصولی خوب است ان را بیش از حد مصرف کنید. برای مثال، مرطوب کننده ها از جمله محصولات بسیار پرطرفدار هستند و معمولا بیش از حد مصرف میشوند. ما تحت تاثیر تبلیغات تصور میکنیم که هر سانتی متر از پوست بدنمان باید با یک نوع کرم پوشانده شود. یک محصول دیگر که مورد استفاده افراطی قرار میگیرد مواد لایه بردار هستند که استفاده بیش از حد آنها میتوان پوست را به شدت تحریک پذیر و آسیب دیده کند.

۱۰. مراقب فروشندگان محصولات آرایشی باشید. اگر بخواهید به نصایح تبلیغاتی آنها توجه کنید باید روزی دو ساعت و نیم جلوی آینه باشید و ۸۰ لایه مختلف روی پوست خود قرار دهید. تعداد و تنوع محصولات بهداشتی و آرایشی خود را مختصر و مفید نگهدارید و هنگام به کار بردن یک محصول جدید، عجله نکنید، ابتدا آنرا روی پوست بازو یا مچ امتحان کنید. هر محصول آرایشی حاوی ۲۰ تا ۴۰ ماده مختلف است و شما با بکار بردن یک محصول جدید، بدن خود را در معرض ۲۰ تا ۴۰ ماده جدید که ممکن است آلرژی زا باشند قرار میدهید. --------------------------------------------------------------------------------
یك ماسك سادهیك قاشق غذا خوری ماست + یك قاشق مربا خوری بكینك پودر(جوش شیرین)مخلوط كرده بصورت خود بمالید بعد از خشك شدن مواد درصورتتان ان را بشویید و از كرم مرطوب كننده استفاده كنید  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/2/18 (08:59)
این یک اقدام تخصصی میباشد و حتما باید با متخصصش مشورت بشه هرگز از کوچه و بازار در مورد این قبیل مشکلات چاره جویی نکنید..

2.    87/2/18 (09:45)
شستشوی روزانه صورت با دوغ موثر است. البته تا 20 دقیقه بعد نباید صورت رو با آب شست.

3.    87/2/18 (09:51)
سلام.

امیر جان ، جنس و نوع و عامل پدید اومدن لک های صورت باید توسط پزشک مشخص بشه.

نوع درمان بر اساس این ها تجویز میشه.

من فقط میتونم توسط لینک های زیر بهت کمک کنم:


http://www.iransalamat.com/community/about196.html&highlight=

http://www.tebyan.net/Index.aspx?pid=13035

http://www.aftab.ir/lifestyle/view.php?id=5594

اینجا اصلا جای خوبی برای درمان نیست.

تجویزاتی کهبرای دیگران جواب داده ممکنه برای شما جواب نده که هیچ بدتر هم بشه.


موفق باشید.
IranSetup.com

4.    87/2/18 (13:49)
az saboon haye laye bardar estefade kon.mesle niva.kharchang.halazoon

5.    87/2/18 (16:46)
agar lake haye soratet kamrang bashe mitoni az ye raveshe tabie estefade koni yani vitamine A masraf kon , mivehae ke vitamine A daran ro bokhor mesle havij va ya sib mitoni havijo rande koni va 15 min roye lakha bezari . .

. ya az kerem haye rafe lak mahsole kashvare
(farance estefade kon ایوروشه )
va az sabone kharchang aslan estefade nakon chun befaydas

6.    87/2/18 (23:40)
estefade az keremi ke haviye aha bashad mesle kereme de lake sinre ya kereme zede lake urahe

7.    87/2/19 (07:17)
کرم الیزا نخریها خود حلزونهارو نکشید بلکه روی لکه ها قرار دهید وبعد اونارو آزاد کنید

8.    87/2/19 (23:59)
سلام دوست من.
شما میتونین برای این منظور از یک ماسک کاملا طبیعی که از جلبکهای دریایی و نیز سختپوستان دریایی تهیه میشه و از محصولات یه کمپانی با تائیدیه ها و افتخارات بسیار زیاد جهانیه استفاده کنین.
برای کسب اطلاعات بیشتر میتونین به آدرس زیر مراجعه کنین:http://irantiens.blogfa.com/post-22.aspx

شاد و تندرست باشید.


9.    87/2/21 (00:33)
سلام
شما می توانید با قیچی پوست خود را کنده سپس بجای آن شلغم پخته قرار دهید
در 2 یا 3 روز جای آن خوب شده ... لکه ها ناپدید می شوند!

10.    87/2/23 (09:14)
استفاده از سیب زمینی خام رنده شده بر روی پوست باعث كمرنگ شدن لك های پوستی میشه... 2 هفته هر روز بذار جوابشو بهم بگو معجزه میكنه