مشخصات سوال

مریم مریمی , faryadnahayi
24 خرداد 91 - 13:26
راههای موثر جهت پسر شدن جنین قبل از بارداری چیست؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
حسین فرار کوی دوست , hosseinjanm
91/3/26 (09:45)
تعیین جنسیت قبل از بارداری)
هنگام مقاربت و بعد از ورود اسپرم به رحم زن ، اسپرم در طول رحم حركت می‌كند و بطرف بالا می‌رود، اگر در این زمان تخمكی در رحم وجود داشته باشد،لقاح در داخل رحم صورت می گیرد. درعمل لقاح اسپرم مرد با تخمک زن ترکیب می شود و جنین شکل می گیرد، اگر جنین در داخل رحم زن لانه‌گزینی كند، سبب حاملگی می شود و اگر نتواند لانه‌گزینی كند از بدن دفع می شود.

اسپرم مردان حاوی دو نوع مختلف از گامت می باشد. برخی دارای گامتx و برخی دارای گامتy هستند.

اما تخمک زن تنها حاوی یک نوع گامتx است.اگر گامتy مرد با گامتx ترکیب شود فرزند پسر می شود ، اگر گامتx مرد با گامت xزن ترکیب شود ، فرزند دختر می شود.

بنابراین تعیین جنسیت جنین بستگی به مرد دارد و این گامتهای موجود در اسپرم مرد هستند که در هنگام لقاح تعیین میکنند فرزند پسر یا دختر باشد و این بستگ دارد که کدام نوع اسپرم زودتر به تخمک برسد و با آن ترکیب شود.

عواملی که در تعیین جنسیت جنین موثرند شامل: محیط اسیدی داخل رحم زن، نوع تغذیه و سلامت روانی و روحی و همچنین زمان مقاربت بستگی دارد.

افسردگی، فشارهای عصبی، استرس ،هوای گرم و آلوده ،مصرف دخانیات ، شرایط محیطی بد، امکان دختر شدن جنین را بیشتر می کند.


روشهای تعیین جنسیت قبل از لقاح

استفاده از رژیم غذایی خاص:

در این روش برای رسیدن به جنین پسر، باید نسبت سدیم و پتاسیم بالاتر از نسبت كلسیم و منیزیوم باشد تا متابولیسم تخمك و به مخصوصا لایه خارجی آ ن را به نحوی تغییر دهد كه اسپرم های حامل جنسیت پسر به طرف آن جذب شوند و برعكس برای جذب اسپرم های جنسیت دختر به وسیله تخمك، لازم است میزان كلسیم و منیزیوم خون بالاتر از میزان پتاسیم و سدیم خون باشد.

غذاهای حاوی سدیم شامل : گوشت ، تخم مرغ، جگر گوساله، هویج ، اسفناج، شیر، نمک طعام

غذاهای حاوی پتاسیم شامل: فراورده های گوشتی، میوه ها مخصوصا ( موز ، خرما)، سبزیجات مخصوصا ( سیب زمینی و هویج) و غلات می باشند

غذاهای حاوی منیزیوم شامل: قهوه، كاكائو، غلات، سبزی ها، مخمر آبجو، سویا، چغندر، گردو، جوانه گندم است

غذاهای حاوی کلسیم:شیركاكائو، ماست، بستنی، شلغم، بادام و ساردین است

بنابراین غذاهایی كه بیشتر برای لقاح پسر مناسب هستند شامل: غذاهای شور، خرما ، هویج، جگر ، گوشت، موز، تخم مرغ، سیب زمینی،

غذاهایی كه برای لقاح دختر مناسب هستند شامل:بادام ، کاکا ئو ،شیر و فرآورده های آن مانند ماست و پنیر و …، ماهی ساردین، خاویار، جوانه گندم و كلم، كدو و فلفل سبز

رژیم غذایی که كم‌انرژی هستند و دارای حداقل كالری و مواد معدنی و مواد مغذی می باشند منجر به ایجاد جنین دختر در رحم می شوند.

با مصرف میوه‌ها و مواد شیرین قند خون بالا می رود و با بالا رفتن گلوکز در ترشحات مخاطی دهانه رحم در روزهای تخمك گزاری، محیط رحم را برای جذب اسپرم پسر مناسب تر می كند زیرا اسپرم نوع پسر از تحرک بیشتری نسبت به لسپرم دختر برخوردار است.

غذاهای شیرین شامل: عسل، آب نبات، کشمش، خرما، غلات صبحانه شیرین شده، هویج، بیسكوئیت، سیب زمینی پخته، نان گندم سفید، نوشابه های دارای شكر می باشند.


همانطور که قبلا ذکر کردیم مردها دارای دو نوع اسپرم هستند .اسپرمی كه حاوی كروموزوم Y واسپرمی که حاوی کروموزوم X است.تخمك یك سلول درشت است كه حركت آن بسیار كم و سنگین است و در حدود ۷۲ ساعت می تواند در محیط رحم زنده بماند. آقایان دارای دو نوع اسپرم هستند اسپرمی كه حاوی كروموزوم X است و اسپرمی كه حاوی كروموزوم Y است.
اسپرمX سر بیضی شکل دارد ، درشت و سنگین تر از اسپرم Y است . حرکتش کندتر از اسپرم نوع Yاست ولی طول عمر آن بیشتر است. اسپرمY نیز دارای سر گرد اما كوچكتر است و دم بلندتری دارد و دارای سرعت بیشتری می باشد اما طول عمر آن كوتاه تر است و بسیار كم جان تر و ضعیفتر است. تفاوت این دو نوع اسپرم باعث انتخاب جنسیت فرزند می باشد. نكته مهم این است كه اگر چه اسپرمهای Y ضعیفتر و دارای عمر كوتاه تری هستند ولی تعدادشان از اسپرمهای اسپرمهایX بیشتراست و این جبران كننده نقطه ضعف آنهاست . و باعث یكسان شدن تعداد فرزند دختر و پسر می شود. اسپرمهایY نسبت به محیط اسیدی حساس هستند و در این محیطها از بین می روند و در مقابل اسپرمهایX در محیط اسیدی مقاومت بیشتری دارند و به این علت در تعیین جنسیت از شستشوهای اسیدی یا قلیایی استفاده می شود.

بنابراین اگر PH واژن قلیایی باشدچون اسپرم مولد پسر ( Y ) در این محیط بیشتر زنده می ماند و می تواند سریعتر حرکت کند ، پس در این شرایط احتمال اینكه این اسپرم بتواند تخمك را بارور كند بسیار بالاست،

اگر PH واژن اسیدی باشد، چون اسپرم مولد پسر ( Y ) در این محیط خیلی سریع از بین می رود و نمی تواند با سرعت خودش را به تخمک برساند بنابر این امكان دختر دارشدن زیاد تر است چون اسپرم مولد دختر( X)كه با شرایط اسیدی سازگار است و طول عمر بیشتری دارد با تخمک ترکیب می شود.

به طور معمول در روز تخمك گذاری و حتی 2 روز پس از تخمك گذاری، PH واژن قلیایی می باشد، بنابراین توصیه می‌شود در این موقع برای پسر دار شدن آمیزش شود، اما بعد از سپری شدن این زمان PH واژن به مرور اسیدی‌تر می‌شود و زمان مناسبی برای دختر دار شدن است،

بنابراین اگر می خواهید صاحب فرزند دختر شوید باید 48 ساعت قبل یا بعد از تخمك گذاری آمیزش داشته باشید .برای اینکه از روز تخمک گذاری مطلع شوید، به پزشک زنان مراجعه کنید تا روش اندازه گیری حرارت رحم را به شما آموزش دهند سپس از روز اول پریود دمای بدن خود را با دماسنج بگیرید و آنرا را یادداشت کنید. اینکار را هر روز انجام دهید تا روزی که دمای بدن شما بین نیم تا یک درجه بالاتر از روزهای قبل برسد، آن روز روز تخمک گذاری است، چون دمای بدن بالا می رود.

برای اینكه PH واژن را بطور مصنوعی قلیایی یا اسیدی کرد، تمی توانید ضمن استفاده از روش تعیین زمان تخمك گذاری، از محلول جوش شیرین رقیق شده برای شستشوی واژن قبل از نزدیكی کنیدتا احتمال پسر دار شدن در زمان 48 ساعت پس از تخمك گذاری بیشتر شود ،زیرا این محلول PH واژن را به شدت قلیایی می‌كند، همچنین از محلول رقیق شده سركه سفید استفاده کنید تا PH واژن اسیدی‌تر شود و احتمال دختر دار شدن بیشتر می شود.

قبل از استفاده این محلولها و برای شستشوی مهبل با آنها، حتما با متخصص زنان و زایمان مشورت فرمایید.

عامل دیگری که در انتخاب جنسیت جنین موثر می باشدارگاسم زن ( رسیدن زن به اوج نقطه لذت جنسی را گویند ) در هنگام نزدیکی است. هنگام ارگاسم زنانه ترشحات دهانه واژن قلیایی می شود كه همزمان با انقباضات عضلات واژن باعث بالا راندن اسپرمهای پسر و كمك به حركت ان ها به سمت رحم می شود بنابراین اگر خواهان فرزند پسر هستید رابطه عاشقانه تری در هنگام نزدیکی با همسرتان داشته باشید.روش تعیین میزان اسپرم

زوجهایی که بیش از 2فرزند دختر دارند و می خواهند فرزند پسر داشته باشند ،باید مرد به یک متخصص ارئولوژی مراجعه کند و آزمایش شمارش اسپرم انجام دهد زیرا اگر تعداد اسپرمهای مرد در یك سی سی از مایع منی ۲۰ میلیون کمتر باشد احتمال دختر دار شدن ۸۰% و اگر کمتر از ۵ میلیون باشد این احتمال ۱۰۰% خواهد بود. بنابراین هر اتفاقی كه باعث افزایش اسپرمها شود به نفع پسردار شدن است. پزشک معالج استفاده از داروهای افزایش اسپرم را تجویز می کند.

روش نشاندار كردن لیزری اسپرمها :
در این روش سلولهای جنسی مردانه (اسپرم) حاوی كروموزوم X توسط لیزر نشان‌دار شده سپس توسط دستگاهی این سلولها از سلولهای جنسی (اسپرم) حاوی Y بی‌نشان جدا می‌شوند. و سپس بنا به علاقه والدین اگر كه دختر بخواهند اسپرم X دار و اگر پسر بخواهند اسپرم Y دار با تخمك لقاح داده می‌شود كه معمولا یا از روش IVF برای لقاح استفاده می‌كنند و یا اسپرمها را به رحم مادر تزریق می‌كنند
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    91/3/24 (15:41)
موثر ترین راه خوردن مواد غذایی که من در مورد نوع مواد غذایی آگاهی ندارم ولی توی گوگل راحت پیدا می شه ولی فکر کنم سیب تاثیر داره.

2.    91/3/24 (16:40)
1) راه مذهبی گزاشتن نام محمد بر روی نوزاد
2) راه سنتی خوردن غذا ها گرم و اجتناب از خوردن ماست و ترشی
3) راه علمی کاشت جنین پسر بعد از القای مصنوعی
مصیبی

3.    91/3/25 (02:55)
با سلام
دوست گرامی برو کتاب فروشی در مورد این موضوع کتابهای خوبی نوشته شده. یک ماهی کار داره که یک فرزندو بتونی پسر کنی. از ph رحم گرفته تا.....
خیلی زیاده بهتره کتاب بخری و بخونی
خاک توسر خرافی این پاسخ شماره ی 3. روش دینیش بگی محمد بچت میشه محمد. خاک تو سرت با این جوابت

4.    91/3/25 (10:42)
سلام
خودتو خست نکن نمیشه !! مگه خدا بخواد !!!
گرفتی ؟/!!

5.    91/3/25 (12:51)
همچین چیزی امكان نداره....چون پدیده لقاح كاملا اتفاقیه..اصلا نمیشه گفت كدوم كروموزومها باهم قاطی میشن
فقط دعا كن..این یه مورد رو نمیشه تغییر داد...

6.    91/3/25 (13:22)
هیچ راهی وجود نداره هر كی بهت گفت خالی میبنده
دختر خاله من خودشو كشت بچش پسر بشه دختر شده پیش 100 تا دكتر هم رفت
خاله من دختر می خاست با وجود طب سنتی و دواهای گیاهی و مواد غذایی هم بچش پسر شد
اینها همش دروغه و بازار گرمی

7.    91/3/25 (17:12)
سلام به وبلاگ من سر بزن در مورد تعیین جنسیت جنین یه عالمه نوشتم.لطف کن بخون .تو قسمت موضوعات وبلاگ عنوان تعیین جنسیت جنین نوشته شده.راه بسیار تضمینی.نظر هم بده لطفا.
http://tinateb.blogfa.com

8.    91/3/25 (18:40)
1-دعا
2-دعا
3-دعا
4-راضی به رضای خدا

9.    91/3/25 (19:31)
یه قرص هایی هست تو ماهواره تبلیغشو دیدم میخوری بچت پسر میشه

10.    91/3/26 (13:52)
بیشتر غذاهای گرم بخور مثل سیب خرما عسل و توکل به خدا