مشخصات سوال

محمد اسارت , e3arat
13 خرداد 91 - 20:56
دانشگاه شمسی پور
اطلاعات بیشتر : مدرک دانشگاه شمسی پور چقدر معتبره؟


- این سوال منقضی شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    91/3/14 (12:42)
سلام دوست عزیز ..................

ابتدا كمی تاریخچه.....................
دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید شمسی‌پور، یکی از مراکز آموزش عالی تهران است. نام قدیم این دانشکده، «انستیتو تکنولوژی تهران» بود که پس از انقلاب، به افتخار یکی از فارغ‌التحصیلان آن – حسینعلی شمسی‌پور – به «دانشگاه فنی و حرفه‌ای شهید شمسی‌پور» تغییر نام داد.

این دانشگاه که اکنون زیر نظر وزارت علوم تحقیقات و فناوری است، در مقاطع دانشگاهی کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته دانشجو می‌پذیرد. از سال ۱۳۸۴ تاکنون، پذیرش دانشجو در این دانشگاه، فقط از بین مردان انجام می‌شود.

رشته‌هایی که در این دانشگاه تدریس می‌شوند عبارت‌اند از:

کامپیوتر (کاردانی و کارشناسی)
حسابداری (کاردانی و کارشناسی)
الکترونیک (کاردانی و از سال ۱۳۸۸ کارشناسی)


فتنی است اکثر دانشجویان پذیرفته شده در این دانشکده، از نفرات برتر کنکورهای کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته در رشته‌های فوق هستند. در ضمن، پذیرش در این دانشکده، منحصراً از بین آقایان انجام می‌شود.

این دانشکده به دلیل مشکلات پیش آمده امسال دوره روزانه خود را به فرهنگیان واگذار کرده است و برای دوره شبانه 120 نفر با شرایط خاص پذیرش میکند. برای قبولی در دوره شبانه این دانشکده در صورتی که از سهمیه بومی استان تهران استفاده میکنید، حدودا به رتبه زیر هزار نیازمندید...................

***********************************************
این دانشكده یكی از معتبر ترین دانشكده های فنی ایران می باشد..........
اما از لحاظ اعتبار مدرك........
1- برای ادامه ی تحصیل در داخل و خارج كشور معتبر است.
2- برای اشتغال: مدرك این دانشكده معتبر است.(( افراد فارغ التحصیل در رشته های فنی و حرفه ای بیكار نمی مانند!!!!)))
3- از لحاظ اعتبار علمی..... تقریبا همه جا مشابه هم هستند ولی از ان لحاظ كه به مركز طراحی سوالات آزمون و كنكور --- تهران---- و اساتید مجرب نزدیك تر است. در نتیجه از اعتبار علمی نسبتا قابل قبولی بر خوردار است.((( كه آن هم مدیون تحقیقات و علاقه مندی دانشجویان این مركز به رشته های تحصیلی خودشان می باشد*** مثل دیگر دانشگاه ها***)))

پیروز و سربلند باشید.............