مشخصات سوال

ناصر  , naser1372
12 اردیبهشت 91 - 22:34
حکم تجاوز به یه یک دختر در قانون چیه؟
اطلاعات بیشتر : حکم تجاوز به یه یک دختر در قانون چیه؟
جزئیات : به طور مثال دختر به سن قانونی رسیده و عمل زیر با رضایت خودش انجام شده؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
سیدسعید  حسینی راد , sshr20
91/2/17 (23:32)
اگه تجاوز كرده دیگه رضایت دختر در كار نبوده !
اگه یك نفر باشه اون متجاوز به عقدش در میارنش و یك دست پاشو مهریش میكنن .
ولی تجاوز خیلی بده
من اگه پلیس بشم هرچی متجاوز گیرم بیاد چنان صلاخیشون میكنم كه ... اصلا نمیذارم به دادگاه برسه خودم اعدامشون میكنم :D
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    91/2/13 (08:35)
اعدام

2.    91/2/13 (14:24)
سلام
نفرمودید نحوه ی تجاوز چگونه بوده است ! و دختر به سن قانونی رسیده است یا خیر ؟ اگر تجاوز به عنف بوده مجازات مخصوص به خود را دارد که نهایتا اعدام است والا اگر با تمایل و ایجاد رابطه بوده قانون علاوه بر مجازات زنا برای طرفین ، مرد را به پرداخت مهرالمثل نیز محکوم می نماید

3.    91/2/14 (10:47)
مجازات تجاوز به عنف در اسلام اعدام هست.اما رایطه با رضایت با دختری که به سن قانونی رسیده زنا هست که اونم یا با اقرار اثبات میشه یا با شهادت 4 مرد عادل.در هرصورت اگه زنا اثبات نشه عنوان مجرمانه ش میشه رابطه نامشروع که شلاق داره.زنا هم تقسیم بندی داره که از حوصله بحث خارجه.

4.    91/2/16 (21:01)
با سلام
تجاوز در صورتی معنا دارد كه یكی از طرفین از روی اكراه یا اجبار تن به عملی دهد ولی اگر با رضایت طرفین این عمل صورت گیرد، عمل فوق را زنا می گویند. كه بر اساس شرایط طرفین احكام مختلفی صادر می شود. که برای هر کدام از آنها کیفرها و حدود جداگانه‌ای در اسلام وجود دارد:
زنای با محارم
زنای به عنف
زنای غیر محصنه
زنای محصنه
مثلا : زنای محصنه به معنای آن است که شخص زنا کننده دارای همسر دائمی باشد به گونه‌ای که هرگاه بخواهد با همسر خود نزدیکی کند مانعی در کار نباشد و با این حال تن به زنا داده باشد. به زبان ساده تر اگر یک فرد متأهل زنا کند ، به زنای آن شخص زنای محصنه گفته می‌شود.
اما مجازات :
1. مجازات رجم (سنگسار) درمورد کسی است که در زمان زنا محصن یا محصنه باشد (متأهل بوده و امکان دسترسی به همسر خود را داشته باشند.) و با یک فرد بالغ و عاقل عمل شنیع زنا را انجام داده باشد.اما غیر این مورد مجازات رجم ندارد.

2.یکی دیگر از حدود زنا کشتن است و آن بر افراد زیر لازم است:

الف-٫ مردى که با زنان محرم نسبى خود زنا کند، مانند مادر و خواهر و عمه و خاله و دختر برادر و دختر خواهر،

ب -٫ بعضى از علماء محرم هاى سببى را نیز باین الحاق کرده‏اند، مانند زن پدر و مادر زن، و حد ایشان این است که گردن بزنند ایشان را، و بعضى علماء گفته‏اند که اگر آن مرد محصن بوده و زن داشته و با محرم خود زنا کرده است او را صد تازیانه مى‏زنند، و بعد از آن سنگسار مى‏کنند، و اگر زن نداشته او را اول صد تازیانه مى‏زنند، و بعد از آن گردن مى‏زنند، و قول اول مشهورتر است، و زن نیز اگر راضى بوده و جبرى بر او نشده حکم مرد دارد.

ج- کافرى که با زن مسلمانى زنا کند او را نیز گردن مى‏زنند
3.سایر حدود : چون شلاق و نفی بلد و ...