مشخصات سوال

مرتضی کاظمی , mortezaaaaaa
2 اردیبهشت 91 - 00:45
چگونه تعداد بسیار زیادی کلمه انگلیسی حفظ کنم که توی ذهنم ...
اطلاعات بیشتر : سلام دوستان
من توی وضعیتی هستم که باید ظرف چند ماه چند هزار لغت حفظ کنم ، لطفا روش های منطقی که خودتون امتحان کردید و ماندگاری لغات در ذهن زیاده رو بهم معرفی و پیشنهاد کنید
ممنون- این سوال منقضی شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    91/2/8 (00:49)
با سلام
برای هر روز تعدادی کلمه در نظر بگیرید که می تونید حفظ کنید و روی کارتهای کوچک بنویسید مثلا روی هر کارت 10 کلمه و سعی کنید همه جا همراهتون باشند و در هر فرصتی بخونید و قبل از خواب یک دور همه کارتها را مرور کنید بدون استرس که حفظ شدید یا نه فقط مرور کنید. موفق و شاد باشید

2.    91/2/9 (21:32)
سلام دوست عزیز.
بهتره به جای حفظ کردن لغات جدید که پروسه ای بسیار طولانی و خسته کننده است و معمولا هم نصف بیشتر لغات به فراموشی سپرده میشن، با خوندن متن های ساده یا متوسط شروع کنید و لغت رو در متن یاد بگیرین. اینجوری لغات با نحوه کاربردشون در جملات بهتر توی حافظتون ثبت میشن. البته تمرین و تکرار هم فراموش نشه.
موفق باشین.

3.    91/2/9 (22:45)
از روش جی 5 استفاده کن. فوق العادست. من دایره ی لغات خودمو ظرف چند ماه در دو زبان انگلیسی و آلمانی به سطح بالایی رسوندم، از همین طریق.
البته پکیجش رو نخریدم، خودم درست کردم! چون برای انگلیسی جهت زبان تخصصی مجبور بودم ظرف مدت کوتاهی یه عالمه کلمه حفظ کنم و خود جی 5 اونی رو که من میخواستم نداشت. خودم کلمات رو روی کاغذهای کوچیک مینوشتم و به همون ترتیبی که جی 5 یاد داده حفظ میکردم. جواب داد. الآن بعد از دو سال به جرأت میتونم بگم بالای 90 درصد از کلمات یادمه.

4.    91/2/9 (23:21)
اول دوست عزیز یک پیشنهاد: هیچ وقت هیچ وقت و هیچ وقت لغات رو حفظ نکنید. این بدترین شکل یادگیری یک زبانه خارجیه. چون خیلی ضعیفت می کنه و درس رو سخت.
ببین: یک زبان 4 تا مهارت داره. توانایی خوندن 2 توانایی نوشتن 3 توانایی گ. گوش دادن و درک مطلب. اگر این ها رو بدونی هر متی بهت بدن می تونی بخونی درک کنی و حتی به اون زبان صحبت کنی.
اما برای یادگیری یک لغت: یک کلمه هیچ وقت تنها نمیاد. تو یک متن یا جمله است. اول سعی کن از روی معنای جمله ( هر چی که خودت احتمال می دی ممکنه هم غلط باشه) معنای اون کلمه ناشناس رو حدس بزنی. بعد به یک لغت نامه مراجعه کن. لغت نامه حتما باید از زبان اصلی به اصلی باشه. مثلا اگر کلمه انگلیسیه به یک دیکشنریه انگلیسی به انگلیسی مراجعه کن. اگر هنوز برات مبهمه معنای هم خانوادها ش رو هم چک کن. نشد برو سراغ یک دیکشنری انگلیسی به فارسی( مثلا)
حالا مرحله دوم: کلمه رو درک کن. معنی رو حفظ نکن چچون زود تر یادت می ره. مثالا وقتی می گی: examine سعی کن معنای معاینه کردن رو به صورت ذهنی تصویر سازی کنی. بهش فکر کن.
مرحله سوم: از جعبه های مثل جی 5 یا لایتنر استفاده کن. که حجم زیاد یاز لغت ها رو به یادت بمونن.
مرحه چهارم: این جعبه ها به تنهایی مناسب نیستن چون حتی اگر معنا رو حفظ کنی استفاده نکنی هم یادت می ره و هم تنها یک معنی یاد می گیری و نمی تونی کاربرد های متفاوتش رو تو جمله های مختلف پیدا کنی. متن های ساده به زبان آموزشیت رو بخون. از کلمه ها هم نترس. فقط بخون. حتی می تونی چند روز اولم فقط بشینی و نگاهش کنی.
مراحل اولش کمی سخته ولی بعد لذت دونستن اون زبان اونقدر برات شیرین می شه که تصورش حتی برات غیر ممکنه.

5.    91/2/13 (21:57)
هر روز چند تا مثلا 10تا لغت رو با معنی رو کاغذ بنویس هر جا رفتی اون روز دستت باشه هی بخون....سر سال کلی لغت یاد می گیری...

6.    91/2/15 (02:01)
غلت ترین كار اینه كه بشینی لغط حفظ كنی هم زود از یادت میره هم ازش خسته میشی باید با خواندن واژه در جمله انرا به خاطر بسپاری