مشخصات سوال

666  $$ , amir2763
19 فروردین 87 - 08:41
تصاویر سه بعدی چطور ساخته میشوند؟
اطلاعات بیشتر : منظورم تصاویر سه بعدی است که در پشت جلد بعضی مجله ها چاپ میشود
جزئیات : من که از این دو تا جواب اولی چیزی نفهمیدم من سوالم کاملا واضحه تا حالا پشت جلد این مجله های جدول تصاویر سه بعدی ندیدید که باید چند لحظه جلو چشم گرفته بشه تا تصویرش معلوم بشه من که دیگه نمیدونم چطوری توضیح بدم


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
ابی شاکی , siavashghomayshi
87/1/19 (16:21)
----------------------------------------------------------------

دوست ایران ستاپ اشتباه متوجه شدند. منظور ریما تصاویر ساخته شده با 3D MAx یا Maya نیست.

منظورش تصاویری هستش که با نگاه اول چیزی در اونها نیست اما با نزدیک کردن چشم و در اصل با تغییر فوکوس دید، یک تصویر برجسته در اونها دیده میشه.

برای ساختنش الان دیگه نرم افزار اومده که راحت میشه باهاش کار کرد.

==> من نرم افزارش رو دارم و باهاش کار کردم! خیلی باحاله!!

یه عکس سیاه و سفید به عنوان شکل برجسته به اون میدی که قراره اولش مخفی باشه.
یه عکس رنگی کوچیک هم بهش میدی که قراره توی صفحه تکرار بشه.
بقیه ی کارا رو دیگه خودش می کنه!!!


نرم افزار مربوطه رو دارم اما حال آپلود کردن ندارم. توی پیغام شخصی ایمیل خودت رو بده برات بفرستم.

----------------------------------------------------------------
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    87/1/19 (09:05)
ساخت تصاویر سه بعدی :


گام اول ) قبل از هر كار باید یك عینك مناسب تهیه كرد.در ایران كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان این عینك ها را به شكل انبوه تولید كرده اما اگر بهشون دسترسی ندارید میتونید با یك تكه مقوا و دو تا تكه طلق ( یكی آبی و یكی قرمز تیره ) خودتان آن را بسازید.به طوری طلق آبی در چشم راست و طلق قرمز در چشم چپ قرار بگیرد.

گام دوم ) تهیه عكسی كه میخواهیم سه بعدی شود. برای این كار باید دو عكس از موضوع تهیه كنیم.برای این كار ابتدا دوربین را روی سه پایه قرار دهید و تصویر سوژه را ثبت كنید.سپس به اندازه فاصله دو چشم خودتان سه پایه را روی یك خط به سمت چپ منتقل كنید و بدون آن كه سوژه جابجا شود دوباره از آن عكس بگیرید. ( فقط یادتان باشد كه كدام عكس مربوط به فریم راست و كدام مربوط به فریم چپ است. )

گام سوم ) در این مرحله به یك نرم افزار ویرایش تصویر مثل Photoshop نیاز دارید ( نرم افزار شما باید قابلیت پردازش تصویر در كانالهای RGB را داشته باشد ). ابتدا هر دو عكس را وارد محیط فتوشاپ كنید. سپس هر دوی آنها را به حالت Grayscale تبدیل كنید ( برای این كار از منوی Image گزینه mode را انتخاب و سپس Grayscale را كلیك كنید ). بعد تصویر مربوط به فریم چپ را فعال كنید. بار دیگر به منوی Image - mode مراجعه كنید و گزینه RGB را برای آن انتخاب كنید ( هنوز تصویر شما سیاه و سفید است ). این كار را فقط با تصویر فریم چپ انجام دهید و با تصویر فریم راست كاری نداشته باشید.

گام چهارم ) تصویر فریم چپ را انتخاب كنید. با مراجعه به منوی Window گزینه Channels را اتخاب كنید. سپس با نگاه داشتن كلید Shift همزمان كانالهای آبی و سبز را انتخاب كنید ( توجه كنید كه فقط دو كانال آبی و سبز روشن شده باشند ).

گام پنجم ) تصویر فریم راست را انتخاب و تمام تصویر را Select كنید ( برای انجام این كار روی تصویر راست كلیك كرده و گزینه Select و سپس All را انتخاب كنید ). حال تصویر فریم راست را كه انتخاب كرده اید به روی كادر تصویر سمت چپ منتقل كنید ( میتوانید با Copy فریم راست و Paste آن به تصویر سمت چپ این كار را انجام دهید ). حالا گزینه RGB رو فعال كنید. در این حالت علامت چشم در كنار هر چهار كانال دیده میشود. در این حالت هاله قرمز و آبی رنگی در كنار تصویر دیده میشود.

گام ششم ) در ایم مرحله باید دو تصویر را روی هم تا حد امكان منطبق كنید.برای این كار ابتدا فقط كانال رنگ قرمز را روشن بگذارید. اما همه گزینه های مرئی باید روشن باشند ( مربع كنار هر چهار كانال را كه با علامت چشم مشخص میشود روشن كنید اما فقط كانال قرمز سایه دار باشد. یعنی علامت چشم كنار هر چهار كانال دیده شده ولی فقط مستطیل كانال قرمز به رنگ آبی در آمده باشد. )
حال با تغییر محل لایه رویی سعی كنید تا حد امكان بخشهای اصلی تصویر كه باید در نهایت به شكل سه بعدی دیده شود منطبق شوند. برای این كار از دوران لایه رویی استفاده كنید.

گام هفتم ) پس از منطبق كردن تصاویر باید هاله ای از رنگهای قرمز و آبی را در حاشیه تصویر ببینید. نواحی اطراف را ببرید و منطقه اصلی مورد نطر را از بقیه تصویر جدا كنید.حالا میتوانید تصویر نهایی را Flat كنید. تنها كاری كه باقی مانده آن است كه عینك خود را به چشم زده و از دیدن تصویر خود كه با عمق میدان طبیعی در برابر چشمانتان ظاهر میشود لذت ببرید.

2.    87/1/19 (10:07)
سلام.

پاسخ شما رو از موسسه ایران ستاپ می دهم:

دوست عزیز تصاویر سه بعدی خودشون چندین دسته هستند:

بعضی هاشون متحرک و بعضی هاشون ثابت هستند.

متحرک ها که معمولاً اسم کارتون یا انیمیشن می گیرند توسط سه نرم افزار به قول معروف گردن کلفت ساخته می شوند که کار کردن با آنها نیاز به آموزش های تخصصی و پیشرفته دارد. یکی از آنها Maya دیگری Macromedia 3D Studio Max و نهایتاً Poser می باشد.

نرم افزار Assembly هم عموماً سه بعدی ساز است اما برای ساخت بازی های کامپیوتری بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد که نیاز به شبیه سازی است.

اما اغلب این نرم افزارها متحرک سازی هم می کنند. نورپردازی ها ، چرخش ها ، پیشروی ها و سایر تکنیک ها سبب خلق تصاویر سه بعدی متحرک می شود که نمونه آن را در تبلیغات نیروی انتظامی در تلویزیون خودمان نیز می بینید تحت عنوان "داوود خطر".

اما تصاویر سه بعدی که جنبه عکس دارند احتمالاً Dream Wallpaper منظور شما است که آن هم نرم افزارهای خاصی دارد و چندین عکس را با هم تلفیق می کنند.مثلاً تکه ابری در آسمان را شبیه به دویدن دو اسب کنار هم می بینید. نرم افزار Magic Photo Editor یکی از آن ها است که البته چندان پیشرفته نیست. با Photoshop هم میتوان کارهایی انجام داد.

خلاصه بهتر بود کمی توضیح بدید که مورد نظر شما چیست یا لااقل لینک عکسی مشابه آن چه نیاز دارید را قرار دهید تا منظور شما بهتر درک شود.


از سایر دوستان هم خواهش میکنم از کپی کردن مطالب از سایت ها خودداری کنند چون نه تنها باعث راهنمایینمی شود بلکه اصلا از سوال شخص پرسشگر بسیار فاصله دارد.
دو امتیاز برای پاسخگویی چندان ارزش هم ندارد.


برقرار باشید.
IranSetup.com


3.    87/1/19 (18:27)
سلام دوست عزیز با توسط چند برنامه می تونی عکس های سه بعدی بسازی اما برای دریافت برنامه ها می تونی به وبلاگ ما
www.rang-o-rang.blogfa.com
سر بزنی و در قسمت نظرات بگی تا در کوتاه ترین زمان در وبلاگ قرار بدیم و برات میل بزنیم
به همین سادگی سعی میکنم نحوه استفاده از برنامه رو هم برات بنویسم

4.    87/1/19 (18:33)
سلام
این تصاویر به وسیله عکس ساز های سه بعدی ساخته می شند و روی جلد های مخصوصی که نور را به شکل شکسته منعکس می کنند چا÷ می شوند

5.    87/1/19 (18:46)
شرکت فنی مهندسی سازگار ارقام لاهیج
کافی نت سازگار ارقام
.
.
.
لاهیجان ، خ انقلاب ، کوچه اسدی ، جنب نوشت افزار بادلی
ساختمان زنبق ( حامد محمدی )

6.    87/1/20 (00:32)
با دوستان موافقم

7.    87/1/20 (02:39)
تصاویر سه بعدی در کل و در اصل با 3d MaX طراحی میشن..