مشخصات سوال

مازیار ساوالان , maziar6_6
19 بهمن 90 - 21:46
آیا خود ارضایی ضرر دارد؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
امیرطاها موسوی , masterpal
90/11/20 (00:08)
سلام هموطن

اولا به عنوان یه مسلمون باید بهت بگم که هرکاری که در اسلام حرام شده ،حتما ضرر داره حالا چه علم روز بهش رسیده باشه یا هنوز علم بشر دلیلشو نفهمیده باشه ، در مورد این قضیه که علم هم به مضر بودن اون پی برده

مضرات رو کپی میکنم ...

این عمل مبتلایان را به ضعف قوای شهوانی دچار می کند، جبون و بی حال بار می آیند، شهامت و درستی از آنان سلب می شود،چه بسا اشخاصی هستند که در عنفوان جوانی در اثر مبتلا شدن به «جلق» چنان دچار ضعف قوای روحی و جسمی می شوند که معتادین به تریاک و شیره در مقابل آنان شیر نری به شمار می آیند. عمل غیر طبیعی جنسی یعنی استمناء یا جلق از لحاظ روابط نزدیکی که با حواس پنج گانه دارد در درجه اول در چشم و گوش اثر می گذارد. بدین معنی که دید چشم را ضعیف کرده و حس شنوایی را نیز تا اندازۀ قابل توجهی از کار می اندازد. مبتلایان به جلق مخصوصاً آن هایی که از لحاظ جسمانی ضعیف می باشند غالباً مگسی جلوی چشم خود می بینند که به شدّت آن ها را ناراحت می کند و حتی وقتی چشمان خود را می بندند، باز نمی توانند از آسیب مگس در امان باشند و چون این عمل هر بار چندین دقیقه ادامه پیدا می کند چشمانشان سیاهی رفته و دچار سرگیجه می شوند و به زمین می افتند، هم چنین به طور مداوم صدای ناهنجاری در گوش خود احساس می کنند که بسیار ناراحت کننده است، علاوه بر این ها تحلیل رفتن قوای جسمانی و روحانی، کم شدن خون، پریدگی رنگ، نقصان قوای حافظه، لاغری، ضعف و سستی زیاد از حد، بی اشتهایی، کج خلقی، عصبانیت، دَوَران سر و هزاران آفت دیگر از بیماری هایی است که گریبان مبتلایان به جلق را خواهد گرفت.

البته آن هایی که از لحاظ جسمی قوی هستند ممکن است قدری دیرتر به این بیماری ها دچار شوند ولی به هر حال عدم ابتلا به آن ها از محالات است و خواه ناخواه همه باید به چنین مصائبی گرفتار شوند.

از بدبختی های مبتلایان به جلق یکی این است که قوۀ ارادۀ آنان به کلی مختل می گردد و لذا وقتی به عمل خود پی می برند آن قدر اراده ندارند که به ترک کردن آن اقدام نمایند. پس این که می گوییم استمناء از لحاظ روحی نیز قوای انسان را فرسوده می کند بی علت نیست.عمل استمناء علاوه بر مضرات جسمی از از لحاظ جسمی نیز شخص را فرسوده می کند، یعنی غدد مترشحۀ داخلی را از کار می اندازد، از جملۀ این غدد غده سازندۀ منی است که بر اثر جلق رفته رفته کوچک شده و به صورت نخودی درمی آید و چون در آن صورت قادر به فعالیت یا ساختن منی یا به قول عرب ها (ماءالحیات) یعنی آب زندگانی نیست، شخص مبتلا برای همیشه از لذایذ جنسی محروم می گردد و اگر به این صورت از مردی نیفتاد به طور قطع به صورت دیگری مانند سرعت انزال، کندی انزال، سیلان منی، عدم نعوظ، نعوظ بی دوام و امثال این ها به ناتوانی جنسی مبتلا خواهد شد. چه بسا دیده یا شنیده شده که جوانان معتاد به جلق در اندک مدتی دچار چنان حالتی گردیده اند که به جای ادرار،خون از آن ها خارج می شد.

باید دانست که اشخاصی که به این حالت دچار می شوند ولو در سنین جوانی باشند خطر مرگ در انتظار آن هاست، زیرا بدون احساس شهوانی و بدون این که لذتی ببرند بلا انقطاع منی از آن ها دفع می گردد و همین امر باعث می شود که در حین راه رفتن دفعتاً زمین بخورند و از هوش بروند.

سری به تیمارستان تهران بزنید، از هر ده نفر دیوانه ای که در آنجا سکونت دارند نه نفر معتاد به جلق می باشند، یعنی بر اثر ابتلا به استمناء کارشان به جنون کشیده و به گوشۀ تیمارستان افتاده اند. زیرا عمل مذموم و ناپسند جلق در قوای دماغی تأثیر زیادی دارد و وقتی قوای دماغی شخص مختل شد مسلم است که کارش به دیوانگی خواهد کشید. بدون بدون اغراق از هر ده نفر بیمار مسلولی که در آسایشگاه خوابیده اند، چهار نفر به علت ابتلا به جلق به این بیماری خطرناک دچار گردیده اند.

این ها ادعا نیست بلکه حقیقتی است که علما و دانشمندان با ده ها سال تجربه به درک آن موفق شده اند.

دنیای امروز می گوید: خوب بخور، در هیچ امری افراط نکن، قوی باش تا بیمار نشوی. ولی معتادین به جلق چون اشتهای خوب خوردن ندارند و در امور جنسی آن هم از راه غیر طبیعی افراط می کنند ناچار ضعیف اند و چون ضعیف هستند برای ابتلا به هر بیماری مستد می باشند.

به کرات دیده شده که بعضی از مبتلایان به جلق بر اثر افراط در این عمل به یک نوع بیماری به نام جنون استمناء که شباهت زیادی به سادیسم دارد مبتلا می شوند و آن وقت حتی با دیدن سگ و گربه هم به فکر استمناء می افتند و بلافاصله مشغول به عمل می شوند و چون هیچ مردی حتی پر شهوت ترین اشخاص نمی توانند بیش از پنج یا شش ماه از نیروی جنسی خود آن هم به صورتی که مورد بحث ما است بهره برداری کنند، لذا قوای تناسلی آنان به کلی از کار می افتد و یا به وضع دلخراشی به آغوش مرگ پناه میبرند.

ممکن است بعضی از اشخاص مبتلا به جلق که به علت قوی الجثه بودن و یا از لحاظ مبتدی بودن در این امر تا کنون بیمار نشده و به مضرات عمل ناپسند خود پی نبرده باشند مطالبی را که ما در مضرات جلق نوشتیم اغراق پنداشته و با خود بگویند: اگر این طور است چرا ما تا کنون به این بیماری ها مبتلا نشده ایم؟

در جواب این عده باید گفت: اگر تا امروز مضار جلق گریبان شما را نگرفته است، علتش این است که قوی الجثه هستید و یا تازه شروع به کار کرده اید و الا چندی دیگر خواه نا خواه به سراغ شما نیز خواهد آمد. وانگهی ما ادعا نکرده ایم که هرکس یک هفته مبادرت به استمناء کرد تمام بیماری ها یک باره او را احاطه خواهند کرد. زیرا حالات اندرونی اشخاص فرق می کند، مثلاً ممکن است یک نفر که برای مدتی مبادرت به جلق کرد در وهلۀ اول فقط به سستی اعصاب یا اختلال حس سامعه یا ضعیف شدن حس باصره یا سرگیجه مبتلا شود، ولی بعداً سایر بیماری ها یک یک به سراغ او بیایند.

پس جلق هم از نظر شرعی و هم از نظر عرفی و به طور خلاصه من جمیع الجهات حرام و ناپسند است.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/11/20 (16:47)
بستگی به اعتقادت داره.ادیان ابراهیمی خود ارضایی را کلا حرام میدانند.
اما در کل اگه زیاد از حد باشه مضره.در ماه باید حداکثر ده مورد باشه.و فاصله بین هر خودارضایی هم حداقل ۱۲ ساعت.

2.    90/11/20 (21:25)
علم میگه نه مذهب میگه آره!!

3.    90/11/22 (00:55)
هاله یاخجودوی

4.    90/11/22 (11:18)
من کاری به مذهب ندارم ولی بعضی از حرفاش راست بود زیاده روی نکنین تا جایی که میتونین جلق نزنین حداقل 1هفته تحمل کنین کم کم بیشتر کنین که قدرت جنسیتون سرد نشه چون واقعا جولو یه زن ضایع میشی موفق باشین .

5.    90/11/25 (06:10)
سلام بله خیلی ضرر داره.
اصلا این كارو نكنید بهتر است زودتر ازدواج كنید.
چون جایی خوندم گفته یك پسر هرروز جلق میزد بعد مرد.
واقعا خبر عجیب بود.

6.    90/11/25 (21:07)
اولا سبب ابتلا به زود انزالی میشه که رو آینده زناشوییت تاثیر گذاره.
ثانیا برای تهیه ی منی که قراره ازش جنین شکل بگیره بدن از همه ی اعضا سلول میگیره و این باعث ضعف در قسمتهای مختلف بدن از جمله مغز میشه.
ثالثا اونی که میگه علم گفته ضرر نداره بره مضرات ارضای ناقص (بدون حضور جنس مخاف) رو بخونه که دیگه آبروی علمو نبره.

7.    90/11/26 (10:38)
سلام دوست عزیز در زندگی زناشویی چون مهبل زن با کف دست از نظر لذت بردن خیلی فرق داره شما خیلی زود ارضا میشوید ولی طرف مقابل هنوز ارضا نشده و این عاقبت خوبی ندارد

8.    90/11/27 (20:43)
نه په .ضرر نداره که هیچ مولتی ویتامینه .

ادم توف هم که بکنه اشکال داره . تشنه میشی .
حالا این که پر از ویتامینو مولتی ویتامینه .بره بیرون اشکال نداره .