مشخصات سوال

احسان احسانی , akozandi2
10 بهمن 90 - 23:43
برای کودک 7ماهه چه نوع اسباب بازیهای را پیشنهاد می کنید؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
درسا م , dorsabina
90/11/13 (13:51)
اسباب بازیهایی که خیلی کوچک نباشد که باعث خوردن ان شود
  • .100%

بهترین پاسخ از نظر تیم متخصصین طبقه
رویا ببببببببببببب , tanhatar_az_hichkas
90/11/23 (23:42)
1- اسباب بازی به حالت نشسته بر روی كف اتاق

این اسباب بازی ها در تقویت مهارت های كنجكاوی و تفكر كودك و همچنین مهارت های جسمی مانند به طرف اشیا رفتن، گرفتن و حتی شاید سینه خیز رفتن نقش مهمی بازی می كنند. یك اسباب بازی كه به رفتار های كودك پاسخ می دهد به تقویت ارتباطات جسمی و ذهنی او كمك می كند.
برای كمك به كودك یك بازی دوطرفه بین خود تان و او شروع كنید مثلا غلت دادن اسباب بازی به عقب و جلو و از این فرصت برای به كارگرفتن كلمات استفاده كنید : "جلو و عقب"، "نوبت تو، نوبت من".همچنین می توانیداو را تشویق كنید تا اسباب بازی را به سمت جائی غلت دهد و خودتان آن را مجددا بردارد و بیاورید. با حركت اسباب بازی، احتمال دارد كه كم كم او به سمت آن حركت كندزیرا می خواهد كه دوباره غلت دادن را شروع كند! اگر اسباب بازی صدا تولیدكند، كودك یاد می گیرد كه جای اشیا را با استفاده از صدای آنها پیدا كند: اسباب بازی را به او نشان دهید، بعد آنرا در پشت خودتان قایم كنید و صدایش را فعال كنید. این كار را چندین بار انجام دهید تا ببینید او به سمت شما حركت می كند تا منبع صدا را پیدا كند یا نه.

2-شكل سازهای با صداهای جالب:

شكل سازها روش خیلی خوبی برای رشد مهارت" حل مساله" به شمار می روند. زمانی كه بعد از قرار گرفتن یك قطعه از اسباب بازی در جای مناسب خودش،صدائی از آن بلند می شود، كودك تشویق می شود و ضمنا علت و معلول را به خوبی می فهمد.
از آنجا كه تشخیص شكل و دسته بندی كردن، هنوز چندماهی برای او زود است، بیشتر روی كمك به او برای درك مفاهیم داخل و خارج و روشن و خاموش تمركز كنید. كودك را تشویق كنید تا دستش یا یك شیء را داخل یك اسباب بازی شكل ساز ببرد... چه اتفاقی خواهد افتاد؟ اگر او با یك صدا یا موزیك جالب مواجه شود، از آن به بعد، بازی "داخل و خارج" را دوست خواهد داشت.
خوب است كه بتوانید معرفی شكل ها را هم كم كم شروع كنید. با یك نمونه شروع كنید نام آن را بگوئید و اجازه دهید كه قبل از معرفی دومی، كودك در ذهنش آن را دسته بندی كند. سعی كنید اسم آن شكل را همزمان با برداشتنش و زمانی كه دارد سعی می كند آن را در جای صحیح خود بگذارد ،بگوئید.

3-اسباب بازیهای عمل/عكس العمل

ایجاد یك عكس العمل در اسباب بازی مثلا فشردن یك دكمه، به صدا درآوردن زنگ یا بازكردن در ،به ذهن كودك چیز جدیدی می دهد كه درباره آن فكر كند .
از ویژگی های اسباب بازی برای معرفی رنگهای مختلف به كودك استفاده كنید و اسم هر رنگ را در حالی كه به اسباب بازی به آن رنگ اشاره می كنید بیان كنید. مهارت های دریافت زبان كودك ،در این مرحله در حال رشد هستند بنابراین هر چه بیشتر بشنود، با كلمات بیشتری آشنا خواهد شد.
وقتی كودك عكس العملی را از اسباب بازی فعال می كند، مفاهیم را برایش بیشتر تشریح كنید: "صدای شیر و می شنوی؟ ببین وقتی به اسباب بازی دست زدی چی شد!"

4-وسایلی كه به سینه خیز رفتن و ایستادن كمك می كنند

وسایل بازی كه كودك حین كار با آنها باید بایستد یا با آنها راه برود، آسان و سرگرم كننده هستند و بچه های كوچك را با خیلی از كارهای جالب مشغول می كنند. این وسایل همچنین به آنها كمك می كنند تا همان زمان كه تلاش می كنند بایستند، اعتماد به نفس پیدا كنند.
كنار كودك بنشینید و به صورت بازی به ویژگی های جالب اسباب بازی هایش و رنگ آن ها اشاره كنید. اسم رنگ ها را با اشاره به هر كدام بلند بگویید: " این یك مهره آبیه، این یكی سبز ه ،این یكی هم ارغوانیه. یك، دو، سه مهره"
تا می توانید در مكالمه با كودك از كلمات و عبارات توصیفی استفاده كنید؛ بچه ها در این سن از شنیدن لذت می برند و این كار به آنها كمك می كند تا صدا های بیشتری تولید كنند.
با صحبت كردن در مورد چیزهایی كه كودك باعث اتفاق افتادن آنها می شود، شما كمكش می كنید تا عمل و عكس العمل را هم درك كند: "تو الان چیكار كردی؟ توپو چرخوندی این صدا در اومد! گوش بده... می شنویش؟ بذار توپو دوباره بچرخونیم. چه صداهایی می شنوی؟"
ماهیچه های در حال رشد كودك را با تشویق او به دخالت فیزیكی در بازی تمرین دهید. او را در هل دادن ، غلت دادن یا به عقب و جلو راندن اشیا، خزیدن با آنها یا بالارفتن از وسایل بازی مخصوص بچه ها، دخالت بدهید. تمام این تمرین ها به تقویت ماهیچه ها و اعتماد به نفس او كمك می كنند.

  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/11/11 (09:37)
سلام ، اسباب بازیهایی که از جنس پلاستیک یا لاستیکهای بهداشتی تهیه شده و نوک تیز و کوچک نباشد.

2.    90/11/11 (15:26)
اسباب بازی های رنگی با همون معیارهای پاسخ 1 ضمن اینكه حس كنجكاوی كودك را برانگیزه در عین بی خطر بودن اما تا میتونین با صدای خودتون براش قصه بگین كه از اینشتین سه بار پرسیدن چه كنیم فرزندمون نابغه بشه هر بار تنها گفت كه براش قصه بگین ...

3.    90/11/13 (22:17)
بهترین اسباب بازی برای کودکان 7 تا 12 ماهه را کتاب و اسباب بازی‌های متحرک می باشد. کتابهایی از جنس مقوای ضخیم و پارچه که حاوی تصاویر بزرگ و ساده باشند برای این سن بهترین اسباب بازی به شمار می‌روند. کتاب‌ها باید از موادی درست شده باشند که با در دست گرفتن، تکاندن و جویدن کودک خراب نشوند.
توپ و توپ‌های نرم و سفید اسباب بازی‌های متحرک مانند ماشینها یا جانورانی که روی چرخ های لاستیکی حرکت می کنند و یا مکعب‌های بزرگ و نرم که می‌توان برای ساختمان سازی و نیز فشار دادن و پرتاب کردن از آنها استفاده کرد و یا حیوانات عروسکی که بایستی محکم باشند نیز برای این سن مفید می‌باشند.
در كودكان این سنین همچنین می‌توان از سطل، لیوان و اسباب بازی‌های شناور در حمام و سایر شکل‌های آب بازی استفاده کرد.

4.    90/11/14 (15:28)
توی گوگل نمایندگی خانه و اسباب بازی رو سرچ کنید توی تهران چند تا شعبه داره برای هر مقطع سنی کتاب و اسباب بازی مشخص شده داره

تهران خیابان پیروزی حوالی چهارصد دستگاه یه شعبه بزرگ داره .

شاید توی شهرستانها هم باشه .