مشخصات سوال

تینا ا , tina2oo_k
15 اسفند 86 - 09:20
چطوری میشه کارت مربی گری بدنسازی را گرفت ؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
محمد  د , 655mohammad
86/12/15 (11:53)
باید بری سازمان تربیت بدنی منطقه بپرسی،برای مربیگری بدنسازی معمولا هر چند وقت یه امتحان تئوری ویه امتحان عملی میگیرند کلاس آموزشی هم دارن
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/12/15 (11:33)
می تونی از یه باشگاه بپرسی.
حالا چرا بدنسازی چیز های بهتریهم هست

2.    86/12/15 (14:27)
باید گآزمون های سازمان تربیت بدنی رو بدی تا مدرکشو بگیری

3.    86/12/15 (15:40)
تنها کاری که باید بکنی اینه که بری فدراسیون یه سری کلاس آموزشی برات می زارن شرکت می کنی و بعد یه آزمون ازت میگیرن اگه بتونی قبول بشی مدرک مربیگری میگیری.
تازه مدارک مربیگری درجه بندی داره.
من خودم مدرک مربیگری A دارم.
اگه خواستی این شمارمه 09352520012 کمکت می کنم

4.    86/12/15 (17:47)
har chand modat to bazi az bashgaha ya makan haye khasi kelase amozeshe morabigari mizaran mitoni sherkat koni fekr konam beshe az fedrasione badansaziyam eghdam kard

5.    86/12/15 (21:26)
اول بگو ببینم بدنسازی كار میكنی یا نه ؟
اگه كار میكنی برو سازمان تربیت بدنی ازت امتحان میگیرن
همین

6.    86/12/15 (21:56)
سلام دوست من
جواب 4 دروسته تو ویتونی دوره مربیگری بگذرونی تا پله پله پیشرفت کنی

7.    86/12/16 (05:53)
با سلام ،
اول از همه باید عرض کنم که شما در سوال کردن بسیار مهارت دارید ! چرا ؟ چون بدون اینکه اطلاعات اندکی را در اختیار اعضا بگذارید ، آنها را مجاب میکنید که به ابعاد گوناگون سوال شما پاسخ بدهند !
عرض کنم که برای اینکه شخصی کارت مربیگری بگیرد دو راه وجود دارد :
1- راه قانونی
2-راه غیر قانونی
شما تنها در صورتی میتوانید راه دوم را انتخاب کنیدکه هدفتان فقط داشتن این کارت باشدنه چیز دیگری . بطور مثال شما اگر تا بحال نه ورزش کرده باشید و نه تجربه و دانش در این باره اندوخته باشید و تنها بنابر تمایل شخصی که علتش فقط برای خودتان روشن است اقدام به اخذ کارت مربیگری بدنسازی نمایید چاره ای نیست جز اینکه از راه غیر قانونی اقدام فرمایید .
اگر اینطور باشد که ایشالا نیست ، دو گزینه پیش روی شماست
1-جعل کارت مربیگری که البته مشکلات و گرفتاریهای خاص خودش را دارد .
2-اخذ کارت با پرداخت وجه پیشنهادی به شخصی که توانایی انجام این کار را دارد ! هرچند موارد مشابه در کشور ما مکررا صورت میپذیرد اما بنده در این مورد خاص ، اطلاعات چندانی نداشته و نمیتوانم کمکی به شما بکنم ! اگر مناسب بنظرتان میرسد ، این شمایید که بایستی تحقیقات را در این زمینه آغاز کنید .
اما راه اول :
ابتدا باید به عرض برسانم که در کشور ما بجهت آنکه این ورزش ، از طرف مسئولین و دولتمردان ما مورد بی مهری قرار دارد و از آنجاییکه بسیاری نیز این ورزش را نکوهیده و مکروه قلمداد کرده اند ، دانشها و تجربیات اساتید و قهرمانان محترم این رشته ، تماما بر پایه ی تلاشها و مطالعات و آزمون و خطاهای خودشان استوار است و کمتر بعد آکادمیک بخود گرفته است.
بر این پایه ، کلاسهای رسمی مربیگری پرورش اندام ، جملگی از نوع درجه سه بوده و حکم مربیگری آنها نیز حکم مربیگری درجه سه میباشد ... لازم بذکر است که اکثر قهرمانان ایرانی که حکم مربیگری درجه یک دارند ، آن را بصورت افتخاری و من باب قهرمانیشان از فدراسیون ( وزنه برداری ) دریافت کرده اند و تنها عده ی معدودی ، دوره های درجه دو و درجه یک را در خارج از کشور گذرانده اند ...
البته شنیدم که اخیرا دوره های درجه دو را هم برگزار میکنند ولی راستش نه از منابع رسمی !
خوب ، حالا بریم سر اصل مطلب : دوست عزیز ، زمان برگزاری دوره های مربیگری درجه سه پرورش اندام که قبلا سالی یک بار و زیر نظر استاد محمد عبدالهی ( مدرس علم تمرین ) برگزار میشد ( و الان نمیدونم سالی چندبار برگزار میشه ) یکی دو ماه قبل از برگزاری کلاسها ، بصورت آگهی، در هفته نامه ها و ماهنامه های تخصصی پرورش اندام ، چاپ میشود ( دانش ورزش ، بشیر ، پرورش اندام ) در صورتیکه یکی از این نشریات را بطور مداوم خریداری و مطالعه نمایید ، بطور حتم از وجود آنها آگاهی خواهید یافت . اما در غیر اینصورت تنها راه باقیمانده ، تحقیقات مختصر شخصی شماست که میتواند در ابتدا با یک تلفن به روابط عمومی فدراسیون وزنه برداری آغاز شود ... به احتمال زیاد اوپراتور مربوطه ، راهنماییهای لازم را بشما خواهد کرد !
خوش باشید و سرفراز
خدانگهدار.

8.    86/12/21 (19:48)
به تو و به من چه؟