مشخصات سوال

مهندس امیر صادقی , parcham
14 دی 90 - 19:13
اعتراض به حكم تجدید نظر اعسار
اطلاعات بیشتر : بنام خدا
با عرض سلام و خسته نباشید به خدمت همگی دوستان محترم
دوستان عزیز طبق سوال قبلی كه در مورد اعسار از هزینه دادرسی نموده بودم و پاسخی كه شما بزرگواران دادید تقاضای اعسار از هزینه دادرسی را دادم ولی دادگاه حقوقی آنرا رد كرد و دلیل هم نوشته بود چون در شركت سمت مدیرعامل دارم تاجر محسوب میشوم و اعسار از تاجر قبول نیست مگر در صورت ورشكستگی.
بعد فرصت دادند كه اعتراض كنم و من هم به حكم اعتراض كردم و اعلام نمودم این شركت هیچ فعالیتی تاكنون نداشته و حتی یك بار هم خرید و فروش نكرده است چون مربوط به كارخانه تولیدی میباشد كه هنوز به بهره برداری نرسیده است.حتی این موضوع را كل اعضای شركت نوشته و امضاء كردند و من هم به دادگاه ارائه كردم ولی باز هم رد كردند.
بعدا یك اخطار مبنی بر واریز حق التمبر به من آمد ولی چون دستم تنگ بود واریز نكردم.
الان مجددا یك رای آمده است كه چون پرونده را تكمیل نكردید لذا تجدیدنظرخواهی شما رد میشود و بیست روز هم وقت دارید تا اعتراض نمائید.
حال سوال من این است كه بنظر شما بهترین راه برای اعتراض به حكم صادره جهت قبول كردن اعسار از هزینه دادرسی چیست؟
خواهشمندم راهنمائی فرمائید چكار بكنم؟
قبلا از راهنمائی ها و الطاف شما بزرگواران كمال تشكر و قدردانی را دارم.

جزئیات : لازم به توضیح است كه پرونده در خصوص مطالبه وجه یك چك است كه من آنرا یك بنگاهدار خرج كرده و هم اكنون هم متواری شده است و چك از بابت تضمین تنظیم سند بود كه آن معامله هم بهم خورد ولی بنگاهدار با خرج كردن چك چندین نفر و سایر كلاهبرداری ها متواری شده و الان بیش از چهل نفر شاكی دارد.و اما من بلافاصله مراحل قانونی را طی كردم و پس از اخذ حكم مفقودی از دادگاه آنرا به بانك ارائه كردم ولی پس از گذشت حدود سه ماه از این زمان شخصی آنرا برگشت زده و از دادگاه حقوقی آنرا مطالبه كرده است و چك مربوط به چك شركت و حقوقی میباشد


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
سوین سودا , sevinsevda
90/10/20 (19:04)
دوست بزرگوار مطابق ماده 1 الی 5 قانون تجارت شما نمی توانید مدعی اعسار باشید و فعالیت یا عدم فعالیت تاثیری در قضیه ندارد و حکم صادره درست بوده و اعتراض شما به دادنامه یاد شده صرفا موجب اطاله دادرسی و تضییع حق شما خواهد بود لذا بهترین را تمکین از حکم صادره است
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/10/23 (15:47)
طبق قانون ما شما تاجر محسوب می شوید ، از تجار تقاضای اعسار قبول نمی شود ، و فقط شما می توانید تقاضای ورشکستگی شرکت خود را اعلام نمایید و آن موقع شاید بلحاظ ورشکسته بودن از پرداخت هزینه دادرسی معاف شوید .