مشخصات سوال

نیلوفر مالکی , nilouuufar
26 آذر 90 - 09:18
زایمان طبیعی بهتره یا سزارین؟ خیلی استرس دارم کمک.ممنونم


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
فائـــــــــــزه  اااا یادگار لحظه های زیبا اااا , faeze72
90/9/26 (15:14)
زایمان طبیعی
مدت بستری شدن و توانایی بازگشت به کارهای عادی و روزمره بعد از زایمان طبیعی خیلی کمتر از سزارین است و مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند زودتر به خانواده خود ملحق می شوند.

حجم خونی که مادر طی زایمان طبیعی از دست می دهد تقریباً نصف یک عمل سزارین است لذا خطر خونریزی و کم خونی، در یک زایمان طبیعی خیلی کمتر از زایمان به طریق سزارین می باشد.
خطرات و ریسک بیهوشی برای زایمان طبیعی وجود ندارد، درحالیکه برای مادرانی که به روش سزارین زایمان می نمایند این خطرات اجتناب ناپذیر است .
از نظر اقتصادی زایمان طبیعی به نفع مادر، بیمارستان و جامعه می باشد.درصد ابتلاء به عفونت در بین مادران سزارین شده بیشتر از مادرانی است که زایمان طبیعی نموده اند.بعضی از خانمها دوست دارند در طول مدت زایمان خود کاملاً هوشیار بوده و بطور کامل در جریان روند زایمان قرار گیرند. درمدت انجام عمل سزارین ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود ، در نتیجه تماس اولیه نوزاد با مادر و شروع شیردهی به نوزاد به تاخیر می افتد.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/9/27 (15:39)
بستگی به وضعیت جسمی مادر و نظر پزشك داره ولی اگه بتونین طبیعی زایمان كنین خیلی بهتره و این الان دركشورهای خارجی هم ثابت شده

2.    90/9/27 (19:04)
هر دو یه مزیت هایی دارند.
ولی در کل سزارین خوبه البته باتوجه به اینکه مونده کدوم دکتر جراحیت کنه
به قول خودمون هرچقدر پول بدی هم اونقدر هم آش می خوری
دکتر هست 5سانت پاره می کنه وبچه را در میاره ودکتر هم است که به اندازه بچه پاره می کنه و بچه درمیاره

3.    90/9/27 (21:27)
زایمان طبیعی
همیشه و همواره زایمان طبیعی ارجحه مگر اینکه مشکلی از لحاظ پزشکی وجود داشته باشد. عوارض ناشی از جراحی و بیهوشی حتی بی حسی نخاعی بعضی هاشون مربوط به همان موقع جراحی هستند و بعضی هاشون سال های بعد خودشون رو نشون می دن. هیچ دکتری نمی تونه 5 سانت برش سزارین بده و بچه رو در بیاره به دلیل اینکه بچه یه حجمی داره و باید از محل برش رد بشه و دیگه اینکه به برش خطی و نازک سزارین نگاه نکنید در زیر اون لایه های زیادی بریده و دوخته شده متاسفانه در ایران به خاطر سودجویی برخی جراحان زنان و فرهنگ مدگرایی ایرانی ها سزارین آمار بسیار بالایی داره که سازمان جهانی بهداشت هم به ایران هشدار داده شما ببینید بهترین بازیگران هالیوودی با وجود سطح درآمد بالا و امکانات بیمارستانی و پزشکی کشورشون باز هم زایمان طبیعی رو ترجیح می دن. موفق باشید و زایمان خوبی داشته باشید

4.    90/9/28 (15:00)
به نظر من طبیعی.دكترا معتقدند بچه های زایمان طبیعی باهوش ترند.و اون فشار زایمان طبیعی واسه نوزاد مفیده و اونو اب بندی میكنه یه جورایی

5.    90/10/1 (23:02)
مزایای زایمان طبیعی

مدت بستری شدن و توانایی بازگشت به کارهای عادی و روزمره بعد از زایمان طبیعی خیلی کمتر از سزارین است و مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند زودتر به خانواده خود ملحق می شوند.

حجم خونی که مادر طی زایمان طبیعی از دست می دهد تقریباً نصف یک عمل سزارین است لذا خطر خونریزی و کم خونی، در یک زایمان طبیعی خیلی کمتر از زایمان به طریق سزارین می باشد.

خطرات و ریسک بیهوشی برای زایمان طبیعی وجود ندارد، درحالیکه برای مادرانی که به روش سزارین زایمان می نمایند این خطرات اجتناب ناپذیر است .

از نظر اقتصادی زایمان طبیعی به نفع مادر، بیمارستان و جامعه می باشد.

درصد ابتلاء به عفونت در بین مادران سزارین شده بیشتر از مادرانی است که زایمان طبیعی نموده اند.

مادرانی که زایمان طبیعی داشته اند در دادن آغوز به نوزاد خود موفق تر هستند چرا که خوردن آغوز یا کلستروم به عنوان اولین واکسن برای کودک منافع بسیاری دارد.

مادرانی که زایمان طبیعی نموده اند در امر شیردهی به نوزاد خود موفق تر از مادرانی می باشند که بطریقه سزارین نوزاد خود را بدنیا آورده اند.

پس از زایمان طبیعی، مادران با انجام ورزشهای مناسب ، به مراتب سریعتر از زمانی که سزارین می شوند، می توانند تناسب اندام خود را بدست آورند.

بطور متوسط مدت اقامت مادران سزارینی در بیمارستان دو برابرو نیم مادرانی است که زایمان طبیعی داشته اند .

بعضی از خانمها دوست دارند در طول مدت زایمان خود کاملاً هوشیار بوده و بطور کامل در جریان روند زایمان قرار گیرند. درمدت انجام عمل سزارین ممکن است از بیهوشی عمومی استفاده شود ، در نتیجه تماس اولیه نوزاد با مادر و شروع شیردهی به نوزاد به تاخیر می افتد.

خطرات متوجه مادر عبارتند از:
• احتمال بروز عفونت در رحم- ناحیه لگن و یا اعضای نزدیک به لگن مانند کلیه ها و مثانه.
• افزایش احتمال خونریزی- معمولاً خونریزی در خانم هایی که عمل سزارین می کنند دو برابر بیشتر از خانم هایی است که به طور طبیعی کودکشان را به دنیا می آورند.
• کم کار کردن شکم- معمولاً پس از عمل جراحی شکم تا چند روز خوب کار نکرده و در نتیجه باعث نفخ و ناراحتی می شود.

6.    90/10/2 (01:35)
من که میگم طبیعی.اما واسه اینکه اندامت بهم نخوره سزارین. خودت میدونی

7.    90/10/3 (20:14)
به قول یکی از اساتید دانشگاه تهران استاد حریرچی با سزارین به فرزندان خود ظلم نکنید این خلاصه ومفید همه حرف ایشان این بود که زایمان طبیعی بهتر است از سزارین نترسید این همه خانم زایمان کردوهیج اتفاقی نیفتاد ، توکل کن به خدا اگه زیادی استرس داری با یه دکتر خوب حرف بزن با یه روانشناس زنان هم صحبت کن الابذکرا... تطمئن القلوب اگه بترسی رو بچه ات تاثیر منفی داره ارامش داشته باش و توکل کن عزیز

8.    90/10/4 (10:46)
با سلام قطعا زایمان طبیعی بهتره اما از بابت استرس باید گفت که با توکل بر خدا و داشتن اندیشه ای مثبت یعنی فکر خوب کردن میشه بر هر مشکلی فائق آمد چه برسه به زایمان که مشکل نیست هیچ که یک رحمت هم از سوی خداوند است

9.    90/10/4 (19:42)
زایمان طبیعی
سزارین خطرناکترین عمل جراحی ودرضمن بعد از عمل هم گاها مزایایی در پیش دارد

10.    90/10/6 (00:41)
پاسخ 1

11.    90/10/7 (17:03)
عزیزم بارداری؟
استرس نداشته باش ،فقط به حرفهای دکترت گوش کن ،دکتر خوب میدونه چون شرایط بدنی تو و نی نی تو میدونه ،در هر حال اگه آرامش داشته باشی و خوب غذا بخوری دوران نقاهتت خیلی زود تموم میشه و زود سرپا میشی .
عزیزم استرس روی نوزاد تاثیر داره گلم ،خودتو آروم کن اصلا ترس نداره ،فقط به لحظه ای فکر کن که ثمره ی زندگیتو بغل میگیری و به امید روزی باش که بهت نگاه کنه و بخنده !
اصلا هم به سزارین یا طبیعی بودن فکر نکن ،بالاخره زایمان میکنی به راحتی ،ولی استرس برای شرایط بدنی خودت و بعدش نوزاد خوشگلت بده
آرزو میکنم که در نهایت سلامتی و خوشی زایمان کنی .

12.    90/10/9 (14:50)
سلام منم باردارم ترجیحم طبیعیه میتونی از زایمان طبیعی بدون درد بهره مند شی چرا میخوای خودتو تو ریسك بندازی ؟میدونی چقد سزارین عوارض داره هم برا خودت هم برا بچهات ؟اصلا سزارین رو حذف كن بهش فكرم نكن عوضش بگرد ببین كدوم بیمارستان زایمان بدون درد داره دوست عزیز