مشخصات سوال

مینا مینا , 0987654321880
15 آذر 90 - 02:22
قرص لونژیل برای پیشگیری ازبارداری تاثیرداره یانه؟
اطلاعات بیشتر : جواب میخام زود


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    90/9/16 (12:53)

لوونورژسترل یك هورمون مصنوعی است كه به هورمون جنسی زنانه (پروژسترون) شباهت دارد. یكی از تركیبات اصلی قرصهای ضد بارداری است. این دارو مخاط گردن رحم را ضخیم تر میكند بطوری كه اسپرم به دشواری می تواند به داخل رحم نفوذ كند و بدین ترتیب جلوی بارداری گرفته میشود میشود.

لوونورژسترل بهصورت تركیبات فقط در شكل پروژستوژن و در قرصهای تركیبی ضدبارداری همراه با داروی استروژن موجود است. لوونورژسترل را در بعضی موارد اضطراری به عنوان عامل ضدحاملگی بعد از مقاربت استفاده می كنند. با استروژن نیز در درمان جایگزین هورمونی برای مداوای نشانه های یائسگی تجویز میشود.

شما تا 72 ساعت بعد از مقاربت مشکوک می توانید از این قرص ها استفاده کنید.لوونورژسترل به همراه لاینسترول حاوی هورمون پروژسترون هستند.از این هورمون هم در روش جلوگیری با قرص عادی ( به همراه استروژن ) و هم به تنهائی ( همان قرص شیردهی ) استفاده می شود.همان طور که گفته شد از این هورمون می توان در روش جلوگیری اورژانسی نیز استفاده کرد.هم می توان یکبار از قرص 1500 میکروگرمی آن استفاده کرد و هم از روش هر 12 ساعت 2 قرص 750 میکروگرمی
شروع تأثیر دارو: نورژسترول 4 ساعت طول می كشد تا اثر كند اما اثر ضدبارداری آن ممكن است به طور كامل 14 روز بعد ظاهر شود و این بستگی دارد به روز شروع مصرف قرصها.
ادامه اثر دارو: 24 ساعت. بعضی از اثرات آن ممكن است تا 3 ماه بعد از ترك لونورژسترول باقی بماند.
بیشترین عارضه جانبی مشاهده شده پس از مصرف این دارو(لونژیل) :
دردهای شکمی ، حساس شدن پستان ها ، اسـهال ، ضعف و خستگی ، سردرد ، اختلالات قاعدگی ، تهوع و استفراغ می باشد .
باید توجه شود که مصرف این دارو هیچگونه اثر محافظتی در مقابل بیماری های آمیزشی نظیر HIV ندارد .
این کنتراسپتیو نباید مورد استفاده دائم قرار گیرد و حداکثــــر دفعات مجــــاز استفاده از روش اورژانس پیشگیری از بارداری در هر سیکل قاعدگی یک بار است . بعد از مصرف دارو ، اگر دوره قاعدگی بیش از 1 هفتـــــه به تعویق افتد ، مصرف کننده باید احتمال بارداری را در نظر بگیرد و تمام مراقبت های خاص این دوره را انجام دهد

2.    90/9/20 (17:25)
دوست عزیز جوابی که شما دنبالش هستی گروه متخصص در کلوب تبریز کیدز جوابش رو داده اند اگه میخوای به جوابت برسی به این ادس برو و جوابت رو پیدا کن و بخون.
http://www.cloob.com/clubname/TaBrIzKiDz