مشخصات سوال

نوش  دارو , larix2
16 آبان 90 - 22:52
علت خیانت مرد به همسرش چیا می تونه باشه؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
منتظر  , vp1_mr7
90/8/16 (23:19)
بستگی داره به چی خیانت بگوییم ! اگر مراد از خیانت متمایل شدن مرد به سوی زن دیگری غیر از همسر اصلیش از طریق نامشروع باشه باید به این موارد توجه کرد :
1 . همسر آن مرد وظایف زناشویی خود را به نحو احسن انجام نداده ، از تمکین در زناشویی گرفته تا زایل کردن چیزهایی که ایجاد نفرت می کند ؛ از زیبا و با محبت صحبت کردن تا آرایش و افتخار به شوهر و ...
2 . زن با شوهر خویش نتوانسته است ارتباط بر قرار نماید ، حال این عدم ارتباط یا به جهت تضاد افکار و سلائق می باشد یا مشغله یک یا دو طرف یا بد رفتاری و همصحبت نشدن و ...
3 . تنوع گرایی مرد که یکی از چیزهایی است که اگر زن نتواند در مقابله با سایر زنان دیدۀ مرد را ارضاء نماید بروز می کند و این مورد در صورت کمی ایمان مرد بیشتر خواهد بود .
4 . یک سری از عوامل هم از بیرون خانه و خانواده است که عمدتا به بی حجابی بر می گردد .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/8/16 (23:43)
به همین سادگی ها نمیشه این رو در قالب یک سوال گنجاند
اما هر عملی رو میشه خیانت تعبیر کرد

این بسته به روابط دو طرف داره که چقدر برای هم ارزش قائل هستند. و به چه عهد و پیمان هایی وفادار. هر دو میتونن به همدیگه خیانت کنن و این در صورتی تحقق پیدا میکنه که هر کدوم وظایف خودشون و مسئولیت های خودشون رو به خوبی نشناسند.
شما تا حدی میتونی در مقابل خودت خوب عمل کنی اما نمیتونی مسئول انجام وظایف طرف مقابلت هم باشی
همینه که میگن قبلش طرفت رو بشناس ببین آدم معتقدی هست و وفاداره یا نه
و خیلی چیزهای دیگه که براش کتابها نوشتن ...

2.    90/8/17 (12:38)
تنها علت خیانت مردا به زنا اینه که شب اول مرد از فرم بدن خانمش خوشش نمیاد چون قبلا اون زن رو بنا به تصوراتش انتخاب کرده وبعدا با چیزی غیر تصوراتش مواجه شده وبرا همین دنبال گزینه ای مشابه تصوراتش میوفته اگر مردی از فرم بدن زنش خوشش اومد دیگه نیازی به فکر کردن به کسی نداره و دوم اینه که زنا بعد ازدواج اون چیزی که مرد رو وادا به دوست داشتن میکنه بر میدارن یعنی پیش شوهرشون با لباس های نیم لخت و راحت هستن واین خلاف اون چیزیست که مردا تو خیابون یاتو جامعه میبینن وعلت اینک هخانمای ایرانی خوشگلتراز خارجی ها هستن همین طرز پوششون هست ومردا همیشه دوست دارن از اول اغاز کننده باشن نه از وسط

3.    90/8/17 (18:04)
عمده ترین دلیلش تنوع طلبی مردا هستن.حتی با وجود زنهای زیبا و ارتباط عاطفی خوبی كه با هم دارن و زن همه جوره از خودش برای زندگیش مایه میذاره ولی مردای تنوع طلبی هستن كه دنبال زنای دیگه میرن

4.    90/8/17 (21:08)
یك كلام ختم كلام " كم توجه ای زن به مرد

5.    90/8/18 (14:13)
بستگی به مرد ها داره بعضی ها تنوع طلب هستن وبعضی ها هم بخاطر کمبود دست به خیانت میزنن این در مورد مرد ها فقط صدق نمی کنه اخه زنها هم همین طور هستن

6.    90/8/19 (15:01)
این سوالها که پرسیده میشه تعداد پاسخ میره بالا

خیلی جالبه !

تنوع طلبی که ذات مردهاست مهم ترین علته ( این یه نظر کارشناسی شدست )

7.    90/8/20 (10:42)
مرد ، تنوع طلب هست اما این هیچ توجیه خوبی برای خیانت نیس . تعجب میکنم از جواب ها . خیانت مرد به زن یا زن به مرد میتونه خیلی عوامل داشته باشه .
راضی نبودن طرفین از هم . بی اعتمادیه طرفین به هم . انتقام طرفین از هم به هردلیلی . بخشی از خیانت ها هم که برمیگرده به انحرافات جنسی اشخاص و گول خوردن هم و اینا . چه مرد و چه زن

8.    90/8/21 (22:14)


پاسخگو : مرد ، تنوع طلب هست اما این هیچ توجیه خوبی برای خیانت نیس . تعجب میکنم از جواب ها . خیانت مرد به زن یا زن به مرد میتونه خیلی عوامل داشته باشه .
راضی نبودن طرفین از هم . بی اعتمادیه طرفین به هم . انتقام طرفین از هم به هردلیلی . بخشی از خیانت ها هم که برمیگرده به انحرافات جنسی اشخاص و گول خوردن هم و اینا . چه مرد و چه زن
.کاملترین جوابا از طرف دوست قبلیه.ولی باید بگم کسی که لزدواج می کنه وجدان داره وسعی میکنه در برابر هر گونه وسوسه مقاومت کنه.و هر کدوم از زوجین باید سعی کنه کاری کنه که طرف مقابلش از ازدواج با او پشیمون نشه ودر همه حالات به او وفکر او وعلایق ا احترام بگذارد.وبهترین ها را برای همسر خود بخواهد نه برای مهمانی ها وگشت وگذارها.از ارایش کردن ولباس پوشیدن وخنده وشوخی و.....

9.    90/8/23 (08:19)
با سلام دوستان با توجه به اینکه من یک زن هستم اینگونه میبینم که این آقایون نیستن که خیانت میکنن بلکه مشکل از اون خانمی هست که با این آقا در رابطه قرار میگیره. یعنی مشکل از زنهای جامعه هست نه صرفا" آقایون. چون منه زن اگر با مرد متاهل کاری نداشته باشم که اون آقا نمیتونه با من کاری داشته باشه. پس نتیجه میگیریم که اگر زنها و دختران به مرد متاهل امکان برقراری رابطه را ندهند مرد هم میره دنبال زندگیش حال یا با همسرش کنار میاد و یا اینکه مردن یکبار و شیون یکبار و جدا میشن و زمانی که این دو نفر جدا شدن میشن 2 فرد مجرد که دیگه هر حرکتی هم بکنن حداقل خیانت محسوب نمیشه .نکته قابل تامل اینجاست که خانمهای جامعه ما که اینقدر دم از حقوق زنان میزنن چطور به همجنس خودشون احترام نمیگذارند و با شوهر همجنس خود ارتباط برقرار میکنند)!!!و اسمش را هم میگذارند خیانت از طرف آقایون؟؟؟؟؟؟؟؟

10.    90/8/25 (20:19)
با سلام به شما دوست گرامی

متاسفانه بی وفایی و خیانت همیشه وجود داشته و همواره جای صحبت و بحث را در مورد آن باز نموده است.
همه مردان تا حدی می‌دانند كه خیانت كار درست و پسندیده ای نیست و از ابتدا اكثر آنها حتی فكر خیانت را هـم به سـر خطور نـمی دهند ولـی مـتاسـفانه گاهی دچار این اشتباه و گناه بزرگ می‌شوند. در ادامه 10 دلیل اصلی خیانت در مردان را می‌خوانید.

دلیل شماره یك:

از بین رفتن عشق و علاقه

افسوس كه پس از گذشت زمـان طـولانــی با هــم بـودن، بـرخــی مـردان آن عــشـق و عــلاقه و احـساساتـی را كه در ابتدا به همسرشـان داشتند، از دست میدهند. اما این رابطه به جزئی از وجودشان مبدل شـده. جـدایی بسیار دردناك و تاثر برانگیزاست. پس بجای جدایی باید چاره ای اندیشید و به زندگی شیرین در كنار هم ادامه داد.


دلیل شماره دو:

عدم جذابیت همسر

سر كردن مدت طولانی با یكدیگر گاهی اوقات باعث تنبلی و سستی زنان می‌شود. به این معنا كه دیگر به سر و وضع خود نرسیده و جذابـیـتی نـدارد و مانـنـد گـذشته به شیفتن شوهرشان نمی‌پردازند. مرد نیز دیـگر همـسرش را زیبـا نیـافته و زنـدگی با او هیجان و لذت قدیم را نخواهد داشت.

دلیل شماره سه:

سهل انگاری زنان

اكثـر زنـان خـیـلی سـریـع و راحت شوهرشان را بخـاطر رفتارهای بی وفـا مـنـشـانـه او می‌بخشند كه این موضوع شاید به دلیل ترس از تـنـهایی و یا فطرت رقیق القلبی زنان باشد.حتی ممكن است برخی از زنان خود را مقـصر اصلی خیانت شوهرشان پنداشته و قدمهایی رابرای بهبود روابطشان بردارند.این واقعیت كه بسیاری از زنان به شوهرشان اجازه گریز از جرم و جنایت را می‌دهند ممكن است موجبات مضاعف شدن مشكلات آنها را فراهم آورد.

دلیل شماره چهار:

اخلاق و رفتار غیر قابل تحمل همسر

رفتارهای زشـت، نــق زدنــهـای دائـمی، نزاع‌ها‌ و مجادله‌ها‌ی فراوان دسـتور العمـل مناسبی برای ایجاد سردرد است و در تصـور برخـی مـردان ( البته به غلط )، خـیـانت بهترین راه فرار از جهنم خانه بوده و بهتر از آسپرین به درمان سـردرد كمك می‌كنــد.

دلیل شماره پنج :

بولهوسی و هوسرانی

این یك حقیقت غیر قابـل انـكـار اسـت كـه مـردان هوسران توانایی نه گفتن در روابط جنسی را ندارند. گاهی ممكن است موقعیتی ایستادگی ناپذیر برایشان پیـش آید. در ایـن زمان مردان بی جنـبه و هوسـبـاز تصـور می‌كنـنـد كـه این موقـیت شاید دیـگر هرگز در زندگی آنها ایجاد نشود و تن به زشتی می‌دهند.

دلیل شماره شش:

عقده‌ها‌ی جنسی

بعضی مردان مایلند بدانند كه چقدر از نظر سایر زنان جالبند و در روابط طولانی این سوال برایشان پـیش می‌آید كه آیا هنـوز در جامعه جذابیتی دارند یا خیر كه یافتن این پرسش ممكن است آنها را بـرای رسـیدن بـه اهداف غیر مشروعشان سوق دهد.

دلیل شماره هفت:

بی خطر شمردن خیانت

ز دست دیده و دل هر دو فریاد كه هر چه دیده بیند دل كند یاد. این ضرب المثل قدیمی تازمانیكه دوربین مدار بسته ای برای كنترل مردان وجودنداشته باشدحقیقتی محسوب می‌شود. برخی تصور می‌كننـد كه اگر خیانت بكنند كسی متوجه نشده و به كسی نیز صـدمـه ای نـخـواهـد رسیـد و ایــن استـدلال را بهانـه ای بـرای انـجام عـمـل زشـت خود برمی‌شمارند. اما توجه داشته باشـیـد كه هـر قـدر مـردان به دلیل عدم كنترل حیله گر تر شوند، زنان به همان اندازه شبكه جاسوسی و كنترلی خود را گسترش خواهند داد.

دلیل شماره هشت :

زیاده خواهی و تنوع طلبی

برخی از مردان بدلیل داشتن میل به زیاده خواهی و تنوع طلبی و هیجانات كاذب و زود گذر به این عـمل زشـت تن می‌دهند. آنها به زن به دیده غنیمت جنسی می‌نگرند و با وجود یك زن در زندگی، تصور می‌كنند فرصتهای زیادی را از دست داده اند.

دلیل شماره نه :

خیانت همسر

برخی از مردان به بی وفایی و انحراف هـمسـر خـود پـی برده و تـنـها راه آرام كـردن و فرونشاندن خشم خود را در مقابله به مثل می‌یابند كه عملی غیر منطقی می‌نماید.

دلیل شماره ده :

عدم رقبت همسر به داشتن روابط با شوهر خود

برخی از زنان در روابط زناشویی با شوهر خود ممكن است تمایل به این روابط را از دست داده و یا كمتر به این موضوع اهمـیت دهـنـد كه ایـن امـر مـمـكن اسـت باعـث فشارهای روانی و جسمانی به مرد شده و منجر به كج روی او گردد.