مشخصات سوال

رامین جون , ali_yasrabi
25 مهر 90 - 02:52
چیکارکنیم بچه دوقلو بشه؟
اطلاعات بیشتر : چیکار میشه کرد که بچه دو قلوبشه آیا آدم خودش میتونه کاری کنه؟مثل تقویت غذایی وویتامین ها؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
محمد یوسفی , my_30108
90/7/25 (20:36)
دوست عزیز همونطور که میدونی فرآیند تولید جنین در رحم به این صورته که یک اسپرم از مرد با یک تخمک از زن در لوله ی رحم لقاح اولیه انجام میده. این موجود پس از مدتی در دیواره رحم جا سازی میشه و جنین رو تشکیل میده!

زنان در هر دوره ماهانه تنها یک تخمک آزاد میکنند که اون تخمک عمر خاصی داره. هر تخمک فقط و فقط با یک اسپرم میتونه فرآیند لقاح رو انجام بده پس فقط یک نوزاد در رحم شروع به رشد میکنه.


اما چرا گاهی بچه ها دو یا سه یا چند قلو میشن؟
اول دوقلوی همسان: وقتی تخمک با اسپرم ترکیب شد داخل رحم میشینه، اونجا فرآیند تقسیم سلولی رو انجام میده و تبدیل به یک کره بزرگ تو خالی میشه. این کره تو خالی از یک طرف جمع میشه و یک جسم 3 لایه رو تشکیل میده. یک لایه استخوانها رو میسازن، یک لایه اندامها و یک لایه سیستم عصبی

اما در موارد خاص گاهی اون کره قبل از انقباض، تبدیل به دو کره مجزا میشه و بعد از اون اجزاء بدن شکل میگیرن. در این صورت دوقلوی همسان شکل میگیره که کاملا شبیه هم هستن و هم جنسند

ایجاد دوقلوی همسان به هیچ وجه توسط هیچ دارویی ممکن نیست. فقط کار خداست، پس فقط میتونی برای داشتن دوقلوی همسان دعا کنی :)

دوقلوی غیر همسان: گاهی زن در سیکل ماهانه بیش از یک تخمک آزاد میکنه و هر تخمک با یک اسپرم ترکیب میشه و یک نوزاد بوجود میاد. این نوزادها هیچ شباهتی با هم ندارند و اگه شباهتی هست به صورت ژنتیکیه (یعنی همسان نیستند و ممکنه چندقلوها دختر و پسر هم باشند)

خب ..
داروهایی هست که باعث میشه همسر شما تو سیکل ماهانه اش بیش از یک تخمک آزاد کنه بنابراین شما میتونید چندقلو داشته باشید اما حواستون باشه که تعداد تخمک های آزادشده توسط دارو رو نمیتونید تعیین کنید!
یعنی ممکنه حتی در موارد نادر 14 تخمک آزاد بشه و شما صاحب 14 قلو بشید!موفق باشید ..
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/7/25 (09:03)
بله میشه ، به متخصص زنان مراجعه کن ولی چه کاریه زنت خیلی اذیت میشه .

2.    90/7/25 (10:17)
دعا کن و از خدا بخوا!

3.    90/7/25 (11:45)
با درود
احتمالا جمعیت پاس نکردین
این یه امر اتفاقیه
و البته ارثی هم میتونه باشه اما فکر نمیکنم با روش های غیر آزمایشگاهی بشه کاریش کرد

4.    90/7/25 (12:12)
بچه دوقولو واسه چی ؟ خوشی زده زیر دلتااااا

5.    90/7/25 (14:44)
با سلام و عرض ادب دوست گرامی دو قلو شدن بچه ها فر ایندی نیست که شخص بتون به شکل ارادی انجام بده اگر دو اسپرم هم زمان دو تخمک رو در رحم مادر بارور کنن این اتفاق می افته در غیر اینصورت این موضوع ارادی نیست موفق باشید.

6.    90/7/25 (16:51)
خب قبل بچه دار شدن برو پیش پزشک
اون بهتر راهنماییت میکنه

7.    90/7/27 (00:26)
بله عزیزم راه هایی هست. جنیفر لوپز و آنجلینا جولی هم طبق خواسته ی خودشون صاحب دوقلو شدن. البته پای دکترها وسطه و یه مقدار خیلی زیادی پول!

نمیدونم روش کارشون چطوریه احتمالا لقاح خارج رحمی انجام میدن.باید کار خیلی سختی باشه اما می ارزه. دوقلوها خیلی شیرینن

8.    90/7/27 (18:26)
شبی دوبار . هر بار 40 بار . خودتا نصف کن.