مشخصات سوال

عباس سید حسینی , butterfly_man
5 اسفند 86 - 08:46
چگونه می توان قبل از تولد بوسیله غذاها جنسیت نوزاد را تعیین کرد
اطلاعات بیشتر : آیا غذاها ناثیری در روند تشکیل جنسیت جنین دارند؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
پیمان وفائی , peyman_vafayi
86/12/9 (15:50)
سلام به شما و تمام کاربرانی که این مطلب را مطالعه مینمایند.
اگر ممکن است متن زیر را بطور کامل بخوانید. گرچه سعی کرده ام تا حد ممکن خلاصه باشد ولی مقداری طولانیست. باز حوصله کنید و مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد، چون من هم برای اولین بار که این مطالب را خواندم برایم بسیار جالب بود.

دوست عزیز قبل از حاملگی تعیین جنسیت جنین کاری بس دشوار می باشد ولی در اوایل دوران حاملگی یعنی زمانی که دستگاه تناسلی جنین بصورت لوله هلی بی شکل بوده و هنوز هیچ تمایزی پیدا نکرده اند و سمت و سوقی نیافته اند کاری آسانتر است. پس ما می توانیم با کاهش و ازدیاد هورمونها و ترشحاتی که مربوط به هر کدام از حالتها می باشددر تشکیل جنسیت جنین دخالت کنیم. ولی پسر یا دختر هر دو پاره ای از تن آدمی بوده و باید عزیز باشند.

ابتدا در موردتعیین جنسیت جنین مواردی را عرض میکنم و سپس در مورد این که چگونه می شود نوزادانی با موهای پر پشت، با موهای خرمایی،مو بور ، مو طلایی و یا چشم آبی داشت توضیح می دهم.

عده ای تصور می کنند که جنسیت جنین ففط بعد از حاملگی و بعد از ماههای دوم و سوم تعیین می شود. در صورتی که این طور نیست و می شود قبل از حاملگی و قبل از ماههای دوم و سوم تا حدود زیادی تعیین جنسیت فرزندمان را ما مشخص کنیم.
چندی است که اثر غذا در جنسیت مورد توجه قرار گرفته است و روز به روز طرفداران این عقیده زیادتر می شوند،لابد شما هم متوجه شده اید که در بعضی از ماههای سال متولدین پسر بیش از دختر و در بعضی از ماهها برعکس تعداد متولین دختر بیشتر است. دلیل این موضوع تأ ثیرغذاهای فصل در روی جنین در ماههای اول آبستنی است، این موضوع را بطور خلاصه به نظر شما می رسانم. چنانچه گفته شد تشکیل جنسیت جنین بعد از ماه دوم صورت می گیرد و غذاهای ماه اول و مخصوصاً ماه دوم در این موضوع مهم اثر فوق العاده دارند. اگر ماه دوم آبستنی مصادف با اواخر زمستان و ایام نوروز باشد بیشتر ممکن است نوزاد دختر شود. این ماه مصادف با فصل کاهو بوده و زن آبستن از آن بدون سرکه میل نماید، ممکن است نوزاد او پسر گردد، اگر این دو ماه اول مصادف با فصل توت فرنگی باشد و زن آبستن از آن بخورد جنین او پسر خواهد شد. سبزیهای جوان جنین را پسر و سبزیهای پیر جنین را دختر می نمایند. انگور جنین را پسر و سرکۀ آن جنین را دختر می کند. حالا برویم سر اصل موضوع و بدانیم چه غذاهایی جنین را دختر و چه غذاهایی جنین را پسر می کند.

بعضی از بانوان با استفاده از هوسهای خود هنگام آبستنی می توانند جنسیت نوزاد خود را پیش بینی نمایند. اگر بخوردن میوه های ترش علاقمند باشند و زیاد بخورند اولادشان پسر و اگر به شیرینی و آجیل علاقمند باشند یا به خوردن مقدار زیادی گوشت رغبت نمایند، فرزنداشان دختر می شود.
هورمون های زنانه نیز می توانند در سرنوست جنسیت موثر باشند (خوراکیها بر مقدار ترشح هورمون های زنانه و مردانه موثر است) چنانچه اگر در طی سه ماهۀ اول زنی زیاد آبجو یا رازیانه بخورد بعید نیست که فرزند او دختر شود.
اگر پسر می خواهید در سه ماهۀ نخست کاری کنید که خون شما قلیایی باشد، یعنی میوه های ترش بخورید، آب انگور وتوت فرنگی میل کنید.سبزیهای تازه وجوان میل نمائید. گوشت و قارچ و سرکه کمتر میل نمائید.اثر سیب ترش و ترشک در قلیائی کردن خون مسلم نیست، از افراط در خوردن آنها خودداری کنید و از خوردن رازیانه و آبجو نیز بپرهیزید.
اگر دختر می خواهید در سه ماۀ اول آبستنی میوه های ترش و غذاهای فسفر دار کمتر میل نمائید. گوشت وقارچ و سرکه کمی بیشتر بخورید. غذاهای کلسیم دار را بیشتر استفاده کنید،رازیانه که ترشح هورمون زنانه را زیاد می کند میل نمائید. از خوردن کباب دنبالان خودداری کنید،کاهو، توت فرنگی و آب انگور کمتر میل نمائید و مواد قلیایی مانند جوش شیرین و سالویته نخورید.
عموماً این طور می گویند: خوردن میوه ها و غذاها با خاصیت گرمی باعث پسر بودن نوزاد می شود و سردیها موجب دختر شدن نوزاد می گردد، چه قبل از حاملگی وچه بعد از حاملگی.

برای ازدیاد موی بچه:

هنگام آبستنی خوردن شنبلیله مخصوصاً خام آن بسیار مفید است. کسانی که به این نوع موهایشان پر پشت می شود. موهای آنها نخواهد ریخت و کمتر دچار موخوره می شوند.

خرمایی شدن موی سر نوزاد:

وقتی مادر ویتامین زیاد یا به حد کافی داشته باشد و از ویتامین « آ » به مقدار کافی استفاده کند موی نوزاد او خرمائی می شود. خوردن روغن ماهی هنگام حاملگی به این موضوع کمک می کند.

بور شدن موی سر نوزاد:

وقتی به علل زیر ویتامین د به جنین نرسد موی او بور می شود.
1- مادر زیاد استحمام نماید و چربی بدن خود را با صابون از بین ببرد
2- مادر بقدر کافی از اشعۀقرمز و حرارت نور آفتاب استفاده نکند.
3- نطفه علیل بوده یا متعلق به یک مرد الکلی باشد یا آمیزش هنگام مستی پدر باشد یا اصولاًمادر الکلی باشد.
4- نطفه متعلق به مرد پیر و علیل باشد.

موهای طلایی نوزاد:

چنانچه زن آبستن روزی یک قاشق مربا خوری آب دریا بنوشد یا میوه های دریایی بخورد رنگ موی نوزادش طلایی می شود. عده ای این خاصیت را مربوط به ید می دانند و عده ای منگنز. نمک آب دریاچه ارومیه بعلت داشتن ید و برم در بور کردن موی نوزاد اثر نیکویی دارد. می گویند بابونه و گل آن نیز چنانچه خورده شود موی نوزاد را طلائی میکند و به غیر از این موارد دم کردۀ بومادران مخصوصاً گل آن در طلائی کردن موی سر نوزاد بی اثر نیست.

چشم آبی نوزاد:

یکی از خوراکیها که چشم نوزاد را آبی آسمانی می کند کشف یا غورباقۀ دریایست. شاید شنیده باشید که این خوراک در اروپا بسیار قیمتی است. مادرانیکه در هنگام آبستنی از این خوراک میل نمایند چشم نوزادانشان آبی آسمانی می شود. این دستور برای ما ایرانی ها مقدور نمی باشد،ولی مأیوس نباشید، تخم مرغ دو زرده نیز هم این خاصیت را دارد.حال ممکن است بفرمائید تهیۀ تخم مرغ دوزرده مقدور نیست و این دستور هم عملی نمی باشد. دستور تهیۀ تخم مرغ دو زرده هم بشما می دهیم تا بدانید خوراکیها معجزه زیاد دارند.اگر پوست غورباقه را به مرغ بخورانید بدون شک تخم مرغ او دو زرده خواهد بود. چند وزغ را بگیرید پوست آنها را کنده خشک کنید و به مرغ بدهید. بعضی از وزغها سمی هستند و ممکن است مرغ را مسموم نمایند ولی پوست آنها سمی نیست بنابراین توجه نمایید که فقط پوست آنرا به مرغ بدهید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/12/5 (08:55)
قبل از تولد که دیگه خیلی دیره
وقتی سلول تخم یه جنین تشکیل شد دیگه امکان نداره بشه جنسیتشو تغییر داد
اگه راهی باشه برای قبل از تشکیل جنینه
با تغییر ph رحم میشه مشخص کرد جنین دختر میشه یا پسر اگه ph اسیدی باشه دختر میشه اگه قلیایی باشه پسر میشه. البته نمیدونم با چه غذاهایی...
ولی بازم همه ی اینا درحد فرضیه ست و احتمال درست درومدنش 50-50

2.    86/12/5 (09:53)
سلام
با تغییر ph رحم میشه مشخص کرد جنین دختر میشه یا پسر اگه ph اسیدی باشه دختر میشه( کروموزوم Y کمتر فعال میشه) اگه قلیایی باشه پسر میشه.( کروموزوم Y بیشتر فعال میشه) البته عشقبازی هم pH رحمو قلیایی می کنه.
غذای اسیدی مثل بادمجان، گردو، تخم مرغ، توت خشک
غذای بازی: ماست، شیر، لبنیات، هندوانه
ولی بازم همه ی اینا درحد فرضیه ست و احتمال درست درومدنش 50-50
شاد باشی
بای بای

3.    86/12/5 (10:55)
بامراجعه به دكتر می شود قبل از تشكیل جنین دختر یا پسر بودنش را مشخص كرد

4.    86/12/5 (12:47)
پس از انجام لقاح و تشكیل نطفه به هیچ عنوان امكان تغییر جنسیت میسر نیست . برای تعیین جنسیت نوزاد از حدود دو ماه قبل از بارداری باید رژیم غذایی خاص رو بنا به سلیقه (پسر خواستن یا دختر خواستن) شروع كرد البته نتیجه صد در صد نیست . نظافت و شستشوی آلت تناسلی با صابون كه حالت غلیایی داره پیش از انجام عمل زناشویی احتمال پسر شدن رو بالا میبره.

5.    86/12/5 (18:33)
قبل از تولد امكان تعیین جنسیت با غذا وجود ندارد ولی قبل از لقاح تا حد زیادی این امكان وجود دارد و آن هم فقط با غذاهایی كه طبع گرم دارند مانند عسل خرما كشمش و...
ضمنا در این زمینه كتابهایی نیز وجود دارد كه میتوانید استفاده كنید مانند (فرزند دختر یا پسر)

6.    86/12/6 (10:27)
ghateii nashode hanoz ehtemal midan ba takhir ph rahem ya estefade az bazii miveha mesle sibe va moz