کلوب دات کام پس از 12 سال فعالیت خاموش می شود بخوانید ...

مشخصات سوال

شهرام آ , shahram_h
20 شهریور 90 - 12:28
بهترین راه فرار از پرداخت مهریه چیست؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
حامد  , hamed_naseri68
90/6/20 (17:21)
سلام دوست خوبم // وقتی شما سند عقد را امضا میکنید در واقع میشه گفت شما یک قرار داد حقوقی را امضا کردید و مقدار مهریه توافق شده در سند حق زن بوده و میشه گفت از زمانی که سند امضا میشود زن مالک مهریه ای است که در سند ذکر شده و هر وقت که بخواهد میتواند ان را از طریق دادگاه حقوقی خانواده اجرا بگذارد و طبق قانون مدنی تا مهریه زن پرداخت نشود زن از کلیه روابط زناشویی میتواند خوداری کند و طبق قانون شما زمانی میتوانید از مهریه سر باز کنید که زن (زنا )انجام داده که اون هم خود مراحل جداگانه ای دارد و باید ثابت شود و اون موقع مهریه ساقط میشود و همون طور که مریه را طبق قانون حق زن بوده از یک طرف حق طلاق را با مرد گذاشته و چند راه شما میتوانید انجام دهید 1- مهریه زن را پرداخت کرده و طلاق گرفته و کلیه هدایا و خرج کرد مراسم عقد و.. طبق قانون از زن خود دریافت کنید 2- میتوانید زن خود را طلاق ندهید و مهریه ان را پرداخت کرده و بعد زن باید سر خانه شوهر حاضر شود که اگر نشود عدم تمکین زده و نفقه بر او ساقط میشود 3- اگر توانایی پرداخت مهریه را یک جا ندارید باید تقاضایی احسار نموده که در صلاحیت همون دادگاه رسیدیگی کننده هست که در صورت قبول مهریه شما قسطی میشود 4 - اگر زن طلاق توافقی بخواهد عرف در قانون ما این هست که شما باید مبلغ کمی به زن خود پرداخت کرده مثلا 10 ملیون تومان و طلاق گرفته و میتوان پول هم نداد ولی بهترین راه این هست که خانواده زن طلاق توافقی را قبول کنند //(ح/ب) دانشجوی علوم قضایی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/6/20 (16:26)
واقعیت اینه که مهریه بیشتر از 14 سکه مخالف شرع اسلامه و به نظر من قانون ما در این زمینه اشکال داره و کلیه کسانی که به خاطر مهریه در زندان هستند شرعا باید آزاد بشند .کلآ جامعه ما داره به سمت زن سالاری پیش میره و زنها دارند از قانون مهریه سوئ استفاده میکنن . به نظر من مردهای جامعه ما خیلی جلوی زنها کوتاه اومدندو به قول معروف زیادی به اونها رو دادن .چرا کسی از حقوق مردها دفاع نمی کنه.تازگی ها خیلی از زنها شوهرانشان را هم کتک میزنند واقعا که روزگار بر عکس شده.

2.    90/6/22 (10:51)
سلام تنها راه برای این مساله اینه که بهش فکر نکنی یعنی تا زمان اعسار و تقسیط بتونی از دست زنت فرار کنی همین که تقسیط شود به راحتی میتونی خانومتو دور بزنی - یا این که با یک مبلغی کنار بیای باهاش - یا اینکه یک کار غیر اخلاقی انجام بدی یعنی با یک محضر هماهنگ باش -و بعد...

3.    90/6/22 (12:02)
سلام .بهترین راه اینه که همسر خود را دوست داشته باشی . همسر یک نعمت است . اگر قدر نعمت را ندانی ، نعمت از دستت خواهد رفت و این یک اصل کلی است . ممکن است با همسرتان مشکلاتی داشته باشید . وجود مشکل میتواند باعث پیشرفت شما شود اگر از آن درک درستی داشته باشید. باید راه حل مشکلات را بیابید . این یک هنر است . باید در زندگی هنرمند باشید به معنی واقعی اش . قهر و جدایی که نشد راه حل . خیلی وقتها مشکل مربوط به خودتان است . از خود بپرسید آیا آدم صبور و بردباری هستید . بیایید با معنی حلم آشنا شوید . حلم را بشناسید و در وجود خود آنرا پیدا و زنده نگه دارید با مسایل با حلم برخورد کنید . زندگیتان صد در صد عوض میشود . دیگر لازم نیست از مهریه فرار کنید . مهریه تهدید نیست . ابزار آذیت و آزار مرد نیست . این خود آقایان هستند که خود را مبتلا به گرفتاریهای آن میکنند . شنیدی کسی میگفت : چشمها را باید شست . . . من میگویم فکرها را هم باید شست .. . .

4.    90/6/23 (17:27)
اینكه اصلا مهریه پرداخت نكنی كه اصلا راهی نداره مگر اینكه با همسرت توافق كنی ، ولی می تونی دادخواست اعسار به تقسیط بدی و تا زمان صدور حكم اعسار از قاضی رسیدگی كننده مهلت بخواهی .
اعسار به تقسیط = قسط بندی كردن مهریه مطابق با شرایط مالی زوج

5.    90/6/25 (22:40)
یک راه دیگه اش اینه که زن آدرسی از شما نداشته باشه و شما دور از چشم اون زندگی کنی .... این رو یک وکیل اشاره بهش کرده