مشخصات سوال

شهرام آ , shahram_h
20 شهریور 90 - 12:28
بهترین راه فرار از پرداخت مهریه چیست؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    90/6/20 (16:26)
واقعیت اینه که مهریه بیشتر از 14 سکه مخالف شرع اسلامه و به نظر من قانون ما در این زمینه اشکال داره و کلیه کسانی که به خاطر مهریه در زندان هستند شرعا باید آزاد بشند .کلآ جامعه ما داره به سمت زن سالاری پیش میره و زنها دارند از قانون مهریه سوئ استفاده میکنن . به نظر من مردهای جامعه ما خیلی جلوی زنها کوتاه اومدندو به قول معروف زیادی به اونها رو دادن .چرا کسی از حقوق مردها دفاع نمی کنه.تازگی ها خیلی از زنها شوهرانشان را هم کتک میزنند واقعا که روزگار بر عکس شده.

2.    90/6/22 (10:51)
سلام تنها راه برای این مساله اینه که بهش فکر نکنی یعنی تا زمان اعسار و تقسیط بتونی از دست زنت فرار کنی همین که تقسیط شود به راحتی میتونی خانومتو دور بزنی - یا این که با یک مبلغی کنار بیای باهاش - یا اینکه یک کار غیر اخلاقی انجام بدی یعنی با یک محضر هماهنگ باش -و بعد...

3.    90/6/22 (12:02)
سلام .بهترین راه اینه که همسر خود را دوست داشته باشی . همسر یک نعمت است . اگر قدر نعمت را ندانی ، نعمت از دستت خواهد رفت و این یک اصل کلی است . ممکن است با همسرتان مشکلاتی داشته باشید . وجود مشکل میتواند باعث پیشرفت شما شود اگر از آن درک درستی داشته باشید. باید راه حل مشکلات را بیابید . این یک هنر است . باید در زندگی هنرمند باشید به معنی واقعی اش . قهر و جدایی که نشد راه حل . خیلی وقتها مشکل مربوط به خودتان است . از خود بپرسید آیا آدم صبور و بردباری هستید . بیایید با معنی حلم آشنا شوید . حلم را بشناسید و در وجود خود آنرا پیدا و زنده نگه دارید با مسایل با حلم برخورد کنید . زندگیتان صد در صد عوض میشود . دیگر لازم نیست از مهریه فرار کنید . مهریه تهدید نیست . ابزار آذیت و آزار مرد نیست . این خود آقایان هستند که خود را مبتلا به گرفتاریهای آن میکنند . شنیدی کسی میگفت : چشمها را باید شست . . . من میگویم فکرها را هم باید شست .. . .

4.    90/6/23 (17:27)
اینكه اصلا مهریه پرداخت نكنی كه اصلا راهی نداره مگر اینكه با همسرت توافق كنی ، ولی می تونی دادخواست اعسار به تقسیط بدی و تا زمان صدور حكم اعسار از قاضی رسیدگی كننده مهلت بخواهی .
اعسار به تقسیط = قسط بندی كردن مهریه مطابق با شرایط مالی زوج

5.    90/6/25 (22:40)
یک راه دیگه اش اینه که زن آدرسی از شما نداشته باشه و شما دور از چشم اون زندگی کنی .... این رو یک وکیل اشاره بهش کرده