مشخصات سوال

سمیه* ... , kianakarami
25 بهمن 86 - 12:41
كی میدونه سفید شدن مو تو خواب تعبیرش چیه؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
سراج فتاحی , comefresh
86/11/25 (12:51)
بازهم بنده عرض می کنم که واقعا خواستن تعبیر خواب از دیگران کار صحیحی نیست. چون این تعبیرات هیچ توجیه علمی نداردو. اما نظر بنده . موی سپید نشان از پیری و شعور کامل داره. نشون می ده تو از دانش و شعور خوبی بر خوردار خواهی شد . اگر تلاشتو بیشتر کنی . تو به یکآینده جالب داری فکر می کنی اگر راحتو ادامه بدی و بیشتر کوشش کنی در این موضوع به فردی بزرگ مبدل خواهی شد.
موفق باشی
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/11/25 (13:24)
سفید شدن مو در خواب به معنی افزایش تجربه است و علامت خوبیه....موفق باشی سمیه جان

2.    86/11/25 (13:45)
نمیدونم

3.    86/11/25 (16:22)
سلام
من تو تعبییر خواب خیلی کتاب خوندم اما اکثرا مو رو توی خواب به شعور و مشغول بودن فکر تشبیه کردن و سفید شدن مو رو به گذر عمر اگر موی سفید دیده بشه نشانه وحشت هست اما اگر در خواب از رنگ خودش به سفیدی برسه نشانه اینه که در اینده نزدیک زهنت و خودت بد جور در گیر مشغله فکری میشی به یک آزمون میرسی که بیرون اومدن از اون به خودت بستگی داره که از اون آزمون خوب بیرون میای یا بد .

4.    86/11/25 (16:51)
مو در خواب برای مرد غم و اندوه و برای زن زینت است فرقی هم نمی كنه سفید باشه یا نه
موی سفید در بیداری نشان تجربه است نه در خواب گوئیا بعضی ها خواب و بیداری رو یكی میدونن

5.    86/11/25 (19:05)
عناصر یك خواب را نمی‌توان جداگانه تحلیل كرد. ولی به عكس آنچه دوستان گفتند به نظر من مو تعابیر دیگری هم دارد. برای خانم‌ها ، مو می‌تواند شوهر باشد. و برای آقایان می‌تواند غرایض مردانه و نیروی جوانی باشد. اما تعبیر یك عنصر خواب كاملا در ارتباط با بقیه قابل تعبیره.

6.    86/11/25 (20:02)
به نام خدا
سغید شدن مو در خواب یعنی از دست رفتن چیزی یا به عبارتی از كف دادن یك نقدینگی .
چیزی را كه مادی است و متعلق به این جهان بهش دلبستگی پیدا نكن .

حتما صدقه بده

بابك

7.    86/11/25 (20:22)
باسلام و احترام؛ بنده در مورد پرسش سركار خانم سمیه گرامی عرض ندارم اما با توجه به نوع این پرسش‌ها و نقطه نظراتی كه برخی دوستان بیان كرده‌اند بنظرم رسید توضیحی راجع به خواب و تعبیر خواب عرض كنم؛ قبل از هرچیز باید عرض كنم كه، یكی از دلایل استقلال و اصالت روح خواب است، خصوصاً هنگامی كه با رؤیاهای صادقه همراه شود. اما خواب دیدن چیست؟ عقل و ادراك بشر نسبت به تفسیر و تحلیل خواب عاجز است و خواب دیدن تفسیر مادی ندارد. در عالم خواب ارتباط روح و جسم ضعیف می‏شود، در نتیجه روح حقایق بیشتری را درك و حتی حوادثی مربوط به آینده را كشف خواهد كرد.
پیامبر اكرم(ص) فرمود: "رؤیا بر سه قسم است:
1- گاهی بشارتی از ناحیه خداوند است.
2- گاه وسیله غم و اندوه از سوی شیطان.
3- گاه مسائلی است كه انسان در فكر خود (در روزها و هنگام بیداری) می‏پروراند و آنها را در خواب می‏بیند".(1) بعضی از دانشمندان قسم چهارمی بر این خواب‏ها افزوده‏اند و آن خوابی است كه نتیجه مستقیم وضع مزاجی و جسمانی انسان است؛ یعنی خوردن بعضی از غذاها و یا داشتن بعضی از صفت‏ها در چگونگی خواب اثر می‏گذارد. فلاسفه تفسیر دیگری برای خواب دارند. آن‏ها می‏گویند: خواب و رؤیا بر چند قسم است:
1- خواب‏های مربوط به گذشته زندگی و امیال و آرزوها كه بخش مهمی از خواب‏های انسان را تشكیل می‏دهد.
2- خواب‏های پریشان و نامفهوم كه معلول فعالیّت توهم و خیال است (اگرچه ممكن است انگیزه‏های روانی داشته باشد).
3- خواب هایی كه مربوط به آینده است و از آن گواهی می‏دهد.
شك نیست كه خواب‏های مربوط به زندگی گذشته و جان گرفتن و تجسم صحنه هایی كه انسان در طول زندگی خود دیده است، تعبیر خاصی ندارند. هم چنین خواب‏های پریشان و به اصطلاح "اضغاث احلام" كه نتیجه افكار پریشان می‏باشد و همانند افكاری است كه انسان در حال تب و هذیان پیدا می‏كند. نیز تعبیر خاصی نسبت به مسائل آینده زندگی نمی‏تواند داشته باشد. اما خواب‏های مربوط به آینده دو گونه است:
قسمتی خواب‏های روشن می‏باشند كه تعبیری نمی‏خواهند و گاهی بدون كمترین تفاوتی در آینده تحقق می‏پذیرد. دوّم خواب هایی است كه در عین حكایت از حوادث آینده بر اثر عوامل خاص ذهنی و روحی تغییر شكل یافته و نیازمند به تعبیر است.(2) چگونه تشخیص دهیم رؤیایی كه دیده‏ایم صادقه است یا از انواع دیگر؟ غالباً انسان متوجه نمی‏شود خوابی كه دیده، از خواب‏های صادقانه است یا نه، به همین خاطر بسیاری از خواب هایی را كه واقعی می‏پندارد، واقعی نیستند و از نوع تخیّلات یا تفكرات و وقایع روزانه یا گذشته‏اند. اما گاهی انسان‏ها به واسطه حس درونی یا ضمیر نا خودآگاه متوجه می‏شوند كه این نوع خواب با خوابهای معمولی تفاوت داشته و به نوعی با حقیقت در ارتباط است. در چنین صورتی خصوصاً اگر ناگوار باشد، به جز نزد عالم دانا بیان نكند و خود یا دیگران كه به علم تعبیر خواب شناخت ندارند آن را تفسیر نكنند. رسول خدا(ص) فرمود: "خواب مؤمن بین زمین و آسمان در بالای سر بیننده خواب معلق می‏ماند تا آن كه تعبیر نماید یا این كه به دیگری بگوید و او برایش تعبیر كند. زمانی كه تعبیر شد، به كنار انسان فرود می‏آید و انجام می‏شود، پس خواب هایتان را جز به افراد عاقل و دانا نگویید".(3) در هر حال رؤیای صادقه در انسان اثر مثبت می‏گذارد و یكی از علائم آن این است كه گویی انسان آن واقعه نیكو را در بیداری دیده یا از نوعی مكاشفه حكایت می‏كند. طبق گفته حدیث چنین خواب با بشارت الهی همراه است. انسان‏ها به دلیل دل مشغولی‏های دنیوی از دیدن رؤیای صادقه محرومند و بیشتر خواب هایی كه می‏بینند، از اقسام دیگر است. البته اگر ناگوار باشد، آن را به كسی بازگو نكند و صدقه‏ای بدهد تا به آن حادثه یا مشابه آن مبتلا نشود. موفق باشید.
---------------------------------------
1. بحارالانوار، ج 14، ص 441.
2. تفسیر نمونه، ج 9، ص 315، با تلخیص.
3. بحارالانوار، ج 58، ص 174، حدیث 33.

8.    86/11/25 (23:59)
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام سفیدی مو در خواب نشونه بزرگی و احترامه اگه موی کنار سرت سفید باشه به معنای احترام متقابل از جانب خوانواده و افراده جامعه است و اگه بالای سرت باشه نشونه رشد و پیشرفت کاریه در هر دو مورد به صورت کلی سفیدی مو نشونه بزرگی و خوش اخلاقیه تجربه و احترام از جانب دیگران است
ان شا الله خیر باشه و موفق یاشی

9.    86/11/26 (01:51)
در کتاب الانوار الحسنیه تالیف استاد حسن المبارک آمده اگر جوان است به معنی غصه و یا وقار واحترام میآید و اگر ازدواج کند به معنی اولاد است

10.    86/11/26 (02:00)
راحتت کنم نگاه هر وقت که خواب میبینی برو صدقه بده اگر بلا باشه رفع بلا میشه و اگر خوبی باشه شدت می گیره

11.    86/11/26 (10:28)
اشاره به بخت بلند واقبال خوب داره

نشانه عزت وسربلندیه

12.    86/11/26 (18:34)
عمر طولانی

13.    86/11/26 (21:17)
علم تعبیر خواب خیلی ظریف و حساسه و باید کاملا توضیح بدین چی خواب دیدین و در چه ساعتی بوده و شب قبلش در چه حالت روحی سر به بالین گذاشتین .

14.    86/11/27 (01:51)
سلام
عمر زیاد همراه با تجربه است

15.    86/11/27 (05:34)
اگر زنی خواب ببیند تار سپیده مویش را با موهای سیاه مقایسه می كند ، علامت آن است كه بر سر پذیرفتن دو پیشنهاد مردد است . اگر هنگام انتخاب دقت زیادی به خرج ندهد ، پیشنهادی را خواهد پذیرفت كه برایش به جای بخت و اقبال مساعد ، زیان و پریشانی به بار می آورد .

اگر خواب ببینید موی سرتان به سپیدی برف است ، علامت آن است كه به مسافرتی مطلوب و لذتبخش خواهید رفت .

اگر خواب ببینید موی سر كسی یك شبه سفید می شود ولی صورتش همچنان شاداب و جوان می ماند ، علامت آن است كه مصیبت و اندوهی ژرف در انتظار شماست .

اگر دختری چنین خوابی ببیند ، نشانة آن است كه در اثر تصادف نامزد خود را از دست می دهد و در اثر بی احتیاطی به اندوه دچار می شود . او باید مراقب روابط خود با دوستان باشد .

16.    86/11/27 (11:49)
سفیدی مو تعبیرش خیلی خوبه و به معنی اینه که شخصیت خوبی بین مردم و آشناها پیدا می کنی .سفیدی مو به معنای اجر و قرب.عزت و احترام هستش .میدونی حضرت ابراهیم و اسماعیل پدر و پسر بودن اما رنگ موهاشون سیاه بود.روزی حضرت ابراهیم به خدا شکایت ماکنه که من و فرزندم شبیه همیم و من می خوام در میان مردم با اون فرق داشته باشم خدا هم به اون موی سفید عطا میکنه

17.    86/11/27 (15:22)
http://www.ayeneh.net/SleepInterpretation/viewSleepInterpretationlist.aspx?Letter=ع&pagetitle=ع

دوست عزیز اصولا شگون نداره ادم خوابی رو که دیده به همه بگه ! امیدوارم این لینک به دردت بخوره و به مرز خود کفایی برسی .

18.    86/11/28 (01:54)
مو در خواب عزت و احترام بیشتریست كه نصیب بیننده خواب میشود.اگر مو بلند و شكیل بود به خوش فرجامی و عاقبت بخیری و تعبیر موی سفید برای كسی كه در جوانی بسر میبرد اندیشمندی و فرزانگیست.كاش بیشتر توضیح میدادی تا دقیقتر بدونم چه جوابی برات داشته باشم

19.    86/12/3 (06:09)
فكر كنم كارت تمومه
یه كم مراقب خودت باش

20.    86/12/6 (16:52)
با توجه به این که به اعتقاد من عالم خواب گاهی یه پنجره به آینده و گذشته اس و ما میتونیم تو بردار زمان سفر کنییم تعبیر خواب شما اینه که اونقدر عمر خواهید کرد که مو هاتون سفید بشه!البته این بستگی به این داره که شما با همین روالی که تو زندگی گرفتین زندگیتونو ادامه بدین.