مشخصات سوال

سعید مظاهری , m_saeed_461
26 تیر 90 - 21:26
معافیت کفالت با ازکار افتادگی پدر
اطلاعات بیشتر : سلام. اگر پدر خانواده با سن 55 سال از کار افتاده باشه، و سازمان بهزیستی هم تأیید کنه، درسته که یکی ار پسرهاش معاف میشن؟ آیا بستگی داره که پسرهاش مجرد هستند یا متعهل؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
مسعود رحیمی , masooodjooon
90/4/28 (00:18)
تعریف نظام وظیفه برای بهزیستی ؛ از كار افتادگی پدر باید 70% باشه. معافیت به یكی از پسران داده میشه، یعنی هر كدوم از فرزندان كه اقدام كنه میتونه ازش استفاده كنه، اصلاً هم فرقی نمیكنه كه مجرد باشه با متعهل، فقط نباید غیبت دفترچه ای داشته باشه...
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/4/25 (14:37)
"پدر کمتر از 59 سال و از کار افتاده" پسر بزرگتر میتونه کفالت بگیره یا اگه فقط دوتا داداشین،و داداش بزرگه بنا به گواهی کمیسیون پزشکی،توانایی نگهداری از پدر رو نداره،پسر دومیه میتونه کفالت بگیره.

به متاهل یا مجرد بودن ربط نداره،ولی نباید غیبت داشته باشی.

2.    90/4/26 (20:10)
با سلام :
در صورتی که پدر شما از نظر بهزیستی از کار افتاده بوده و شما به عنوان کفیل وی شناخته شوید معافیت به یکی از فرزندان تعلق خواهد گرفت . در این خصوص نفر واجد شرایط فرزندی میباشد که به سن سربازی رسیده باشد
موفق باشید

3.    90/4/27 (09:51)
بترتیب اولویت سن مشمولیت معافیت تعلق میگیره اگه برادر بزرگتری داشته باشی که به سن سربازی رسیده معافیت شامل اون میشه مگر اینکه خودش شامل معافی دیگه ای بشه وجود غیبت یا فرار شما رو از کسب معافیت منع میکنه

4.    90/4/28 (00:00)
من همینطوری معاف شدم
بهش میگن ماده 18
از طریق بهزیستی باید اقدام کنی
تقریبا یکماه طول میکشه
سه بار هم باید بری تا کمیسیون پزشکی
موفق باشی