مشخصات سوال

غزال  , kazhal21
29 خرداد 90 - 10:50
نظر شما در باره ی جنجال 2012 و پایان دنیا چیست؟؟؟!!!
اطلاعات بیشتر : سالهاست که این ادعا مطرح شده که 2012 پایان دنیاست...کشفیات عجیب و دقیق از عصر مایا هم این عقیده را تایید میکند...نظر شما چیست؟؟؟؟؟آیا 2012 پایان دنیاست؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
محسن   , mohsen4465
90/3/31 (01:36)
هیچ کس پایان دنیا رو در 2012 پیش بینی نکرده بلکه همه ی پیشگوها تغییری عظیم در جهان رو پیش بینی کردن. حتی مایاها هم که تقویمشون در تاریخ 21 دسامبر 2012 تموم میشه هم اونو پایان دنیا ندونستن بلکه شروع عصری جدید دونستن. این تغییر از همین الان تا حدودی قابل لمسه و اون تظاهرات و قیام ناگهانی و همزمان اعرابه. حتی کشورهای اروپایی (مثل انگلستان) هم تا حدودی شلوغ شدن و هر چند وقت در اونها تظاهرات مردمی انجام میشه. اگه این قیام دسته جمعی نتیجش برخلاف انتظار غرب باشه (ایجاد حکومت اسلامی) میتونه خبر از شروع جنگ جهانی سوم باشه که در اون غربی ها علیه اعراب و ایران متحد بشن. برای فهمیدن وسعت این جنگ فقط همینو خاطرنشان میکنم که جنگ جهانی دوم با بمب اتم تموم شد؛ حالا خدا کنه جنگ جهانی سومی در کار نباشه چون اونوقت این جنگ با بمب اتمی شروع میشه، اونم نه بشکل یک بمب مجزا بلکه بصورت یک چاشنی! برای بمب وحشتناک هیدروژنی.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/3/29 (11:01)
نمی دونم هست یا نه!
ولی ای کاش باشه از این زندگی سگی راحت شیم! کسی چه میدونه شاید بریم اون دنیا ببینیم بدتر هم شد!

2.    90/3/29 (23:40)
با پاسخ یک موافقم

3.    90/3/30 (12:31)
نه عزیزم دروغه تازه چندین سال بعد از ظهور امام زمان قیامته ولی احتمالا 2012 شروع یه جنگ بزرگه

4.    90/3/31 (12:41)
حرف مفت هست 2012 پایان دنیا نیست ناسا هم اعلام کرده فقط تو 2012 می خواهند تغیرات سیاسی گسترده تو سطح جهان بدهند و کشورهای زیادی را تجذیه کنند و این را می گند تا به قول معروف به شکستن گردن راضی باشی تا به مردن
که تیرشان به سنگ خواهد خورد.


با توجه به پستهایی که در رابطه با سال 2012 ارسال کرده ام و تمام کامنت های متفاوتی که از دوستان درج شده بود کمی حساسیت قضیه بالا رفت، در ابتدا قصد من فقط ایجاد یک پایگاه علمی اطلاع رسانی در این زمنیه به زبان فارسی بود چون هچ مطلبی به فارسی راجع به مایا منتشر نشده بود و این کمی مرا آزار می داد. ولی بعد از اینکه مطلب منتشر شد روزانه سیل بازدید کننده گان و کامنت های مختلف و بیشتر اوقات گمراهی هایی که در این زمینه وجود داشت بر آن شدم و طبق تحقیقاتی که قبلا هم عرض کردم به این نتیجه رسیدم که 2012 اصلا پایان دنیا نبوده و هیچ اتفاقی نخواهد افتاد. برای اثبات این قضیه اکتفا می کنم به ترجمه ای آزاد از صفحه 2012 سایت سازمان ناسا.

2012 آغاز پایان یا چرا دنیا تمام نخواهد شد؟
ناسا : تا جایی که ما می دانیم، دسامبر 2012 چیزی جز یک زمستان معمولی نخواهد بود. برخلاف نظریه ها و باورهای فراوان در خصوص اتفاقات 2012 دانشمندان ناسا تحقیقات مفصلی انجام دادند و در زیر به تعدادی از سوالاتی که بسیار از ما پرسیده می شود پاسخ داده شده است:

سوال: آیا خطری زمین را تهدید می کند؟ بسیاری از سایت ها گفته اند که سال 2012 پایان دنیا خواهد بود.

پاسخ: هیچ اتفاق بعدی در سال 2012 برای زمین نخواهد افتاد. سیاری ما بخوبی 4 میلیارد سال را پیش آمده و دانشمندان هیچ خطری را در رابطه با سال 2012 پیش بینی نمی کنند.

سوال: اصل پیشگویی سال 2012 چیست؟

پاسخ: داستان از جایی شروع شد که سیاره ی احتمالی کشف شده توسط سومری ها به نام نیبیرو به سمت زمین می آید. این حادثه قبلا برای 2003 پیش بینی شده بود، اما وقتی اتفاقی نیفتاد روز آخر به دسامبر 2012 تغییر یافت. بعدها این دو ایده به انتهای چرخه تقویم مایاها رسید که شب یلدای زمستان 2012 است، همان 21 دسامبر 2012.

سوال: آیا تقویم مایاها در دسامبر 2012 پایان می یابد؟

پاسخ: دقیقا همانطور که تقویم روی دیوار آشپزخانه شما در 30 اسفند تمام می شود (31 دسامبر) تقویم مایا هم در 21 دسامبر2012 تمام می شود. این محاسبه برای تقویم بلند مدت مایا هاست و دقیقا همانطور که تقویم شما دوباره از یک فروردین شروع می شود (1 ژانویه) تقویم بلند مدت مایا دوباره شروع می شود.

سوال: اگر سیاره ها در یک خط قرار بگیرند آیا زمین می تواند تحت تاثیر قرار بگیرد؟

پاسخ: هیچ در-یک-خط-قرار-گیری سیاره ای تا چند دهه آینده اتفاق نخواهد افتاد. حتی اگر اتفاقی بیفتد تاثیرات آن بر زمین هیچ خواهد بود. هر سال زمین، خورشید و میانه کهکشان راه شیری در یک خط قرار می گیرند ولی هیچ اتفاقی نمی افتد. (یک اتفاق طبیعی سالانه رخ می دهد)

سوال: آیا سیارک یا سیاره ای کوچک به نام نیبیرو، یا سیاره ایکس یا اریس به زمین نزدیک می شود؟ و آیا آنها خطر تخریب وسیع را در زمین دارند؟

پاسخ: نیبیرو و … فقط یک سری تخیات اینترنتی هستند. هیچ اثباتهای حقیقی درباره این ادعاها وجود ندارد. اگر هر سیارکی یا سیاره ای به زمین نزدیک می شود، حداقل از ده سال پیش ماهواره ها آن را مشاهده می کردند و تا حالا آنها با چشم غیر مسلح هم قابل رویت بودند. نیبیرو و سیاره اکس خیالی هستند ولی اریس وجود دارد، سیارکی بسیار کوچک که در خارج از منظورمه شمسی خواهد ماند و نزدیک ترین فاصله اش تا زمین 4 میلیارد مایل خواهد بود.

سوال: تئوری تغییر قطب های زمین چیست؟ آیا این قطبها در عرض چند روز تغییر خواهند کرد؟

پاسخ: تغییر در چرخش زمین غیر ممکن است. قاره ها حرکت بسیار آهسته ای دارند (قطب جنوب صدها میلیون سال پیش نزدیک خط استوا بوده) ولی این پموضوع کاملا با تغییر چرخش زمین نا مرتبط است. اگرچه خیلی از سایت های مشکل ساز تغییرات در قطب های زمین را شروع بوجود آمدن نا سازگاری ها و نهایتا پایان دنیا می دانند ولی لازم به ذکر است این جابجایی قطب ها هر 400 هزار سال یکبار اتفاق می افتد و تا جایی که ما می دانیم این اتفاق هیچ خطری ندارد و البته جابجایی بعدی فعلا تا چند هزار سال آینده اتفاق نخواهد افتاد.

سوال: آیا امکان دارد شهاب سنگی بزرگ با زمین برخورد کند؟

پاسخ: زمین همواره در معرض برخورد شهاب سنگ ها است. با این وجود برخورد های بزرگ بسیار نادر هستند. آخرین برخورد بزرگ 65 میلیون سال پیش اتفاق افتاد که باعث انقراض دایناسورها شد. ناسا پروژه ای با نام حفاظت زمین را در دست اجرا دارد که خود شما می توانید بصورت آنلاین تمام برخورد ها را بررسی کنید، با اینکه هیچ برخورد جدی در 2012 یا قبل آن رخ نخواهد داد. آدرس سایت پروژه

سوال: دانشمندان ناسا چه عقیده ای در باره روز پایان دارند؟

پاسخ: برای هر ادعای تغییر یا از بین رفتن، علم کجاست؟ شواهد کجا هستند؟ هیچ کدام وجود ندارند. و برای ادعاهای دروغین در کتابها، فیلم ها، مجلات و سایت ها ما چیزی جز اینکه بگوییم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد، نداریم.

سوال: آیا طوفانهای خورشیدی عظیم می توانند خطرساز باشند؟

پاسخ: فعالیت های خورشیدی چرخه ای منظم دارند که معمولا هر 11 سال به اوج خود می رسند. در این زمانهای اوج، شعله های عظیم خورشیدی می توانند ارتباطات ماهواره ای را مختل کنند که البته دانشمندان در حال تولید ماهواره های مقاومتری هستند. با این وجود اوج فعالیت این بار بین سالهای 2012 و 2014 رخ خواهد داد که پیش بینی می شود فعالیتی کاملا نرمال بوده و هیچ تفاوتی با فعالیت های قبلی در طول تاریخ نخواهد داشت و البته هیچ آسیبی به زمین نخواهد رسانید.

http://www.nasa.gov/topics/earth/features/2012.html

5.    90/3/31 (14:05)
این داستان ریشه در تقویم مایاها دارد. مایاها یکی از اقوام منقرض شده باستانی هستند که در مکزیک و پرو زندگی می کردند و چیزهایی شبیه اهرام مصر را ساخته اند. از آنها تقویمی بجا مانده که چندین هزارسال بعد در آن پیش بینی شده است اما این تقویم به طرز عجیبی در 21 دسامبر 2012 تمام می شود! بعضی ها می گویند که در این تاریخ جهان نابود می شود اما نظریه دیگری که صحیح تر به نظر می رسد این است که دوره جدیدی در تاریخ روی خواهد داد. تحولات اخیر جهان را اگر در نظر بگیرید می بینید چندان هم نباید بی ربط باشد. تمام کشورهای عربی ایرن کره شمال و حتی چین شلوغ شده و شاید تا آن تاریخ تمام این ها به نتیجه برسد و فصل جدیدی آغاز شود. اما چیزی که برای من عجیب به نظر می رسد این است که من این تاریخ را به شمسی تبدیل کردم شد جمعه اول دی ماه 91 !!
روز جمعه شما را یاد چیزی نمی اندازد؟

6.    90/4/1 (01:05)
سلام
ببین دوست من
اول از همه
یه جمله معروف هست که میگه
اگه به یه نفر بگی توی جهان هستی nتا سیاره وجود داره, سریع باور میکنه
اما اگه بهش بگی لباست پاره شده, سریع نگاه میکنه ببینه راست میگی یا نه!!
مغز انسان تا یه حدی میتونه تجزیه تحلیل بکنه
بعد از اون ارور میده
دوم اینکه شما اگه بتونی در سطح جهانی یه حرفی رو به گوش مردم برسونی, نیم ساعت بعدش میتونی اسمت رو در صدر جستجوی موتورهای جستجوگر ببینی
چند وقت پیش توی یو tu be یه دختر ادعا میکرد که مرده و بعدش زنده شده, و در عالم برزخ مایک ل jackson رو دیده که داشته عذاب میدیده!!!!!
خوب, چطوری فقط مایکل معروف رو دیده, ولی مسیح رو ندیده؟
نه, چرا از حواریون کسی رو ندیده؟
اینم نه؟
خوب چرا از قوم و خویش هایی رو که دوست داشته و مرده بودند رو ندیده؟
میبینی, بعضی از افراد فقط میخوان طرفدار پیدا بکنند( البته در سینمای هالی وود این یه کار طبیعیه که نویسنده میاد و یک موضوع گیشه ای رو به کارگردان پیشنهاد میده )
من با پاسخگوی شماره 6 کاملا موافقم
موفق باشی

7.    90/4/1 (18:51)
2012 یه دوره خورشیدیه که باعث به وجود امدن اختلالات تلفت همراه اینترنت برق مخابرات و از این قبیل خدمات میشه و احتمالا هم یه تاج خورشیدی ( اگه اشتباه نگفته باشم ) بزرگ در راهه

تاریخچه ی دوره های خورشیدی رو مطالعه کنین. اینا قبلا اتفاق افتاده

8.    90/4/2 (11:04)
به نظر من شایعس...

وپایان دنیا هم به این زودیها نیست .

9.    90/4/6 (12:03)
این فیلم یک فیلم کاملا سیاسیه که هدفش انکار کردن ظهور حضرت عیسی و امام زمانه
مگه میشه قبل از ظهور دنیا به پایان برسه و فقط یه سفینه آمریکایی با رئیس جمهور آمریکا نجات پیدا کنه؟؟؟
خدایاااا انقدر ساده نباشید!
می دونی رنگین کمون چیه؟
رنگین کمون عهد خدا با انسانه که دیگر طوفانی برای نابودیه کل دنیا نخواهد فرستاد!

10.    90/4/6 (22:30)
امیدوارم لااقل نابود نمیشه منو از ایران پرت کنه به آلمانی انگلیسی کانادائی ... :دی

11.    90/4/8 (09:56)
فیلم نقد فیلم 2012 که اقای رائفی پور در ان بحث و گفتگو میکنه رو بگیر و ببین . کلا اگر میخواهی راجع به مسائلی نظیر این که فکر جوامع رو به خودش مشغول میکنه اطلاعاتی پیدا کنی سخنرانیهای اقای رائفی پور منبع خوبی هست .
یک چیز دیگه پایان دنیا رو هیچ احد و ناسی ازش خبر نداره الا خداوند مهربان . حدیثی از پیامبر هست که میفرماید اگر از عمر دنیا فقط یک روز باقی باشد ان روز انقدر طولانی خواهد بود تا امام زمان ظهور کند و حکومت بر حق و عدالتش بر قرار بشود و اینو شنیدم هنوز مطلبش رو پیدا نکردم بعد از حکومت امام زمان یکایک امامان دیگر هم رجعت کرده و حکومت خواهند کرد و میگویند حکومت حضرت امام حسین (ع) از همه امامان دیگر طولانی است . حالا فکر کن الان که 2011 هست و تا 2012 چند ماهی بیشتر نمونده میشه گفت دنیا تموم میشه اونم بدون ظهور امام عصر ؟

12.    90/4/9 (01:26)
مزخرفه
چون همه چی دست خداست . اون مشخص میکنه عمر دنی چقدر باشه نا کارگردانان و فیلمسازان و مایاها و چی و چی
البته اگه به خدا اعتقاد داشته باشی که مطمئنم داری ، به این فیلمها فقط بعنوان یه سرگرمی ماهرانه نگاه کن . فقط یه چیز . اینو هم بدون که بیشتر فیلمسازان و سیاست مداران دنیا بر اساس برنامه ای از پیش تعیین شده میخوان دنیا رو به یه سمتی سوق بدن و اینو دارن تو فیلماشون نشون میدن .
به چه سمتی؟
به سمت حذف خدا و دین از جامعه و شروع دوره بندگی شیطان...

13.    90/4/11 (04:17)
به جای این همه جنجال بهتره منتظر بود و دید

14.    90/4/11 (16:33)
سلام
کسی که اینو بهت گفته میخواست تو رو سرکار بذاره
اگه باور نمی کنی چند ماه دیگه صبر کن سال2012 راخواهی دید

15.    90/4/11 (19:19)
سلام
دوست عزیز اول بگو دلیل اینکه این سوال رو پرسیدی چیه
اگه دوست داشتی بحث رو ادامه بدی برام پیام خصوصی بگذار
شاداب و سربلند باش

16.    90/4/11 (20:06)
زمین که نابود نمیشه نه، ولی از 256 کشور 253 کشور تصمیم گرفتن که یک یکپارچه ای تشکیل بدن ولی 3 کشور مخالفن ایران ترکیه و اسرائیل و این 253 کشور جهان تصمیم گرفتن که تمام این فرقه های جهانی رو از بین ببرن و هیچ فرقه یا همون اعتقادات مذهبی یا هر چی نباشه و از بین بره کل زندان ها خراب بشه و همه قماش در جهان آزادانه بگردن وتمام مرزها از بین بره و یکسان باشه واین اتفاق در سال 2012 11 خرداد و ساعت 11 از تمام رسانه ها به کل جهان اعلام میشه. و به شکلی آخر زمان ما مسلمان ها میشه و این باعث تاسف ماست.........