مشخصات سوال

سینا آزادی , sina_azadi2019
12 خرداد 90 - 11:30
بهترین حکومت ایران در کل دوران کدام بود؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
نوید نوید , reza5454
90/3/11 (13:17)
هخامنشیان جزئ اولین حکومتهای دنیا هستن و حکومت کوروش کبیر بهترین حکومت در تاریخ ایرانه لطفا احساساتی نشید و کمی مطالعه در این مورد داشته باشین.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    90/3/12 (12:59)
bayad bebinim manzur az behtarin hukumat manzur chi bashe
age manzur noe hukumat bashe ma iraniya az avale tarikh ye no hukumate estebdadi dashtim
age manzur selsele bashe baz bayad bebinim az che manzari nega mikonim shayad yeki bege dore zandiye chon karim khan khodesho vakile mardom midunest shayad ye ki mesle man chon tahte tasire nader shahe bege dore afshariye
dar kol koliye selseleha estebdadi budan ba rango buye khodayi
age tarikho nega konid ma behtarin selsele ya hukumat nadarim balke behtarin dore zamani darim masalan chan sale ebtedayi fathe iran be daste arab ke amsale bu ali va raziha zuhur mikonam ya vaghti ke taze mashrute shode bud ya vaghti ke reza shah raft dar idoreha azadi nesbi hakem bud unam be dalile zafe hukumataye janeshin bude

2.    90/3/12 (13:09)
جمهوری اسلامی بهترین بوده و هست

3.    90/3/14 (12:54)
نیست

4.    90/3/14 (14:34)
به نظرم من بهترینش حکومت ملی دکتر محمد مصدق بود بعدش هم به ترتیب رضا شاه اون چندسالی که امیرکبیر بود یک ذره هم کریمخان و نادر چند سال آخر محمد رضا شاه هم خیلی سازندگی بود.
در دوران باستان هم داریوش خیلی سازندگی کرد کورش هم بنیانگذار ایران بود و قابل احترام هستند بقیه اش همه اش دزدی بود و قتل و غارت بدترینش هم همین حکومت ماست.

5.    90/3/14 (21:59)
iهخامنشیان ( کوروش کبیر)

6.    90/3/15 (12:13)
بهترین دوره حکوت دوران زندیه بودیه که مدت آن 12 سال بوده و ایران در صلح و آرامش و آبادانی به سر برده و هنوز گوشه ای از این آبادی را میتوان در کشور مشاهده کرد
البته ما شاهان بسیار خوبی درتاریخ داریم
مانند کوروش - شاه اسماعیل - لطفعلی خان - شاه عباس
و البته شاهان بد هم زیاد داریم
مانند اکثر شاهان قاجار - نادرشاه - رضاخان

7.    90/3/16 (00:20)
با پاسخ یک موافقم

8.    90/3/18 (14:55)
هخامنشیان ساسانیان صفویان

9.    90/3/19 (18:36)
بستگی به معیار هات داره
اگه از نظر آبادانی و شکوفایی اقتصادی، سیاسی، فرهنگی باشه خب طبیعتاً دوران شاه عباس و صفویه بهترین دوران محسوب میشه.بحث تعصبی هم نیست، نشانه های این حکومت تا دور افتاده ترین جاهای ایران هم دیده میشه.
اگر به لحاظ هنری بگیم دوران قاجار، که این دوره رو رنسانس هنر ایرانی می گن.هم موسیقی، هم نقاشی، هم معماری.حالا یکی از اون ور پا میشه میگه شاهای قاجار فلان فلان، درخواستم اینه که با یکی که در مورد هنر قاجاری تحقیق و مطالعه داشته مشورت کنید.
اگر به لحاظ ملی و ایجاد غرور و حس برتر بینی باشه معمولاً میرن سراغ دوران هخامنشی.چون هم زمینه فکری داریم و هم تبلیغات در مورد اون زیاده.که انصافً شخصا به هیچ وجه با دوران صفویه و مخصوصا دوره شاه عباس قابل مقایسه نیست به غیر از خرابه هایی که از تخت جمشید باقی مونده و افسانه هایی که در کتاب شاهنامه روایت شده.
در مورد کریم خان زند هم عدالت وی زبانزد است.از نظر رعایت عدالت و توجه به توده های پایین ایشان شاخص هستند.
از نظر نوآوری و توجه به تغغیرات تکنولوژِ و تلاش برای پیشرفته کردن کشور ، می توان به ناصرالیدن شاه اشاره کرد.کاری به بلغورهای پهلوی ها ندارم.واقعیت چیزی است که باید بدون عینک تعصب به دنبال آن گشت.اولین رهاوردهای فناوری نوین غربی در زمانی که تحجر مذهی سرتاپای مملکت رو لوله کرده وبد، این شاه برق، چراغ های برقی، دوربین عکاسی ، خودرو و .. رو به کشور آورد.
نادر شاه هم که می شه به عنوان ناپلئون ایران ازش یاد کرد، که تا زمانی که زنده بود هیچ دشمنی جلودارش نبود.اون برای یکبار دیگه تونست ایرانی یکپارچه رو احیا کنه و جواهراتی که از هند آورد همین الانشم پشتوانه پولیه که دولت داره چاپ میکنه و وامهایی که از خارج گرفته میشه.
در واقع همه این ها انسان بودند و البته پر واضح است که هر کدوم جنبه هایی از نکات مثبت رو داشتند و جنبه هایی از بدی.پس نمیشه یکباره یکی رو تایید و یکی رو انکار کرد.البته به نظر من درستش اینجوریه، حالا هر کسی می تونه با هر عینکی نگاه کنه و نظر بده

10.    90/3/25 (09:14)
هر انتخابی معیاری داره در ایران باید دید مجموعه نکات منفی یا مثبت هر حکومتی در معیار مورد نظر چقدر است مثلا"صفویان در اقتصاد ،وحدت ملی ،برخی دیگر در حد عالی ولی در برخی دیگر ضعیف بودند ویا محمد رضا یا رضا شاه هم همینطور بنظرم باید پرسید بهترین حکومت در کدام معیار