مشخصات سوال

نینا توانا , miliana
11 اردیبهشت 90 - 12:57
چطور میشه یکیو که خیلی دوسش داری،فراموش کرد، بهش فکر نکرد؟؟؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    90/2/10 (18:34)
یه مقدار سخته ولی شدنیه.

2.    90/2/11 (14:43)
1- از دل برود هرآنکه از دیده برفت
2- شماره شو از گوشیت پاک کن
3- هر وقت که خواست پا توی ذهنت بذاره جلوش رو بگیر هر طوری شده به ذهنت اجازه یادآوری اون شخص و خاطراتش رو نده
4- برای فراموش کردن آنچه در طول زمان رخ داده به زمان نیاز داری
5- با عشق زمان فراموش میشود و با زمان عشق
6- اگه اینا جواب نداد بیا راه حلهای دیگه رو بهت بگم

3.    90/2/13 (10:36)
اگه ارزششو داشت لازم نبود فراموشش کنی

4.    90/2/13 (18:38)
سوال شما یه جورای تناقض داره، چرا که ممکن نیست آدم کسی را که دوست داره فراموش کنه. در ضمن آدم از کسی هم که متنفره را هم نمیتونه فراموش کنه. انسان فقط میتونه کسی را فراموش کنه که برایش اهمیت نداره.

5.    90/2/13 (19:40)
به جای اینكه فراموشش كنی
دیدتو نسبت بهش تغییر بده تا اذیت نشی
چون اگه دوسش داشته باشی و بخوای وانمود كنی كه فراموشش كردی اذیت میشی

بازم دوسش داشته باش ولی توی ذهنت!!!

اگه فعالیت بدنی نسبتا خسته كننده هم داشته باشی خوبه
چون به شدت به آرامشت كمك میكنه!!

6.    90/2/15 (01:21)
چاره این مشکل فقط زمانه
من که فراموش کردم بی خیال شو

7.    90/2/15 (17:44)
سلام.

بسته به شخصی که این سوال رو می پرسه باید پاسخ داد. ولی من چند حالت رایج رو ذکر می کنم.

1.1. اگه بشه به چیزی فکر نکرد، رفته رفته فراموش میشه. پس مشکل اینه که فکر اون شخص یا بهتر بگم تصویری که از اون شخص تو ذهنمون ساختیم بی اختیار به ذهن میاد.

1.2. ضمیر ناخودآگاه فکر اون شخص رو به ذهن شما میاره. شما حریف ضمیر ناخودآگاه خودتون نمیشید. چون شما حریف اون نیستید. معلم اونید. شما می تونید ضمیر ناخودآگاه رو تربیت کنید ولی نمی تونید باهاش بجنگید. بالاخره مغلوبتون می کنه.
باید باهاش صحبت کنید. با صدای بلند و در یه جای خلوت! بهش بگید که این فکرها دیگه کمکی بهتون نمی کنه. بهش بگید که می خواین اون احساسای خوبو یه جای دیگه پیدا کنید. بهش بگید که این دنیا خیلی بزرگه. بهش بگید که کمکتون کنه از دست این زندانی که خودتون برای خودتون درست کردید نجات پیدا کنید. بگید که شجاعت دارید و می خواین با یه دنیای جدید روبرو بشین. بگید که فکر کردن به فرصت های از دست رفته چشم آدمو کور می کنه و تمام فرصت های جدید زندگی رو بر باد می ده. بگید که نمی خواین این فرصتا رو از دست بدین. و خیلی حرفای دیگه که می تونین فکر کنین و اونا رو آماده کنید تا موفق بشین ضمیر ناخود آگاهتون رو اون جوری که دلتون می خواد تربیتش کنید.

عشق معمولا به دل (مرکز احساس) مربوط می شود و مشمول تحلیل های بالا می شود. در موارد بسیار نادری در حدی که قادرید روح خود را درک کنید به قلب (مرکز روح) سرایت می کند و در همان حد به تحلیل های زیر نیازمند می شوید.

2.1. قبل از اینکه خاطره ها به سراغ شما بیان یه حس ثابت و خاصی همیشه به سراغ شما میاد. یه حالت روحی مشخص و تکراری. این حالت باعث میشه که شما به خاطره هاتون بر می گردید. اگه این طوریه آلودگی عشق فراتر رفته و به روح شما سرایت کرده. دو راه منطقی برای ادامه زندگی وجود داره:

2.2. راه اول اینه که زندگیتونو ول کنید و برید دنبال عشقتون. ارزششو داره. به هر چیزی تن در بدید تا بتونید اونو برگردونید. زندگی بدون اون برای شما رنجه. به جای فراموش کردنش خودتونو فراموش کنید.

2.3. راه دوم اینه که از اون حالت ثابتی که به سراغتون میاد یه سکوی پرتاب درست کنید. شما از حالت ثابت A به حالت ثابت B پرتاب می شوید و در نتیجه به عواقب حالت B تن در خواهید داد. ایجاد ارتباط بین A و B معمولا بسیار دشوار است و بدون کمک ممکن نیست! بدون اطلاعات بیشتر قضاوت آسان نیست. بنابراین به یک مثال اکتفا می کنم. فرض کنید عشقتان شما را به خاطر اخلاق تندتان ترک کرده است. (دلیل ترک شما بسیار اهمیت دارد.) اکنون می کوشید که با تسلط به رفتارهای تندتان انسانی خوش خو باشید. قرار گرفتن در وضعیت جدید یعنی خوش اخلاقی می تواند شما را به خودنان برگرداند. رفته رفته قلب (مرکز روح) که به خارج متمایل شده است به سمت روح خودتان برمی گردد و تمایلات عشقیتان از بین می رود.

8.    90/2/15 (19:48)
عزیزم شاید یه کم به نظر سخت بیاد
ولی خوب راهی هم وجود داره که بتونی فراموشش کنی
اول از همه بدی هاش رو به یاد خودت بیار
دوم اینکه یکی رو جایگزینش کنی به شرطی که مقایسه نکنی
سوم اینکه فکر کن که عمرمون چقدر زود داره میگذره مگه چقدر زندگی میکنیم که با فکر کردن به این و اون بذاریم تلف بشه
امیدوارم موفق و خوشبخت باشی

9.    90/2/15 (19:57)
سلام عزیزم خوبی؟؟
پاسخ 3 رو پاک کن (iran_750) چون یه دزد همجنسبازه اینترنتیه و با نزدیک شدن به شما سعی میکنه تمام اطلاعاتتو بدزده و از شما سواستفاده کنه. برای این هدفش هم دست به هر کاری میزنه. اگه بری پاسخاشو بخونی اکثرا میگه پیام بهش بدی یا خودش مشکلتو شخصی حل میکنه یا یه ادرس میده که هکت کنه. اگه هم دستشو بخونی شروع میکنه بهت بی ادبی کردن و فحاشی.
درضمن تمام جوابهاش دروغیه که فقط امتیاز بگیره یا جواب دیگرانو کپی میکنه که جواباشونو رو بی ارزش کنه. اصلا بهش اعتماد نکنید. همه هر روز دارن به پلیس گزارش میدن پروفایلشو به زودی مسدود میکنن شمام گزارشش بدین تا این خوک کثیف بیسواد بیشتر کلوبو به گند نکشه و برای اعضا مزاحمت ایجاد نکنه.
موفق باشی عزیزم.

10.    90/2/18 (08:51)
1

11.    90/2/19 (18:37)
یک روانشناس خوب و آگاه در این زمینه پیدا کنید که بتوانید ارتباط خوبی پیدا کنید و با استفاده از تخصص و تجربیاتشون راهنمایی خوبی بگیرید و مسالتونو به راحتی حل کنید یک مشاور خوب و آگاه خیلی میتونه کمکتون کنه خانم دکتر زهره اسماعیل زاده مشاور خوب و آگاهی است توی این زمینه میتونید با ایشون صحبت کنید شماره دفترشون22211553-22213457-09329446527 زنگ بزنید سرشون شلوغه ولی ارزششو داره