مشخصات سوال

ناشناس ناشناس , nimaclip
2 دی 86 - 16:02
چیکار کنم پوست صورتم نرم و سفید باشه و حالت خشک نداشته باشه؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
م ر , italiano_pianisto
86/10/3 (07:09)
باید این نکات رو خوب توجه کنی:
آنچه سبب بی‌روح و رمق شدن پوستتان شده را با تغییراتی در شیوه زندگیتان از بین ببرید :
۱- قبل از خواب حتماً صورت خود را بشویید از دستمال یا از كمی پنبه آغشته به گلاب هم می‌توانید برای شستشوی صورت استفاده كنید و آن را به صورت یك عادت شبانه انجام دهید ، همچنین می‌توانید از دستمال‌های آغشته به مواد شیمیایی لایه‌بردار پوست استفاده كنید .
۲- روشن كردن پوست ( پلینگ) روش دیگری برای از بین بردن خط‌های صورت است . می‌توانید از گلیكوژن و یا اسیدهای آمینه كه در مطب پزشكان در دسترس هستند استفاده كنید . روش گیاهی بسیار مؤثر آب پیاز می‌باشد . پیاز را رنده كرده آب آن را با پنبه بر صورت مالیده و پس از جذب پوست مجدداً این عمل را تكرار كنید تا سه مرتبه سپس صورت را با آب سردآبكشی نمایید . برای شروع ۵ الی ۷ بار درماه مفید واقع خواهدشد در حقیقت شما پوست خود را با گیاهی مفید پلینگ كرده و بر روشنایی پوست می‌افزایید .
۳- جوش‌های سرسفید و چركی (آكنه) فقط در سنین نوچوانی بروز نمی‌كنند . بزرگسالان نیز بیش از آنچه فكر می‌كنید در معرض حمله جوش‌های آكنه قرار دارند . گاهی اوقات آنتی‌بیوتیك‌ها در مبارزه با آنها جواب می‌دهند ولی درمان با اسید سالسیلیك هم تعداد آنها را كم خواهد كرد و اما روش گیاهی و بسیار بی‌ضرر (خمیرنمك) می‌باشد ، مقداری نمك را با چند قطره آب مخلوط كرده و به صورت خمیری درآورده و روی صورت قرار داده و مكث كنید تا نمك‌ها كاملاً خشك شود بدین‌طریق جوشهای چركی صورت را (گندزدایی) كرده و آنها را از بین می‌برید . در روش دیگر مقداری خمیردندان را باآب مخلوط كرده و به صورت ماسك روی صورت مالیده و پس از ۱۵ دقیقه آبكشی كنید . دو روش ذكر شده بالا بی‌ضررترین روش از بین بردن جوش‌های آكنه می‌باشد .
۴- خط‌های پیشانی ، خط اخم و دیگر شیارها را كاهش دهید ، این خط‌ها و شیارها با حركاتی كه در چهره خود انجام می‌دهیم عمیق‌تر می‌شوند ولی می‌توان آن را با تزریق (BOTOX) ماده‌ای كه عضله را فلج می‌كند درمان كرد . زهری كه در این ماده وجود دارد به طورموقت عضلات را فلج كرده و حركت را از آنها سلب می‌كند این بی‌حسی بیش از چهارماه به طول می‌انجامد . روش گیاهی و بی‌ضرر ، ماسك نشاسته و سفیده تخم‌مرغ است كه باعث تقویت ماهیچه‌های پیشانی و صورت می‌شود . در صورتی كه روزانه ۲۰ تا ۲۵ دفعه ماهیچه‌های صورت را ورزش داده و در ناحیه پیشانی و خط اخم ماهیچه‌های مزبور را با دست رو به بالا ماساژ دهید . لااقل ۵ تا ۷ سال ایجاد خطوط در پیشانی را به تعویق خواهد انداخت . ماساژ عمیق بافت‌ها تأثیرگذار است و می‌تواند در كاهش سلولیت‌ها مؤثر باشد .
قش و اهمیت پوست :
در بدن عضوی به اهمیت پوست وجود ندارد و این روپوش به ظاهر ساده مثل سایر دستگاه های مهم بدن مثل قلب ، مغز و . . . به سهم خود وظایف مهمی را بر عهده دارد . به طوری كه هرگاه 40 درصد پوست به علت سوختگی و . . . از كار بیفتد شخص به هلاكت می رسد ، وضع پوست در زیر میكروسكوپ به خوبی مشخص می شود و مانند قشر كره زمین دارای طبقات مختلف است .
قمست سطحی پوست كه اپیدرم نام دارد ، بر خلاف آنچه در ظاهر به چشم می خورد ، چندان مسطح نیست و از سلولهای پهنی تشكیل یافته است و روی آن را یك طبقه سلولهای شاخی كه از نظر شیمیایی شبیه ناخن ها می باشد ، پوشانده اند و این قشر با تمام انعطاف و نرمی در واقع حكم زره را در مقابل دشمن دارد و مانع از نفوذ آب و مایعات دیگر و انواع و اقسام تهاجم اجسام خارجی و حتی میكروبها می شود . به عنوان مثال می توان ساعت ها در آب شناوری كرد ، بدون اینكه آب به بدن نفوذ كند ، در زیر آن طبقه ای دیگر به نام قشر بازال وجود دارد كه مركز فعالیت های مهم پوست است ، یعنی سلولهای تازه از آنجا رشد كرده و جانشین سلول های مرده قدیمی سطحی می شوند ، پس در واقع طبقه شاخی پوست به طور مدام از نو تجدید حیات می كند و پوست تازه جانشین پوست قدیمی می گردد .
قسمت دوم پوست درم نام دارد و اگر چه نقش آن چندان مهم نیست و در واقع برای نرمی و داركوبی است ، ولی در آنجا عروق دموی مواد غذائی را
می رسانند ، به علاوه نوك اعصاب نیز در این محل قرار گرفته اند و ما به وسیله آنها لامسه را انجام می دهیم ، احساس سرما ، گرما ، درد و سوزش می نماییم و هر چیز را لمس می كنیم .
بین عروق دموی و اعصاب كلاف های چربی قرار گرفته اند تا شك های وارده در اثر ضربه ها را خنثی نمایند و به علاوه از تبخیرات بدن جلوگیری كنند و هرگاه این ذخیره های چربی وجود نداشتند بدن ما به سرعت آب وزن خود را از دست می داد و خشك می گردید و اگر انسان فاقد آب و مایعات گردد ، تلف می شود .
وظیفه پوست :
پوست سازنده مواد شیمیایی پیچیده است و یكی از ویتامین های مهم بدن یعنی D را می سازد و به علاوه هرمون های جنسی تستوسترون را كه به بیضه ها تولید می كنند فعال می كند و به تنظیم فشار خون كمك می كند و آب داخل بدن را نگه می دارد ، سیستم پیچیده پوست و اعصاب متصل به آن آشكار كننده درد ، لمس ، گرمی و سردی و . . . بوده و نتیجه را به مغز اطلاع می دهد .
پوست به اشكال مختلف وجود دارد . پوست انگشت و ناخن ، محل رویش موی سر ، پوست ضخیم پینه خورده و پاشنه ها ، ولی در هر صورت به طور كلی از سه لایه تشكیل یافته است كه ذكر شد .


تندرستی و زیبایی پوست :
سلامتی و زیبایی كاملاً به همدیگر مربوط می باشند ، یعنی در واقع بدون سلامتی و شادابی و زیبایی پوست مفهومی ندارد و در نتیجه برای حفظ شادابی و سلامتی و زیبایی باید از موهبت های طبیعی كه خود زیبا هستند و به دیگران نیز زیبایی می بخشند و در تحت تأثیر اشعه حیات بخش خورشید با عظمت به ثمر رسیده اند و برای سلامتی و زیبایی ما لازم و ضروری می باشند ، كمك گرفت و نهایت استفاده را از گیاهان ، گلها و میوه های دارویی را نمود .
زیبایی و پوست دو كلمه به ظاهر جدا ولی در اصل جدا ناشدنی هستند . پوست مهمترین و اصلی ترین نشان دهنده زیبایی می باشد ، پس با این وصف هر چه پوست سالم تر ، شاداب تر ، نرم تر و لطیف تر ، زیبایی پرفروغ تر و آشكارتر است ، به همین علت هم هست كه زیبایی را در لا به لای درمان بیماری های پوستی گنجانده اند .
پوست آینه نمودار سلامتی یا عدم سلامتی انسان است ، كم خونی ، خستگی بیماری های كبدی و ده ها نوع از این بیماری ها را می توان از روی پوست تشخیص داد ، پوست یك عضو زنده و فعال می باشد ، دائم می میرد و از نوع رشد و نمو می كند ، ادامه حیات و زندگی پوست در درجه اول از راه خون است ، ماده اصلی یعنی آهن به وسیله ماده رنگی خون وارد بدن می شود و سایر موادی كه مورد نیاز اصلی پوست است عباتند از : گوگرد و انواع ویتامینها كه به وسیله نور خورشید در سبزی ها و میوه ها به وجود آمده و با مصرف آنها نیاز پوست تأمین می شود .
آهن :
آهن یكی از فلزات مشهور می باشد كه تقریباً از 3000 سال پیش مورد استفاده انسان قرار گرفته است و در خدمت صنایع مهم می باشد ، این عنصر از ابتدای خلقت بشر در بدن به عنوان یك عامل مهم موجود می باشد و سرخی خون در نتیجه وجود آهن در خون می باشد و بیشتر با كم خونی مبارزه می كند ، خون را پاك می كند و در زیبایی و شفافیت پوست اثر مهمی دارد و همچنین از یرقان جلوگیری می كند ، كمبود آن در بدن موجب ضعف ، مانع رشد اطفال ، ضعف معده و روده ها می گردد .
خوراكی هایی كه سرشار از این عنصر هستند هم اصل حیوانی و هم اصل گیاهی یعنی در دسته اول می توان از گوشت بخصوص ماهیچه ، قلوه و جگر نام برد و در دسته دوم سفیده تخم مرغ . بزرگترین نشانه كمبود آهن ، كم خونی است. آهن نیاز اصلی رشد و تقویت پوست است .
خون و زیبایی پوست :
خون انسان هر چه پاك و سالم باشد ، اولاً از بیماری های پوستی مانند جوش و . . . جلوگیری می كند ثانیاً رنگ صورت روشن تر و خوش رنگ تر و یا به قول شعرا صورت شبیه گل یاس و یا گل سرخ می شود و لب و پره های گوش گلرنگ می شود ، برای شفاف و خوشرنگ تر شدن پوست باید خون را تحت تأثیر قرار بدهیم یعنی از خوراكی هایی كه فلز آهن باشند و یا از خوراكی های پر ویتامینی كه برای سلامت پوست و صورت و خون مفیدند استفاده نمائیم و همچنین از شیر و مشتقات آن و پروتئین ها كه منبع سرشاری از كلسیم می باشند غافل نباشیم .
تأثیر صابون در پوست :
انتخاب و استعمال نوع صابون در خشكی و نرمی پوست اثر بسزایی دارد ، بایستی توجه داشت ، صابون های پر عطر و به ظاهر قشنگ كه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند ، چندان مهم و قابل استفاده نیستند و به جای آنها خوب است كه با صابون های ساده و بدون عطر كه پوست را تحریك نمی كنند مثل صابون مراغه و یا صابون ها طبی خارجی استعمال كنید تا پوست تحریك نشود ، صابون های معمولی و پر عطر چون قلیایی هستند روپوش اسیدی پوست را كه برای دفاع به وجود آمده اند از بین می برند و بدن را برای حمله انواع بیماری های پوستی و عوارض آلرژیك بی دفاع می گذارند و به زودی شخص دچار چنین عارضه هایی می شود .
ورزش و رنگ صورت :
ورزش در هوای گرم و سایر فعالیت ها ، موجب اتساع شرایین شده و خون را از داخل متوجه خارج نموده و رنگ را گلگون می سازد و در عین حال گرما را از بدن می راند و برعكس در هوای سرد شرایین پوست بسته و منقبض شده ، خون را متوجه داخل بدن كرده ، چهره را پریده رنگ می سازد .
بیماری های پوستی و علاج آنها :
بیماری های پوست متعدد و دارای علایم مختلفی است كه ممكن است علامت یك بیماری درونی باشد كه دارای تظاهرات پوستی و منشأ خارجی داشته باشد و خطرناك باشد و پس از آن به داخل راه یابد ، همچنین ممكن است ارثی باشد و یا در اثر نوع كار و پیشه به وجود بیاید .
در بیماری های پوست عنصار آسیب دیده كاملاً در زیر نظر پزشك قرار دارند ، گروهی از این بیماری به طور كلی عوارض مشهود و یا دید شونده است مثل جوش ها ، زخم ها ، لك ها و . . . گروهی دیگر عوارض ناپیدا ولی اثر نما هستند ، یعنی خود عارضه مثلاً به صورت خارش ، سوزش و . . . خود را نمایان می سازد ولی اثری از زخم یا لك و یا جوش در موضع دیده نمی شود .
بیماری هایی كه در پوست به خصوص پوست صورت تولید می شوند عبارتند از :
كك مك ـ برص ـ كهیر ـ سالك ـ جوش صورت و غرور جوانی ـ میخچه پا ـ زگیل ـ ترشح زیاد عرق ـ ترك لبها ـ لك های جلدی ـ خال ـ جذام ـ تاول و ساییدگی پوست ـ تبخال و سرطان و . . .
سرطان :
سرطان بزرگی خطری را كه پوست را تهدید می كند ، قسمت هایی از پوست كه بیشتر در معرض نور خورشید قرار دارند مثل پیشانی ، بینی ، گوش ، بیشتر احتمال سرطانی شدن دارند .
سالك :
سالك یكی از بیماری های پر شیوع است . این بیماری در نواحی جنوب و گرمسیر بسیار دیده می شود . عامل بیماری انگل رایت با جسم لیشمان قابل انتقال به حیوان و از طریق تلقیح و گزیدی توسط پشه خاكی به انسان سرایت می كند .
اگزما :
اگزما یك نوع تورم پوستی است كه در اثر پیدا شدن حالت اسیدیته زیاده از حد در غدد لنفاوی می باشد .
كهیر :
كهیر عارضه ای است آلرژیك كه به شكل صفحه یا پلاكی تحریك شده و محدود و جوش و خروش دار كوچك یا بزرگ ، متعدد یا متفرق ، زمانی به شكل قرمز روشن و برجسته كه به هنگام لمس سفت و همراه با خارش زیادی است . معمولاً به صورت حملات نامنظم به صورت احتقان پوست خود نمایی می كند .
علل كلی بیماریهای پوستی :
بیماریهای پوست به طور كلی می تواند،علل مختلفی به شرح زیر داشته باشند :
1 ـ بیماری های ناشی از عوامل غیر زنده مثل فشار كمربند ، جوراب ، اثر میخچه ، برخوردن و ساییده شدن كشاله های ران در اثر چاقی به هم و . . .
2 ـ بیماری های ناشی از عوامل زنده داخلی و خارجی مثل حشرات و گزیدن آنها ، شپش ، ساس و . . . داخلی مثل عوامل داخلی عامل مولد بثورات ، بیماری های عفونی عامل جذام و . . .
3 ـ بیماری هایی كه در نتیجه اختلالات عملی اعضاء مختلف بدن بروز می كند ، مثل اثر اختلال در دستگاه هاضمه یا عدم كفایت یا تنبلی كبد و . . .
4 ـ بیماری های مربوط به عوامل حساس كننده مثل ؛ اثر بعضی داروها یا غذاها كه در شخص ایجاد حساسیت می كند ، كه گاه مادرزادی و گاه اكتسابی است .
5 ـ بیماری هایی كه علل بروز آنها مجهول است و تا كنون بروز آنها معلوم نشده است .
6 ـ بیماری هایی كه علل متابولیكی و جنبه ژنتیك دارند .
متابولیكی :
مجموع تغییرات شیمایی كه مواد غذایی بعد از ورود به محیط داخل متحمل می شوند .
چربی پوست :
چربی پوست گرچه یك نوع عارضه است ، ولی اشخاص كه پوست چرب دارند از طرفی باید خوشحال باشند ، چون پوست چرب دیرتر و چین و چروك
می شود و تا سنین پیری طراوت خود را حفظ می كند و در مقابل باد و آفتاب بیشتر دوام دارد ، با این وجود اگر گاهی دچار خشكی پوست می شوید ورزش و حركات بدنی انجام دهید تا غدد عرق چركی كه در پوست وجود دارند ، بیشتر ترشح نمایند .
در هر صورت اگر خلل و فرج بینی را فرا گرفته و یا صورت شما كمی گشاده شده و یا نقاط سیاه رنگی تمام بینی را فرا گرفته و یا در تمام صورت مبتلا به جوش غرور هستید و یا از همه مهم تر طاقت گرما و گرمای زیاد آفتاب بیرون و یا حتی اطلاق را ندارید ، به دستور عمل های زیر توجه كنید :
الف ) از صرف غذاهای پرچرب و شیرین خودداری نمائید .
ب ) اصول بهداشتی عمومی خود را حفظ كنید .
ج ) از صابون های طبی ضد چربی استفاده كنید .
د ) شب ها برای از بین بردن و پاك كردن آرایش روزانه از خود شیر كودك یا آب باران و یا آب مقطر استفاده نمایید و با صابون مناسب صورت را شستشو دهید و از استعمال هر نوع كرم و پمادهای زیبائی در وقت خواب خودداری كنید .
پوست چرب و خشك :
اگر پوست مخلوط بوده ، یعنی قسمتی از پوست چرب و قسمتی دیگر خشك باشد ، در اینصورت با عوارض هر نقطه از پوست كاملاً برابر دستورهای بهداشتی آن عمل كنید .
عصب پوست :
سیستم عصبی عهده دار امور مهمی است لذا در نوك انگشتان ، هزاران پایه عصب حساس وجود دارند كه گزندگی ، سوختگی ، پریدگی پوست باعث متأثر شدن اعصاب شده و فوراً مغز را از اوضاع مطلع می سازد و انسان را وادار به احساس درد و فغان می كنند به هنگام ترس و خشم پیاز مو متأثر و موی بدن سیخ می شود ولی با گذشت زمان تغییراتی در پوست به وجود می اید . مثلاً نازك تر و شفاف تر می شود ، شرایین و رگ ها در آن آشكار می شوند ، چربی زیر آن می شود و در سطح پوست چین و چروك هایی تولید می شود ، خاصیت ارتجاعی آن كم می شود ، تورم زیر چشم زیاد می شود .
آرایش و زیبایی پوست :
از جمله فواید خوراكی های گیاهی استفاده در آرایش می باشد ، این خاصیت نیز مربوط به ویتامین ها و هورمون ها و ماده عامله خوراكی ها بخصوص خوراكی های گیاهی می باشد . طبق گفته های دكتر غیاث الدین جزایری تنها دهان عامل جذب خوراكی نیست ، بلكه سایر اعضاء بخصوص پوست بدن هم می تواند از آن ها تغذیه كند .
همانطور كه پرخوری معده را خسته و فرسوده می سازد ، زیاده روی در آرایش نیز پوست بدن را خسته وفرسوده می كند . وسایل آرایشی مصنوعی دشمن پوست و زیبایی هستند ، بهترین وسایل آرایش آنهایی هستند كه از مواد گیاهی و ویتامین ها تهیه شده باشند .
اگر آرایش از طریق اصول فنی و روش صحیح صورت نگیرد همچنین از لوازم آرایشی مصنوعی نامناسب استفاده شود پوست دچار بیماری های ظاهری و درونی می شود . بنابراین همواره باید سعی كرد كه از ماسك های آرایشی و زیبایی كه از میوه ها و سبزیجات تهیه می وشند استفاده كرد زیرا این گونه ماسكها هم طبیعی بوده هم سرشار از ویتامین بوده و پوست را شفاف تر ، جوانتر و لطیف تر می كند و برای سلامت پوست بسیار خوب است .
ماسك های آرایشی و زیبایی :
در آرایش كردن با خوراكی ها و میوه ها و سبزیجات برای اینكه خوراكی ها بهتر تأثیر نمایند ، بایستی ویتامین ها و عصاره ی آن ها بهتر تأثیر كنند و از طریق پوست جذب شوند و برای انجام این منظور ، باید پوست صورت كاملاً شسته و پاك باشد تا تأثیر به خوبی انجام گیرد چون تا چربی ها پاك نشوند ، آرایش طبیعی به نتیجه نمی رسد ، صورت را با فرچه و صابون شست و شو دهید با این عمل چربی پوست را از بین برده و پوست صورت نازك می شود در چنین وضعی اگر به صورت آب میوه و یا هر نوع ماسك های زیبایی خوراكی بمالید فوراً جذب پوست می شود و اثر می كند . انواع ماسك های زیبایی و آرایشی عبارتند از :
هویچ ـ فلفل دلمه ای ـ خیار ـ سیب زمینی ـ هندوانه ـ كاهو ـ هلو ـ انگور ـ نعنا ـ نارنج و پرتغال ـ توت فرنگی ـ گیلاس ـ لیموترش ـ پیاز ـ جعفری ـ گردو ـ زردآلو ـ توت و تمشك ـ به ـ انجیرط عدس و . . .
بخور دادن
بخور مؤثرترین ، ساده ترین و به صرفه ترین روش مراقبت طبیعی از پوست به شماره می آید . زنان یونان و مصر باستان نیز برای حفظ زیبایی خود از بخور استفاده می كردند و می گویند كلوپاترا هم پوست صورت خود را با
روغن های معطر و گیاهان بخور می داده است .
بخور مؤثرترین روش برای پاك كردن منافذ پوست و تسریع جریان خون در صورت است علاوه بر این بخور خطوط ریز روی پوست را محو ساخته و به دفع كم آبی پوست كمك می كنند .
چگونه باید پوست را بخور داد ؟
شما چه از دستگاه های الكتریكی بخور استفاده كنید و چه از ظروف آشپزخانه برای این كار بهره بگیرید روش اصلی كار یكی است . اگر از دستگاه بخور استفاده می كنید آب را در محفظة در نظر گرفته شده بریزید و یا اگر چنین دستگاهی در اختیار ندارید آب را در یك دیگ متوسط ریخته و روی حرارت قرار دهید . پس از اینكه آب شروع به جوشیدن كرد و بخار از روی آن بلند شد ، دیگ از را از روی حرارت بردارید . دیگ یا دستگاه بخور را روی یك میز قرار دهید . سر و شانه های خود را با یك حوله بپوشانید . برای پوستهای چرب 10 دقیقه و پوستهای خشك 5 دقیقه . اگر پوستتان خشك است می توانید چند قطره روغن بادام یا روغن بچه به آب بیافزایید . اگر دارای پوست تركیبی هستید چند گلبرگ رز (محمدی) در آب بیافزایید . بیاد داشته باشید كه حتماً پس از بخور صورت خود را با آب سرد و صابون آبكشی كنید .

ماشاژ كامل صورت برای پیشگیری از چروك
ماساژ را با كمك تحریك جریان خون پوست و آرامش بخشیدن به عضلات می تواند از بروز خطوط صورت بر اثر تنش جلوگیری كرده و از تعداد چروك های پوست بكاهد .
قبل از شروع ماساژ صورت ، پوست را خوب بشویید . حال با دقت قدم های زیر را دنبال كنید :
1 ـ با ضربه های ملایم به تمام پوست صورت شروع كنید . از هر دو دست استفاده كنید و از گردن شروع كرده و به آرامی حركت را به طرف بالای گردن ، چانه و پس پیشانی ادامه دهید . كار خود را با فشار ملایم به روی شقیقه ها به پایان برسانید .
2 ـ پوست روی گونه ها را به كمك حركات دورانی نوك انگشتان ماساژ دهید . همین كار را روی پوست گردن و زیر چانه انجام دهید .
3 ـ با كمك انگشت شست و سبابه به آرامی روی پوست زیر چانه و آرواره فشار آورید . این كار جریان خون را تحریك كرده و از پیدایش غبغب جلوگیری می كند .
4 ـ در انتها دوش آب ولرم گرفته و به بستر روید .
لك و جوش
هر شب در پوست ما میلیونها سلول جدید زاده می شوند . این سلولهای جوان ، سلولهای پیر و مرده را به سطح پوست می رانند . البته با حمام روزانه می توان به راحتی این لایه ی مرده را از پوست جدا ساخت اما با پوسته برداری منظم ، هر چهار تا پنج هفته یكبار به نتایج بسیار درخشانی دست خواهید یافت . پوست شما بدین شكل روشن تر و به مراتب صاف تری خواهید داشت . پس از پوسته برداری حتماً از مرطوب كنندة هماهنگ با پوستتان بهره بگیرید .
برای شستشوی پوست پشت به جای لیف بهتر است از برس های مخصوص شستشو استفاده نمایید و از كرم های پوسته برداری برای شستشو كمك بگیرید . گاهی از سونا و ماساژ برای پاك كردن آلودگی ها و سمومی كه به داخل پوست نفوذ كرده اند بهره ببرید .
ماساژ پوست سر
برای رهایی از تنش سر موقعی كه در حمام هستید سعی كنید پوست سر را ماساژ دهید . از قسمت جلو سر شروع كنید و با نوك انگشتان خود پوست سر را محكم بفشارید و به ملایمت به سمت عقب و جلو حركت دهید و این كار را پنج بار تكرار كنید . این كار را آنقدر ادامه دهید تا تمام پوست سر را با انگشتان خود فشار داده باشید .
مراقبت از لب
ژله برای نرم كردن لبها از لوزام اساسی و ضروری است . این یك شفاف كنندة بی رنگ لب است كه می توانید به وسیلة برس مخصوص یا پنبه یا انگشتان خود به آن بمالید . ژله نفت را می توان تنها یا با روژ لب به مصرف رساند . اگر آن را قبل از روژ بمالید جلای خفیفی پیدا خواهد كرد . اگر همه شب ژله نفت به لبها بمالید همواره لبایتان نرم و بدون چروك باقی خواهد ماند .
داشتن لبهای قرمز
اگر می خواهید لبهایتان رنگ قرمز طبیعی بگیرد یك توت فرنگی را به دو نیم كرده و هم نیم را به یك لب اختصاص دهید . ته توت فرنگی را به لب بمالید و بعداً با آب گرم بشویید . اگر توت فرنگی ندارید می تواندی از تمشك یا كشمش قرمز استفاده كنید .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/10/2 (16:16)
از كرم مرطوب كننده نیوآ استفاده كن

2.    86/10/2 (16:17)
bayad pooste sorateto beshnasi bayad hamishe tamiz va martoob negahesh dari mitooni ba kerm martoob konish

age ham halo hosele dari mitooni rande shodeye pooste khiyaro ba maste sard ghati koni va haftei 2 bar be andazeye 1 rob bezari rou poostet

3.    86/10/2 (16:18)
سعی کنید که در این فصل با اب ولرم پوست را بشویید همچنین از ماسکهای میوه ای خصوصاًخیار ماست و عسل استفاده کنید همچنین کمتر با صابون پوست را بشویید و در صورت قرار گرفتن در معرض باد از مرطو ب کننده و روش از ضد افتاب حتماً استفاده کنید

4.    86/10/2 (16:28)
بعضی پوستها خشک و بعضی چرب و بعضی نرمال هستند بهترین کرم یا پماد باید متناسب با شرایط پوست شرایط آب و هوای محل زندگی باشد .بنظر من پماد ترکیبی اوسرین شبها استعمال شود و صبحها کرم ضد آفتاب مناسب میتواند مفید باشد.البته رعایت بهداشت پوست و استفاده از صابونهای گلیسیرینه زیتون دار هم توصیه میگردد.

5.    86/10/2 (16:41)
az keremhaye martub konande haroz estefade bekon/kamtar az sabon estefade kon ya as sabone makhsose poste khoshk estefade kon/dar hengame estemam az abe garme garm baraye shostane sorat estefade nakon/az maske holo va asal estefade kon

6.    86/10/2 (16:47)
میوه زیاد بخورید

7.    86/10/2 (16:54)
باید علاوه بر کرم مرطوب کننده متناسب با پوستت، از شوینده مناسب پوست خسک استفاده کنی uriage یه شوینده برای پوست های خشک داره که متاسفانه اسمش یادم نیست. در ضمن توی زمستون ضد آفتاب رو فراموش نکنید

8.    86/10/2 (17:03)
بعد از حمام از بخور گیاهی مثل گل همیشه بهار یا گلاب یا مثل این ها استفاده کنید کرم های ضد آفتاب ساختنی خصوصا داروخانه نوبل عالیه

9.    86/10/2 (17:04)
سلام آقا نیما
شما می توانید از ماست پرچرب استفاده کنید که خشکی صورت را برطرف کند و به روشنی پوستتون هم کمک کند
بوخور بابونه هم به روشنی پوست کمک میکند
موفق باشی

10.    86/10/2 (17:48)
از صابون خرچنگ استفاده کن عملکردش عالیه!

11.    86/10/2 (18:11)
اگر به طور پیشرفته می خوای از روش لیزر در زیر نظر دکتر و اگر معمولی از کرم مرطوب کننده نیواها

12.    86/10/2 (18:40)
az kereme martoob konandeh estefadeh kon.mesle kereme aloe vera.baraye in kar mitooni az kereme kendeloos estefade koni.roozi 1 bar bezan be sooratet.

13.    86/10/2 (18:43)
در این فصل با صورت خیس بیرون نیا از ماسک جوانه گندم استفاده کن

14.    86/10/2 (18:50)
عزیزم شما می تونی با رنده رنده کردن خیار و قرار دادن اون روی صورت به میزان 20 دقیقه و هفته ای سه بار این مشکل را برطرف کنی .

از سبزیجات مثل کاهو ،هندوانه،هویج و جعفری و سیب زیاد استفاده کن .

و کرم مرطوب کننده رو فراموش نکن .

15.    86/10/2 (19:08)
سلام.
مادر من كارشناس پوست و زیباییه.معمولا توصیه مادر من برای این نوع پوست اینه كه وعده نوشیدن آب رو در روز بیشتر كنید.برای شستشوی پوست تا حد امكان از صابون استفاده نكنید.بهترین نوع صابون برای پوستهای خشك هم صابون شیر.
و كرم مناسب پوست شما كرم تغذیه كننده نوریشینگ.

16.    86/10/2 (19:09)
میوه بخورید جواب میده.

17.    86/10/2 (19:12)
ترجیحا دکتر چون نوع پوستها با هم فرق می کنند. اما همون ماست چرب که توصیه شده بعلاوه روغن زیتون چون پوست شما آب کافی را دارا نیست بهمین دلیل خشک می باشد .

18.    86/10/2 (19:30)
سلام،من برای شاداب نگه داستن پوستم هر هفته 2 بار صورتم رو با بابونه بخور میدم،بعد از هر بخور صورتم رو با صابون ضد باکتریایی گل مار میشورم،و بعد با کرم مرطوب کننده(soft nivea) مرطوب میکنم،البته هر شب قبل از خواب صورتم رو با همون صابون می شورم .هر صبح هم بهد از شستن صورتم با صابون اون رو به کرم مرطوب کننده آغشته میکنم. امیدوارم این شیوه به دردتون بخوره.

19.    86/10/2 (19:39)
نیمای عزیز ، استفاده ی روزانه میوه و مایعات ، جلوگیری از قرار گرفتن مستقیم و غیر مستقم در معرض نور آفتاب ،خواب شبانه ی کافی (8-10 ساعت) به حداقل رساندن مصرف ادویه ها و محرک های گوناگون (اگر سیگارمیکشید بعد از هر بار استعمال دخانیات یک لیوان شیر میل کنید و مصرف آن را به حد اقل برسانید و پس از میوه این کار را انجام ندهید چوان مانع جذب ویتامین سی میشود ) مصرف صابون را به علت داشتن خاصیت قلیائی به حداقل برسان چون PH پوست در اثر استفاده ی مدام تغییر و در نتیجه منجر به ایجاد چروک و منافذ در سطح پوست میشود ، در سالهای بسیار دور زمانی که مادربزرگهای نسلهای پیش بعد از استحمام و صابون و سفیداب(همان لایه برداری سنتی که بدلیل حرکات ناموزون و خشن باعث افتادگی پوست وایجاد چروک میگشت ) از ترکیب ابلیمو و گلیسیرین استفاده میکردند که بدلیل چربی همراه با اسید ، اسید از دست رفته ی پوست را به آن باز میگرداند ، کاری که تونیک های امروزی انجام داده و اصطلاحاً پوست را پس از شستشو اسیدی و آماده ی پذیرش هرگونه مواد مغذی میکنند . از تیغ برای رفع موهای صورت خود استفاده نکنید ، صرف نظر از سایر عوامل بهداشتی در مصرف این محصول ، حتی با بالاترین کیفیت ، پس از سالها دچار افتادگی صورت میشوید ، بهره گیری از امکانات موجود دیگر با مارک های متنوع برای شما که به سلامت پوست خود اهمیت میدهید توصیه میشود .
برای شستشوی پو.ست خود از محصول Jatoman که مخصوص آقایان است و به جای صابون به کار میرود استفاده نمائید (cleansing foam)
برای حفظ نرمی و رطوبت پوستتان بهتر است از محصول دیگر Jatoman که باز هم ویژه ی آقایان است و منافذ پوست را کاهش میدهد بنام Moisturizing Anti-shine Emulsion بهره ببرید .
و از همه و همه مهمتر و اساسی تر داشتن آرامش در زندگی است .
بهروز باشی

20.    86/10/2 (19:45)
az keremaye martob konande estefade konin. az zadane sabon be sorateton khodari konin