مشخصات سوال

راضیه رادمنش , oooooops
6 دی 89 - 10:15
برای رفع جوشهای زیر پوستی و سر سیاه چه پیشنهادی دارید؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
ارکید پینک , orkid1
89/10/6 (10:46)
سلام
یه جوش چرکی(داخلش چرک سفید هست)وفتی یه مدت میمونه اون چربی داخل پوست سفت میشه و رنگش برمیگرده و سرش با توجه به برخورد با کثیی های تو هوا سیاه میشه و با فشار دادن درمیاد.
انواع و اقسام دارو ها از جمله الكل شستشوی روزانه صابون ها و كرم های مختلف معمولا جواب میده.بعد از گذشت امدتی تقریباً‌دیگه جوشی نمی زنیداین دلایل كاملاً ‌شخصی و استنباط من هست و فقط بر حسب وظیفه در اختیار دیگران قرار می دهم .(قبل از اجرای تجویز های من حتماً‌با چند پزشك مشورت كن)من به این نتیجه رسیدم كه جوش 50%‌درصد عامل بیرونی و 50 درصد عامل درونی است.یك جوش فقط یك منفذی است كه یك میكروب از طریق آن قصد ورود به بدن را داشته و با سیستم ایمنی بدن مواجه شده و همانجا جنگ بین میكروب و سیستم ایمنی بدن صورت گرفته و متورم میشود.كه علت آن تمیز نبودن پوست و از همه مهمتر چرب نبودن پوست است چون تنها عامل بازدارنده ورود میكروب به منفذ پوست همان چربی تولید شده توسط پوست است.اما بر خلاف نظر عامه مردم چربی عامل جوش است و به نظر من این اشتباه است .و علت اصرار بر شستشوس صورت با صابون و الكل از بین بردن این چربی نیست بلكه ازبین بردن آن باكتری ها و میكروب ها است و پوست بعد از شستشو سریعاً سیستم دفاعی بدن را مجبور به تولید چربی كرده تا از پوست در برابر عوامل خارجی دفاع كند.بنابراین شستشو مهم است.چرب بودن پوست هم مهم است و اگر پوست چربی نداری از كرم های مرطوب كننده استریل و دارای مواد معدنی و ویتامین ها استفاده كن.و اما عامل درونی مربوط به باكتری های درون مهده و روده است و آنها هم 50 درصد در ایجاد جوش ها موثرند .اگر از راه اول مشكل جوش بر طرف نشد حتماً‌ دلیل درونی دارد اگر چه فرد كاملاً‌سالم باشدبنابر این باید یك دز از آنتی بیوتیك ها را زیر نظر پزشك مصرف كرد تا همه جوش ها از بین برود و دیكر جوشی زده نشود.برای از بین بردن جای جوش هم از شتشو با لیف به صورت نیمه محكم استفاده كن تا به مرور زمان پوست رو در اثر فرسایش خشك شود و پوست زنده و سالم جایگزین شود .كرم های لایه بردار مجاز هم می تواند مكما روش قبل باشد .امیدوارم این تجربیات من به درد شما بخورد.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/10/6 (12:14)
---------------------------------------------------------------------
------------جوش های سر سیاه و درمان آن ---------------
---------------------------------------------------------------------

آغاز بلوغ برای خیلی از دختران و پسران سن بحرانی است که خیلی از آنها به تغییرات بدنی و پوستی خود حساسیت بیشتری پیدا می‌کنند و همیشه نگران ظاهر خود هستند. با شروع بلوغ علاوه بر تغییرات جسمی و بدنی، تغییرات زیادی در پوست نوجوانان مخصوصا پوست صورت آنها ایجاد می‌شود که چون بیشتر در معرض دید دیگران و حتی عامل قضاوت ظاهری است، در صورتی که پوست صورت دچار مشکلاتی باشد، ممکن است سبب نگرانی و ناراحتی نوجوان شود…
یکی از این تغییرات پوستی، وجود منافذ پوستی بیش از حد باز است که می‌تواند ظاهری نازیبا را در پوست صورت ایجاد کند.

این منافذ آزاردهنده
قبل از رسیدن به سن بلوغ منافذ پوستی در دختران و پسران به یک اندازه است و اگر این منافذ با هم اختلافی داشته باشند به دلایل ژنتیکی است اما معمولا با هم تفاوتی ندارند اما بعد از بلوغ و بعد از ترشح هورمون‌ها مخصوصا هورمون آندروژن، فعالیت بیشتری پیدا کرده و روی غدد چربی تاثیر مستقیم گذاشته و این غدد بزرگ و ترشح آنها بیشتر می‌شود. در مردان بعد از بلوغ ترشح این هورمون بیشتر از زنان است. به همین دلیل مردان پوست چرب‌تری دارند. غیر از هورمون آندروژن که مهم‌ترین عامل موثر در غدد چربی است، عوامل ژنتیکی هم سبب می‌شود تا افراد نسبت به این هورمون حساسیت بیشتری پیدا کنند.

وقتی منافذ بسته می‌شود
منافذ پوستی حالتی طبیعی برای پوست است اما بزرگ یا کوچک بودن آنها بسته به عوامل هورمونی و استعداد ژنتیکی است. اما انسداد این منافذ پوستی باعث می‌شود تا چربی بیش از حد بدن از آن خارج نشده و ترشحات در زیر پوست باقی بمانند و ایجاد عفونت کرده یا جوش‌های چرکی را به وجود آورند بنابراین استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی و کرم‌ها بدون مشورت با پزشک برای پنهان کردن این منافذ نه تنها کار درستی نیست بلکه عاملی برای تشدید مشکلات پوستی است.

راهی برای درمان
بهترین راه کاهش دادن اندازه این منافذ کم کردن تعریق و کاهش چربی‌سازی بدن است بنابراین می‌توان بخشی از چربی‌سازی بدن را که تحت تاثیر رژیم غذایی است، با کاهش مصرف غذاهای چرب و سرخ‌کردنی کاهش داد. کاهش تعریق راه دیگری برای کنترل اندازه این منافذ است اما بخشی که مربوط به هورمونی‌ها و ژنتیک باشد، قابل تغییر نیست. چرب بودن پوست را به طور موقت و نه دایم می‌توان کنترل کرد. با شستشوی به اندازه و البته نه زیاد پوست یعنی روزی ۲ تا ۳ بار با صابون‌های اسیدی می‌توان کمی از چربی پوست را کاهش داد. شستشوی زیاد پوست سبب خشک شدن و فعالیت بیشتر غدد چربی و در نتیجه تولید چربی بیشتر می‌شود. پس از شستشو و در فواصل صابون زدن نیز می‌توانید از لوسیون‌های چربی‌زدا استفاده کرده و با پنبه‌ روی منافذ بمالید. با افزایش سن و بعد از ۳۰ تا ۳۵ سالگی به طور طبیعی با کاهش فعالیت هورمون‌ها از شدت تعریق و تولید چربی کاسته شده و این منافذ خود به خود کوچک‌تر می‌شوند.

جوش‌های سرسیاه
جوش‌های سرسیاه اولین قدم ایجاد جوش‌های جوانی در کسانی است که پوست چرب دارند و در سنین بلوغ به دلیل تغییرات هورمونی شایع هستند. جوش‌های سرسیاه، جوش‌های معمولی سربسته‌ای هستند که به علت تنگی منافذ پوست به بیرون تخلیه نمی‌شوند. این جوش‌ها به دلیل تجمع چربی به وجود آمده و در مردان شایع‌تر هستند.
جوش‌های سرسیاه تحت عنوان کومودون‌های باز اولین گام برای ایجاد جوش بوده و قبل از اینکه باکتری‌ها خلل و فرج و روزنه‌‌های پوست را مورد حمله قرار دهند، تشکیل می‌شوند. بعد از آن ممکن است جوش قرمز و جوش چرکی ایجاد شده حتی به شکل کیست نمایان شود. افزایش بیش از حد چربی به مسدود شدن روزنه‌های پوستی منجر شده که متعاقبا به ایجاد توده‌ای از چربی منجر می‌شود که وقتی در معرض هوا قرار می‌گیرد به رنگ سیاه تبدیل می‌شود. استفاده از برخی کرم‌ها و لوازم آرایشی حتی سبب بدتر شدن این جوش‌ها می‌شود. در اثر افزایش هورمون‌ها و عدم پاکسازی مناسب پوست، سلول‌های مرده در روزنه‌های پوست تجمع می‌یابند و باعث مسدود شدن روزنه و عدم خروج چربی می‌شوند. آرایش کردن زیاد و استفاده بیش از اندازه از کرم‌ها و ضدآفتاب‌ها هم تاثیر زیادی در بروز انسداد منافذ و جوش‌های سرسیاه دارند.

توصیه‌هایی ضدجوش سرسیاه
پاکسازی منظم پوست، اولین شرط برای عدم به وجود آمدن این جوش‌ها است. اگر پوست به خوبی تمیز نشود، آلودگی‌های بیشتری جذب می‌کند و ابتدا جوش‌هایی به رنگ زرد و سپس سیاه ایجاد می‌شود. برای آرایش از فرآورده‌های مخصوص پوست چرب استفاده کنید. پودرهای صورت برای پوست چرب به ویژه آنهایی که جوش می‌زنند، مناسب‌ترند. پودرهای نرم و فشرده در این مورد بهترند. این پودرها چربی پوست را به خود جذب می‌کنند. می‌توان در زیر آنها از لوسیون‌های آرایشی بدون چربی استفاده کرد. پودرهای آرایشی نباید روی کرم‌ها و پمادهای چرب استفاده شود. برای پاک کردن مواد آرایشی از صورت، بهترین راه شستشو با آب و صابون است. همچنین می‌توان از شیرپاک‌کن و لوسیون‌های مخصوص پاک کردن مواد آرایشی هم استفاده کرد.

-----------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------
-------------جوشهای زیر پوستی --------------------
------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------

شما میتوانید ازکرم های رتین آ و کرم های لایه بردار حاوی aha استفاده نمایید .به این صورت که در هفته اول دو شب در میان از رتین آ ? صدم درصد ودر هفته دوم یک شب در میان از این کرم ودر هفته سوم یک شب از این کرم ویک شب ازکرم حاوی aha استفاده نمایید .در عین حال بسته به شدت این جوش های زیر پوستی از درصد های مختلفی از کرم های لایه بردار استفاده میگردد.بنابراین میبایست با مراجعه به متخصص پوست ومعاینه دقیق برحسب شدت این مساله از ترکیبی قوی تر ویا ضعیف تر از مورد ذکر شده استفاده نمایید.موفق باشید

2.    89/10/6 (21:37)
برای جوش های سرسیاه،اسکراب و پاک کننده های عمقی

3.    89/10/6 (23:01)
این کار ها رو خودم انجام دادم و جواب داده
1.دوش آب سرد
2.گذاشتن دستگاه بخور در اتاق و بستن در و پنچره به مدت حداقل 1 ساعت
3.بزارید به صورت طبیعی از بین بره از صابون و کرم و ..... استفاده نکنید تاثیری برای رفع نداره البته کم رنگ یا کمتر میکنه ضرر اش اینکه گودی صورت پیدا می کنید بد تر ازون لک ها دیر تر خوب میشن که بدتر از جوشه جوشه بعد از مدتی دست از سرت بر می داره نا امید نشوید و استرس به خود وارد نکنید ا
کامل استراحت کنید
برای از بین بردن لک هم از روغن زرد طبیعی استفاده کن البته بعد از خوب شدن چوش
با تشکر

4.    89/10/7 (09:10)
سلام.قبل از هر چیزدرباره سوال شما باید بگم جوشهای زیر پوستی معمولا منشع خارجی دارند اما این به اون معنا نیست که اونها ازعوامل خارجی بی نسیبند <درباره حل این مشکل نیز باید ببینم مشکل شما تحت تاثیر کدوم عامل است؟عوامل خارجی که از نوع تغذیه وعادت های روزانه پیروی میکنند/نوع تغذیه یعنی غذایی که میل میکنید مانند شکلاتهای کاکاییویی وغذاهای پر کالری یا پرچرب مصرف میکنید که باعث بروز این مشکل نیز میشود واما عادات روزانه مثلا حتما اگر در شهرهای بزرگ والوده زندگی میکنید باید پس از ورود به منزل وقبل از خواب پوست رو از هر گونه الودگی مانند لوازم ارایشی پاک کنید و از صابون گوگرد استفاده کنید سپس از1لوسیون ملایم استفاده کنید....واما عوامل داخلی که جنبه ارثی دارند که کمتر این مشکل رو ما میبینیم که امیدوارم شما هم شامل این دسته نباشید چون احتیاج به ازمایشهای خواصی داره مانند ازمایش خون و ادرار که بهتره در مطب پزشک راجبش بحث بشه ........ امیدوارم تونسته باشم ذهنتون رو کمی در باره سوالتو ن باز کنم ...فعلا

5.    89/10/10 (23:29)
اول به متخصص مراجعه کن
دوم بعضی ازماسکها بنا به نوع پوست موثرن
1- 1ربع خیار رو روی پوست بزار
2- هر شب گلاب رو با پنبه روی صورتت بزن
3- 20دقیقه عسل رو روی صورتت بزن و دراز بکش بعدبا آب ولرم بشور (1بار در هفته)
4- اگه پوست خشک داری 2قاشق آب نارنج+5قاشق گلاب مخلوط کن و هرروز یک بار با پنبه روی جوش های سرسیاه بزن
5-استفاده از بخور
6- آویشن رو دم کن بعد از صاف کردن روزی 2 بار با پنبه آبش رو به صورتت بزن

6.    89/10/16 (23:53)
salam dooste man ,shabha ghable khab aval sprateto ba ye pak konande molayem beshor bad ba gole babone bokhor bede dar hale bokhor sorateto masaj bede ta 15 min,badesh ba abe sard soraateto beshor