مشخصات سوال

گشواد نصیری پیربازاری , geshvad
28 آذر 89 - 10:30
بهترین راه ساختن حباب..
اطلاعات بیشتر : سلام
چه جوری میشه حباب های بزرگ کف درست کرد؟

جزئیات : اینی که گفتی دوست من راه ساختنه!؟؟!؟! روش منظورمه....روش!!!!


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
بردیا ابتهاج , pe3arirooni
89/9/28 (12:51)
ببین داداش من،
احتمالا میخوای تو مسابقه ای، چیزی، شرکت کنی. :d
در هر صورت.

******************************
روش ساخت حباب های بزرگ:

برای ساخت یک حباب بزرگ شما احتیاج به یک محلول مناسب دارید، فرمول چند نوع محلول در زیر آمده است، شما خود نیز می توانید به روش آزمون و خطا فرمول های بدست آورید. ولی الآن مسئله اصلی ما این است که چگونه می توان با استفاده از این محلول مناسب حباب های بزرگتر و بزرگتری درست نمود، یکی از روشهای مرسوم استفاده از وسایل حلقوی شکل و دمیدن در آنهاست، که این دمیدن می تواند به وسیله دهان در ابعاد کوچک یا به وسیله جریان هوا در ابعاد بزرگ صورت پذیرد. حالت دوم به این صورت است که شما چهار قطعه نخ در ابعاد مساوی انتخاب نموده با گره زدن آنها به یکدیگر یک مربع یا یک مستطیل درست کنید، حال تمام نخ ها را در محلول فرو برده و بعد از آغشته شدن کل نخ ها به محلول به آرامی از ظرف خارج نموده و از هم باز نمایید، در این حالت شما یک سطح مربعی (یا مستطیلی) از لایه کف خواهید داشت، حال سعی کنید تا با حرکتی مانند تا کردن یک ملافه دو سر این مساحت را به هم رسانده و یک سطح کروی شکل ایجاد نمایید، برای موفقیت در این کار به تمرین زیادی نیاز دارید. بعد از مدتی تمرین به این نتیجه خواهید رسید که مهارت فوق العاده ای در این زمینه کسب کرده اید. حال می بایست در زمینه بهینه سازی فرمولاسیون خود اقدام نمایید.
برای این منظور شما یک فرمول را به عنوان پایه در نظر گرفته و با کم یا زیاد کردن مواد مختلف سعی کنید به فرمولاسیونی برسید که حباب های بزرگتری ایجاد نماید. می توانید با ثابت نگه داشتن بقیه فاکتورها تأثیر مواد مختلف را به خوبی بررسی نمایید. به عنوان مثال در فرمول شماره 1 با ثابت نگه داشتن مقدار مایع ظرف شویی و آب مقطر و با کم یا زیاد کردن مقدار گلیسیرین طی آزمایش های متعدد میزان تأثیر گلیسیرین بر بزرگی حبابتان را بررسی نمایید.


چند فرمول پیشنهادی:


فرمول شماره 1 :
3/2 پیمانه مایع ظرف شویی
1 قاشق سوپ خوری گلیسیرین
3.8 لیتر آب مقطر


- فرمول شماره 2 :
1 لیتر آب خالص
31 گرم گلیسیرین
1 قالب صابون پودر زیتون


3- فرمول شماره 3 :
31 گرم گلیسیرین
1 لیتر آب خالص
1 قالب پودر صابون زیتون
62 گرم روغن نارگیل


4- فرمول شماره 4 :
4.5 پیمانه آب مقطر
0.5 پیمانه مایع دستشویی
0.5 پیمانه گلیسیرین یا روغن ذرت


5- فرمول شماره 5 :
3/2 پیمانه مایع ظرف شویی
1 گالن آب مقطر
2 تا 3 قاشق سوپ خوری گلیسیریناز آزمایش مواد دیگر غافل نشوید، شما می توانید با افزودن مواد مختلف به فرمولهای بالا حباب های بزرگتر و بهتری درست نمایید. مثلاً می توانید اثر روغن کتان ، پودر ژله، روغن زیتون یا مایع دستشویی و ... را در نسبت های مختلف آزمایش کنید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/9/28 (10:41)
مایع ظرف شویی