مشخصات سوال

سینا سینا , starlight59
14 بهمن 86 - 09:28
در مورد واریس بیضه و درمان آن ونیز اینكه عمل تنها راه درمان است یا نه اطلاعات می خوام


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.

دیگر پاسخ ها

1.    86/11/14 (10:35)
واریکوسل یا واریس وریدهای بیضه شایعترین علت عقیمی مردان هستش بر طبق تحقیقات اگر زود تشخیص داده بشه مثلا"توی سنین قبل از بلوغ و عمل بشه میتونه از عقیمی جلوگیری کنه این موضوع پایان نامه دکترای من بود البته نباید نگران بشید همه کسانی که واریکوسل دارند عقیم نیستند و هستند کسانی که واریکوسل دارند و بچه دار هم شده اند ولی به گرید اون و بزرگی اون بستگی داره و بعد از بلوغ اگر تشخیص داده بشه با اسپرموگرام میشه تقریبا"فهمید که اثری تو باروری داشته یا نه . بیضه ها برای ساختن اسپرم های خوب و بارور نیاز به دمای کمتری از 37درجه دارند برای همینه که در کیسه اسکروتوم قرار دارند در واریکوسل وریدهای متسع مثل یک کیسه اب گرم عمل میکنند و نمی ذارن بیضه ها بخوبی کار کنند جوابتو مختصر و مفید گفتم امیدوارم به جوابت رسیده باشی دکتر ...

2.    86/11/14 (13:24)
سلام
من خودم واریكوسل دو طرفه درجه سه داشتم و بعد از عمل كه خیلی راحت و بدون درد بود كاملا خوب شدم و مشكل عقیمی هم ندارم. تنها راهش عمل كردن است.
در ضمن با واریكوسل درجه سه میتوان از خدمت هم معاف دائم شد كه من خودم معافیت گرفتم و در استخدام هم هیچ مشكلی بوجود نمیاد.

3.    86/11/14 (21:19)
واریکوسل(واریس بیضه)به بزرگ شدن عروق و وریدهای بیضه گفته می شود که در معمولا"در ۱۰٪ مردان دیده میشود و حدودا" ۴۵٪ درصد آنها دچار عقیمی(برگشت پذیر) می کند. واریکوسل در بیضه سمت چپ ویا دو طرفه دیده می شود و در بیضه سمت راست بدون دخالت بیضه سمت چپ خیلی نادر است.راه تشخیص آن این است كه در بالای بیضه یك توده لمس شود مثل این كه چند كرم در بالای بیضه باشد.واریكوسل در بعضی افراد با درد و با بعضی افراد بدون درد است كه باید در هر دو صورت به یك متخصص ارولوژی مراجعه كند.درمان واریكوسل فقط عمل جراحی استد.آمار هم میگه که فقط 13% بالغینی که واریکوسل دارن دچار مشکلات تولید مثلی میشن.ضمن اینکه قانونی مبنی بر مساوی بودن هر واریکوسل با عمل جراحی وجود نداره. مخصوصا به اینکه گزارشی مبنی بر اینکه واریکوسل سیر پیشرونده داشته باشه وجود نداره که مثلا بخواهیم جلوی اثر تخریب کنندگی اونو روی دستگاه تناسلی بگیریم. اما به هر حال برای هر مریض باید جداگانه تصمیم گرفت که چه کاری به صلاح اون هست.. ضمن اینکه به دلائلی که برای عمل جراحی اونها ذکر شده هم باید توجه کرد
که اینها هستند:

1- واریکوسل همراه با کوچک شدن اندازه بیضه.. مخصوصا وقتی که بیش از 20% از حجمش کاسته شده باشه(بهتره با ارکیدومتر سنجش بشه)
2- واریکوسل دو طرفه
3- واریکوسل علامتدار( مخصوصا با درد)
4- شواهد آزمایشگاهی منی غیر طبیعی

دلائل دیگری هم هست.. مثل درجه 2 و 3 بودن واریکوسل و یا اختلاف اندازه قابل توجه بین دو بیضه

4.    86/11/15 (10:20)
معافیت پزشکی داره . برو دنبالش معافیت رو بگیر بعد عمل کن .

5.    86/11/21 (09:55)
واریکوسل(واریس بیضه)به بزرگ شدن عروق و وریدهای بیضه گفته می شود که در معمولا"در ۱۰٪ مردان دیده میشود , و یكی از شایع ترین مشكلات در نابروری مردان می باشد. سه روش جهت تشخیص این عارضه وجود دارد :
1) لمس بیضه ها (وجود رگ های متورم كه با دست قابل تشخیص می باشد
)
2) اسپرمو گرافی كه كاهش تعداد اسپرم نشان دهند واریكوسیل می باشد
3) سونو گرافی از بیضه ها
درمان واریكوسل فقط عمل جراحی است كه باید در دو صورت عمل گردد1:اگر همراه با درد باشد2: اگر باعث تغییر در كیفییت اسپرم شود.
درد در این نوع واریس بیشتر در مواقع نزدیكی یا انزال می باشد
عمل وایكوسیل عمل بسیار ساده ای می باشد كه در بیشتر مراكز ناباروری قابل انجام است تعرفه دولتی برای این عمل 200 هزار تومان میباشد كه البته در بیمارستانهای خصوصی تا 600 هزار تومان هم گرفته می شود . این عمل كه به صورت باز می باشد هدفش مسدود كردن رگ های متورم می باشد . بهترین راه برای جلوگیری از پیشرفت بیماری استفاده از شورت های نسبتا" تنگ میباشد كه مانع از حركت بیش از حد بیضه ها شود

6.    86/11/23 (02:01)
برای جلو گیری از سرطان بیضه باید عمل جراحی صورت بگیرد .

7.    86/11/25 (00:41)
سلام

واریس و راه‌های درمان

واریس، بیشتراز آنكه یك بیماری باشد، نوعی عارضه است كه معمولاً خطری برای سلامتی انسان ندارد. این عارضه در هر سنی ممكن است بروز یابد، ولی گفته می شود كه در سنین زیر ۲۵ سال، امكان بروز ندارد و در میان گروههای جمعیتی، زنان بیشتر از مردان به آن مبتلا می شوند.
عامل بروز عارضه واریس، خون كثیف بدن است كه در رفت و برگشتهایش به رگها و عضلات بدن، دریچه یا دریچه های پمپاژ دچار اختلال می شود و به این ترتیب خون كثیف به پاها پس زده می شود و در نتیجه وریدهای سطحی، پرخون و متورم خواهند شد.
واریس در صورت ابتلا به یك بیماری مزمن كبدی در سایر اعضای بدن هم ممكن است بروز پیدا كند كه باعث بالا رفتن فشار خون سیاهرگ خواهد شد.
چاقی، ایستادنهای مستمر بدون تحرك برای مدتی طولانی و نیز استفاده از داروهای هورمونی می تواند در پدیدار شدن واریس مؤثر باشند.
بهترین راه درمان واریس، تحت نظر قرار گرفتن نزد متخصص است، ولی فرد مبتلا هم می تواند با تهیه جوراب مخصوص، كوتاه كردن مدت زمان سرپا ایستادن، داشتن تحرك در هنگام سرپا ایستادن و بالا نگه داشتن پاها در هنگام استراحت روی تخت، از افزایش درد آن بكاهد.
كاهش خطر آلزایمر با ویتامین‌هایE و C
مصرف روزانه و توأمان ویتامینهای E و C، خطرات ابتلا به بیماری آلزایمر را در سالمندان كاهش می‌دهد.
آلزایمر، باعث می شود حافظه شخص به تدریج كاسته شود و تداوم و رشد این بیماری منجر به ناتوانی ذهنی خواهد شد.
مصرف ویتامینهای گفته شده كه نقش مكملهای غذایی و بهداشتی دارند، موجب می شود بدن شخص بزرگسال در برابر بیماری آلزایمر، محافظت شود.

موفق باشید