مشخصات سوال

مرگ  ابد  , sanaz444
24 مهر 89 - 22:27
چگونه می شود با عزیزان از دست رفته خود ارتباط برقرار کنیم


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
ر محمدی , mohammadi89
89/7/25 (17:23)
سلام دوست عزیز

بنده رو هم در غمتون شریک بدانید از خدای بزرگ می خوام که عزیزانتون رو با بهترین بندگانش محشور کنه .
بهترین راه برای گرفتن پاسختان اینه که به قرآن این کتاب بزرگ وشگفت انگیزو معجزه پیغمبر عزیمون وبه قول مرحوم بهجت(ره)پیامبرسازمراجعه کنین . خداوند در قرآن می فرماید که از در گذشتگانتان به نیکی یاد کنید که البته تفسیر همین نیکی یاد کردن یعنی همیشه به یاد خوبیهای آنها بودن مالی رو به نام انها درراه خیر مصرف کردن به نام آنها مراسم ها مختلف مذهبی برگزار کردن تاسیس مکانهای عام المنفعه به نام آنها سرپرستی ایتام به نام آنها وخیلی ازکارهای نیک دیگه. درواقع این بهترین روشیست که می تونیم به آنها وخودمون ثابت کنیم که به فکر اونهاییم وگرنه گریه وزاری به هیچ دردشون نخواهد خورد.مثل این میمونه که کسی جلوی چشمتان زیر مانعی گیر کرده وشما دادوهوار کنین مشکلی رو حل نخواهد کرد منطقی اینه که دست به کارشین ونجاتش بدین بااین اعمالمون مطمئین باشیم که اونها بسیار از ما راضی خواهندبود.
موفق باشید .
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/7/24 (22:37)
خوب چرا می خوای اینکار انجام بدی. موبایل و تلگرافم نداره زندگیت کن مردی انشاالله می بینیش.

2.    89/7/25 (08:40)
براشون خیرات و مبرات بفرست.... این اون چیزیه که اونا واقعا بهش احتیاج دارند و لا غیر
ارتباط با ارواح فقط اونا رو معذب میکنه و در شرع مقدس اسلام جایز نیست.

3.    89/7/25 (08:45)
در تکمیل فرمایشات دو دوست عزیز باید عرض کنم
نه تنها جایز نیست بلکه به شدت نهی شده و چیزی به عنوان احضار روح وجود نداره اونی که شما میبینید احضار جن هست.

4.    89/7/25 (11:52)
سلام
حرف هایی که دوستان میزنن درسته ولی که گفته برای ارتباط با اموات فقط از طریق احضار روح میشه عمل کرد؟!!
راه دیگه اینه که اون ها رو در خواب ببینی که نه عقلا مشکلی داره و نه شرعا.
اما اینکه این قضیه چطوری رخ میده رو باید از کتاب مفاتیح الجنان پیدا کنی. توی اون کتاب دستوراتی برای دیدن اموات در خواب هست.
موفق باشین

5.    89/7/25 (18:59)
عزیزم بهرحال مجبوری دوریش تحمل کنی...فوقش تا چند ماه هم تو خواب یا از طریق دیگری ببینیش...بهرحال که یه روز تموم میشه.
جواب 3 درسته

6.    89/7/26 (00:29)
با عرض سلام و تسلیت :
در جواب سولت باید عرض کنم که : دوستان جوابهای معقول و درستی دادند که بهترین کار برای اموات خیرات وصدقه است ولی من یه راه حل خوب و عملی برای دیدن اموات شما دارم که هیچ مشکل شرعی و عقلی هم نداره فقط سخته و باید مردش باشی : اگه به هر قیمتی می خوای اونها رو ببینی باید روحتو تزکیه کنی(به وسیله توبه و انجام واجبات و ترک محرمات) و از آلودگی ها پاک کنی ، البته درسته که تزکیه روح باید برای رضای خدا باشه نه دیدن ارواح ولی همین موضوع میتونه انگیزه خوبی برای شروع باشه . ولی مطمئن باش اگر تونستی این کارو بکنی نه تنها دیدن ارواح بلکه هر خواسته شرعی که از خدای متعال بخوای ، انشائ الله بر آورده میشه : می گی نه با توکل به خدا بسم الله.

7.    89/7/26 (22:31)
مسلما راهایی برای ارتباط وجود دارد وعده ای هستند كه این كارها را انجام میدهند، ولی چون اصولا یك آمادگی بالایی نیاز دارد كمتر كسی موفق میشد این كار را انجام بده واصلا توصیه به این كار نمیشد بهتر برای ارتباط مناسب با متوفی حق الناسهای آن داده بشد اگر واجبات دینی اش را انجام نداده با اجیر كردن یك نفر مشكل واجباتش را حل كنید اینها باعث خشنودی متوفی شده وبرای شما دعا میكند دعاهایی كه رد شدنی نیست این بهترین طریق ارتباط برقرار كردن است خیرات ومبرات نیز بسیار موثر هست.