مشخصات سوال

اصضث سیب , cinemaerooz
17 مهر 89 - 11:13
محل تولد حضرت ادم و حوا کجا بوده و اسم امروزی آن چیست
اطلاعات بیشتر : سلام.
محل تولد حضرت ادم و حوا کدام منطقه از کره ی زمین بوده است و اسم گذشته و امروزی آن چیست؟چ
ممنون.- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
ارکید پینک , orkid1
89/7/17 (11:47)
سلام
منطقه بكر تاریخی/ باستانشناسی”جم”، با محدوده هشت هزار كیلومتر مربع (شعاع پنجاه كیلومتر مربع از مركز قله پدری، در زاگرس)، واقع در استان بوشهر، همراه با كناره های آبی آن در خلیج فارس، حاوی آدرسها و آثار مورد نیاز علوم پایه بشری، از بدو تولدكیومرث و زوجش (آدم و حوا) تا حمله نامیمون “ضحاك دیو” و نابودی عصر طلائی انسانها و گم شدن تدریجی مركز هویت انسانی و بهشت روی زمین میباشد. آثار مكشوفه، همچنین پاسخگوی معماهای دانشگاهی جهان نظیر : غار آدم، بهشت روی زمین، كشتی نوح/عصر یخ، مركز فیزیكی دنیا، وقت گزاری، تقویم و جام جهان نما…، بوده و همراه با نام اولیه منطقه یعنی عنوان “جم”، هنوز به صور اولیه خود (دوران پیش دادیان و كیانیان) در دل صخره های زاگرس جنوبی حفظ شده اند.*** در همین مرحله از متن، و از طریق یكی از انواع پدیده های “جام جهان نمای جمشیدی” یعنی مانیتور سایت، از مردم اشراف منش منطقه تاریخی/باستانشناسی”جم” واقع در خطه غیورپرور دشتستان بزرگ كشور كنونی ایران، بخاطر حفظ اصالت نام “جم”، و میراث داری هزاران ساله ایشان از آثار “جهان اول” در جم، اندرون اختلاطهای قرون و اعصار، به نهایت سهم خود قدردانی میگردد.

در سر آغاز قرن بیست و یكم میلادی و صدها سال پس از غارت دانشگاه جهانی تخت جمشید توسط ارسطو و اسكندر (گجسته در تقابل با لقب كبیر) در 300 ق م، انتظار میرود بزودی (تا پایان سال 2002م) سمیناری از اساتید فنون مختلف تشكیل گردیده و در یك دانشگاه جدید جهانی سوالات و دفاعیات این دكترین تازه صورت تحقق بخود بگیرند.
تصری از شواهد مكشوفه این تز در منطقه بكر “جم”

- بر اساس ماخذ اوستا، و تایید منابع معتبر جهانی و نیز منشور كنونی حقوق بشر، مفهوم “تمدن” یا شه نشینی مرادف است با “عشق” و همزیستی مسالمت آمیز و صلح بین “انسان ها” در “شهر”. در تقابل با نفرت و وحشیگری در جنگل وحش.

- كیومرث و زوجش(حقیقت آدم وحوا) اصل فوق را زیر نظر خداوند پاك (اهورامزدا) ابداع، اجرا و به درخواست آدمیان آنرا در سطح جهانی اعلام كرده اند. بنا بر همین استناد، نام تمام جهان در ابتدا “ایران شهر” گذاشته شده است. (تایید كامل تاریخ).

- زوج اول متمدن، برای تنازع بقا در خانه ای بالای كوه بسر میبردند (ایران ویژه/ غار آدم/ ور جم). ایشان سپس اولین “شهر” عمومی را درون جنگل زمان ساختند. “شهر استخر” شامل تمام پارس (فردوس/ پردیس) بوده است. البته در ابتدا شهر و كشور دیگری در جهان وجود نداشت.

- با كشف فسیل آدم در فارس، بیولوژی “بشر اولیه” یعنی نسل كیومرث/ آدم در تقابل با “جمجمه لوسی مجهول” و داروینیزم اثبات میشود.

- حیات آدم به تائید علم، مستقیما از آب و با كمك انرژیست (آناهیتا و میترا). بهمین مناسبت ساحل مقطر “اختر” در خلیج فارس نزدیك كوه جم برای این منظور كلیدی پیشنهاد میشود.- در توصیف مادر اولیه آدم، تصور نوعی پری دریائی (در مقابل میمون) برای اجداد آدمیزاد زاده آبی و خاك نشین، بسیار منطقی تر به نظر میرسد. خصوصا كه “ماهی” همواره تقدس خاصی بین آدمیان داشته است. (مثال ماهی هفت سین ایرانیان كنونی).

-در سه هزار ساله ابتدای تاریخ تمدن، یعنی از كیومرث تا ازمنه جمشید كه قسمت جنوبی استخر بزرگ (بخش جم) بنام اوست، كلیه علوم و اصول شهرنشینی ابداع شده اند. از جمله نام داشتن، مسئولیت و مالكیت، حرف زدن و نوشتن،خانه سازی، تكنولوژی و هنرو صنعت، آتش و انرژی(نفت و گاز پارس جنوبی)، چرخ، كارخانجات ذوب فلز و…، فضانوردی، تلسكوپ وتقویم (جام جهان نما- نوروز جمشیدی) و غیره . آثار تجربی مربوطه در منطقه مشاهده و تائید شده اند.

- در اینجا قله جم/ پوز پردی به عنوان نقطه صفر محورجغرافیائی و زمانبندی جهان پیشنهاد میشود. (بجای گرینویچ و پاسیفیك).پیشنهاد راه حل برای برخی از معماهای علمی موجود

1- بیگ بنگ = “انفجار مقدس” اوستا.2″- كوه هرا” اولین نقطه خشكی قابل سكونت=كوهستان جم. (میخ زمین، از برخورد قاره ها ز نشده)3- آبها و هفت قاره (در قعر آب ها از هم جدا نشده اند)= تاریخ اصلی چین و هند و تمام سرزمینهای “متمدن” دنیا= گوشه هائی ایران بزرگ و آبهای آریا تره.4- ” فراخ كرت”، محل تولد متساوی زن و مرد متمدن، نقش عقاب و فروهر، (آتلانتیس)= خلیج فارس، توضیحات تاریخ تمدن بشری. 5- ایران ویژه (ایرانویچ)، “ور جم كرد”، غار آدم، بهشت روی زمین/ گنگ، كشتی نوح، كوه قاف، مدل اهرام، مركز فیزیكی و معنوی جهان علم = قله پردی (پوز پدری). 6- اولین مدل اسفینكس و ابوالهول= مجسمه جمشیدی جلوی پوز پردی. 7- جام جهان نما، تقویم، فضاشناسی، انواع تلسكوپ و ماهواره و ارتباطات، پرده فیلم و غیره= كوهستان مقابل پوز پردی. و پاسخهای دیگر برای تخصصهای مختلف در علوم پایه.چند شاهد نظری

- ابتدا یاد آور میشود كه ماخذ اوستا (گات ها) فقط بر پایه وحی های الهیست. در تائید قدمت “داستان جم” (طوفان نوح/ عصر یخ) در وندیداد اوستا اینكه، در كتیبه چهارهزارساله گیلگمش ، داستان طوفان برای قهرمان اسطوره تعریف میشود. در قرآن كریم داستان نوح و اساطیر الاولین تایید شده اند . در این ماخذ عمده كلمه “جودی” بعنوان نام یك كوه نیامده و میتواند تفسیری از جود و سخای الهی در شرح بحران باشد. در نسخه توراتی داستان نوح،”صرفنظر از غیر قابل باور شدن جزئیات داستان، كوههای آرارات” به تحقیق همان رشته كوههای “زاگرس” امروز میباشند، كه كوه جم (پوز پردی) در نقطه شروع آن در جنوب ایران قرار گرفته است. همچنین در صفحه 125جلد اول تاریخ طبری آمده است كه “نوح كشتی را بر بالای بوذ (پوز پدری) ساخت و طوفان از آنجا آغاز شد”.

- عمر آثار جم محققا بیش از پانزده هزار سال میباشد (در مقایسه با شش هزار سال تخمین كنونی اسطوره طوفان/عصر یخ).

- منابع و آثار باستانی در سطح بین المللی در مجموع به نتیجه گیریهای این تز اشارات فراوانی داشته اند كه در كتاب مشروح “جم، جهان اول” ضمیمه خواهند شد.خانم ب دشتی پژوهشگر مستقل

http://www.jam-highdoctrine.com/persian.htm

نوشته ای از لژیون عزیز درباره این مطلب

اول می خواستم در راستای تایید متن فوق به یکی از تعریفهای پذیرفته شده از “تمدن” اشاره کنم:
“تمدن یعنی هنر زیستن در کنار آنان که نمی شناسیمشان”.
ولی در تایید این نکته که خاستگاه تمدنهای جهان در ناحیه جنوب ایران واقع است، به کشف جدیدی اشاره می کنم که طی سالهای 2005 تا 2007 صورت گرفت و نگاه ما را نسبت به جغرافیای خلیج فارس تغییر داد. سال 2007 شبکه تلویزیونی History Channel مستندی با نام Mystery of the Garden of Eden یا معمای باغ عدن را پخش کرد که در سراسر جهان بازتاب قابل توجهی یافت. در این فیلم مستند، با استناد به تعریف جفرافیایی کتاب مقدس یهودیان از باغ و رود عدن و با اتکا بر تصاویر ماهواره ای تهیه شده از منطقه خلیج فارس نتیجه گیری شده است که تا 15000 سال پیش و قبل از پایان یافتن آخرین عصر یخبندان، منطقه کنونی خلیج فارس در اصل یک جلگه پهناور سر سبز بوده که رود پر آب عدن از میان آن می گذشته و در انتها مستقیماً به دریای هند می ریخته. اما پس از ذوب شدن بخش اعظمی از یخچال قطب جنوب طی 15000 تا 11000 سال پیش این منطقه به زیر آب رفته و خلیج امروزی فارس و دریای امروزی عمان شکل گرفته اند. در این سناریو طوفان و سیل عظیم نه یک بار بلکه چندین بار در سراسر جهان رخ داده است که رد آنرا می توان در آیینها و رسومات به جا مانده از مردم مناطق گوناگون بازیافت (علاقه مندان به این موضوع می توانند به آثار گراهام هنکوک مراجعه فرمایند).
این کشف بسیاری از ابهامات پیرامون مهد تمدن را پاسخ می دهد.
همچنین از دوست باستاشناسی شنیده ام (این خبر فقط یک شنیده از یک متخصص محسوب می شود و ارزش دیگری ندارد) که در نزدیکی جزایر هندورابی هرم هایی در زیر آب کشف شده اند اما هنوز مجوزهای لازم جهت ارزیابی دقیق تر و نشر خبر صادر نشده است. چنین اهرامی در سواحل جنوب شرقی ژاپن نیز یافت شده اند و گمانه ها مبین این مهم می باشند که این اهرام نیز تحت تاثیر ذوب شدن یخهای قطب جنوب طی 15000 سال پیش به بعد به زیر آب رفته اند.

اشتراک‌گذاریبه‌اشتراک‌گذاری این:

DiggرایانشانیFacebookRedditنشر اینچاپStumbleUpon
نوشته شده در جم بوشهر محل زندگی آدم و حوا
« مصاحبه با كردو موتوا ( ربوده شدن توسط خاكستری ها)چوپا كابرا موجودی فضایی یا زمینی؟ »
نظریه دیگر میگوید:سخنگوی گروهی از محققان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا که از سال‌ها پیش به‌دنبال کشف مکانی هستند که ممکن است، هزاران سال پیش، محل زندگی آدم و حواد بوده باشد، اعلام کرد که محل زندگی آدم و حوا احتمالا در منطقه‌ای در جنوب قاره‌ی آفریقا بوده است.

این محققان از سال‌ها پیش، تلاش‌های خود را برای کشف محل زندگی آدم و حوا آغاز کرده و ۱۴ منطقه را در قاره‌های آفریقا، اروپا و آسیا‌ به‌عنوان زیستگاه نخستین انسان تعیین کرده‌اند.

محققان معتقدند، محل زنگی آدم و حوا منطقه‌ای است که تنوع ژنتیکی در آن زیاد است. به همین دلیل، آن‌ها منطقه‌ای را در جنوب آفریقا در کنار صحرای کالاهاری (Kalahari) در اتیوپی به‌عنوان احتمال نخست این کشف تاریخی اعلام کرده‌اند.

البته محققان هنوز به‌دنبال کشف محل دقیق زندگی آدم و حوا در حدود ۵۰هزار سال پیش هستند و امیدوارند تا در سال‌های ‌آینده بتوانند به شواهد بیش‌تری در این زمینه دست یابند. البته اکنون بیش‌تر محققان به این امر معتقدند که محل زندگی آدم و حوا در قاره‌ی آفریقا بوده است
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/7/17 (11:47)
با سلام
اگر اشتباه نکنم مکه بوده و درست در بیت اله الحرام همونجایی که خونه خدا الان قرار دارد.

2.    89/7/17 (16:00)
با عرض سلام وادب خدمت شما دوست عزیز،
در پاسخ به سوال شما باید عرض کنم:
حضرت آدم و حوا نخست در بهشت(باغى از باغات دنیا) بودند. پس از اینكه به درختى كه از نزدیك شدن بدان نهى شده بودند نزدیك شده و از میوه آن خوردند از بهشت مذكور بیرون شده، به زمین فرود آمدند. به طورى كه از احادیث نتیجه گیرى مى شود، حضرت آدم-علیه السلام-به سرْاندیب(جزیره اى در هندوستان) فرود آمد و حوّا در جدّه و طبق پاره اى روایات، پس از آن آدم و حوا هر دو به مكّه - به صفا و مروه - منتقل شدند. محدث بزرگوار علامه مجلسى در این باره مى نویسد: آنچه كه در روایات اهل بیت-علیهم السلام- مشـهور است این است كه حضرت آدم-علیه السلام- بر كوه صفا و حوا بر مروه نازل شده اند.{ بحارالانوار، ج 11،ص705}
دوست عزیز شما می توانید سوالات خود را در کلوب مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی مطرح و از پاسخهای کارشناسان پاسخگو در این کلوب بهره مند گردید.
http://www.cloob.com/clubname/pasokh

3.    89/7/17 (18:03)
به نام خدا
سلام
ذیل آیات مربوط به داستان حضرت آدم و حوا در تفاسیر معتبر داریم:

بهشتی که آدم و حوا در آن بوده اند احتمالا در یکی از باغهای بیت المقدس است.

و محل نزول آنها از بهشت به محل جدید ، طائف بوده است که محلی است (احتمالا) بین مکه و مدینه امروزی


موید و محفوظ باشیدان شاءالله.

4.    89/7/17 (22:41)
سلام
در دانشگاه استاد معارفی داشتم که می گفت حسب تحقیقات یک محقق آلمانی محل تولد آدم و حوا در ایران در منطقه ای در 45 کیلومتری شهر تبریز به طرف مرند در دامنه کوهی به نام میشو بوده است که در حال حاضر به محل موصوف منطقه گردشگری پیام گفته می شود

5.    89/7/18 (10:04)
پس از سال‌ها کاوش، محققان منطقه‌ای را در کشور اتیوپی به‌عنوان نخستین محل زندگی آدم و حوا معرفی کردند.

سخنگوی گروهی از محققان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا که از سال‌ها پیش به‌دنبال کشف مکانی هستند که ممکن است، هزاران سال پیش، محل زندگی آدم و حواد بوده باشد، اعلام کرد که محل زندگی آدم و حوا احتمالا در منطقه‌ای در جنوب قاره‌ی آفریقا بوده است.

این محققان از سال‌ها پیش، تلاش‌های خود را برای کشف محل زندگی آدم و حوا آغاز کرده و ۱۴ منطقه را در قاره‌های آفریقا، اروپا و آسیا‌ به‌عنوان زیستگاه نخستین انسان تعیین کرده‌اند.

محققان معتقدند، محل زنگی آدم و حوا منطقه‌ای است که تنوع ژنتیکی در آن زیاد است. به همین دلیل، آن‌ها منطقه‌ای را در جنوب آفریقا در کنار صحرای کالاهاری (Kalahari) در اتیوپی به‌عنوان احتمال نخست این کشف تاریخی اعلام کرده‌اند.

البته محققان هنوز به‌دنبال کشف محل دقیق زندگی آدم و حوا در حدود ۵۰هزار سال پیش هستند و امیدوارند تا در سال‌های ‌آینده بتوانند به شواهد بیش‌تری در این زمینه دست یابند. البته اکنون بیش‌تر محققان به این امر معتقدند که محل زندگی آدم و حوا در قاره‌ی آفریقا بوده است

6.    89/7/19 (20:48)
محل تولدشون که بهشت و در عرش خدا بوده
اگه منظورت اینکه از بهشت به کدام نقطه بر روی زمین فرود آمدند
به نظر خیلی از مورخین آدم از بهشت به کوه سر اندیب و حوا به جده فرود آمدند که بعد از اینکه آدم در کار خودش حیران و گریان بود و سیصد سال در فراق بهشت و حوا گریست تا توبه او قبول شد و جبرئیل او را به سوی مکه راهنمای کرد و آنجا دستور داد خانه ای بسازد و پس از اند در حین طواف بیاد حوا افتاد و در پی او به راه افتاد و به طرف عرفات آمد و انجا که حوا از جده آمده بود و آدم از مکه با هم مواجه و روبه رو شدند و لذا آنجا که محل معارفه است عرفات گویند.

قصص الانبیا