مشخصات سوال

زینب مطهری , araaaa
11 مهر 89 - 16:10
سلام دوستان کمک فوری درمان عفونت ادراری چیه


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
الی  , elli_64
89/7/11 (17:02)
علائم عفونت دستگاه ادراری

درد خفیف کمر، تهوع و تب می تواند از علائم عفونت کلیه ها باشد. سایر علائم عبارتند از:

1- احساس سوزش در هنگام دفع ادرار

2- احساس افزایش نیاز به دفع یا دفع متوالی ادرار

3- احساس فشار و دفع اما عدم توانایی در انجام آن

4- ترشح مقدار کمی ادرار

5- دفع ادرار خونی، بد بو ، تیره و کدر


زنان بیشتر از مردان مبتلا به عفونت دستگاه ادراری می شوند.علت این امر ناشی از سهولت راه یابی باکتری به مثانه زنان می باشد. میزراه در زنان کوتاه تر از مردان است و بنابر این باکتری مسیر کوتاه تری برای رسیدن به مثانه طی می کند. همچنین میزراه در مجاورت و نزدیکی رکتوم یا مقعد زنان قرار گرفته و باکتری ها به راحتی از رکتوم به سمت میزراه حرکت می کنند و باعث عفونت می شوند. آمیزش جنسی نیز یکی دیگر از دلایل ابتلا به عفونت است زیرا با این کار باکتری ها به مثانه وارد می شود. استفاده از دیافراگم یا زهدانپوش(به منظور پیشگیری از آبستنی) نیز می تواند منجر به عفونت شود زیرا دیافراگم به میزراه فشار آورده و مانع از دفع کامل ادرار و خالی شدن مثانه می شود. باقی ماندن ادرار در مثانه به مدت طولانی نیز امکان رشد باکتری ها را افزایش داده و احتمال عفونت بیشتر می شود.


روش درمان

در صورت مشاهده علائم و شرح آن به پزشک، آزمایش ادرار به منظور تشخیص عفونت انجام می شود و با تجویز آنتی بیوتیک قابل درمان است.
معمولا علائم عفونت 1 تا 2 روز بعد از شروع درمان برطرف می شود اما لازم است که دوره درمان دارویی کامل شود.

ممکن است در حین درمان، پزشک دارویی را تجویز کند که باعث کرختی و بی حسی دستگاه ادراری شود. این دارو باعث تغییر رنگ ادرار به نارنجی روشن می شود . پس با مشاهده این رنگ ادرار نگران نشوید.


داروها
مصرف آنتی بیوتیك ها برای ماه ها یا سال ها
داروهایی جهت اسیدی كردن مختصر ادرار
فعالیت
هیچ محدودیتی وجود ندارد
رژیم غذایی
رژیم خاصی نیاز نیست . روزانه حدود دولیتر مایعات بنوشید؛ جهت اسیدی شدن ادرار از آب آلبالوی ترش یا زغال اخته استفاده كنید.
در این شرایط به پزشك خود مراجعه نمایید
اگر شما یا یكی از اعضای خانواده دارای عفونت مزمن كلیه باشید.
اگر شما یا یكی از اعضای خانواده دارای علایم عفونت حاد كلیه ، احساس دفع فوری ادرار، تكرر یا سوزش ادرار تب و لرز، خستگی و كدرشدن ادرار باشید.
نیتروفورانتوئین یک داروی ضدمیکروبی رایج برای درمان عفونت های دستگاه ادراری است .

چگونگی مصرف
برای جلوگیری از ناراحتی معده ، نیتروفورانئوئین باید با غذا یا شیر خورده شود. دارو معمولاً در طی شبانه روز در نوبت هایی با فواصل یکسان مصرف می شود تا سطح دارو در خون ثابت باقی بماند. مثلاً اگر قرار است روزی ۴ نوبت مصرف شود، هر ۶ ساعت (مثلاً ۶ صبح ، ۱۲ ظهر، ۶ عصر، و ۱۲ شب ). اگر این زمانبندی با برنامه کاری یا خواب شما مغایرت دارد، برای تعیین یک برنامه مناسب تر از پزشکتان کمک بگیرید. مهم است که دارو را سر وقت و به طور کامل مصرف کنید، حتی اگر احساس بهبودی می کنید. اگر پیش از اتمام دارویتان آن را قطع کنید علایم تان ممکن است عود کند. اگر شکل سوسپانسیون دارو را مصرف می کنید، قبل از مصرف شیشه آن را به خوبی تکان دهید و فقط از پیمانه داخل جعبه دارو برای اندازه گیری مقدار دارو استفاده کنید. اگر یک نوبت را فراموش کردید، به مجردی که آن را به یاد آوردید مصرفش کنید. البته اگر تقریباً موقع نوبت بعدی رسیده است ، نوبت فراموش شده را رها کرده ، به برنامه دارویی معمولتان بازگردید. مقدار دارو را دوبرابر نکنید.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/7/11 (19:31)
خوب كمك فوری فرمودید
مراجعه فوری به پزشك

برام یه نكته ای عجیبه !!!
شما از كجا به تشخیص عفونت ادراری رسیدید؟ اگر می تونید تشخیص بدید حتما درمانش هم می تونید پیدا كنید.

و اگر نه همون مراجعه به پزشك

2.    89/7/11 (20:31)
سلام جهت درمان عفونت ادراری باید 1-اب فراوان بنوشید بصورتی که ادرارتان بی رنگ گردد.2- بهتر است ازمایش ادرار و کشت ادرار وانتی بیوگرام (تست حساسیت میکربی موجود در ادرار )انجام دهید.3- اکرحامله هستید دوعدد ویال یک گرمی امپی سیلین روزی یک عدد وریدی. 4.کپسول امپی سیلین500میل گرمی به مدت 10روزهرشش ساعت یکعدد5-برای خانمهای که حامله نباشند از دارو سیپرو فلوکساسین 500میلیگرمی هر 12ساعت یک عددبه مدت 7روز تجویز می گردد. 6- پس از رویت جواب ازمایش درصورت مقاومت داروی به داروهای تجویز شده داروی مناسب بر اساس انتی بیوگرام تجویز می گردد.

3.    89/7/12 (07:09)
اگه به پزشک مراجعه کردید حتما داروهاتون رو سر ساعت بخورید و گرنه هیچ فایده ای نداره و دوباره باید درمان بشید.


جعفری رو در آب بجوشانید و آب آن را میل کنید.

خوردن سیراب و شیردان.