مشخصات سوال

مریم م , lavendel
27 شهریور 89 - 09:33
رماتیسم خونی
اطلاعات بیشتر : با سلام
رماتیسم خونی چی هست ؟ علتش، علایمش ، درمانش ، تشخیصش و ......
لطفا متخصصین در این زمینه جواب بدهند مطالب کپی از نت نمی خوام
با تشکر- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
سانی خانوم , yazd85
89/6/29 (02:51)
مطمئن نیستم ولی فکر کنم وقتی ذخیره آهن بدن کم باشه بدن از استخوانها موادی رو به عنوان جایگزین برمیداره و باعث درد در مفاصل میشه و باید d3 مصرف کرد .
البته فکر میکنم رماتیسم از افزایش رطوبت بدن نیز نشات میگیره که سیاه دانه و عسل مواد خوبی برای کاهش رطوبت بدن هستند.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/6/29 (10:33)
با سلام . من یه پزشک هستم و تا الان چیزی در مورد رماتیسم خونی نشنیدم. فکر نمی کنم بیماری ای به این نام داشته باشیم. احتمالا بیماری ای که مورد نظر شماست تب روماتیسمی هست که یه بیماری سیستم ایمنی مربوط به دریچه های قلب میشه و مردم بهش روماتیسم قلبی میگن.به طور خلاصه علتش اینه که در مقابل عفونتها بدن واکنش نشون میده و موادی درست می کنه که با عفونت مقابله کنه . گاهی این مواد به دلیل شباهت های ساختاری به بافتهای خود بدن حمله می کنن به اشتباه. علت بیماری تب روماتیسمی هم همینه. برای تشخیصش هم از روشهای مختلف تشخیصی استفاده میشه ولی در معاینات بالینی برای تشخیص ار مجموعه ای از علایم استفاده می کنیم به نام کرایتریای جونز که چون تخصصیه و تشخیصشون برای افراد غیر پزشک مقدور نیست از ذکر جزییاتش میگذرم. برای درمان هم در حالت حاد از آسپیرین دوپز بالا، بروفن و داروهای مشابه، کورتیکو استرویید ها بخصوص در موارد شدید درگیری قلب و همینطور آنتی بیوتیک برای درمان عفونت حلق و به صورت طولانی مدت برای جلوگیری از عفونت مجدد استفاده میشه.

ضمنا شما میتونید در کلوب سلامت در این آدرس سوالتون رو ( لطفا با توضیحات بیشتر) ذکر کنید تا همکارای دیگه هم جواب بدن. از بحث مطب پزشک استفاده کنید. آدرس:

http://www.cloob.com/clubname/Totalhealth