مشخصات سوال

آرشام کیا , arash2000love
16 شهریور 89 - 23:28
سونوگرافی:اتساع کلیه هیدرونفروز
اطلاعات بیشتر : سلام من پسری هستم 19 ساله امروز سونوگرافی داده ام که این ها رو نوشته بود: در بررسی اولترا سونوگرافیک کلیه ها دارای ابعاد و اکوی پارانشیمال طبیعی بوده از پل تحتانی به یکدیگر متصل شده اند سیستم کایسی راست اتساع خفیف داشته لگنچه راست متسع و اکسترارنال است کلیه نعل اسبی+ هیدرونفروز راست (بااحتمال Upj Obs) .لطفا به من بگید چه مشکلی دارم؟ آیا نیاز به عمل جراحی دارم؟ آیا خوب می شوم ؟


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
تلکا ابادی , telka86
89/6/17 (03:46)
سلام
نگران نباش کلیه نعل اسبی یک مسئله مادر زادیه که در 1نوزاد از هر 400نوزاد متولد شده دیده میشه ودر پسرها شایع تره. کلیه هااز قسمت پایین به هم متصل اند و شبیه حرف U.معمولا مشکل چندانی ایجاد نمیکنه .در مورد شما احتمالا به خاطر تنگی ای که در مجرای خروج ادرار (به خاطر شکل کلیه هات) ایجاد شده ادراری که از قسمت لگنچه ی کلیه بیرون اومده به داخل خود کلیه پس زده شده و باعث اتساع لگنچه شده که به این مورد میگن هیدرو نفروز.با توجه به اینکه هیدرو نفروزت یکطرفه ست و پارانشیم یعنی بافت اصلیه کلیه ت سالمه ان شاالله مشکل غیر قابل حل و جبران نشدنی ای نداری. البته کلیه نعل اسبیت همینجوری می مونه که باعث میشه ازسربازی معاف شی !!ولی مشکل هیدرونفروزت باید درمان شه که اونم بستگی به دلیل اصلیه هیدرو نفروزت داره.
ان شاءالله که هرچه زودتر مشکلت برطرف میشه نگران نباش
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/6/17 (17:00)
سلام
البته با تایید پاسخگوی شماره یک مهمترین مورد ی که شما باید انجام بدهید مراجعه به متخصص ارولوژی و معاینات دوره ای ومرتب تحت نظر پزشک متخصص است