مشخصات سوال

رامین ر , ramin1turk
23 مرداد 89 - 11:03
آیا استفاده از دعا و طلسم برای ازدواج گناه است؟
اطلاعات بیشتر : مثلا برای جلب محبت کسی برای ازدواج


- این سوال بسته شده است.
بهترین پاسخ
ا٭لـ ـهــ ـا٭م  , elham_k_z
89/5/23 (12:01)
گناه بودنش رو نمیدونم، ولی میدونم این کارو اخلاقی نیست.
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/5/23 (11:59)
دوست خوبم، اگر چنین چیزی صحت هم داشته باشد، مثل سرقت از نوع شرعی آن است. کلاه سر خودمان که نگذاریم، به جای آموختن مهارت های ارتباطی و دوست داشتن، به زور می خواهیم خود را به دیگری بقبولانیم. نشد جانم نشد :-(

2.    89/5/23 (12:49)
استفاده از طلسم که جادو بحساب میاد و از نظر اسلام حرومه.

اما استفاده از دعا اگر به این صورت باشه که از خدا بخواهیم که هرچی به صلاحمونه همون بشه این اشکال نداره. یه چیزی رو از من گوش کن ، هیچ وقت از خدا چیزی رو به زور نخواه چونکه پشیمون میشی. بسپار به خود خدا ، همیشه بهترین نتیجه رو میده.

3.    89/5/23 (18:00)
وقتتو هدر نده جواب نمی ده شما می تونی یه سری مسائل رو به خودت تلقین کنی و اثرات اون هم روی خودت دیده می شه ولی نمی تونی فرد دیگه ای رو تحت تاثیر قرار بدی

4.    89/5/23 (23:04)
اولاً که در جواب پاسخگوی یک و پنج باید بگم که طبق آیه 102 سوره ی بقره سحر صحت داره اما استفاده از اون حرومه و به نظر من یکی از گناهان کبیره حساب میشه .

اما استفاده از آیات قرآن به صورت صحیح ( مثلاً به همراه داشتن آیت الکرسی و ...) مشکلی نداره و توسط خیلی ها استفاده شده .

اما برای رسیدن به خواسته ات پیشنهاد میدم که نذر کنی و نذر صلوات و زیارت عاشورا با صد لعن و صد سلام خیلی جواب میده .

همچنین نذر ختم قرآن

5.    89/5/24 (20:35)
نه نه نه هرگزاز دعا و طلسم تحت هیچ شرایطی برای هیچ کاری
استفاده نکن. زیرا نه تنها مشکلت را حل نمیکنن بلکه در زندگیت
مشکلاتی را در آینده برایت به وجود میارن. پس در همه کارها به خدا توکل کن و برای چیزی که میخوای تلاش کن . اگر نمیتونی باهاش ازدواج کنی شاید قسمتت نیست پس هرگز به زور و طلسم و .. متوسل نشو و از خدا کمک بگیر تا اگه نمیشه باهاش ازدواج کنی پس بتونی فراموشش کنی چون شاید مسائلی وجود داره که خدا از آنها خبر داره اما تو نمیدونی پس صبر کن شاید خدا میخواد مسائلی را برات آشکار کنه که شاید
اصلا از تصمیمت برای ازدواج پشیمون بشی.

6.    89/5/26 (17:33)
به نام خدا وبا عرض سلام.
شایدبهتر باشد با این سوال شروع کنیم که آیا مراجعه به دعا نویسان و استفاده از ادعیه مخصوص برای رفع مشكلات، مؤثر است؟
خداوند فرمود: "و هنگامی كه بندگان من از تو درباره من سؤال كنند، (بگو:) من نزدیكم! دعای دعا كننده را، به هنگامی كه مرا می خواند، پاسخ می گویم! پس باید دعوت مرا بپذیرند و به من ایمان بیاورند تا راه یابند (و به مقصد برسند)".(1)
آیه این باور و اعتقاد را در وجود انسان تقویت می كند كه دعا و طلب حاجت، منشأ و خاستگاه الهی دارد و چنین به نظر می رسد كه خداوند در یك انتظار رحمانی از مخلوق خود به سر می برد تا او را پاداش دهد و حاجت هایش را برآورد. از این رو دعا و دعانویسی، نیز مراجعه به اهل فن برای سرعت بخشیدن و رسیدن به نتیجه مطلوب، صورتی واقعی به خود می گیرد.
دعا چون دارویی است كه به هر حال تأثیر خود را خواهد گذاشت و اگر در این مسیر به خوبی مورد استناد و استفاده قرار گیرد حتماً نتیجه بخش خواهد بود.
البته مراجعه برای دعا نزد علما و بزرگان و یا دعانویسانی كه از كمالات بهره‏ای دارند، نیز از دعاهای مخصوص و وارد شده از لسان معصوم استفاده می كنند، امری پسندیده است.
در عین حال مثلاً ازدواج و مشكلاتی كه در مسیر آن قرار دارد، نمی‏تواند به طور حتم معلول دعایی باشد كه دعانویسی نوشته باشد و یا بختی بسته شده كه دعا نویس باید آن را باز كند.
قبول چنین تصوراتی به عنوان اعتقاد حتمی مردود است، اگر چه در عالم هستی اسراری وجود دارد كه به دلایلی به دست بعضی افراد صالح و یا ناصالح می افتد و از آن بهره صحیح یا باطل برده می شود. چنان كه قوم یهود از دو فرشته هاروت و ماروت مطالبی را آموختند كه با سوء استفاده توانستند به وسیله آن، میان مرد و همسر جدایی بیفكند.(2)
پس معلوم است كه اسباب و وسایلی در عالمِ وجود قرار دارد كه بتوانند ابزاری قدرتمند برای رسیدن به اهداف معیّن باشند. دعا یكی از سبب‏های قوی است.
از طرف دیگر سرنوشت انسان‏ها در دست خدا و در گرو عمل آدمی است. این كه مثلاً بخت كسی را بسته‏اند، اعتقادی عوامانه و مردود است. انسان‏ها به دلایل خاص و بعضاً نامعلوم، در طول زندگی خود دچار تحوّلاتی می شوند كه در عالم خلقت، امری طبیعی ومتداول به نظر می رسد. بعضی دارای همسر خوب و زندگی مرفه می شوند و بعضی كاملاً برعكس. بعضی بسیار دیر ازدواج می كنند و بعضی دیگر چنین موقعیتی را پیدا نخواهند كرد.
آداب و رسوم، اوضاع متفاوت زندگی، ناهمخوانی خانواده‏ها و زندگی ماشینی و مدرن امروزی كه سطح توقعات را بسیار بالا برده و اوضاع نابسامان اقتصادی، گاهی حق هر گونه انتخابی را از انسان سلب می كند.
در عین حال دعای خوب كه از اولیای الهی صادر شود، نیز دعای پدر و مادر در حق فرزند و دعای معلم در به دست آوردن توفیقات تأثیر حتمی دارد. دعایی كه دعانویسان علیه افراد انجام می دهند و یا آن كه دعای ایشان سبب تفرقه قلب‏ها می شود، اگر چه در مقطع خاصی ممكن است تأثیر گذار باشد، ولی نمی‏تواند زیان جدّی وارد كند. خداوند در قرآن بعد از بیان این كه قوم یهود از دو فرشته، وسایلی را یاد گرفتند و با آن قصد می‏كردند كه میان مرد و همسرش تفرقه ایجاد كنند؛ می فرماید: ولی هیچ گاه نمی‏توانند بدون اجازه خداوند به انسان زیان برسانند.(3)
عمل، سرنوشت انسان‏ها را تعیین می كند: "پس هر كسی هموزن ذرّه‏ای، كار خیر انجام دهد آن را می‏بیند و هر كسی هموزن ذرّه‏ای، كار بد كرده آن را می بیند".(4)
افرادی كه دعا نویس هستند اگر دعاهای معتبر را بنویسند، اشكالی ندارد و گرفتن پول در این مورد مانعی ندارد, ولی دعانویسی در اسلام شغل محسوب نمی شود.(5)
برخی هستند كه با ابزار دعا نویسی برای خود بازار درست كرده‌اند و بدون اطلاع و آگاهی كافی از حقیقت دعا و یا مستند بودن آن‌ها ، به كاسبی می‌پردازند و برای خود شغلی به هم زده‌اند ، كه نمی‌تواند درست باشد.
در باره بسته شدن بخت و سیاه كردن و ... باید بگوییم كه در بعضی آیات قرآن و نیز برخی روایات، در مورد تأثیرات كارهای عجیب وغریب بعضی انسان ها كه در زندگی انسان های دیگر اخلال ایجاد می كنند و در مواردی منجر به مشكلات خانوادگی می شوند، اشاراتی شده است و به نظر می‌رسد كه این گونه امور از دیدگاه قرآن و سنت اموری واقعی تلقّی شده و این گونه نیست كه این مسائل خرافی و غیر واقعی باشد، ولی باید توجه داشته باشید كه علی رغم واقعی بودن این مسائل خداوند متعال بر همة امور آگاه و دانا است و هیچگاه اجازه نمی دهد كه بدخواهان به اهداف خود برسند. در آیة‌102 سورة بقره وقتی جریان این دسته از افراد شرور را مطرح می‌كند می‌فرماید: "و ما هم بضارّین به من احدٍ الاّ باذن الله" یعنی این ها بدون اجازة خداوند نمی توانند كاری كنند.از این رو باید توجه داشته باشید كه با توكّل و اعتماد به خداوند هیچ مشكلی پیش نخواهد آمد و اگر شما در امور خود به خداوند توكّل كنید یقیناً آنچه به خیر و صلاح شما است انجام خواهد شد و گرچه ممكن است شما خیر و صلاح خویش را در چیز دیگری بدانید، ولی مطمئن باشید كه آنچه خداوند حكیم برای شما تقدیر می‌كند در كل و با نگاهی دقیق به صلاح شما خواهد بود.

پی نوشت‏ها:
1. بقره (2) آیه 186.
2. همان، آیه 102.
3. همان.
4. زلزال (99) آیه 7 و 8.
5 - آیت اللّه فاضل , جامع المسائل , ج 1، ص 629.


منبع : http://www.pasokhgoo.ir

7.    89/5/26 (19:17)
گناه رو اول معنی کنید بعد...
پس من با گناهش کاری ندارم اما اینو یادتون باشه فردا یکی بیاد باطلش کنه چی ...
پس از راهش علاقه معشوقتون رو به خودتون جلب کنید تا همیشگی و به قول خودتون گناه نباشه...