مشخصات سوال

شایان امینی , shahrokh_wow
5 تیر 89 - 23:31
آیا خوردن بستنی در دوران بارداری مضر است ؟؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
احمد کبیری , dr_kabiry
89/4/6 (12:48)
نمی دونم این سوال را از چه جنبه ای پرسیده اید ولی چربی داخل بستنی ضرر و زیانی در صورت نداشتن فشار خون بالا توسط مادر ندارد ولی کافئین موجود در شکلات آن در هفته های آخر میتواند مضر باشد ( کافئین محرک طبیعی است ) و در ضربان قلب نوزاد اختلال ایجاد میکند البته بعلت اینکه همه ی بستنی ها شیرین هستند باید قند خون هم مد نظر باشد به امید سلامتی روزز افزون
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/4/7 (10:06)
با جواب 1 موافقم

2.    89/4/7 (13:00)
بهترین پاسخ رو پزشك معالجشون میتونه بده
ممكنه به دلایلی مضر باشه

3.    89/4/12 (00:48)
ba pasokh 1 mofaghema

4.    89/4/12 (01:17)
سلام
دوست عزیز کلیه موارد تغذیه که در دوران بارداری ممنوع هستند به شرح ذیل است :

برای یك مادر باردار، این 9 ماه حاملگی ممكن است پرچالش‌ترین ماه‌های زندگی باشد.

در این دوران، تغییرات زیادی در بدن رخ می‌دهد كه مادر باید بیش از همیشه مراقب چیزهایی باشد كه می‌خورد.

در این زمان توجه و دقت به رژیم غذایی باید در راس تمام كارهای دیگر قرار گیرد.

روزنامه دیلی میل در مقاله جدیدی، فهرستی از خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی را ارائه كرده كه در دوران بارداری زنان باید از مصرف آن پرهیز كنند.

متخصصان می‌گویند؛ در این دوره باید از مصرف نوشیدنی‌های كافئین دار و گازدار مثل قهوه، چای و كولاها خودداری شود. مقدار زیاد كافئین روی رشد كودك تاثیر می‌گذارد.

نتایج یك پژوهش اخیر نشان داده است: زنان بارداری كه حتی روزانه یك فنجان قهوه استفاده می‌كنند در معرض به دنیا آوردن نوزادان كم وزن قرار می‌گیرند. به همین خاطر توصیه می‌شود حتی الامكان از مقدار قهوه مصرفی در طول روز كاسته شود.

زنان باردار باید از مصرف زیاد مواد قندی خودداری كنند. هم چنین مصرف غذاهای دریایی كه حاوی مقادیر زیاد جیوه هستند باید به شدت محدود شود. از مصرف غذاهای دریایی دودی یا منجمد نیز باید خودداری شود.

هم چنین شیر غیرپاستوریزه می‌تواند حاوی نوعی باكتری باشد كه از جفت عبور می‌كند و باعث بروز عفونت و مسمومیت خونی در جنین می‌شود. به همین علت، مادران باردار حتما باید از شیر پاستوریزه استفاده كنند. همچنین توصیه می‌شود كه زنان در دوران بارداری باید تخم مرغ را در حالتی كه سفیده و زرده آن كاملا پخته شده و سفت شده باشد مصرف كنند چون مصرف خام آن زیان آور است.

5.    89/4/18 (22:34)
اگر مادر باردار دیابت نداشته باشد خیلی هم خوب است