مشخصات سوال

امیرمتین  , silk2012
8 خرداد 89 - 09:53
چگونه تکلم کلام خوبی داشته باشیم؟
اطلاعات بیشتر : قدرت بیان . زبان بازی


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
رضا فیوضی , johnson_iran
89/3/10 (10:49)
درود

این کارها رو باید انجام بدید:

1- تا میتونی به سخنرانی ها و نطق های زیبا و قوی گوش کن. کم کم واژه ها و تکیه کلام های اونها رو یاد می گیرید و استفاده می کنید. البته به دنبال معنی اونها هم حتما برو.

2- تا میتونی متن های مختلف بخون و سطح دایره لغاتت رو ببر بالا. به دنبال معنی اکثر واژه هائی باش که همه استفاده می کنن ولی معنی واقعیش رو نمی دونن.

3- تا میتونی باید صبحت کنی. در خلوت با خودت صحبت کن حرف هاتو ضبط کن بعد خودت بشین گوش کن و مثل یه منتقد از طرز حرف زدن خودت ایراد بگیر و امتیاز بده.

4- فن بیان و نطقی نافذ داشتن، دقت کن همیشه تو پرگوئی و قلمبه و سلمبه گوئی نیست ها! نه! بلکه اکثر اوقات شما اگه ساده و موجز بگید ولی معنی دار و کنایه دار صحبت کنید و با کمترین و ابتدای ترین واژه ها جملات پر مغذ و معنی داری بگید می تونه خیلی جالب، شیرین، نافذ و زیبا باشه.

5- کتاب های شعر و ادبیات زیاد بخون. سعی کن تو بحث های دوستانه شرکت کنی و خودت رو در نقش مدیر جلسه فرض کنی که قراره این بحث و مناظره رو مدیریت کنی بعد وارد بحث شو و سعی کن به تک تک افراد حاضر در جلسه رو مورد خطاب قرار بدی و از اونها بخواه که از حرف هاشون دفاع کنن، دلیل بیارن و به مرجع های قابل اعتمادی استناد کنن.

امیدوارم این نکات بتونه الهام دهنده باشه

موفق باشید

یا حق
  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    89/3/10 (16:17)
کتاب صدا و بیان برای بازیگر اثر آقای دانشور رو بخون

2.    89/3/15 (13:27)
اول به خودت اعتمادداشته باش و همه ی در ها را بر روی استرس و اضطراب ببند.اگر قصد داشتی که در یک جمعی که از قبل هماهنگ شده است سخنرانی کنی قبل از آن تیتر سخن هایت را بر روی کاغذ یادداشت کن و قبل از کنفرانس تمرین و تکرار کن در غیر اینصورت با خواندن کتاب میتوانی به تکلم خودت قوت ببخشی