مشخصات سوال

پدرام ثنایی , drpedrum
6 بهمن 86 - 22:35
چطوری میتونم شاد باشم؟


- این سوال منقضی شده است. و بهترین جواب توسط رای کاربران انتخاب شده است.
بهترین پاسخ
هما ام آر کا , vsm2007
86/11/7 (00:06)
ورزش كردن - كتاب خوندن - عبادت كردن - كمك به دیگران - شركت در مهمانی - لبخند زدن - محبت كردن - هدیه دادن - برنامه ریزی - هدفمندی - تلاش - سحر خیزی و خیلی خیلی كارای دیگه به شما حس مفید بودن میدن كه باعث شادی پایدار و تعادل روحی همیشگی در شما میشه

  • .100%

دیگر پاسخ ها

1.    86/11/7 (00:07)
be haman soorat ke mitavani ghamgin bashi

2.    86/11/7 (00:43)
اولین کاری که باید انجام بدی اینه که پیدا کنی به چی علاقه داری.این خودش خیلی مهمه.یه لیست در بیار از کارها یا چیزهایا کسانی که بهشون علاقه داری.حالا سعی کن تو برنامه های روزمره ات بیشتر از گذشته به اونها بپردازی.در کنار اینها استخر رفتن با دوستان و خوبی کردن به دیگران رو برات توصیه میکنم.

3.    86/11/7 (01:41)
هر کس بوسیله ابزار و سبک خاص خود لذت میبرد و شاد است
بعضیها وقتی بیمار هستند شاد میباشند جون بوسیله آن ترحم دیگران و نگاه دیگران نسبت به او زیاد میگردد و مسئولیتهای او نیز کاهش پیدا میکند
و .. حتی کودکی که قهر میکند و سر سفره نمیاید در حال شادی درونی است چون تا قبل از آن کسی به او توجه نمیکرد ولی حالا سیل کلمات محبت آمیز به سوی او سرازیر میگردد.
و هزاران مثال دیگر.
نوع دیگری شادی حاصل بیخبری است . که این نوع شادی درونی نیست . و مانند شادی یک گنجشک است در بازی با آب .
نوع دیگری از شادی وجود دارد که از بطن رنج حاصل میگردد.و این نوع شادی مخصوص عرفا و عاقلان است . آنان رنجی حاصل از بینش و دانستن به صورت همیشگی دارند ولی این رنج و سختی آنان به نوعی دارای شادی غریبی است که فقط خود آنان این نوع شادی را درک میکنند .
ولی شادی انسان ناآگاه با موقعیتها متغیر است مثلا اگر به او رنجی برسد در هم میشکند و حاصل رنج او جز سختی و به پوچی رسیدن نیست .
شما نمیتوانید یک فرمول برای شادی داشته باشید چون هرکس بنا بر فراخور حال تکاملی و عقلی خویش شادی خاص خود را دارد.
شاید نوعی از شادی که دوست شما با آن زندگی میکند برای شما رنج کامل و دردناک باشد و بالعکس .
شادی حقیقی و ماندگار در سایه بینش صحیح و شناخت و عرفان است.
در خاتمه به عرض میرسانم که اگر تمام کره زمین را یه یک نفر بدهند تا زمانی کوتاه شاد است و تا این داشته او برایش عادی نشود با آن شاد است . مانند زمانیکه مثلا یک ماشین میخریم . هفته بعد عادی شده و شادی اولیه را ندارد
انسان موجودی خاکی نیست که با ماورا گیر افتاده باشد بلکه موجودی ماورایی است که برای مدتی در خاکستان غریب دنیای خاکی اسیر است .بنا بر این ماده نمیتوانید روح بلند و متافیزیکی انسان را شاد نگاه دارد.
تنها کارهایی که شادی واقعی و حقیقی میاورند کارهایی است که نتیجه انجام آنان سود مادی و دنیوی نیست . مانند محبت به مادر. دستگیری از کسانی که نه شما و نا ایشان همدیگر را نمیشناسید و هرگز آن کمک فاش نشود. و امثال این کارها که میتوانید انجام دهید
میتوانید روزی یک بار کمکی هرچند کوچک به غریبه ایی کنید و این کمک را هرگز برای دیگران بازگو نکنید .تا زمانی که این راز در سینه شماست شادی هم باشماست .
....
....

4.    86/11/7 (01:48)
خیلی ساده .
تو آینه نگاه کن

5.    86/11/7 (02:00)
salam
be nazare man behtarin rah baraye shad boodan
ine ke saie konim dar avalin adame vaghe bin bashim
2 inke az kasi entezari nadashte bashim
3 satehe tavanaie haye khodemoono bedoonim
4 saye konim afkare mozahemo taoonja ke momkene az bain bebarim ya tashih konim
5 dargire ravabete asib zanande nashim
6 saie konim baraye har chizi be andazeye khodesh tavan bedim va vaght begzarim
7 va akharin matlab va mohem tarin ine ke saie konim satehe elm va agahimoono bala bebarim va ba khod va jamae va mohite piramoon bishtar ashna shim
bye

6.    86/11/7 (07:03)
شسسش

7.    86/11/7 (11:46)
به مشکلاتت بخند
همیشه موضوعی برای خندیدن داری اینطوری

8.    86/11/7 (14:30)
کرک کریستال سیگاری
و از همه بهتر X

9.    86/11/8 (09:59)
پدرام عزیز راه حل‌های فضایی بلد نیستم و از كلیشه و شعار بدم میاد پس كاری رو كه خودم می‌كنم بهت می‌گم از همه چیزای كوچیك دوروبرت لذت ببر هر روز بخاطر سلامتی خدا رو شكر كن و احساس خوشبختی كن، از دیدن یه منظره قشنگ غرق شادی و لذت ‌شو كه چه خوب و عالی فرصت دیدن پیدا كردی هر وقت یه نی نی كوچولو می‌بینی برای سلامتی و شادیش دعا كن و خودت از فكر كردن به اینكه شاید شاید این دعا در حق او كوچولو مستجاب شه شاد می‌شی از راه رفتن بین مردم و فكر كردن به چیزایی كه دوست داری لذت ببر،یه كاری رو كه دوست داری شروع كن و بخاطر انجامش خوشحال باش و..... و همه و همه‌ی چیزای بد و دوست نداشتنی رو بی‌اهمیت و گذرا بدون و فكر كن مثلا یه ماه دیگه یا یه سال دیگه اصلا یادت هم نمی‌مونن
شاد و سالم باشی

10.    86/11/10 (18:16)
سلام دوست عزیز

من هر روز كه از خواب بلند میشوم یه روز خوبو تو ذهنم دارم

در طول روز هیچ وقت اجازه نمی دم كه افكار منفی آزارم دهند و منو از هدفم دور كنن

من تا موقع خواب احساس می كنم كه خوشبخترین فرد روی زمینم

تو هم امتحان كن شاید جواب بده

فقط هر كاری میكنی به اون كارت ایمان داشته باش

11.    86/11/11 (21:08)
به وبلاگ های زیر مراجعه کن:
http://clooberfankeihani.wordpress.com/
http://interuniversal.persianblog.ir/
http://faradarmani-etesal.persianblog.ir/
http://faradarmani.pib.ir/

12.    86/11/12 (02:27)
شادی چی می تونه باشه جز رضایت از دنیای ساختگی خود ؟ شاید واسه همینه که اصولا آدمها خیلی شاد نیستن . شادی ها کوچکن و غم ها بزرگ . این جمله رو بارها شنیدم .
شادی نتیجه رضایتمندیه . رضایت زمانی اتفاق می افته که شخص توقع اش از خود ، جامعه ، انسان ها و روابط در کمترین حد ممکن باشه . کسی که پر توقع است برای رفع نیازش همیشه خودش رو در معرض روابط قرار می ده که اصولا نتیجه خوبی عایدش نمی شه .

پس شاید شادی پنهان شده در کم توقعی است . حافظ می گه :

بشنو این نکته که خود را ز غم آزاده کنی
خون خوری گر طلب روزی ننهاده کنی...

13.    86/11/12 (22:01)
با خوش بینی.ورزش.

14.    86/11/13 (09:17)
برای شاد زیستن مهارتهایی وجود دارد كه با بهره گیری از آنها می توانید نقش موثری در شاد زیستن خود داشته باشید:

1- در زمان حال زندگی كنید

آرامش ذهن و كارائی فردی ما به میزان توانائی برای زیستن در لحظه حال بستگی دارد، گذشته از دیروز و اتفاقاتی كه افتاده و آنچه فردا ممكن است پیش بیاید حال جایی است كه ما در آن هستیم . از این دیدگاه كلید شادی و خوشحالی ما در متمركز كردن ذهن در لحظه حال است.

یكی از نكات خوب و مهم در مورد بچه ها این است كه آنها خود را بطور كامل در لحظه حال غرق می كنند. كاملاً درگیر فعالیتهای كنونی خود می شوند كه این فعالیتها حتی ممكن است تماشای یك پروانه ، نقاشی كردن و هر چیز دیگر باشد كه كودك انرژی خود را صرف آن می كند. اما وقتی بزرگ می شویم همزمان هنر فكر كردن و نگران بودن را یاد می گیریم به مشكلات گذشته و آینده اجازه می دهیم كه در زمان حال ما جمع شوند و ما را ناراحت و نگران كنند. همچنین یاد می گیریم كه لذت ها و شادی ها خود را به عقب بیاندازیم و به این امید باشیم كه شاید آینده بهتر از حال باشد.

2- لبخند بزنید

خوشرو بودن نه تنها از شدت تنشها و استرس های فرد می كاهد بلكه باعث می شود اطرافیان شخص و كسانی كه بنحوی با او ارتباط دارند با حضور او احساس راحتی ، شادمانی و تجدید روحیه كنند و با برخورد مناسب خود موجب افزایش اعتماد بنفس و شادمانی وی را فراهم آورند.

3- گاهی كودك شوید

گاهی لازم است مانند بچه ها و دنیای شاد و آزاد و بی غل و غش آنها كمی خود را رها كنید. بخندید ، شوخی كنید ، شوخ طبعی را در خود پرورش داده و گاهی از بازی كردن لذت بیرید ، نقاب بزرگسالی را برای تفریح و خوشی برداشته و همیشه سنگین ، منظم و جدی و موقر نبوده و نسبت به جهان با شكوهی كه در آن زندگی می كنید. احساس حرمت و شگفتی داشته باشید.

4- قاطع باشید.

قاطعیت به معنای ابراز خشونت و پرخاشگری نیست بلكه به آن معناست كه خواسته ها و احساسات خود را صریح و بی پرده و بدون اضطراب یا خشونت و تندی بیان كنید و در مقابل خواسته ها و توقعات نامعقول دیگران مقاومت نمایید. چنین برخوردی هم باعث افزایش عزت نفس و حس احترام به خود می شود و هم مانع از آن می شود كه با فرو خوردن و عدم بیان احساس خود نسبت به اطرافیان و خواسته های نامعقول آنها ، قلب خود را پر از بغض و كینه نسبت به آنها نماییم.

5- اوقاتی را برای خود اختصاص دهید.

به یاد داشته باشید كه جسم و روان شما حقوقی دارند كه هیچ كس بیش از شما شایسته بر آوردن آن حقوق نیست . لازم است انسان در زمانهای خاص فقط برای خود زندگی كند و آنچه را دوست دارد انجام دهد و به آنچه علاقمند است بپردازد و در غیر اینصورت نقش حاصل از كارها و مسئولیت های اجباری و گاه نامطلوب ، او را از پای در خواهد آورد.

مطمئناً كسانی می توانند به دیگران احترام بگذارند و به جامعه خود خدمتی كنند كه در درجه اول به خود بعنوان یك انسان كه جانشین خداوند در طبیعت است احترام بگذارند و جای خود را با پرداختن بیش از حد به تكالیف و غفلت از حقوق خود فرسوده نسازند.


6- با خودتان رقابت كنید نه با دیگران

شما در هر مرحله و رتبه ای از ثروت ، دانایی و قدرت و منزلت اجتماعی كه باشید مسلماً افرادی بالاتر از شما وجود دارند به جای آنكه سعی كنید به دیگران برسید سعی داشته باشید كه توانائی های خود را روز به روز افزایش دهید. اگر هدف شما حد بالای هر چیز باشد اگر به آن نرسید مسلماً شكست خورده اید اما اگر مقصد شما رسیدن از یك نقطه به نقطه بالاتر و نه بالاترین نقطه باشد احتمال كامیابی شما قطعاً بیشتر است و مسلماً آدمهایی كه احساس پیروزی و موفقیت می كنند از نظر روانی سالمترند.

7- هدفمند زندگی كنیم و برای رسیدن به هدف ، نقاط قوت و ضعف خود را بشناسیم.


8- برای شاد زیستن تلاش كنیم

برای داشتن یك زندگی شاد ، به تلاش نیازمندیم و نگرش ما در این مورد بسیار با اهمیت است. تلاش امتیاز و شوق انسان برای یادگیری ، خود آزمایی آزمایش و تجربه است. اشتباه عده ای از مردم این است كه تنها برای رسیدن به یك هدف كه همان هدف نهایی است تلاش می كنند و نه برای لذت بردن از كار كردن . و به همین علت است كه وقتی به اهداف مورد نظر نمی رسند مایوس و افسرده می شوند.

اگر ما به خاطر دوست داشتن و لذت از كار ، آن را به انجام برسانیم دیگر شكی وجود نخواهد داشت نتایج خود به خود عاید می شود.


9- محدودیت های خود را قبول كنید.

انتظارات نامعقول از خود نداشته باشید و قبول كنید كه خداوند در وجود شما استعدادها و محدودیتهایی قرار داده است كه با آگاهی از آنها می توانید انتظارات از خود را عقلانی و منطقی كنید. اگر هوش شما در حد متوسط است از خود انتظار نداشته باشید كه به مراتب علمی كه نوابغ و سرآمدان دست یافته اند نائل شوید. اگر از نظر روانی قدرت تحمل تنش و فشار را ندارید مسئولیت های سنكین و پر استرس را نپذیرید و سلامت روانی خود را به خطر نیندازید زیرا در این موقعیت ها احتمال شكست و ناكافی به مراتب بیشتر است.


15.    86/11/14 (14:10)
تا حالا چند بار با دیدن یک فیلم سینمایی گریه کردیم یا خندیدیم ؟احساسات ما می تونن تاحدی یا شدیدا" با صحنه های فیلم درگیر و همراه بشن و این درحالیه که ما می دونیم این تصاویر واقعی نیستن و هیچ اتفاق خوب یا بدی برای هنرپیشه های این فیلم نیفتاده .خوندن کتاب هم کما بیش همین تاثیر رو روی عواطف ما داره .

می خوام به این نتیجه برسم که عواطف ما شدیدا تحت تاثیر تصاویر ذهنی ما و نیز تصاویر جهان بیرون و همچنین تحت تاثیر دیدگاه ها و باور های ما هستند.تصویری که از جهان اطراف و از خود در ذهن می سازیم تعیین کننده خوب بودن یا بد بودن احساس ماست .وقایع به خودی خود خوب یا بد نیستند این ما هستیم که انتخاب می کنیم که یا اتفاق خوب باشد یا بد .یک مثال از کتاب تفکرزائد نوشته محمد جعفر مصفا می زنم .دو کودک بر سر یک اسباب بازی دعوا می کنند . رهگذر اول به بچه بزرگتر که بچه کوچکتر را می زند می گوید " ای بچه بی ادب بی گذشت . ای پر رو " .

و رهگذر دوم می گوید " آفرین به تو که شجاعی و از حق خودت دفاع می کنی . در اینده کسی نمی تونه حق تو را بخوره " .البته هر رهگذر دیگری می تواند نظر متفاوتی داشته باشد .داستان پیر مردی که اسبش فرار کرد را به یاد دارید؟ مردم به اوگفتند که خیلی بد شانس است اما او گفت از کجا می دانید این واقعه بد شانسی است ؟چند روز بعد اسبش با یک اسب وحشی زیبا برگشت و همه به او گفتند تو خوش شانس هستی اما او باز هم گفت از کجا می دانید ؟ .پسرش سوار اسب وحشی شد و افتاد و پایش شکست و باز مردم گفتند که بد شانس است و پیر مرد دو باره همان جواب را تکرار کرد . چند روز بعد ارتش برای سرباز گیری به آن شهر آمد و همه جوانان را برد بجز فرزند پا شکسته پیر مرد را و باز همسایه ها آمدند و گفتند که تو خوش شانس هستی و .............شاید در ذهن ما کلا این گونه جا افتاده که سختی و از دست دادن یعنی بد شانسی و در این صورت ما باید ناراحت شویم و راحتی و به دست آوردن یعنی خوش شانسی و خوش بختی و در این صورت باید خوشحال شویم .مثال های زیادی می توان زد .اما در کل به این دقت کنید که چگونه برداشت های ما از قضایا و اتفاقات مستقیما روی احساس ما اثر می گذارند .نکته مهم این است که هر اتفاقی و موقعیتی یک واقعیت است اما برداشت ما ازآن یک انتخاب است .می توانیم برداشتی مثبت داشته باشیم و یا برداشتی منفی

ما می توانیم بر این عادت غلبه کنیم که نا خوداگاه و به صورت خود کار مشکلات و سختی ها و اتفاقات نا مطلوب را برچسب بد بزنیم . حد اقل می توانیم بی طرف بمانیم و ببینیم عاقبت کار چه می شود .و بهتر آن است که حتی سختی ها و بد شانسی ها را نیز خیر و صلا ح بدانیم و معتقد شویم که گاه یک اتفاق به ظاهر بد می تواند ما را به مسیر بهتری هدایت کند یا جلو اتفاقات بد تر را بگیرد .پس اگر افسرده یا ناراحت و ناراضی و یا عصبانی و ناخوشنود هستیم . اگر احساس خوشبختی نمی کنیم اگر حس اعتماد به نفس در ما وجود ندارد و ده ها اگر دیگر ریشه آن را باید در تصاویر ذهنی و باورهای خود جستجو کنیم نه در اتفاقات یا موقعیت های بیرونی .

16.    86/11/15 (23:46)
اول از همه لبخند رو فراموش نکن
ورزش و فعالیت هایی که بتونه از غم و غصه و فکر های مخرب دورت کنه.
یاد خدا و شکرگزاری

17.    86/11/17 (12:13)
baraye shad shodan kafiye khodemoon va alaeghemoon ro beshnasim va ahdafemoon ro moshakhas konim.kafiye baraye khodemoon zendegi konim va az inke beporsim:digaran raje be ma che fekri mikonan ? khoddari konim.
dar kenare inha ye varzesh ro entekhab konin chon taharoke jesmiye salem mojeb azad shodam hoormoonhaye neshat avar az maghz mishe
pirooz bashid

18.    86/11/17 (13:29)
دوست عزیز:
زندگی مجموعه ایست از شادیها و غمها ...
برای شاد بودن نیازی به دلیل و بهانه نیست فقط کافیه به اطرافت بنگری ، به خودت، به خانوادت، به دنیا و طبیعت و زیبائیهاش ... فقط کافیه اعتقاد داشته باشی که یکی از خوشبخترین آدمهای روی زمینی اونوقت حتی اگر غمی هم داشته باشی شادی چون می دونی که آدم سالمی هستی که غمها و شادیهایی در زندگیت وجود دارن و تو می تونی حسشون کنی و ازشون لذت ببری ... شاد بودن یعنی لذت بردن از همه چیزهای خوب ... پس فقط دیدتو باز کن و قشنگی های دور و برت رو با تامل بیشتری ببین اونوقت می فهمی که نمی تونی شاد نباشی ....

19.    86/11/18 (01:17)
شادی چیزی نیست که با دستورالعمل بدست بیاد ولی یادت نره همیشه غم در اطراف ما وجود داره و این ما هستیم که باید شادی رو بوجود بیاریم.

20.    86/11/19 (02:11)
فقط لازمه که بخوای و دنباله بهونه نگردی و هر چی که اتفاق میوفته اطرافت نخوای تو جیحش کنی