طلبه , talabeclub

طلبه

طلبه , talabeclub

طلبه

490نــــفــــــر
عضو شده اند
490نفر عضو شده اند
یه کلوب در مورد طلبه ها و مشکلات طلبگییه کلوب در مورد طلبه ها و مشکلات طلبگیمشاهده کامل مشخصات
3 تیر 1384
ما نیومدیم اعتراض کنیم یا ... ما اومدیم که حرف بزنیم .
از دردودلامون و مشکلامون و ... هزاران حرف نگفته

اعضاء

 • شروین راد , navid1988
 • حـسـام , mohammadzadeh313
 • کامی کاتلر , kevin55
 • ایمان خدایاری , iman29b
 • 490 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • دفاع از حقوق زن مسلمان , themoslemwomen
 • درسهایی از قرآن , ghoranclub
 • سعید حدادیان , valasrclub
طلبه , talabeclub
طلبه 12 سال پیش
ابن عربی و ...

:D
ابن عربی و عصمت عمر بن الخطاب
با عرض تشکر از تشویقاتی که دوستان در مقاله قبل{انحراف ابن عربی در انتخاب بلا فصل امیر المومنین علیه السلام}از حقیر بجا آوردند.
در بین مسلمین تنها کسانی که خود مدعی مقام عصمت شده اند وکسی از آنها خطا و خطیئه ای ندیده است پیامبر و اهل بیت او بوده اند.
عصمت مقامی است که از ناحیه خداوند اعطا می شود که به سبب آن فرد گناه و سهو و اشتباه نمیکند یعنی چه عمدی و چه سهوی عمل نادرست انجام نمی دهد.که البته لازمه یک نماینده و سفیر الهی است چون اگر او عمدا و سهوا مرتکب عمل نادرست شود نقض غرض از برای حقتعالی محسوب شده و سبب انحراف مردم می شود.مثلا اگر سهوا دستوری را اشتباه بیان کنند مردم به انحراف می افتند و اگر عمدا خلاف دستور عمل کنند اعتماد مردم از او سلب می شود.و ادله قرآنی و حدیثی زیادی داریم که ائمه علیهم السلام معصوم بوده اند که الآن در جهت ارائه آنها نیستیم.
وباز ادله تاریخی زیادی را اهل سنت و شیعه نقل کرده اند که اعمال نادرستی از خلیفه دوم اهل سنت یعنی عمر بن الخطاب سر زده است که یکی از آنها هجوم به خانه حضرت فاطمه علیها السلام و شهادت طفلی که در شکم داشتند،که آنقدر این مطلب در صفحات تاریخ نوشته شده ومشهور است که حتی بزرگان اهل تسنن نتوانستند آن را رد کنند تا جاییکه محمد حسین هیکل نویسنده ی به نام سنی در کتاب الصدیق ابوبکر صفحه 163 می نویسد که:هجوم به خانه زهرا و آزار و اذیت نمودن او مشهور است و حتی روایاتی را اهل سنت آورده اند که حکایت از سقط محسن علیه السلام هنگام هجوم به خانه فاطمه دارد،از جمله ابن قتیبه دینوری در کتاب مثالب النواصب صفحه 419 و شهرستانی در کتاب الملل والنحل جلد1 صفحه 57 و ذهبی در میزان الاعتدال جلد 1 صفحه 139 و ابن حجر عسقلانی در لسان المیزان جلد 1 صفحه 268 و000 این مطلب را تصریح نموده اند و حتی مکرر اهل سنت ذکر کرده اند که ابوبکر،عمر را به سوی منزل فاطمه علیها السلام فرستاد  از باب مثال بلاذری که از علمای بزرگ اهل تسنن است در انساب الاشراف جلد 1 صفحه 587 می نویسد:ابوبکر،عمر را به سوی علی علیه السلام فرستاد و به وی دستور داد علی را با بدترین صورت نزد من حاضر کن و عجیبتر آنکه ابن ابی الحدید بعد از تایید وقایع هجوم به خانه فاطمه علیها السلام می گوید این اعمال نزد اصحاب ما از گناهان صغیره می باشد{شرح نهج البلاغه}در جواب ابن ابی الحدید می گوییم از کی تاحالا زدن دختر پیغمبر تا حد مرگ و قتل طفل او گناه صغیره می باشد.این تنها یکی از جنایات ابوبکر و عمر است.
آنوقت جای حیرت دارد با اینهمه جنایتهایی که آنها مرتکب شده اند جناب ابن عربی مظهر عرفان مصطلح اسلامی در کتاب فتوحات مکیه برمی گردد و می گوید که عمر معصوم بوده است.
در هیچ جای تاریخ خود عمر چنین ادعایی را نکرده  وحتی علمای اهل سنت بر خلاف این تصریح داشته اند.
حقیر ترجمه عبارات ابن عربی را از مرحوم آیت الله محمد حسین بروجردی ذکر می کنم که دوستان فکر نکنند که عبارت خوب معنی نشده است و به خاطر اختصار متن عربی را حذف کرده که دوستان می توانند به سندی که داده می شود رجوع کنند:
{{فتوحات مکیه جلد 1 صفحه 200}}:یکی از اقطاب رکبان عمر بن الخطاب و دیگری احمد بن حنبل است و بدین جهت پیامبر صلی الله علیه و آله راجع به نیروی خدادادی عمر فرمود:ای عمر ملاقات نکرد شیطان تورا در راهی مگر آنکه راه خود را تغییر داده و طریق دیگری را پیش گرفت،سپس میگوید:این سخن پیامبر گواه بر عصمت عمر است زیرا پیامبر معصوم شهادت(بر عصمت او)داده و مامی دانیم که شیطان به جز راه باطل پیش نگرفته به تصدیق پیامبر و او(عمر)کسی است که در راه خدا سرزنش ملامتگران جلوگیرش نخواهد بود و سپس می گوید:حق پایدار است.{بازگشت صفحه 158}
لذا جا دارد شیعه بر این مصیبت عظمی گریه کند که ادعا از شیعیان دنباله رو افکار نادرست کسی هستند که عمر را منزه از هر گناهی کرده بلکه از این بالاتر او را معصوم معرفی می کند و برای مطلب غلط خود استناد به روایتی از پیامبر صلی الله علیه و آله می کند و با فرض صحت چنین حدیثی منظور این نیست که او استفاده می کند بلکه این از فرط گناه عمر است که شیطان از او فراری است.
آری وضعیت ما باید به جایی کشیده شود که عرفان ائمه علیهم السلا م کنار زده شود یا با عرفان ابن عربی و مقلدین او تفسیر به رای شود.
پس بیاییم همیشه تعقل را میزان تشخیص قرار دهیم و از تقلید کورکورانه از مشاهیر جدا پرهیز کنیم زیرا هر چقدر که مشاهیر محبوبیت داشته باشند باز معصوم نیستند.
والسلام علی من اتبع الهدی
                                                                                                               
ادامه
99
3
1
2
مارگار سرکیسیان , roozeabi5
جمعه 22 آبان ، 20:39
به شبهه امام حسین تووی پیجم پاسخ دهید
ادامه
طلبه , talabeclub
امام حسین

زندگینامه امام حسین

مختصری از زندگینامه امام حسین ( علیه السلام )
 

 
نام : حسین (سومین امام كه به امر خداوند تعیین شده است )
كنیه :ابو عبد اللّه
لقب : خامس آل عبا، سبط، شهید، وفى ، زكى
پدر : حضرت على بن ابى طالب (ع )
مادر: حضرت فاطمه (س )
تاریخ ولادت : شنبه سوم شعبان ، سال چهارم هجرى
مكان ولادت : مدینه
مدت عمر : 57 سال
علت شهادت : پس از روى كار آمدن یزید، امام كه او را نالایق  میدانست تن به ذلت بیعت و سازش با او را نداد و براى افشاى او به فرمان خدا از مدینه به مكه و سپس به طرف كوفه و كربلا حركت كردند و همراه با یاران خود با لب تشنه توسط دشمنان اسلام شهید شدند.
قاتل : صالح بن وهب مزنى ، سنان بن انس و شمر بن ذى الجوشن ، (لعنت خدا بر آنها)
زمان شهادت : جمعه دهم محرم ، سال 61 هجرى
مكان شهادت و دفن : كربلا
سال از دوران كودكى را در زمان حیات پر بركت رسول خدا (ص ) سپرى نمود. او شجاعترین امت حضرت محمد (ص ) بود و شجاعت حضرت محمد (ص ) و حضرت على (ع ) در ایشان جمع بود.
خداوند در تربت ایشان شفا، و در داخل حرم امام حسین (ع ) استجابت دعا را قرار داده است . پیامبر (ص ) در حقش فرمود: احب اللّه مَن احب حسینا یعنى : خداوند دوست میدارد كسى را كه حسین را دوست بدارد. پیامبر(ص ) در حق او و برادر گرامى اش امام حسن (ع ) فرمود: دو فرزند من حسن و حسین پیشوایان امت مى باشند خواه زمام امور به دست بگیرند و یا نگیرند.
پس از شهادت امام حسن (ع ) در سال 50 هجرى ، امام حسین (ع ) عهده دار امر امامت گردید. معاویه پس از بیست سال حكومت ظالمانه و قتل و كشتار شیعیان به ویژه، در سال 60 هجرى مرد و بر خلاف قرارداد صلح با امام حسن(ع)، پسرش یزید را به جاى خود قرار داد. یزید فردى فاسد و شرابخوار و مخالف با اسلام بود. او علناً مقدسات اسلامى را  زیر پا مى گذاشت و آشكارا شراب مى خورد. امام حسین علیه السلام از همان آغاز كار با او به مخالفت برخاست .
یزید نامه اى به حاكم مدینه نوشت و به او دستور داد كه از امام حسین (ع ) براى یزید بیعت بگیرد و اگر حاضر نشد او را به قتل برساند. امام (ع ) كه حاضر به بیعت كردن با یزید نبود با خانواده خود از مدینه به مكه رفتند. در این هنگام مردم كوفه كه از مرگ معاویه با خبر شده بودند نامه هاى زیادى براى امام حسین (ع ) نوشتند و از او خواستند تا به عراق و كوفه بیاید. امام حسین (ع ) نیز مسلم بن عقیل را به كوفه فرستاد. ابتدا هزاران نفر از مردم كوفه با مسلم بن عقیل همراه شدند. اما با ورود عبیداللّه بن زیاد كه از طرف یزید به حكومت كوفه گمارده شده بود و بسیار حیله گر و بى رحم بود، مردم كوفه فریب اقدامات او را خورده و پیمان شكنى كردند و مسلم را تنها گذاشتند.
در نتیجه عبیداللّه ، مسلم بن عقیل را دستگیر نموده و به شهادت رسانید. هنگامى كه در ابتدا مردم كوفه با مسلم بیعت كردند، مسلم نامه اى به امام حسین (ع ) نوشت و به ایشان اطلاع داد كه به كوفه بیاید. امام حسین (ع ) با خانواده و یاران خود به طرف كوفه حركت كرد و در نزدیكى كوفه بود كه خبر پیمان شكنى مردم كوفه و شهادت مسلم را آوردند. عبیداللّه بن زیاد كه با شهادت مسلم بر اوضاع كوفه تسلط پیدا كرده بود حر بن یزید ریاحى را براى زیر نظر گرفتن امام حسین (ع ) و همراهانش فرستاد. و سپس عمر بن سعد را با سى هزار نفر به كربلا اعزام نمود. او به عمر بن سعد وعده داده بود كه اگر امام حسین (ع ) را به شهادت برساند او را حاكم رى خواهد كرد.
عمر بن سعد كه به طمع حكومت رى به كربلا آمده بود از هیچ ستمى فروگذار نكرد. دستور داد امام حسین (ع ) و یارانش را محاصره كنند و آب را بر روى آنان ببندند. یاران امام حسین (ع ) كه از شجاع ترین افراد بودند روز دهم محرم (عاشورا) در حالى كه بیش از 72 تن نبودند یكى پس از دیگرى در دفاع از امام زمان خود یعنى امام حسین (ع ) با عزت و آزادگى به شهادت رسیدند. حر بن یزید ریاحى نیز كه ستمگرى سپاه عمر سعد و حقانیت امام حسین (ع ) را مشاهده كرد به سپاه امام پیوست و به شهادت رسید.
واقعه كربلا گرچه از نظر زمان كوتاه بود و تنها یكروز از صبح تا عصر به طول انجامید اما لحظه لحظه آن درس شهامت و ایثار و فدا كارى ، ایمان و اعتقاد و اخلاص بود. واقعه كربلا دانشگاهى است كه از طفل شیرخوار تا پیرمرد محاسن سفیدش به بشریت درس آزادگى مى آموزد. خون هاى مطهر امام حسین (ع ) و یارانش به اسلام حیات تازه بخشید و زمینه سرنگون شدن دودمان فاسد اموى را فراهم آورد.
امام حسین علیه السلام روز دهم محرم سال 61 هجرى ، در سن 57 سالگى در كربلا به شهادت رسید. مرقد ایشان و برادر فداكارش اباالفضل و فرزندان و یارانش در شهر كربلا در عراق قرار دارد.
ادامه
2
1
1
مارگار سرکیسیان , roozeabi5
جمعه 22 آبان ، 20:40
به شبهه امام حسین توی پیجم پاسخ دهید
ادامه
طلبه , talabeclub
آشنایی با حوزه علمیه خواهران(جامعه الزهرا)
آشنایی با جامعة الزهراء(سلام الله علیها)
حوزه علمیه خواهران - قم
بااستعانت ازذات اقدس حق تعالی
وتوسّل به حضرت بقیة الله الأعظم
 (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
تحصیل علوم دینی بانوان سابقه‌ای بس طولانی دارد و تاریخ افتخار آفرین شیعه، نام زنان فاضله و مجتهده متعددی را در خود ثبت كرده است كه ازجمله آنان، مجتهده معاصر "بانو امین اصفهانی" (رحمة الله علیها) می باشد. درحوزه علمیه قم نیز از چند سال پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، مراكزی برای تحصیل علوم دینی بانوان ،توسط بزرگانی مانند شهید "آیت الله قدوسی" (رحمة الله علیه) و همفکران آن بزرگوار بطور رسمی شروع به كار کرده بود.
اما از آنجا كه نقش زن در صلاح و فساد جامعه تعیین كننده است و به فرمایش حضرت امام خمینی(قدس سره) "آنها خود نیمی از جامعه و مربی نیم دیگرند"؛  و آنان هرچه بیشتر با اهداف آفرینش و معارف اسلامی و اخلاق انسانی آشنا شوند، آثار آن در جامعه بیشتر نمایان خواهد شد و از آنجا که در طول نهضت شکوهمند اسلامی و بعد از آن – همانگونه که حضرت امام (قدس سره) فرمودند – زنان همدوش مردان بلکه جلوتر از آنان افتخار و پیروزی آفریدند، و از طرف دیگر ظرافت، حساسیت و اهمیت موضوع ایجاب می كرد که امام مسلمین مستقیما ً به آن بپردازند و با تعیین متصدیانی واجد شرایط، ادامه این حركت مقدس را تضمین نمایند، امام راحل دستور تاسیس یك مركز گسترده برای پرداختن به این برنامه را صادر فرمودند و بر اساس آن "جامعة الزهراء (س)" به عنوان حوزه علمیه خواهران در قم در مهر ماه 1364 توسط  هیأت مؤسس منصوب حضرت امام  مركب از 7 تن از آیات عظام و علمای اعلام آغاز به كار نمود.
 پس از ارتحال امام(قدس سره)، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای(مدظله العالی) ضمن تاكید بر ضرورت ادامه كار، این مجموعه را تایید و هیأت مؤسس محترم را  ابقاء فرمودند  .
در حال حاضر مسؤولیت عالیه جامعة الزهراء(س) بر اساس حكم معظم له در تاریخ 25 / 7 / 1380  بر عهده "هیأت امنا" می باشد که عبارتند از: دو نفر علما به نمایندگی از طرف شورای عالی حوزه علمیه قم، مدیر حوزه علمیه قم و 9 نفر اعضای هیأت مدیره سابق جامعة الزهراء(س).
 هم‌اكنون در مقاطع و بخش‌های مختلف جامعةالزهراء(س) بیش از 12000 نفر از خواهران مشغول به تحصیل هستند و تا كنون بیش از 16000 نفر فارغ‌التحصیل شده‌اند. 
ادامه
2
3
1
سیده س , sarallah72
دوشنبه 3 آذر ، 23:39
با سلام جامعه الزهرا خیلی خوبیا داره ولی من به روند تحصیل در جامعه الزهرا اعتراض دارم!! بنحوی امتحانهاشون رو سخت میگیرند که .... بقول خودشون ما نخبه پروری می کنیم ولی به خدا قسم این نخبه پروی نیست! یکی نیست به مسئولین بگه خواهشا بیاید بچه ها رو قبل امتحان ببینید به قدری به ما فشار وارد میشه که فک نکنم یک پنجمش به بچه های مرکز مدیریت وارد شه
ادامه
مارگار سرکیسیان , roozeabi5
جمعه 22 آبان ، 20:38
به شبهه امام حسین تووی پیجم پاسخ دهید لطفا
ادامه
محمد , mohamad_irani84
یکشنبه 24 آبان ، 11:52
نخبه پروری کجا بوده؟!!!!!! عقده ای پروری میکنن حضرات
ادامه
طلبه , talabeclub
اطلاعیه جدید جامعه الزهرا

برنامه «معارف اسلامی» به صورت غیر حضوری از سوی جامعةالزهرا «سلام الله علیها» به خواهران محترم سراسر كشور ارائه خواهد شد. مواد درسی این برنامه عبارت است از:
1.) عقاید، 2.) تفسیر و معارف قرآن كریم، 3.) اخلاق، 4.) احكام، 5.) حدیث، 6.) نهج ‏البلاغه، 7.) تاریخ اسلام و سیره ‏ی پیشوایان، 8.) ولایت فقیه، 9.) قانون اساسی و 10.) حقوق خانواده.
برای هر یك از مواد یاد شده حدود 10 تا 15 واحد درسی در نظر گرفته شده است. زمان در نظرگرفته شده برای هر واحد درسی 2 هفته است. خواهران عضو این برنامه در انتخاب هر یك از مواد برنامه آزادند. آنها همچنین می ‏توانند دو ماده درسی را همزمان انتخاب نمایند. آزمون هر ماده پس از اتمام آن صورت خواهد گرفت و زمان و مكان آزمون هر نیمسال به اطلاع اعضای محترم خواهد رسید. به قبول شدگان در آزمون هر ماده به شرط اینكه در مصاحبه مربوط به آن نیز قبول شوند گواهی عادی «غیر رسمی» گذراندن آن ماده داده خواهد شد.
احكام، اخلاق، و نهج البلاغه از آغاز سال تحصیلی 84-85 آماده اجرا است و مواد دیگر این برنامه پس از آماده شدن به اطلاع متقاضیان محترم خواهد رسید.

تذكر:
1- ثبت نام در این برنامه مشروط به داشتن مدرك تحصیلی خاصی نمی ‏باشد، ولی داشتن معلومات در حد دوره راهنمایی لازم است.
2- ثبت نام در این برنامه هر سال در دو نوبت انجام خواهد شد: نوبت یكم: همزمان با ثبت نام در دیگر برنامه ‏ها كه در همین اطلاعیه مشخص شده است. برنامه درسی این قبیل افراد در نیمه اول سال تحصیلی «نیمه شهریور سال بعد» آغاز خواهد شد. نوبت دوم: كسانی كه پس از اتمام مهلت ثبت نام عمومی تا پایان آذرماه سال بعد، در این برنامه ثبت نام نمایند برنامه درسی آنان در نیمه دوم سال تحصیلی «نیمه بهمن ماه سال بعد» آغاز خواهد شد.
3- این برنامه مانند دیگر برنامه ‏های غیر حضوری با ارسال CD  و كتاب درسی و دستورالعمل ‏ها و جزوات راهنما اجرا خواهد گردید. هزینه CD، كتاب، جزوات درسی و ارسال آنها دریافت خواهد شد.
4- متقاضیان عضویت در این برنامه مدارك زیر را ارسال فرمایند.
1) فرم تكمیل شده ثبت نام 2) فتوكپی صفحه اول شناسنامه 3) دو قطعه عكس پشت نویس شده 4) فیش واریزبه مبلغ 10.000 ریال به حساب جاری 89117 بانك تجارت شعبه بلوار امین قم «كد بانك 15020» به نام جامعةالزهرا «سلام الله علیها» قابل پرداخت در بانكهای سراسركشور، برای ثبت ‏نام.
توجه: مدارك ارسالی و وجوه واریز شده پس داده نمی ‏شود.

 :: قابل توجه خواهران گرامی در داخل و خارج كشور ::

خواهرانتان در واحد پاسخ به سوالات جامعةالزهرا «سلام الله علیها» به صورت كتبی به سؤالات شما در زمینه مسائل شرعی، پاسخ می ‏دهند.
آدرس پستی: قم - صندوق پستی 713. لطفاً یك عدد پاكت سفید تمبردار كه آدرس و كد پستی خودتان را در قسمت گیرنده آن نوشته ‏اید ضمیمه كنید.
آدرس پست الكترونیك: porsesh@ J-alzahra.org ، سؤالات دیگر را می ‏توانید با مراكزی چون مؤسسه در راه حق «قم - كد پستی 37185 - 137 » مكاتبه فرمایید.

جامعة الزهراء «سلام الله علیها» - حوزه علمیه خواهران - قم، تلفن 0251 - 2925111 «داخلی 2444»، دور نویس 0251 - 2925110، كدپستی: 16651 / 37169
 
ادامه
3
1
1
مارگار سرکیسیان , roozeabi5
جمعه 22 آبان ، 20:39
به شبهه امام حین تووی پیجم پاسخ دهید
ادامه
طلبه , talabeclub
حدیث

 :: قالَ أَبو عَبدِ اللهِ (عَلَیهِ السَّلامُ): مَن عَرَفَ اللهَ خافَ اللهَ وَ مَن خافَ اللهَ سَخَتْ نَفْسُهُ عَنِ الدُّنْیا.
امام صادق علیه السلام فرمودند: هركه خدا را شناخت از خدا می ترسد و هر كه از خدا ترسید دل از دنیا بر كند.
ادامه
3
1
3
مارگار سرکیسیان , roozeabi5
جمعه 22 آبان ، 20:40
به شبهه امام حسین تووی پیجم پاسخ دهید
ادامه