آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت , Summit.Travel

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت , Summit.Travel

آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت

6نــــفــــــر
عضو شده اند
6نفر عضو شده اند
صفحه رسمی شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سامیت پرواز طبیعتصفحه رسمی شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری سامیت پرواز طبیعتمشاهده کامل مشخصات
25 دی 1393

اعضاء

 • حسین اصلانی , hossein1213
 • مهدی شریفی , sahra000mehdi
 • رایکا گشت , raikagasht
 • سارا نوربخش , saranoorbakhsh
 • زهرا خب دیگه , meymoon23
 • 6 نفر

  morebox img

کلوبهای مشابه

 • جوانهای كرمانشاهی , kermanshahiclub
 • شهرام شب پره , shahramclub
 • دوستداران رانی موکرجی , ranimukherji
آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت , Summit.Travel
غار علی صدر در همدان ( Alisadr Caves)

غار علی‌صدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است. علی‌صدر همچنین بزرگ‌ترین غار آبی جهان می‌باشد. این غار در ۷۵ کیلومتری شهر همدان واقع در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبود راهنگ (استان همدان) واقع شده‌است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است . محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. از مجموعه رشته آبها، دریاچه بزرگی در درون غار بوجود آمده و از این رو نفوذ به عمق غار تنها با قایق میسر است. غار علی‌صدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است.
زمین شناسان قدمت سنگهای این غار را به دوره ژوراسیک از دوران دوم زمین‌شناسی (۱۹۰-۱۳۶ میلیون سال قبل) نسبت می‌دهند.
مردم روستای علی صدر و روستاهای اطراف، از قدیم‌الایام به وجود این غار پی برده بودند و از آب آن بهره‌برداری می‌کردند. تا اینکه در۵ مهرماه ۱۳۴۲ شمسی گروهی ۱۴ نفره از اعضای هیئت کوه‌نوردی همدان(کلوپ سینا)به سرپرستی محمدطاهرهمایونی، غار علی صدر را مورد بازدید و کاوش قراردادند و توانستند با وسایل ابتدایی، مانند فانوس و تیوپ لاستیکی، مسافتی از غار را طی کنند. در سال ۱۳۴۶ با پخش خبر کشف این غار شگفت‌انگیز و بی انتها درسطح رسانه‌های ملی، سیل محققان، کوهنوردان و علاقه‌مندان به آثار طبیعی به سوی آن سرازیر شد.

در سال ۱۳۵۲ کوهنوردان همدان دهانه و ورودی غار را به قطر ۵۰ سانتی‌متر تعریض کردند و از سال ۱۳۵۴ استفاده عمومی از غار علی‌صدر آغاز شد. از آن روز تاکنون جهت سهولت بازدید و رفاه حال گردشگران کارهای زیادی درون غار انجام شده که علاوه بر افزایش طول مسیر آبی برای قایقرانی، مسیرهایی در خشکی به مسیر بازدید افزوذه گشته که مناظر جدید و بدیعی را در جلوی دیدگان مشتاق گردشگران قرار می‌دهد.
ادامه
99
آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت , Summit.Travel
تصویر آلبوم از آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت 3 سال پیش
  آژانس هواپیمایی و مسافرتی سامیت , Summit.Travel
  آب پری یا آب پری رویان منطقه‌ای گردشگر پذیر و خوش آب و هوا است که در استان مازندران و در فاصله ۵ کیلومتری شهر نور، نزدیکی شهر رویان واقع شده‌است. منطقهٔ آب پری دارای آبشاری به همین نام است. در آب پری درختان با فاصلهٔ کم از یکدیگر قرار دارند و بیشتر مناطق بکر و دست نخورده مانده‌است. این ناحیه همسایه کجور و یوش می‌باشد. آبشار آب پری در کنارهٔ جاده قرار گرفته‌است. این آبشار، شباهت چندانی به آبشار ندارد زیرا قسمتی از سنگ‌های کوه در اثر رانش زمین در شیب تند کوه جمع شده‌اند و آب کمی از لابه‌لای این سنگ‌ها در جریان است.
  ادامه