دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university

دانشگاه آزاد شبستر

دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university

دانشگاه آزاد شبستر

31نــــفــــــر
عضو شده اند
31نفر عضو شده اند
فارغ التحصیلان و دانشجویان گل شبسترفارغ التحصیلان و دانشجویان گل شبسترمشاهده کامل مشخصات
12 فروردین 1384
آموزش و تحصیل
لیست اعضا تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.

کلوبهای مشابه

 • کنکوری های ارشد , konkurihaiearshad
 • دانشکده ی تربیت معلم آیت الله طالقانی قم , taleghaniunivers
 • دانشكده معارف قرآنی اصفهان , icqt
لیست لینکها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
لیست بحث ها تنها برای اعضای این کلوب مقدور می باشد.
دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university
باید به خود اعتماد داشت
شکارچی از آشیانه عقاب جوجه عقابی را گرفته و به خانه خود آورد ه و در مرغدانی جوجه عقاب را می پروراند. کم کم این جوجه بزرگ شده و شکارچی می خواست او را چون عقاب شکاری بپروراند. اما چون جوجه عقاب هرروز با مرغان زندگی می کرد اصلا میلی به پرواز نداشت. عاقبت ،شکارچی به ناچار جوجه را به قله کوه همراه آورد و ناگهان او را پرتاب کرد . عقاب بیچاره مانند قطعه ای سنگ به پائین سقوط کرد اما و از بیم و هراس مرگ نهایتا به پرواز در آمد. باید به خود اعتماد داشت. اطمینان و جسارت انسان معمولا درموقع جنگیدن برای مرگ یا پیروزی و در زمان گریز از خطر و مهلکه شکل می گیرد
ادامه
99
  دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university
  دخترکم ،پنجره را درست بازنکردی
  دخترک بر جلوآمدگی لبه پنجره تکیه زده و اشک ریزان به بیرون پنجره نگاه می کرد تا سگ مورد علاقه اش را دفن کنند. پدربزرگ متوجه این صحنه شده و با شتاب او را به طرف دیگری هدایت نموده و پنجره را باز کرد و باغچه ای پراز گلهای رنگارنگ زیبا و علفهای سرسبز و خرم درجلو دخترک ظاهر شد. دخترک با دیدن این منظره احساس شادی و آسودگی می کند. پدر بزرگ در حالی که موی دخترک را نوازش می کند ،می گوید :"دخترکم ،پنجره را درست بازنکردی." بخاطرداشته باشید:درکنار ناکامی و شکست دریچه دیگری قرار دارد و شاید شما از آن امید و نشاط را ببینید
  ادامه
   دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university
   Nameh az tarafe khoda ...
   من پروردگار هستم و امروز به همه مشكلات تو رسیدگی می كنم. به یاد داشته باش كه من هیچ نیازی به تو ندارم. چنانچه زندگی تو را در موقعیتی قرار داد كه در توان تو نبود، پس هیچ كوششی برای حل آن نكن. فقط آن را به من واگذار كن و در صندوق! نامه ای به خداوند بیانداز!!
   گره همه آن مشكلات باز خواهد شد، البته در مجرای زمانی من. زمانی كه آن را به صندوق انداختی با نگرانی و دلواپسی های خود بر آن تمركز نكن . در عوض، به همه چیز های خوبی كه داری فكر كن. چیزهایی كه موهبت های زندگی محسوب می شوند.
   چنان كه خود را در ترافیك سنگین خیابان یافتی كه هیچ گونه راه فراری ندارد، ناامید نشو. بدان مردمی در این جهان زنگی می كنند كه حتی داشتن اتوموبیل شخصی و رانندگی كردن را در خواب هم نمی بینند.
   چنان چه یك روز كاری را سپری كردی، به كسی فكر كن چه چند سال است بیكار است.
   چنانچه در روابط عاطفی خود دچار یاس و ناامیدی شدی، به كسی فكر كن كه هیچگاه طعم دوست داشتن و دوست داشته شدن را نچشیده است.
   اگر غصه می خوری كه تعطیلات آخر هفته خراب شده است، به زنی فكر كن كه برای سیر كردن شكم بچه هایش هفت روز هفته را روزی 12 ساعت در حال انجام كاری طاقت فرساست.
   اگر اتوموبیلت در وسط جاده خراب شد و تو كیلومترها دور تر از شهر مانده ای، به شخصی فكر كن كه معلول و ناتوان است و در آرزوی پیاده روی.
   چنانچه در آینده موی سپیدی بر سرت دیدی، به زنی فكر كن كه مبتلا به سرطان است و در حال شیمی درمانی و آرزوی نگاه كردن در آینه و مرتب كردن موهایش را دارد.
   اگر دچار ضرر و زیان شدی و با خود فكر كردی كه این چه زندگی ای است، از خودت برس كه هدف و مقصودت در این زندگی چیست؟
   شكر گذار باش زیرا افرادی در این كره خاكی زیسته اند كه حتی فرصت دوباره ای نداشته اند و خیلی زود چشم از این دنیا فروبسته اند.
   اگر خود را قربانی جهالتها، حقارت ها، تند خویی ها و سستی های دیگران یافتی به یاد داشته باش كه:
   «ممكن بود تو خود یكی از آن ها باشی»   ادامه
    دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university
    پزشكی

    چرا بعضی ها هر چه می خورند چاق نمی شوند؟
    افزایش بیش از اندازه گیرنده های لپتین (leptin) در سلولهای چربی ممكن است كلید اصلی برای پاسخ به این سوال باشد مطالعه جدید كه توسط دانشمندان آمریكایی در مركز (Utsm) انجام شده نشان می دهد كه افزایش اندازه سلول های چربی كه در چاقی اتفاق می افتد باعث می شود سلولها گیرنده های خود را برای لپتین از دست بدهند . لپتین در واقع یك محرك قوی برای سوختن چربی است . لپتین هورمونی است كه توسط سلول های چربی بدن ترشح می شود و نقش زیادی در وزن بدن دارد . این هورمون اولین بار در 1994 شناسایی شد . تحقیقات در سطح مدلهای حیوانی نشان دادند كه رسپتورهای زیاد در سطح سلولهای چربی در بدن انسان باعث می شود سلولها قادر به ذخیره بیش ازحد چربی نباشند كه این باعث جلوگیری از چاقی می شود این تحقیقات پاسخی به این سوال می تواند باشد كه چرا یعضی ها هر چقدر می خورند چاق نمی شوند !!


    خاصیت ضد سرطانی سیب :
    خوردن سیب در پیشگیری از ابتلا به سرطان روده موثر است .بررسی موسسه ای در استراسبورگ فرانسه نشان داده است سیب حاوی مواد آنتی اكسیدانی است كه از رشد سلولهای سرطانی جلوگیری می كند و سلول هایی را كه استعداد سرطانی شدن دارند از بین می برد . دانشمندان توصیه می كنند برای محافظت از بدن در برابر سرطان روده روزانه 2 عدد سیب مصرف كنید.


    شیوه جدید مبارزه با سرماخوردگی :
    محققان ژاپنی به تازگی دو راه حل بسیار ساده برای درمان و بهبود سرماخوردگی پیشنهاد داده اند .راه حل اول خوردن چای است .ژاپنی ها كشف كردند كه نوشیدن چای آن هم به مقدار زیاد اثر مطلوبی بر روند بهبودی سرماخوردگی دارد البته اگر چای پر رنگ تر باشد و اما راه حل دوم این است كه روابط اجتماعی صحیح می تواند تاثیر زیادی در درمان سرماخوردگی داشته باشد به خصوص وقتی كه این روابط اجتماعی همراه با شادی و نشاط باشد .


    ادامه
     دانشگاه آزاد شبستر , shabestar_azad_university
     كوتاه نویسی های هرمز انصاری
     *زیبایی زندگی تو در آن نیست كه به دست آورده ای
     در راهی است كه تو رفته ای .

     *منفی نبودن مثبت نیست
     مثبت نبودن منفی است.

     *فاقد نیستیم
     واقف نیستیم .

     *درد ما نداشتن نیست
     ندانستن است .


     *اندیشه تو ‘ قامت توست
     با قامت كوتاه
     از درون بیرون را و از بیرون درون را نتوان دید .     *دل بستن به آنچه هست
     ما را از تكاپو برای رسیدن به آنچه باید باشد باز می دارد .


     *هیچ انسان بزرگی چون دیگران زندگی نكرده است .


     *بزرگی انسان در بزرگی دنیای اوست .


     *همان باش كه از دیگران انتظار داری .

     ادامه