نتایج جستجو : گرما - 29 مطلب

97/04/25 17:51
گـژک , Gejeek
با شروع فصل گرما باید ابتدا کولر ها را سرویس کرده و چنانچه نیازی به تعمیر داشته باشد آن را مرمت نمود. هر چند خوب است سرویس کولر را به دست سرویس کار مجاز بسپارید تا از بروز صدمات احتمالی به خود و وسایل برقی جلوگیری شود؛ اما ممکن است گاهی اوقات هم مجبور شوید خودتان این کار را انجام دهید. پس بد نیست با خواندن این مطلب، راه و رسم کار را یاد بگیرید.

کولرهای آبی، امکان انتخاب و تنظیم درجه سرما را ندارند و نهایتا دور تند و کند را می‌توان از آنها انتظار داشت. پس بهتر است در بسیاری از ساعت‌ها خاموش باشند. اما گرمای تب‌دار بعضی از روزهای فصل گرم سال، کاسه‌های صبر را لبریز و طاقت‌ها را طاق می‌کند، پس کولر‌ها را سرویس کنیم تا لااقل انرژی کمتری را هدر بدهند. در این مطلب که با استفاده از دانش یکی از متخصصان تأسیسات و سرویس کولر نوشته شده، راه و رسم افزودن بازدهی کولر را مرور می‌کنیم.

پوشال‌ها را عوض کنید

پوشال قیمت چندانی ندارد و بر این اساس بهتر است هر سال عوض شود و چنانچه فکر می‌کنید خیلی خوب آنها را شسته‌اید، در صورتی که پوشال آن کهنه شده است آن را تعویض کنید یا در غیر این صورت آن ها را با آب بشویید تا خاک‌های آن وارد فضای کولر نشود، هر دو سال یکبار پوشال ها را عوض کنید. البته تعویض پوشال ها بسته به آب شهر ممکن است هر سال ضروری باشد.

در موقع تعویض پوشال باید ابتدا آن را خیس کرده و در محل مخصوص خود گذاشته و سپس شبکه سیمی مخصوص را روی آن قرار دهید.

موتور‌‌، قلب‌تپنده کولر

کولر یک پمپ آب و یک دینام دارد که اولی، فرایند گردش آب و دومی عمل گردش هوا را به انجام می‌رساند. این موتور‌ها هرقدر سالم‌تر باشند، کولر عملکرد بهینه‌تری خواهد داشت و انرژی کمتری را هم مصرف خواهد کرد. در زمان بازدید از این 2 موتور، ابتدا باید گرد و غبارشان را گرفت و بعد آنها را روغن‌کاری کرد. موتور کولر، 2 قطعه یاتاقان دارد که باید حتما روغن‌کاری شوند. پیش از روشن‌کردن کولر نیز باید ابتدا پروانه را با دست چند دور بچرخانید تا روان شود. توصیه شده که یک دینام نباید بیشتر از 7 ساعت بی‌وقفه کار کند. این موتور به همراه پمپ آب، در خطر سوختن بر اثر کارکرد زیاد قرار دارند. پس به موتورهایی که دارند بی‌توقف می‌چرخند هم فکر کنید.

سایه بانی بر سر کولرها

بدنه فلزی کولر در تابش مستقیم آفتاب، گاهی چنان داغ می‌شود که حتی لمس کردنش ناممکن است. انتظار خنکای کامل از کولری با این شرایط، چندان منطقی نیست. پس سایه‌بانی برای کولر تعبیه کنید تا خنک بماند و خنکی بدهد. در ضمن مصرف انرژی کولر با سایه‌بان هم پایین می‌آید
99
97/04/21 10:38
 آیدا  , ayda6690
96/04/7 17:29
هرچیز هرچیز , harchyz
مونطور که همه در جریانین چند روز پیش بهار خانوم باکمک دوتا دختراش فروردین و اردیبهشت بار و بندیل شونو جمع کردن و ریختن عقب موتور سه پاچه پسرش آقا خرداد و چهارتایی راهی اون ور کره زمین شدن تا هم یه آب و هوایی عوض کنن و هم اینکه یه سری به نوه نتیجه های پپرو( همون پسره توی کارتون پسر کوهستان) بزنن و ببینن اگه هنوزم توکار قاچاق گوشی تلفن همراهن چهارتا ازون فضائیاش رو واسه خودشون با نصف قیمت بخرن و باش برن توی تلگرام و حالشو ببرن
96/03/2 10:45
هرچیز هرچیز , harchyz
هوا دوباره گرم شد و فصل جشن و شادی پشه های محترمم رسید امیدوارم لااقل به ما رحم کنن و از خون ما به عنوان نوشابه واسه مراسمشون استفاده نکنن.

95/05/2 19:06
امین  , amintehran
بــه مُردادی ترین گرمـــا قسم، بدجور دلتنگم
شبیه گچ شده از دوری ات، بانوی من، رنگم!

حسودی می کند دستم بــه لبهایی کـه بوسیدت!
وَ من بیچاره ی چشم تو ام... با چشم می جنگم!

تنم از عطــر آغـــوش ِ تــو دارد باز می سوزد
جهنّم شد بهشتم؛ تا پرید آغوشت از چنگم

نظام ِ آفـــرینش ناگهـــان بـــر عکس شد ،  دیدم-
زدی با شیشه ی قلبت شکستی این دلِ سنگم

گلویم را گرفته بُغضی از جنسِ سکوت امشب
"گُل ِ گلدون من..." جا باز کـــرده توی آهنگم!

بَدَم می آید از ایـــن قــدر تنهایـــی... وَ دلشـــوره
ازین احساسهای مسخره... از گوشی ام... زنگم!

فضـــای شعـــر هم بدجـــور بوی لـــج گرفتــه– نه؟
دقیقاً بیست و یک روز است گیج و خسته و منگم!

تو تقصیری نداری ، من زیادی عاشقت هستم
همین باعث شده با هر نگاهی زود می لنگم!

همان بهتر کــه از هذیان نوشتن دست بردارم
به مرگِ شاعرِ چشمت قسم... بدجور دلتنگم
95/04/28 12:26
مدیکال اینفو , medicalinfo
یکی از بیماری‌های شایع در تابستان گرمازدگی است که به‌علت عدم تعادل ساختارهای تنظیم کننده گرمای بدن به وجود می‌آید. کارشناسان سلامت می‎گویند در صورت گرمازدگی نباید نوشیدنی‎های شیرین بنوشید. زیرا این مایعات گرما‌زدگی را تشدید می‌کنند و برای فرد گرمازده مشکلات دیگری به وجود می‌آورند.

در صورت گرمازدگی مایعات شیرین نخورید گرمازدگی در صورت گرمازدگی مایعات شیرین نخورید 1

افزایش گرمای بدن در هوای گرم علت گرما‌زدگی است. تهوع، استفراغ، بی‌حالی، بالا رفتن درجه حرارت بدن، گرفتگی‌های عضلانی علائم هشدار دهنده‌ای هستند که نشان می‌دهد فرد در معرض گرما‌زدگی خطرناک قرار دارد. یک نوع از گرما‌زدگی در افراد بیمار، افراد دارای سن بالا، افراد معلول و افرادی که داروهای خاص مصرف می‌کنند، به وجود می‎آید. نوع دیگر گرما‌زدگی در افراد ورزشکار و کسانی که در معرض گرما حضور دارند، رخ می‌دهد که این بیماری بیشتر به علت گرمای شدید هوا و تابش نور مستقیم خورشید به وجود می‌آید.

به‌طور کلی برخی کارها وجود دارد که همه افراد باید برای جلوگیری از گرما‌زدگی رعایت کنند. افراد در فواصلی که در گرما حضور دارند باید هر چند ساعت یکبار استراحت کنند و یا در سایه و جای خنک بنشینند، اگر امکانات خنک کننده در محل کار آنها نیست می‌توانند از محل‌های عمومی برای خنک کردن خود استفاده کنند تا مشکلی برای آنها به وجود نیاید. اگر کسی سابقه کار و فعالیت در هوای گرم را ندارد نباید به صورت ناگهانی در معرض گرما قرار گیرد و هر ۱۰ روز یکبار فعالیت فیزیکی در گرما را انجام دهد تا عادت کند. استفاده از پوشش و لباس ضخیم در گرما باعث گرمازده شدن می‎شود. چرا که این پوشش‌ها مانع از تبخیر عرق و گرمای بدن می‌شود. افرادی که فعالیت‌های آنها در گرمای بالا و نور خورشید است نیز باید به اندازه کافی مایعات مصرف کنند و همچنین باید در هوای گرم بیش از ۳ لیتر آب و دیگر مایعات مصرف شود. اما این مایعات نباید شیرین باشند زیرا این مایعات گرمازدگی را تشدید می‌کنند و برای فرد گرمازده مشکلات دیگری به وجود می‌آورند.
95/03/15 14:33
حلقه معرفت , hmaarefat
روزه و روزه داری
از منظر رسول خدا حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلم ....
17
3
9
94/09/22 11:54
پرتال جامع علم دیلی , Elmdaily
آیا می خوهید پول قبض گاز تان کاهش یابد؟ در اینجا ما برای شما 22 راه حل برای گرم ماندن، بدون نیاز به دست زدن به بخاری هایتان، گرد آورده ایم:
94/05/28 10:56
نرجس خانم , narjes__70
زمانی که جیوه دماسنج بدون توجه به حال و روز ما بالا می‌رود و گرمای کلافه‌کننده عرق از سر و رو جاری می‌کند لازم است که به فکر تامین آب بدن و رفع عطش به بهترین نحو باشیم. در روزهای گرم با بهره‌مندی بیشتر از سایه، تغذیه سالم و رفع عطش منظم، خودتان را از ضعف و خستگی زیاد حفظ کنید. اما توجه داشته باشید که هر نوشیدنی در هوای گرم مناسب نیست. در ادامه به نوشیدنی‌های خوب و بد که برای بدن مفید و مضر هستند اشاره می‌شود.

آب

بدن در هر شرایطی به آب نیاز دارد. فراموش نکنید که در روزهای گرم باید بین ۱. ۵ تا ۲ لیتر آب بنوشید و بدانید که هیچ نوشیدنی دیگری جایگزین آب نمی‌شود. این مایه حیات برای عملکرد ارگان‌های بدن لازم و ضروری است. چون علاوه بر اینکه باعث جریان خون می‌شود سلول‌های بدن را نیز احیا می‌کند.
ادامه در لینک (آب نارگیل-لیموناد-شیرکاکائو-سوپ-اسموتی‌ها-خاکشیر-تخم شربتی-آب‌میوه‌های طبیعی
-چای و قهوه -و...)
کامنت بنویسید...
اشکان  ملودی , ashkanmelodi07
چهارشنبه 28 مرداد ، 22:40
من کارت دارم
ادامه
نرجس خانم , narjes__70
چهارشنبه 28 مرداد ، 21:04
salam mamnoon
ادامه
اشکان  ملودی , ashkanmelodi07
چهارشنبه 28 مرداد ، 19:06
سلام خوبی
ادامه
94/05/17 10:28
باشگاه خبرنگاران , yjc
این روزها کشورهای همسایه مثل عراق نیز از گرمای طاقت فرسای هوا مرداد ماه رنج می برند .
94/05/14 12:34
باشگاه خبرنگاران , yjc
پاشیدن افشانه آب به سمت یک راننده اتوبوس در شهر امان - پایتخت اردن - برای مقابله با شدت گرمای هوای تابستانی.
94/05/12 18:43
جبهه ی فرهنگی سابقون , sabeghoon

● ماهشهر، بر اثر گرمای هوا علائم راهنمایی و رانندگی «کله‌ قندی» نصب شده در برخی معابر این شهرستان شکل و شمایل عادی خود را از دست داده و در برابر هرم آفتاب و گرمای زیاد سر تعظیم فرود آوردند.

● رئیس اداره هواشناسی شهرستان بندر ماهشهر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه امروز ‌دمای ماهشهر به 42 درجه سانتی‌گراد رسید و بیشترین میزان رطوبت نیز 88 درصد بود، گفت:‌ میزان رطوبت هم‌اکنون در ماهشهر 38 درصد است و پیش‌بینی می‌شود با توجه به جنوبی بودن جریانات جوی سطح زمین تا اوخر هفته جاری شاهد افزایش رطوبت و پدیده شرجی باشیم.

•●✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿✿●•
◘ حتما "پسـت مجــدد" و "می پسندم"بزنید ◘
10
3
1
94/05/7 07:09
هدیه جوان , hediyeh1983
هوا خیلی گرمه
خوبه مراقب باشیم گرما باعث نشه سر چهارراه سر پیچیدن یه ماشین بوووووق و بووووق راه بندازیم و دعوا و ناسزا
یا بخاطر گرما که عصبیمون کرده اگر بچه تو خونه کلافمون کرده به محض رسیدن همسر شکایت و گله هامونو براش ببریم و شروع یک نزاع باشیم
حواسمون باشه آفتاب گرماشو فقط رو سر من خالی نکرده بقیه هم گرمشونه
اعصاب ندارن
بقیه هم مشکلات دارن
گاهی بعضی رفتارها تو گرمای تابستون مثل یک شربت خنک دلنشینه
خوبه سعی کنیم همدیگه رو درک کنیم
نه سعی کنیم دیگران مارو درک کنن
کمی با هم و با خود مهربان باشیم
94/03/7 16:32
جوان ایرانی , irjavan.com
گرمای بی سابقه در هند ۵۰۰ قربانی گرفت
√ بــرای مشاهده ادامه مطلب کــافی ست روی لینک ▼▼ زیر کلیک کنید√
11
2
13