نتایج جستجو : کارون - 46 مطلب

96/03/28 20:27
کارتون  یو , cartoonu
برای دانلود به سایت کارتون یو مراجعه کنید
به همراه تلیر آنلاین
cartoonu.net
99
95/09/24 18:34
شایعات , SHAYEAAT.IR
تصویر جعلیست و تیتر اول روزنامه توسط نرم افزارهای ویرایش تصویر تغییر یافته است!

**متن شایعه

" روزنامه کیهان :
رهبر معظم انقلاب
آب کارون متعلق به همه ملت ایران است
اقلیتی در خوزستان ادعای تملک نکند !! "

**پاسخ شایعه

1. این جمله متعلق به رهبر انقلاب نمی باشد و اندک دقتی برای درک جعلی بودن تصویر و متن درون آن کافیست!
2. این شایعه پیشتر در سال ۹۳ منتشر و در همان زمان توسط رسانه ها پاسخ داده شد!
http://yon.ir/rkrn1
3. تیتر یک روزنامه اصلی، مربوط به سخنان رهبر انقلاب در دیدار نمایندگان مجلس در ۹۳/۳/۴ در خصوص "خائنانه بودن ترویج سازش و تسلیم" می باشد که با نرم افزارهای ویرایش تصویر تغییر یافته است!
http://yon.ir/rkrn2
http://yon.ir/rkrn3
4. این شایعه همزمان با داغ شدن بحث انتقال آب کارون و با هدف ایجاد تفرقه و تحریک افکار عمومی منتشر گردید!

حق جو و حق طلب باشیم
لینک مطلب جهت انتشار:
http://shayeaat.ir/post/738
95/02/24 15:09
قوم لر , Lur
بیاموز به هیچکس امیدی نیست...بر زانوان خودت بایست...چپ و راست برادران هم هستند...

۱۳۹۵/۰۲/۲۲ - اصرار دولت به انتقال غیرقانونی آب کارون به کرمان
همزمان با سفر روحانی به کرمان مقدمات آغاز طرح انتقال آب از سرچشمه‌های کارون به فلات مرکزی فراهم شده و بنا به یکی از تابلوهای استقبال از رئیس جمهور به نظر می‌رسد که شرکت آب منطقه‌ای کرمان و قرارگاه خاتم این پروژه را عملیاتی می‌کنند.

این در حالی‌ است سازمان حفاظت از محیط زیست در اسفند ۹۴ اعلام کرده که این طرح فاقد ارزیابی محیط زیستی است و قبل از آن هم مرکز پژوهش‌های مجلس در فروردین‌ماه ۸۷، دفتر فنی آب وزارت نیرو در تیرماه ۸۹، سازمان بازرسی کل کشور در سال ۹۰ نیز با اجرای این پروژه مخالفت کرده و شورای عالی آب کشور نیز در سال ۹۲ از آن به‌عنوان طرحی «غیراصولی، مخرب و غیرقانونی» نام برده است.

براساس قانون و مصوبات شورای عالی آب، هیچ پروژه عمرانی بدون اخد مجوز ارزیابی زیست محیطی نباید اجرا و دولت نیز نباید برای این پروژه‌ها اعتبار اختصاص دهد.

شبکه سازمان‌های مردم نهاد محیط زیستی چند استان در نامه‌ای سرگشاده‌ خطاب به حسن روحانی هشدار داده بودند که «اراده‌ای قوی برای خشکاندن کارون شکل گرفته است». این فعالان محیط زیست گفته بودند فعالیت‌های وزارت نیرو، حیات استان‌های چهار محال و بختیاری و خوزستان را مورد هجوم قرار داده است.

سازمان‌های مردم نهاد محیط‌زیستی پروژه انتقال آب بهشت آباد را «ضد محیط‌‌زیستی» توصیف کرده و نسبت به نابودی کارون و «عواقب محیط‌زیستی، اجتماعی و اقتصادی جبران‌ناپذیر» آن هشدار داده‌اند. بنابر انتقادات صورت گرفته، سال‌هاست حق آبه طبیعی و قانونی جلگه خوزستان با سد سازی‌ها و طرح‌های انتقال آب بر روی رودخانه کارون محدود شده، اما در این میان استان‌هایی مانند کرمان، یزد و اصفهان به اسم «مصرف شرب» خواهان سهم بیشتری از آب کارون هستند. هفته پیش استاندار یزد طی سخنانی جنجالی گفت «آب کارون را می‌بریم و به هیچکس هیچ ربطی ندارد».

تالاب‌های خوزستان به دلیل عدم دریافت حق‌آبه، خود به کانون ریزگرد تبدیل شده‌اند و ۶۰۰ هزار هکتار از دشت‌های حاصلخیز خوزستان نیز به دلیل نبود آب، زیر کشت نرفته است. وضعیت آب شرب شهرهایی مانند اهواز، آبادان و خرمشهر طی دو دهه اخیر نیز بسیار نامناسب بوده است، تا جایی‌که مردم آب آشامیدنی را پس از شش مرحله تصفیه مورد استفاده قرار داده و یا اقدام به خرید آب تصفیه شده می‌کنند. هم‌چنین طبق گفته فعالان محیط زیست «یک میلیون اصل از مرغوب‌ترین نخل‌های آبادان به‌دلیل کم شدن دبی رودخانه کارون و افزایش سطح شوری در حال نابودی است».

یکی از انتقادات فعالان محیط زیست در سال‌های اخیر این بوده که در صورتی‌که استان‌های فلات مرکزی با مشکل کمبود آب مواجه هستند، توسعه صنایع نیازمند آب مانند صنعت فولاد و مس در این استان‌ها چه توجیهی دارد؟ آنها فشار مسئولین استان‌های اصفهان، یزد و کرمان جهت تخصیص ۵۸۰ میلیون متر مکعب آب به این استان‌ها را نشانی از قصد آنها برای استفاده غیر شرب از آب کارون دانسته‌اند، چرا که این میزان آب «دو برابر نیاز شرب استان‌های مقصد» است.

یکی از تبلیغات حسن روحانی در ایام انتخاب ریاست جمهوری، رسیدگی به معضلات زیست محیطی بود. او چند هفته پیش نیز گفته بود «دولت یازدهم به حق، دولت محیط زیست است».

گفتنی است این مجوز پس از عزل شبانه و ناگهانی استاندار خوزستان صادر شده است!
56
81
18
95/01/17 23:55
گشت و گذار دات نت , gashtogozar_advertisement
این رود با طول ۹۵۰ کیلومتر طولانی‌ترین رودی ا‌ست که تنها در داخل ایران قرار دارد و در عین حال تنها رودخانه ایرانی است که به آبهای بین‌المللی و اقیانوس‌های جهان ارتباط دارد.

کارون تنها رود ایران است که بخشی از آن قابل کشتیرانی است و آب آشامیدنی ‌شهر اهواز از رودخانه کارون تامین می‌شود.

کارون از یک طرف در خرمشهر از طریق مصب خود به اروند رود که رودخانه‌های دجله و فرات از کشور عراق نیز به آن می‌ریزند وصل می‌شود و از طرف دیگر به خلیج فارس و اقیانوس هند مرتبط می‌شود.

رود کارون

ایران از طریق اروند رود و کارون می‌تواند کالاهای تجارتی را از طریق کشتی و به وسیله حمل و نقل دریایی که ارزانترین وسیله حمل و نقل کالاست تا شهرستان اهواز و حتی شهرستان شوشتر برساند و در عین حال کالاهای ایرانی را به جهت صادرات از این شهرستان‌ها تا بنادر بین‌المللی خرمشهر و آبادان و بندر امام (ره) منتقل کند.

رودخانه کارون رودخانه‌ای است که از نظر ارتفاع سطح آب و عرض و طول و از نظر جریان و گذر آب و عرض و طول مناسب آبخور جهت عبور کشتی‌های کوچک به نام لبخ یا مرکب در حد و اندازه رودخانه‌های دجله و فرات و برای عبور این قبیل کشتی‌های کوچک کاملا مناسب است.

این رودخانه در زمان قاجار به شدت مورد توجه انگلیس قرار گرفت و آنها که قبلا در رودخانه دجله و فرات سرویس کشتیرانی دایر کرده بودند این سرویس حمل و نقل دریایی را از دجله و فرات از طریق رودخانه کارون تا شهرستان اهواز و حتی تا شهرستان شوشتر نیز برقرار کردند.

آن قسمت از رودخانه کارون که بین بند قیر تا خرمشهر واقع شده و شامل مجموعه آب رودخانه‌های کارون و دزاست که کارون بزرگ خوانده می‌شود و کشتیرانی فقط تقریبا در همین محدوده از کارون امکان پذیر است. طول این مسیر حدود 190 کیلومتر است.

در حاشیه این رود تمدن‌های بزرگی از ایران شکل گرفته‌است. سرچشمه شاخه‌های اصلی کارون (ارمند و بازفت)، زردکوه بختیاری در استان چهار محال و بختیاری است ولی شاخه‌های فرعی آن از کوه‌های مختلف سرچشمه می‌گیرند مانند خرسان از دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد و دز از ارتفاعات لرستان.

این رود، پس از عبور از مناطق کوهستانی و پر پیچ و خم، در منطقه‌ای به نام گتوند وارد دشت خوزستان می‌شود.

رود کارون در شمال شوشتر به دو شاخه تقسیم می‌شود که در جنوب شوشتر به یکدیگر متصل می‌شوند. مهم‌ترین شاخهٔ فرعی کارون، رود دز است که در شمال اهواز به کارون ملحق می‌شود.

رود کارون در مرز ایران و عراق، به اروندرود پیوسته و روانه خلیج فارس می‌شود.
14
1
6
94/12/7 20:33
فرهنگ بختیاری , farhangeBakhtiari


نمایی بسیار زیبا از رود کهن کارون که از کوههای بختیاری در استان چهارمحال بختیاری سرچمشه گرفته و از مسیر شهر گتوند وارد استان خوزستان می شود

پر آب و شاداب بمان رود کهن سرزمینم ، شادی و آبادی ایرانم از توست

http://www.lalinews.ir
34
5
9
94/08/25 16:24
معصومه ابتکار , m.ebtekar
هیأت وزیران در جلسه تیرماه 1381 بنا به پیشنهاد شماره 13702-1 مورخ 12/4/1381 سازمان حفاظت محیط زیست آئین‌نامه تشکیل شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون را تصویب کرد که ماده یک آن عبارت بود از: به منظور هماهنگی در جلوگیری از آلودگی رودخانه کارون و بهبود کیفیت آب این رودخانه تا حدی که آب شرب مردم شهرهای آبادان و خرمشهر را با کیفیت مناسب تأمین نماید و نیز در جهت ایجاد تعادل پایدار بین فعالیت‌های توسعه‌ای در بخش‌های کشاورزی، صنعت و اسکان جمعیت با حیات رودخانه کارون، شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون تشکیل می‌شود.
فعالیت این شورا طی سال های بعد متاسفانه با فراز و نشیب هایی روبرو شد که با آغاز به کار دولت یازدهم و در اولین سفرم به خوزستان در پاییز 92 مجددا شورا تشکیل جلسه داد و موضوع مورد پیگیری واقع شد.حالا اقدامات اجرایی و چند جانبه ای به طور هماهنگ با توجه به بررسی مصوبه کاهش آلودگی رودخانه کارون در شورای عالی آب در شرف وقوع است. آلودگی کارون چندین منشاء دارد که با پیگیری برنامه های مطالعاتی توسط چندین دانشگاه و بررسی پیشنهادات دستگاههای مختلف اجرایی مشخص شده است. براین اساس کاهش آلودگی‌های ناشی از صنایع، راه‌اندازی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب شهرها شامل اهواز و 39 شهر دیگر، تصفیه‌خانه‌های فاضلاب روستایی و مدیریت پساب کشاورزی انجام می شود. همچنین کاهش مصرف سم و کود در زمین‌های کشاورزی از جمله برنامه‌های مهم برای کاهش آلودگی رودخانه کارون است.
در جلسه اخیر شورای عالی آب با حضور و تاکید آقای اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، ساماندهی رودخانه کارون و ضرورت لحاظ آن طی برنامه ششم توسعه کشور به عنوان برنامه قطعی دولت مطرح شد و نماینده سازمان حفاظت محیط زیست به تشریح طرح‌های پیشنهادی، متولیان هر پروژه، اعتبارات مورد نیاز و زمان‌بندی اجرای طرح‌ها پرداخت.
44
3
8
94/05/27 10:14
باشگاه خبرنگاران , yjc
تصویری از کناره رود کارون در 90 سال پیش منتشر شده است.
94/03/13 14:40
چرندیات اشکان  , tanznameh93
☆★○●○طــنـــز•✖tanznameh•✖نــــامـــه ○●○☆★

نفت و بنزین ارزان شد
بنزین لیتری8ریال

ولی الان باس گفت نفت وبنزین ازاد شد

راستی کارون هم خشک شد

✔✔➣➣➣انرژی عموطنز€LIKE و کامنت شما➣➣➣✔✔

⊙➣⊙✖عموطنز€✖⊙➣⊙
94/02/15 10:45
مردم ایران , MARDOMEIRAN
عکس فاجعه در کارون

رود کارون 1373 ، رود کارون 1390 ..

فاجعهء محیط زیستی در ایران :سدهای بی شمار چیزی از کارون باقی نگذاشته اند زنجیره انسانی در اعتراض به انتقال آب کارون در اهواز .

94/02/15 10:45
انقلاب اسلامی , enghelabclub
عکس فاجعه در کارون

رود کارون 1373 ، رود کارون 1390 ..
فاجعهء محیط زیستی در ایران :سدهای بی شمار چیزی از کارون باقی نگذاشته اند زنجیره انسانی در اعتراض به انتقال آب کارون در اهواز.

94/02/15 10:44
حقایق تاریخ , history_facts
عکس فاجعه در کارون

رود کارون 1373 ، رود کارون 1390 ..

فاجعهء محیط زیستی در ایران :سدهای بی شمار چیزی از کارون باقی نگذاشته اند زنجیره انسانی در اعتراض به انتقال آب کارون در اهواز.

94/02/13 21:44
لوتی , looti1411
فاجعهء محیط زیستی در ایران : رود کارون 1390 ، رود کارون 1373 .. سدهای بی شمار چیزی از کارون باقی نگذاشته اند .
7
5
1
94/02/9 09:27
ایران سبز , www.IGparty.ir
به دنبال دو مورد آلودگی نفتی در رودخانه کارون و اروند ماموران یگان حفاظت محیط زیست و اداره کل بنادر و دریانوردی خرمشهر ضمن شناسایی متخلفین، اقدام به جمع آوری مواد نفتی و پاکسازی مناطق کردند.
ادامه در لینک زیر:
94/01/11 12:23
ایران سبز , www.IGparty.ir
شرکت‌های صنعتی، بیمارستان‌ها و کشتارگاه‌های خوزستان پساب‌های آلوده و سمی خود را در گودال‌های از پیش حفرشده می‌ریزند. مواد سمی از طریق این گودال‌ها وارد آب‌های زیرزمینی و نیز رودخانه‌‌های اطراف می‌شود.
ادامه در لینک زیر:
93/10/12 13:19
معصومه ابتکار , m.ebtekar
دوشنبه را در بندرعباس بودم برای شرکت در شورای اداری استان و دیدارها و گفت و گوی های متعددی در جمع همكاران، دانشگاهیان،سمن ها و صنعت گران. از ساحل بندر بازدید كردیم و در پایان روز البته بهتر بگویم شب با رسانه های محلی و ملی گفتگو كردم. با استاندار هرمزگان تفاهم نامه ای برای اجرای طرح های مدیریت مناطق حفاظت شده مانند گنو امضا شد.
در دیدار با تشكل ها از پذیرش پیشنهادی در دولت برای عضویت سمن ها در كارگروه های شورای برنامه ریزی استان ها خبر دادم که بنظرم بسیار مهم است؛ گفتم این اقدامی عملی است برای ارتقای جایگاه نهادهای مدنی در دولت تدبیر و امید، این یعنی دخالت دادن سازمان های غیردولتی در فرایند تصمیم سازی و گام مهمی در جهت تحقق مردم سالاری.
چهارشنبه هم در همراهی با آقای جهانگیری ظهر رفتیم اهواز و بعد از شركت در همایش نماز، با بالگرد به سوی مسیر كارون و اروند حركت كردیم. در میانه راه توضیحات وزیر و مدیران آب را در خصوص وضعیت كارون را شنیدیم و نظرات محیط زیست هم آنجا در مورد ضرورت توجه به حق آبه و حفاظت كیفی كارون مطرح شد. با وجود صدای زیاد بالگرد بحث مفصلی داشتیم تا اینكه در شلمچه فرود آمدیم. چهارشنبه روز كارون بود...
عکس ها از داخل هلی کوپتر و هنگام تشریح وضعیت بر روی نقشه است.
113
13
30
93/08/28 18:21
معصومه ابتکار , m.ebtekar
با توجه به سئوالاتی که در مورد اقدامات سازمان حفاظت محیط زیست در خوزستان و اهواز در اینجا از سوی دوستان مطرح می شود، مهم ترین کارهای صورت گرفته را با تشکر از همکارانم در آن استان یادآور می شوم. امیدوارم حاصل این کارها به طور روزافزونی به حل مشکلات مردم کمک کند و باید هم در این زمینه تلاش کنیم.

* بازدید از استان خوزستان و بررسی جامع موضوعات زیست محیطی استان خوزستان در ششم آبان 92
*تهیه گزارش تهدیدها و فرصت های جامع زیست محیطی استان به روش DPSIR
* راه اندازی بخش GIS اداره كل، اتصال كلیه ادارات شهرستان های تابعه استان به سیستم اتوماسیون اداری اداره كل در مهر،آبان وآذرماه 92
* توسعه سیستم پایش مركزی ایستگاه های سنجش آلودگی هوا
*نصب 4 ایستگاه سنجش آلودگی هوا در شهرهای گتوند، شادگان، شوش و اندیمشک
* نصب 5 ایستگاه سنجش کیفیت آب در رودخانه های کارون و دز (گتوند-کارون (بالادست)، عامری – کارون (میانه)، سلمانیه – کارون (پائین دست)، چم گلک – دز (بالادست)، هفت تپه – دز (پائین دست)
*نصب ایستگاه سنجش آلودگی صوتی آنلاین در شهر اهواز
* نصب سیستم پایش لحظه ای در خروجی دودکش 11 صنعت بزرگ استان و کنترل آنلاین وضعیت آلایندگی آنها
* نصب سیستم پایش لحظه ای در خروجی پساب تصفیه خانه 14 صنعت بزرگ استان کنترل آنلاین وضعیت آلایندگی آنها
*مستندسازی و تهیه گزارش از مشکلات تنفسی سال 1392
* پیگیری مشکلات تنفسی شهروندان اهوازی از آبان ماه 92 با تشکیل جلسات، ارسال دستگاه نمونه برداری هوای محیط مارك SKC و دستگاه اندازه گیری آنلاین BTEXs برای اندازه گیری كیفیت، انجام نمونه برداری از آب اولین باران و رواناب های سطحی شهر اهواز در سال 1393 به منظور شناسایی دلایل مشکلات تنفسی، انجام آزمایش های متعدد بر روی كیفیت بنزین توزیع شده در استان (كلانشهر اهواز)
* طرح دعوی حقوقی علیه 18 واحد صنعتی و منابع آلوده كننده كلان شهر اهواز
*کاهش میزان 20 هزار بشکه در روز نفت خام ترش میدان نفتی آزادگان و عدم ارسال آن به واحدهای فراورش شماره 3 اهواز
* اجرای پروژه استحصال بیوگازهای خروجی از محل دفن قدیم پسماندهای شهری اهواز
* تخصیص 7 میلیارد ریال از محل اعتبارات مدیریت بحران برای آلودگی هوا و مدیریت زیستگاه
* آغاز مراحل احداث تصفیه خانه های فاضلاب شهرهای آبادان، خرمشهر، شادگان، بندرامام و ماهشهر در آذر و دی ماه 1392
* تصویب و ایجاد کارگروه حفاظت از تالاب ها و سواحل استان، برنامه ریزی و آغاز سرمایه گذاری کلان در طرح های گردشگری طبیعی در تالاب ها و رودخانه های استان به مبلغ 1300 میلیارد تومان برای حفاظت و بهره مندی جوامع محلی
* اختصاص حق آبه تالاب شادگان به میزان 5 متر مکعب از رودخانه کارون از وزارت نیرو
* آغاز به کار دبیرخانه طرح جامع مدیریت تالاب شادگان
* حضور در جلسات شورایعالی آب و تاکید بر حقابه رودخانه های مهم کشور مانند کارون و حفاظت از تالاب هایی مانند شادگان و هورالعظیم
* آغاز احداث اولین پاسگاه محیط بانی هورالعظیم
* رایزنی و هماهنگی مستمر بین بخشی برای حفاظت از رودخانه کارون
* شرکت در جلسات متعدد در سطوح مختلف با وزارت نیرو در خصوص سد گتوند علیا و انتقال آب از سرشاخه های كارون، تهیه گزارش از آخرین وضعیت زیست محیطی سد گتوند علیا جهت طرح موضوع در شورایعالی آب که به تشكیل جلسه شورایعالی آب درباره سد گتوند علیا وانتقال آب از سرشاخه ها منجر شد
* تهیه گزارشی از اثرات انتقال آب از سرشاخه های رودخانه کارون بر مناطق پایین دست جهت طرح در شورایعالی آب
* تشكیل شورای حفاظت كیفی رودخانه كارون با ریاست سازمان و اكثریت اعضاء شورای اداری وشورای شهر و نمایندگان مجلس، تشكیل 9 جلسه مربوط به شورای حفاظت كیفی رودخانه كارون، تصویب ایجاد شورای حفاظت کیفی رودخانه کارون در تمام شهرستانهای حاشیه رودخانه های کارون و دز به ریاست فرمانداری هر شهرستان و برگزاری حداقل یک جلسه در هر شهرستان
* برگزاری جلسات کارگروه مدیریت پسماند استان شامل 4 جلسه اصلی و 13 جلسه کمیته کارشناسی استانی، تدوین برش استانی طرح جامع مدیریت پسماند کشور و تصویب در کارگروه مدیریت پسماند استان
* اتمام مطالعات طرح جامع مدیریت پسماند شهری منطقه سه خوزستان با محوریت شهرستان دزفول
* اتمام پروژه احداث واحد پردازش و تولید کود کمپوست شهرستان دزفول
* آماده سازی سلول شماره یک دفن بهداشتی پسماندهای شهری ماهشهر، بندر امام و چمران
* ابلاغ استاندار خوزستان به صنایع آلاینده استان مبنی بر لزوم كنترل و حذف آلاینده ها
* انتصاب یکی از اساتید و محققین صاحب نظر استان به عنوان مشاور استاندار در امور محیط زیست
* تجهیز بیش از 95 در صد از بیمارستان های استان به سیستم امحاء غیر سوز
* پایش وضعیت مدیریت پسماندهای شهری، روستایی، صنعتی، پزشکی، کشاورزی و ویژه، 1586 مورد
* اجرای طرح های حفاظتی مانند درختکاری در مناطق تحت مدیریت سازمان و زیستگاههای دارای پتانسیل استان و اختصاص بودجه خاص به مبلغ 1000 میلیون ریال در این ارتباط
* راه اندازی اداره پارك ملی دز و اداره پارك ملی كرخه بر اساس تشكیلات جدید
* حضور مدیر ملی مقابله با گرد وغبار در استان برای بررسی علمی وكارشناسی استفاده از مالچ بیولوژیك جهت تثبیت كانون های ریزگرد
* آغاز مطالعات ژنتیک حیات وحش استان و راه اندازی بانك ژن اداره كل و استخراج اولین DNA از جانوران
* برگزاری جلسات هماهنگی با شركت های نفت وگاز كارون و مارون در خصوص مدیریت آلاینده های نفتی و اخذ مصوبه از شورای حفظ انتقال و بیت المال جهت پس گرفتن اراضی مناطق چهارگانه وتالاب ها در دو دهه اخیر
* رفع تصرف 100 هكتار از مناطق حفاظت شده و تالابی استان
*انجام نشانه گذاری تالاب های استان با پیشرفت 70% (برای اولین بار در كشور) و در حال تكمیل برای تعیین محدوده ها
* امضاء تفاهمنامه با مركز آبزی پروری جنوب جهت حفاظت از تنوع زیستی آبزیان
* عقد تفاهمنامه میان یگان حفاظت منابع طبیعی استان و یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست استان در آذر ماه 1392
* شناسایی اثر طبیعی موسوم به «بردك‍ژدم» چند میلیون ساله واقع در شهرستان دزفول و بازدید زمین شناسان صاحب نظر كشور از این مجموعه به میراث تاریخ طبیعی استان
* نشست سراسری سمن های استان با حضور ریاست سازمان و تلاش برای ارتباط مستمر با سازمان های مردم نهاد و جلب مشارکت آنها
* اجرای طرح آموزش جوامع روستاهای اطراف تالاب شادگان وتالاب بامدژ توسط سازمان های مردم نهاد با اعتبار 600 میلیون ریال
* همکاری های آموزشی بین بخشی به تعداد 10 مورد با تأکید بر همکاری با سمن ها
* آموزش دانش آموزان مقطع ابتدایی و سایر مقاطع 84240 نفر ساعت و آموزش معلمان مقطع ابتدایی و سایر،19160 نفر ساعت، آموزش کوهنوردان،3600 نفر ساعت، آموزش کارمندان دولت،1000 نفر ساعت
* تقویت سایت خبری اداره کل استان به منظور اطلاع رسانی به شهروندان، 560 مورد تهیه اخبار مربوطه، افزایش تعداد بازدیدکنندگان به 750000 بازدیدکننده
* راه اندازی تلفن 4 شماره (1540) و سیستم پاسخ گوی تلفن گویا (آذر ماه 1392) برای اطلاع رسانی در خصوص مخاطرات و اورژانس های زیست محیطی
* میزبانی از بازدید حدود 50 خبرنگار کشوری از تالاب های استان خوزستان
* تشكیل 3 جلسه شورای پژوهشی و آغاز به کار 8 طرح جدید پژوهشی با توجه به نیازهای استان
* ادامه 10 طرح قدیم پژوهشی در بخش پژوهش جمعاً 18 طرح در دست اجرا و انجام یک طرح پژوهشی دیگر با حمایت مالی یکی از صنایع بزرگ
113
16
21